A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 879
123 157
113
A katonaság nem élvezet.
Vér és szenvedés. Na jó, adott alakulatnál több ácsorgás.
Aki nem bír végignézni egy toborzó videót, mert szenved, unatkozik, az nem való katonának. Pláne nem oda.
Ez az első szűrő. Punktum, tessék tudomásul venni, irgumburgum.
Mi lesz így a lövészárokban, vagy mikor három napig ücsörög a baka a lövészteknőben? (Bár tudjuk, ilyen nincs, kiment a divatból, akciódús offenzívák, digitalizációk, pörgős események vannak "csak az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene".)
És ez hatványozottan igaz egy bárminemű díszőrségre, díszelgésre. NemértedTeeztetet. :)
Nem tudom hogy szerintem ez felkeltette e bárki érdklődését, hogy bevonuljon. Nem izgalmas nem figyelemfelkeltő, nem látványos nem lelkesítő, nem felemelő ez ugyan az a színvonal mint a toborzóink működése.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Ez egy egész jó videó tőle, itt nem szaladt el a fantáziája :D Mondjuk kicsit több értelmes anyaga volt dolgozni mint a korábbi években.
Ő nem tudom ki, de egy lelkes "amatőr", aki ingyen szerintem jobb videót csinált, mint mások pénzért.

Amit elvárnánk egy jó video anyagtól, hogy lelkesítő legyen, mutassa be a legújabb technikákat, tökös legyen, dinamikus, rövid, fiatalos zenei aláfestéssel (nem lagymatag), és reális legyen (no fantázia).. szerintem ezt hozta....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Megyek díszhuszárnak! Ennyi' :rolleyes:
Volt egy osztálytársam, kéthetes nyári gyakszin, vagy három-négy helyről elküldték. Ami azért teljesítmény és bizonyos kérdéseket képes felvetni. Mikor megláttam, hogy hol szolgál, egyből gondoltam, hogy megtalálta a Neki megfelelő hivatást. Erre is képesség kell. Én marhára elismerem, hogy ha valaki egy koronaőrséget, vagy díszőrséget lenyom folyamatosan és hosszú távon.

De szerintem Te max. pöcshuszárnak mehetnél, ha az a státusz már nem lenne foglalt. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 879
123 157
113
Ő nem tudom ki, de egy lelkes "amatőr", aki ingyen szerintem jobb videót csinált, mint mások pénzért.

Amit elvárnánk egy jó video anyagtól, hogy lelkesítő legyen, mutassa be a legújabb technikákat, tökös legyen, dinamikus, rövid, fiatalos zenei aláfestéssel (nem lagymatag), és reális legyen (no fantázia).. szerintem ezt hozta....
Ez az első videója ami kb az összes kritériumodnak megfelelt. A többi 80%-ban külföldi videók voltak magyarnak bemutatva illetve kurva gagyi kamu rádiózások alávágva. Vagy olyan eszközöket állítottak be magyarnak amit azóta se vettünk meg.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem tudom hogy szerintem ez felkeltette e bárki érdklődését, hogy bevonuljon. Nem izgalmas nem figyelemfelkeltő, nem látványos nem lelkesítő, nem felemelő ez ugyan az a színvonal mint a toborzóink működése.
Ha nem a 32-esek videója lenne totál egyet értenék, és részben iróniának is szántam amit írtam, azonban lhet, hogy qz adott feladataik egy részére tényleg azokat lehet betoborozni, akiknek nem hosszú és unalmas a videó -szerintem.

Meg arra lehetne jó, hogy leforgatnak egy anyagot, amiből egyrészt őssze lehetne vágni több rövidebbet, de hogy hasznosuljon az azokba nem való anyag, vagy tematikusan összefoglalja arra még egyébként én elfogadhatónak is tartom, még akkor is, ha ez így önmagában tényleg nem egy pörgős és inkább játékfilmes valami. (Azért lássuk be, nem egy Sátántangó hosszúság.)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 965
113
Volt egy osztálytársam, kéthetes nyári gyakszin, vagy három-négy helyről elküldték. Ami azért teljesítmény és bizonyos kérdéseket képes felvetni. Mikor megláttam, hogy hol szolgál, egyből gondoltam, hogy megtalálta a Neki megfelelő hivatást. Erre is képesség kell. Én marhára elismerem, hogy ha valaki egy koronaőrséget, vagy díszőrséget lenyom folyamatosan és hosszú távon.

De szerintem Te max. pöcshuszárnak mehetnél, ha az a státusz már nem lenne foglalt. :D
@pöcshuszár a padavanom lesz!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem néztem végig! Van tengeralattjárónk?
Van, de privát kézben.

"Talán az idősebbek emlékeznek arra, hogy az 1989-ben egy Forintus Gyula nevezetű ember épített egy 'Helen's Heart' nevű egyszemélyes tengeralattjárót. A folyami tengó működött, de Forintos nagyobb léptékben kezdett gondolkodni, a 20 méteres, mintegy 20 tonnás Polaris-Delta föld körüli útra lett tervezve, 5-6 fős személyzet fér el benne (igaz a kis átmérőjű testben felegyenesedni nem tudnak). A felszínen vagy Snorkellel egy Perkins Sabra 260 lóerős diesel-motor hajtotta a 800mm-es hajócsavart, akár 30 csomós (55km/h) sebességre is képes volt, a víz alatt olyan 5-6 csomós sebességre lehetett képes. Sajnos a pénzhiány miatt a tengó nem sok vizet látott, jelenleg is szárazon van..."

Képek a linkelt oldalon:
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 523
10 693
113
Van, de privát kézben.

"Talán az idősebbek emlékeznek arra, hogy az 1989-ben egy Forintus Gyula nevezetű ember épített egy 'Helen's Heart' nevű egyszemélyes tengeralattjárót. A folyami tengó működött, de Forintos nagyobb léptékben kezdett gondolkodni, a 20 méteres, mintegy 20 tonnás Polaris-Delta föld körüli útra lett tervezve, 5-6 fős személyzet fér el benne (igaz a kis átmérőjű testben felegyenesedni nem tudnak). A felszínen vagy Snorkellel egy Perkins Sabra 260 lóerős diesel-motor hajtotta a 800mm-es hajócsavart, akár 30 csomós (55km/h) sebességre is képes volt, a víz alatt olyan 5-6 csomós sebességre lehetett képes. Sajnos a pénzhiány miatt a tengó nem sok vizet látott, jelenleg is szárazon van..."

Képek a linkelt oldalon:
milyen jó kis narcosub lenne belőle
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Ez az első videója ami kb az összes kritériumodnak megfelelt. A többi 80%-ban külföldi videók voltak magyarnak bemutatva illetve kurva gagyi kamu rádiózások alávágva. Vagy olyan eszközöket állítottak be magyarnak amit azóta se vettünk meg.
Hát ez is tartalmazott nyomokban PUMA lövészetet... :oops: