A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
@dudi
Jól értem, hogy a KRD elköltözik a reptér mellöl?
Gondolom, hogy a növekvő helikopter állomány növekvő személyi állományt is igényel. Nem fértetek el?
Gondolom ennek semmi köze a bejelentett új lövész zászlöaljakhoz.
Gondolom olyan már nem hiányzik Szolnokra újabbnak.
Majd ha elköltöztünk, akkor kiderül.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Amikor egy olyan cégnek mint az RM chip hiánnyal kell megküzdenie
Amúgy èn mindent elhiszek.

Bár a kmw gyártogat nekünk pzh-kat nagyobb megcsúszás nèlkül
Az eurocopter is eddig rendben szállítgatta a gèpeket.

Szóval a chiphiány csak a baj.
Nem az hogy ez egy új gèp. Ès valószínű jönnek elő problèmák.
Ami termèszetes.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 805
113
Amúgy èn mindent elhiszek.

Bár a kmw gyártogat nekünk pzh-kat nagyobb megcsúszás nèlkül
Az eurocopter is eddig rendben szállítgatta a gèpeket.

Szóval a chiphiány csak a baj.
Nem az hogy ez egy új gèp. Ès valószínű jönnek elő problèmák.
Ami termèszetes.
Azért nem gondolom ezt sem okénak, mert évek voltak a szuperfejlett nyugatiaknak a szuperhatékony szuperpriduktivitàsukat megmutatni ide mucsàra.

Elsô, úgymond piacbiztosító megrendelôk voltunk. Túl vagyunk a korai fejlesztési fàzison, összegànyolàson, a német összeszerelési rendszer kialakítàsàn (hàt persze), az ausztràl teljesen mûkôdôképes protók nyúzàsàn, a sajàt elsô két hibàs darabunk nyúzàsànak egy részén, a sajàt gyàr beizzítàsa is folyik a szuperproduktív nyugati helyett kitalàlandó hogy is lesz ez.

Szóval nekem leginkàbb a csipphiànyon és valahogy ezek utàn még mindig elôkerülô ötven évvel fejlettebb hiànyon túl leginkàbb beleszaràs szaga van a dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Csak a koncepcióra voltam kíváncsi.
A régi laktanya biztosan nem 2 hét alatt lesz kész...
Meg kell nézni hogy statikailag melyik épület van rendben, sanszosan bontani is kell. Sztem az egész laktanya területén a teljes elektromos hálózatot cserélni kell. A vízzel és a fűtési rendszerrel nem tudom mi a helyzet, de sanszosan az is szét van verve, el van lopva. A két évtizede használaton kívüli üzemanyagtöltő állomás tartályai, meg a kiegészítők nem tudom hogy működőképesek-e még. Elviekben egy épület lett felújítva vagy 15 éve talán, aztán meg a sorsára hagyva.
Láttam képeket hogy katonák fűrészelték kifelé a dzsungelt. Hát, ott szerintem teljes gyökérkiszedés kellene mindenhol, mert több helyen már olyan a dzsumbuj, hogy a betonúton nem lehetett elmenni kocsival. Mindez vagy 8-10 éve volt. És azóta nem lett jobb semmi. Mondjuk ha valaki szereti a bodzateát, akkor a hozzávalót nem lesz nehéz beszerezni.

Mindenesetre elég nagy területen van, meg nem is rossz helyen. De én el sem tudom képzelni, hogy a felújítás akár jövőre befejeződne. És akkor az említett kb 1-1,5 km hosszú útszakaszon történő 4 sávosításról nem is beszéltem, mert arról korábban nem is hallottam, tehát sanszosan a kisajátítás még el sem kezdődött.

Ránéztem most a google térképen, lehet hogy inkább kalandparkot vagy szanatóriumot kellene ott csinálni, mert felülről úgy néz ki, mint kb mint a brazil őserdő :D
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Catles

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Azért nem gondolom ezt sem okénak, mert évek voltak a szuperfejlett nyugatiaknak a szuperhatékony szuperpriduktivitàsukat megmutatni ide mucsàra.

Elsô, úgymond piacbiztosító megrendelôk voltunk. Túl vagyunk a korai fejlesztési fàzison, összegànyolàson, a német összeszerelési rendszer kialakítàsàn (hàt persze), az ausztràl teljesen mûkôdôképes protók nyúzàsàn, a sajàt elsô két hibàs darabunk nyúzàsànak egy részén, a sajàt gyàr beizzítàsa is folyik a szuperproduktív nyugati helyett kitalàlandó hogy is lesz ez.

Szóval nekem leginkàbb a csipphiànyon és valahogy ezek utàn még mindig elôkerülô ötven évvel fejlettebb hiànyon túl leginkàbb beleszaràs szaga van a dolognak.

Mèg mindíg az van az RM oldalán, hogy az első 46db lynx nèmetországban kèszül, ès 23 elejèn leszállítják.
Az RM oldalán 172+46 az 209. :rolleyes:

Namost èn őszintèn eljutottam arra az álláspontra, hogy sajnos ebben a cègben is van baj bőven.
Ès lehet a chiphiány a legkisebb.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Pogány

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Meg kell nézni hogy statikailag melyik épület van rendben, sanszosan bontani is kell. Sztem az egész laktanya területén a teljes elektromos hálózatot cserélni kell. A vízzel és a fűtési rendszerrel nem tudom mi a helyzet, de sanszosan az is szét van verve, el van lopva. A két évtizede használaton kívüli üzemanyagtöltő állomás tartályai, meg a kiegészítők nem tudom hogy működőképesek-e még. Elviekben egy épület lett felújítva vagy 15 éve talán, aztán meg a sorsára hagyva.
Láttam képeket hogy katonák fűrészelték kifelé a dzsungelt. Hát, ott szerintem teljes gyökérkiszedés kellene mindenhol, mert több helyen már olyan a dzsumbuj, hogy a betonúton nem lehetett elmenni kocsival. Mindez vagy 8-10 éve volt. És azóta nem lett jobb semmi. Mondjuk ha valaki szereti a bodzateát, akkor a hozzávalót nem lesz nehéz beszerezni.

Mindenesetre elég nagy területen van, meg nem is rossz helyen. De én el sem tudom képzelni, hogy a felújítás akár jövőre befejeződne. És akkor az említett kb 1-1,5 km hosszú útszakaszon történő 4 sávosításról nem is beszéltem, mert arról korábban nem is hallottam, tehát sanszosan a kisajátítás még el sem kezdődött.

Ránéztem most a google térképen, lehet hogy inkább kalandparkot vagy szanatóriumot kellene ott csinálni, mert felülről úgy néz ki, mint kb mint a brazil őserdő :D

Egy éve már egyszer nekiestek, tényleg tiszta erdő az egész, lesz vele meló rendesen:

https://honvedelem.hu/hirek/megkezdodtek-a-munkalatok-a-szolnoki-thokoly-uti-laktanyaban.html
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 690
76 686
113
Bár a kmw gyártogat nekünk pzh-kat nagyobb megcsúszás nèlkül
Kb. 1 év késéssel kezdték meg a szállítást és eddig kb. 15 db-ról tudunk, hogy megérkezett. Hol van a maradék 8-9? 2022 nyarán már az összesnek itt kellett volna lenni Benkő Tibor egyik prezentációja szerint.
Az eurocopter is eddig rendben szállítgatta a gèpeket.
Ha jól emlékszem, a franciáknál volt néhány rendelésvisszamondás más országoktól, azért állhatnak jobban a mi H225M gépeinkkel a tervezettnél.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Egy éve már egyszer nekiestek, tényleg tiszta erdő az egész, lesz vele meló rendesen:

https://honvedelem.hu/hirek/megkezdodtek-a-munkalatok-a-szolnoki-thokoly-uti-laktanyaban.html
Hát, a fák/bokrok rendszeres levágása, az ereszek takarítása évi pár millió forintból kijött volna, nem ez vágta volna hanyatt a honvédséget. Miközben van ott néhány viszonylag új épület is. A koncepciótlanság mindig a legdrágább dolog. Ezt kellene már egyszer megtanulni. (nem, az nem mentség hogy másoknak sem megy, mi csórik vagyunk.)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 317
113
Meg kell nézni hogy statikailag melyik épület van rendben, sanszosan bontani is kell. Sztem az egész laktanya területén a teljes elektromos hálózatot cserélni kell. A vízzel és a fűtési rendszerrel nem tudom mi a helyzet, de sanszosan az is szét van verve, el van lopva. A két évtizede használaton kívüli üzemanyagtöltő állomás tartályai, meg a kiegészítők nem tudom hogy működőképesek-e még. Elviekben egy épület lett felújítva vagy 15 éve talán, aztán meg a sorsára hagyva.
Láttam képeket hogy katonák fűrészelték kifelé a dzsungelt. Hát, ott szerintem teljes gyökérkiszedés kellene mindenhol, mert több helyen már olyan a dzsumbuj, hogy a betonúton nem lehetett elmenni kocsival. Mindez vagy 8-10 éve volt. És azóta nem lett jobb semmi. Mondjuk ha valaki szereti a bodzateát, akkor a hozzávalót nem lesz nehéz beszerezni.

Mindenesetre elég nagy területen van, meg nem is rossz helyen. De én el sem tudom képzelni, hogy a felújítás akár jövőre befejeződne. És akkor az említett kb 1-1,5 km hosszú útszakaszon történő 4 sávosításról nem is beszéltem, mert arról korábban nem is hallottam, tehát sanszosan a kisajátítás még el sem kezdődött.

Ránéztem most a google térképen, lehet hogy inkább kalandparkot vagy szanatóriumot kellene ott csinálni, mert felülről úgy néz ki, mint kb mint a brazil őserdő :D

Majd a műszaki ezred ott tart képzést és gyakorlást. Van mindenféle bozótirtójuk is.
Ha végképp dzsungel, akkor meg BAT-2, vagy T-72... ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 690
76 686
113
2021. november 5.

Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Adásvételi szerződés általános műszaki eszközök beszerzése, felkészítés megtartása tárgyban, öt részben, az alábbiak szerint:

1. rész: Műszaki emelőkosaras gépkocsi
2. rész: Vontatott légsűrítő gépcsoport utánfutón
3. rész: Emulziószóró gép és önjáró univerzális műszaki munkagép
4. rész: Talajstabilizáló gép
5. rész: Műszaki építő konténer

A részletes műszaki leírást és követelményrendszert a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.

Benyújtás határideje:
02/12/2021

Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Adásvételi szerződés általános műszaki eszközök beszerzése, felkészítés megtartása tárgyban, kettő részben, az alábbiak szerint:

1. rész: 1 darab műszaki emelőkosaras gépkocsi beszerzése, felkészítés megtartás
2. rész: 1 készlet vontatott légsűrítő gépcsoport utánfutón beszerzése, felkészítés megtartása

A részletes műszaki leírást és követelményrendszert a közbeszerzési dokumentumok tartalmazták.

A beszerzések végleges összértéke (áfa nélkül): 221 056 900.00 HUF



1. rész: 1 darab műszaki emelőkosaras gépkocsi beszerzése, felkészítés megtartás

A beérkezett ajánlatok száma: 1
A nyertes ajánlattevő neve : Hydrotest Korlátolt Felelősségű Társaság
A szerződésrész végleges összértéke: 163 100 000.00 HUF


2. rész: 1 készlet vontatott légsűrítő gépcsoport utánfutón beszerzése, felkészítés megtartása

A beérkezett ajánlatok száma: 1
A nyertes ajánlattevő neve: Milipol Zártkörűen Működő Részvénytársaság
A szerződésrész végleges összértéke: 57 956 900.00 HUF
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 501
113
765 millió EUR import Németországból.


 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
765 millió EUR import Németországból.


Sosem veszünk semmit, mert nincs pénz. :D

Miközben a német fennhatóság alá tartozó cégek fegyverexportja a háború ellenére sem nőtt igazán, Magyarország importálta a legtöbb fegyvert az ukrajnai konfliktus farvizén az idei első negyedévben. A berlini kormány jelentése szerint még Ukrajnánál is több német fegyvert hoztunk be.


Az előzetes adatok szerint a januártól márciusig engedélyezett szállítások értéke összesen 2,4 milliárd euró volt, az összes kiviteli engedély felét az orosz-ukrán háborúban használandó fegyverekre adták ki. A 2022-es év első negyedévében, amely nagy rész még a háború előtti időszakot fedi le, az érték 2,88 milliárd euró volt - közölte hétfőn a berlini gazdasági minisztérium a Taggeschau beszámolója szerint.

Ukrajna állítólag több mint 497 millió euró értékben kapott engedélyeket az orosz agresszió elleni védelemre.

ENNÉL CSAK MAGYARORSZÁG ESETÉBEN VOLT MAGASABB AZ ÉRTÉK, MINTEGY 765 MILLIÓ EURÓ (290 MILLIÁRD FORINT).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
Sosem veszünk semmit, mert nincs pénz. :D

Miközben a német fennhatóság alá tartozó cégek fegyverexportja a háború ellenére sem nőtt igazán, Magyarország importálta a legtöbb fegyvert az ukrajnai konfliktus farvizén az idei első negyedévben. A berlini kormány jelentése szerint még Ukrajnánál is több német fegyvert hoztunk be.


Az előzetes adatok szerint a januártól márciusig engedélyezett szállítások értéke összesen 2,4 milliárd euró volt, az összes kiviteli engedély felét az orosz-ukrán háborúban használandó fegyverekre adták ki. A 2022-es év első negyedévében, amely nagy rész még a háború előtti időszakot fedi le, az érték 2,88 milliárd euró volt - közölte hétfőn a berlini gazdasági minisztérium a Taggeschau beszámolója szerint.

Ukrajna állítólag több mint 497 millió euró értékben kapott engedélyeket az orosz agresszió elleni védelemre.

ENNÉL CSAK MAGYARORSZÁG ESETÉBEN VOLT MAGASABB AZ ÉRTÉK, MINTEGY 765 MILLIÓ EURÓ (290 MILLIÁRD FORINT).
Ez csak az idei részlete a különböző szerződéseknek.

Azonkívül valóban nem veszünk semmit mert nincs pénz.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Sosem veszünk semmit, mert nincs pénz. :D

Miközben a német fennhatóság alá tartozó cégek fegyverexportja a háború ellenére sem nőtt igazán, Magyarország importálta a legtöbb fegyvert az ukrajnai konfliktus farvizén az idei első negyedévben. A berlini kormány jelentése szerint még Ukrajnánál is több német fegyvert hoztunk be.


Az előzetes adatok szerint a januártól márciusig engedélyezett szállítások értéke összesen 2,4 milliárd euró volt, az összes kiviteli engedély felét az orosz-ukrán háborúban használandó fegyverekre adták ki. A 2022-es év első negyedévében, amely nagy rész még a háború előtti időszakot fedi le, az érték 2,88 milliárd euró volt - közölte hétfőn a berlini gazdasági minisztérium a Taggeschau beszámolója szerint.

Ukrajna állítólag több mint 497 millió euró értékben kapott engedélyeket az orosz agresszió elleni védelemre.

ENNÉL CSAK MAGYARORSZÁG ESETÉBEN VOLT MAGASABB AZ ÉRTÉK, MINTEGY 765 MILLIÓ EURÓ (290 MILLIÁRD FORINT).
Szerintem a cikk az engedélyezett szállításról szól, nem a megvalósultról. Tehát ha vettünk valamit 2038 -as szállítással, az is benne van. Persze a cikk címe elég megtévesztő.