A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
A boritasnal uvegszalat használunk mugyanta kikemenyitessel. Ennek szerepe a boritas legellenallas időjárás elleni védelem és az apróbb behatasok elleni védelem mellett a lövedék roncsolasa és annak tomegkozeppontjanak eltolasaval az oldalgasanak megsegitesevel (rugalmas anyaggal talalkozik) ki fordítani a lőszert minimális szinten
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az aramid meg a kevlár - ha jól tudom - érzékeny a nedvességre meg egyébként is elég meghatározott élettartama van.
Hogy fogjátok elzárni az anyagokat a nedvességtől? Vagy cserélhetőek lesznek ezek az elemek ha lejárt a szavatosságuk?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
Természetesen cserélhető.
Az elzárás meg hermetikusan fog történni egy zárt uvegszal "ladaba" karosszéria elembe.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 398
113
A formavmilag azért jó nem? Valami hasonlót szeretnénk mi is elkészíteni.
Hiluxal.
Nem tudom mi értelme egy pár milliós Hiluxra rákölteni egy - két ház árát. A mozgékonyság gyorsaság rovására megy,ami épp az előnye az ilyen járműveknek. Bár nehezen hiszem el hogy az új Hiluxokat megengedik hogy szétvágjátok. Akkor már páncélozzatok fel egy elfekvő BTR-80-ast vagy BRDM-2-t, Humweet. De ha jól tudom van egy rahedli Mrap ami alig van kihasználva itthon. Ha belegondolok hogy régebben még a szöcskék voltak a divatok...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem igazán akarok hozzászólni, mivel "nem vagyok a szellemi képességeim teljes birtokában", de nekem ez a kevlaros(aramidos) sztori sántít, így hirtelen.... A világon (tudomásom szerint) még kb. senki nem volt képes arra, hogy pusztán a hőre keményedő műanyagokkal jelentős áttörést érjen el. Polikarbonát+alumínium-oxid, vagy alumínium-oxynitrid játszik átlátszó cuccoknál. Ahol meg ez nem követelmény, ott a bór-karbid (B4C, B5C, stb.) a nyerő.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
A külső Boritas itt is tartalmazni fog alumínium oxidot a polikarbonattal mivel az a toltoanyga. ☺mármint az aluminium oxid. emellett van benne meg 4 réteg egyébb.
Reteg.
Mugyanta erositesu uvegszal (Több retegu)
10 reteg atlramid és 1 reteg egyéb ez 5 x 6 x réteg számban.
Egy újabb uvegszal mugyantaval kikemenyitett reteg
Egy reteg egyéb
És egy retek ipari aprozarvanyos poliuretebhab.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
Jó egy lenolajjal ipregnalt kartondobozba is behelyezhetnenk a kevlar+egyéb rétegeket. De ennek meg van az oka hogy miért merev a hordszerkezet miért ebből és ilyen a vastagsága összetétele ahogy a pu ha nak is megvan a szerepe a karosszeriaelemhez való jobb illeszkedes mellett.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Rosszul mondtam, ez nagyobb mint amekkorát írtam, és nincs is fent a HM Ei. oldalán
Biztos, hogy UAV.
A minőség nagyon leromlott amíg átraktam ide, és elég magasan is szállt a telefon lehetőségeihez képest.
Délelőtt repült el felettem.
Civileknek lehet ilyen?

dr_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
Amúgy a mugyanta kemenyitesu uvegszal szinte a legkisebb összeg és sulyba is elhanyagolható.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Nekem erről a kevláros cuccotokról ez ugrott be:
https://en.wikipedia.org/wiki/CRISAT

nato_prtm1.jpg


Sajnos a CRISAT páncélt egy P90-ből kilőtt FN 5.7 is átlövi. (A hagyományos 40 réteg kevlárt is). A karabély lőszerek ennél erősebbek, így nagyon kíváncsi vagyok , hogy a tesztlövészetek milyen eredményekkel zárulnak majd.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Rosszul mondtam, ez nagyobb mint amekkorát írtam, és nincs is fent a HM Ei. oldalán
Biztos, hogy UAV.
A minőség nagyon leromlott amíg átraktam ide, és elég magasan is szállt a telefon lehetőségeihez képest.
Délelőtt repült el felettem.
Civileknek lehet ilyen?

dr_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ez nem egy vitorlázórepülő véletlenül?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 398
113
Rosszul mondtam, ez nagyobb mint amekkorát írtam, és nincs is fent a HM Ei. oldalán
Biztos, hogy UAV.
A minőség nagyon leromlott amíg átraktam ide, és elég magasan is szállt a telefon lehetőségeihez képest.
Délelőtt repült el felettem.
Civileknek lehet ilyen?

dr_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Tudtam hogy olvastam már róla. Legalábbis nekem a formája alapján rémlett. Bár lehet sok hasonló kialakítású típus van, viszont ha nekem van igazam akkor ez egy TD100 kanadai gyártmányú drón, és nem egy játékszer:

bricanflightsystems.com/services/
 
Status
Not open for further replies.