A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
mert ez volt a kérés is ha jól tudom - nem teljesen saját ötlet a nehéz dandár.
Kérés és nem parancs. A kérés alapja pedig az, hogy már nem valami távoli védéken végrehajtandó COIN háború a fő tevékenység, hanem egy európai konvencionális háború megakadályozása, amihez bizony elsősorban nehéz dandárok kellenek, nem könnyűlövészek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
Majd mi megmutatjuk a svédeknek, hogy kell túlélni a hidegben!
:D mert te azthiszed hogy a svédeknél verik a minuszk a 20 at telente :D olyan a tél mint nállunk pár nappal elöbb kezdődik és pár nappal tovább tart.
Dániába még enyhébb is mint nállunk.... én csöveztem egy telet dániába az utcán élve... nagyon északra kell menned hogy a svédeknél érezhetően keményebb legyen a tél mint nállunk... az ország nagyrésze kb mint skócia vagy mint nállunk. a nyaraik hüvösebbek érezhetően nem a teleik. annyi hogy nállunk az utobbi évtizedekbe egyre ritkább a normális tél... De dél svédországba kb ugyanolyan idő van mint nállunk c re pontosan ugyan úgy nincs hó ott se pl délsvédország tél szempontjából cezliuszra színte megeggyezik magyarországgal pár nap eltéréssel leköveti a hőmérő.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
:D mert te azthiszed hogy a svédeknél verik a minuszk a 20 at telente :D olyan a tél mint nállunk pár nappal elöbb kezdődik és pár nappal tovább tart.
Dániába még enyhébb is mint nállunk.... én csöveztem egy telet dániába az utcán élve... nagyon északra kell menned hogy a svédeknél érezhetően keményebb legyen a tél mint nállunk... az ország nagyrésze kb mint skócia vagy mint nállunk. a nyaraik hüvösebbek érezhetően nem a teleik. annyi hogy nállunk az utobbi évtizedekbe egyre ritkább a normális tél... De dél svédországba kb ugyanolyan idő van mint nállunk c re pontosan ugyan úgy nincs hó ott se pl délsvédország tél szempontjából cezliuszra színte megeggyezik magyarországgal pár nap eltéréssel leköveti a hőmérő.
És micsoda meglepetés, a svédek téli kiképző központja északon van....

Amúgy ha feljebb mész 300 km-ert nagyon hirtelen kezd el csökkenni az átlaghőmérséklet náluk. Áprilisban délen 14 fok volt, aztán ugyan az nap amikor feljebb mentünk meg napközben volt -4 tiszta időben napsütéssel.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: bel and yangwenli

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
És micsoda meglepetés, a svédek téli kiképző központja északon van....

Amúgy ha feljebb mész 300 km-ert nagyon hirtelen kezd el csökkenni az átlaghőmérséklet náluk. Áprilisban délen 14 fok volt, aztán ugyan az nap amikor feljebb mentünk meg napközben volt -4 tiszta időben napsütéssel.
igen ahol a tengeri áramlatok nem fejtik ki hatásukat.
de ott lappok élnek túlnyomó öbségben. nem azt írom hogy ne lenne jó a kiképzés . de nem a svédek vannak a szélsőséges időjáráshoz szokva hanem a lappok a svéd átlagra ez nemm igaz. egy átlag svéd semmivel nincs extrémebb időjárásnak kitéve mint egy átag magyar. a lappföldiek más tészta.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
a Dán tél még jobb is mint a magyar igaz hogy esős a tél nagyrésze de nincs szél. hó meg vagy van vagy nincs ha van ugyan úgy 1-2 hetes mint nállunk.
de dániába a nyár is esős az ősz is a tavasz is. azthittem én is hogy majd befagy a picsám. közbe meg kint az 1. évbe havat nem láttam amikor hazajöttem karácsonyra itthon szánkót vittünk a kocsmába.... majdnem olyan mint anglia inkább a nyár hüvős. (jobban írva kellemes) meg nincsenek azok a nagy napi hőingások kiegyenlítettebb.
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
:D mert te azthiszed hogy a svédeknél verik a minuszk a 20 at telente :D olyan a tél mint nállunk pár nappal elöbb kezdődik és pár nappal tovább tart.
Dániába még enyhébb is mint nállunk.... én csöveztem egy telet dániába az utcán élve... nagyon északra kell menned hogy a svédeknél érezhetően keményebb legyen a tél mint nállunk... az ország nagyrésze kb mint skócia vagy mint nállunk. a nyaraik hüvösebbek érezhetően nem a teleik. annyi hogy nállunk az utobbi évtizedekbe egyre ritkább a normális tél... De dél svédországba kb ugyanolyan idő van mint nállunk c re pontosan ugyan úgy nincs hó ott se pl délsvédország tél szempontjából cezliuszra színte megeggyezik magyarországgal pár nap eltéréssel leköveti a hőmérő.
Most nem tudom eldönteni, hogy viccelsz, vagy tényleg ennyire tudatlan vagy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
a Dán tél még jobb is mint a magyar igaz hogy esős a tél nagyrésze de nincs szél. hó meg vagy van vagy nincs ha van ugyan úgy 1-2 hetes mint nállunk.
de dániába a nyár is esős az ősz is a tavasz is. azthittem én is hogy majd befagy a picsám. közbe meg kint az 1. évbe havat nem láttam amikor hazajöttem karácsonyra itthon szánkót vittünk a kocsmába....
Hát az a nedves kontinentális éghajlat ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
Norvégia az kemény meg úgy a lappföldi rész. de ott lappok laknak. (de norvégiából sem az egész a déli ész ott is kellemes télen nyáron)
délnorvégba jobb a klima szerintem mint nállunk.... nem túl kemény tél nemtúl forró nyár.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
Lányommal épp a napokba beszéltünk arról hogy idén még nem kellet havatlapátóli (tavaji decemberbe sem)... Hóembert sem tudtak építeni pedg eltervezték a barátnőjével még tél elején hogy milyet csinálnak majd... hát nem jött össze nekik. ilyen sörösdoboz méretűt kb 3 hogolyónyit.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
Egy félsziget és szigetek halmaza és nincs szél?
Nem azért telepítettek irgalmatlan nagy szélerőműparkokat az Északi-tengerbe, mert álandóan fúj a szél? Nem tudom, kérdezem.
fejebb fúly de földfelszinen csak mozog. a szélerőműveket a dűnék tetejére pakolják meg 80% ba a tengerre.
nem mondanám szelesnek a telet. még annyira sem mint nállunk. jütlandon talán szelesebb kicsivel mind sejland vagy fyn.
lány anyának a szülei jyllandiak rak molle ba valók ott monjuk vólt szélmalom a település is arról kapta a nevét de az is fentvan egy buckán
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
amúgy ha már ennyire skandinávia húzok én is ki a picsába hosszabb időre aztán szarok bele mindenbe... onnét meg irány valami isztán túra fél egy évre... Mert már a fasz kivan mindennel... Legalábbis most ez a terv és úgynézki semmi nincs ami fellülírná ezt.