A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Az még az előző nyócév terméke volt és elvileg elkaszálták, helyette ha jól tudom nem készült új tervezet, legalábbis nyilvánosságra nemhozták.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Jó lenne, ha mutatnának már technikában is valamit, mert annyira el vagyunk már késve mindennel, hogy a szép új ruházatot mutogatni már kevés. Rá kell áldozni a központi költségvetésböl, mert a HMéból nem fog menni. Pl a horvát Pzh beszerzés 12 milliárd volt, ennyit nekünk is illene összeszedni, ha nem megy, akkor nagy a baj. Ehhez hasonló kis adagokban is lehetne fejleszteni, nem a nagy "nemzeti,évek óta szajkózom de nem történik semmi" tenderre várni
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Vigyázó szemeteket tüzérség terén 2017-re vessétek, már nagyon sok helyről hallom ezt, szóval úgy néz ki van alapja.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Jó lenne, ha mutatnának már technikában is valamit, mert annyira el vagyunk már késve mindennel, hogy a szép új ruházatot mutogatni már kevés. Rá kell áldozni a központi költségvetésböl, mert a HMéból nem fog menni. Pl a horvát Pzh beszerzés 12 milliárd volt, ennyit nekünk is illene összeszedni, ha nem megy, akkor nagy a baj. Ehhez hasonló kis adagokban is lehetne fejleszteni, nem a nagy "nemzeti,évek óta szajkózom de nem történik semmi" tenderre várni
Egy-egy technikai beszerzésnél hosszú távon -és látjuk, hogy nálunk tényleg hosszútáv a hosszútáv- nem a vételi összeg a magas, hanem a rendszerben tartás.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Vigyázó szemeteket tüzérség terén 2017-re vessétek, már nagyon sok helyről hallom ezt, szóval úgy néz ki van alapja.

Bejelentés vagy beszerzés terén? Mert nem mindegy, az egyik csak pár kiló pogácsába és pár flakon ásványvízbe kerül...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Most is van. D-20 legalább 5 db még talán működik is. :) Vagy több is működne, de nincs a többihez legénység. :(
Na ja, nem mindegy ha veszünk is bármit is, azt milyen szervezetben képzeljük el.
Egy üteg csak, 6 db eszközzel ?
Esetleg egy osztály, 18 db eszközzel ?
Netán egy ezred ? :)
Egy, vagy több alakulat kap tüzérséget ?
Különálló egység lesz netán ?
Kíváncsi leszek mit hoznak ki ebből.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Kíváncsi leszek mit hoznak ki ebből.

Én is nagyon kíváncsi vagyok!

Szerintem az messze nem elég hogy vesznek 6 vagy 18 db ágyút.
A tényleges képességhez kellenének radarok, drónok, felderítő járművek, logisztikai járművek, karbantartó bázis, lőszergyártás, rendszeres gyakorlatok közösen a lövészekkel, stb...
Összefoglalva az egész rendszer.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Most kérdezek egy meredeket, de ezzel lehet képet alkotni?
Mit érdemes elolvasnom, hogy megtudjam milyen feltételeknek kell egy radarnak megfelelnie a képalkotáshoz?
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
<blockquote>Kíváncsi leszek mit hoznak ki ebből.

Én is nagyon kíváncsi vagyok!

Szerintem az messze nem elég hogy vesznek 6 vagy 18 db ágyút.
A tényleges képességhez kellenének radarok, drónok, felderítő járművek, logisztikai járművek, karbantartó bázis, lőszergyártás, rendszeres gyakorlatok közösen a lövészekkel, stb...
Összefoglalva az egész rendszer.

</blockquote>

Másként nincs is értelme.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az általad példának hozott SAKER radar messze nem egy tüzérségi radar! :-(

Még az általad linkelt oldal is azt mondja hogy a radar "felszínhez közel mozgó célok (emberek, élőlények, mozgó objektumok) érzékelésére" szolgál. Ott vannak a technikai paraméterei - nézd meg!

Én sokkal inkább olyan ARTHUR féle radarra gondoltam.

Drón van 4 féle

Amik vannak - Skylark, Ikran meg Bora - inkább "játékszerek".
Olyanra lenne szükség ami legalább 100 km-re több órát tud járőrözni és lehető legszélesebb spektrumú felderítő rendszerekkel van felszerelve.
Elég nagy a piac, van választék bőven.


Annyira még ők se hülyék, hogy magába vegyenek 8 ágyút azt csoki.

A magyar katonai beszerzések történetében rengeteg példa van a hülye beszerzésekre... Ne becsüld le az emberi butaság hatalmát!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 354
113
Vigyázó szemeteket tüzérség terén 2017-re vessétek, már nagyon sok helyről hallom ezt, szóval úgy néz ki van alapja.

Figyeltem a helikoptereknél is. Eljött az idő, aztán meg a majd fél év múlva is. És ennek már két éve. :D
Veszünk talán 6db 30mm aknavetőt?
Én már nagyon szkeptikus vagyok. Mennyiség+minőség amit be kellenének szerezni. Meglátjuk mi lesz, mindenesetre az a Toyota+UB blokk még megmarad végső megoldásnak.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Az anno belengetett M119 az már Viktorék alatt volt, vagy még szoci? Szerintetek van esély önjáróra, vagy azt drágának lesz kihozva?
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
287
222
43
Sajnos én is elég szkeptikus vagyok..
Szállítógép tender kiírva majd elhalasztva
Helikopter tender sokat hangoztatva majd elhalasztva
Tűzérség hivatalosan meg sem említve, igy könnyebb törölni is
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Akkor inkább már Unimog, Caesar-szerű valami, csak Rába dobozfülkét neee :D (alváz jöhet)

Amúgy egy Fennek licenc is jöhetne, itthon ráncfelvarrás, Spike rá, ès meg is van a BRDM utód