A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egy lehetséges fejlesztési irány:

Néhány kép egy ukrán UGV projektről. Ez egy érdekes irány: "tank-gyilkos kamikáze UGV-k". Kíváncsi leszek hogy beválik-e. Ha igen, akkor ilyet Magyarországon is simán lehetne fejleszteni és gyártani. Az APS-ek nem igazán nézik a földön mi érkezik, a hk. főfegyverzetnek meg kicsi célpont.
A német Goliát vagy szovjet tankrobbantó kutyák jutnak eszembe róla...

1-sg-PNohq7-RM8-Bj0-V6ovg-Q6-A-1.jpg
1-Sb-Hjb-DY-ZSBLf-Jpneo-NXcg.jpg
1-l-whay-SAt-Nf1y-Lmh-Ux3w-GA.jpg
1-k-Xf5l-H1-T05-P4-l-PAIj-Oyw-1.jpg


Részletes cikk itt:

Szóval ti láttok fantáziát egy ilyen kütyüben?
Remélem kreatív módon góliátnak fogják elnevezni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 581
14 881
113
Akkor kinek lesz szarabb? A főtiszteknek akik eddig csak aktát tologattak, töküket vakarták? Hirtelen dolgozniuk kell? :)
Nem tudom belőlük mennyire volt sok, de nem biztos hogy őket kellene kirakni alakulatokhoz, hogy ezentúl vezessenek csapatokat...
Összességében nem világos egyelőre hogy mire utalt az új parancsnok: mi lesz más, mitől is lesz ütőképes a haderőnk...
Mert ti itt sokan azt hiszitek a katonák nagy rèszènek az álma, vágya hogy katonáskodjon.

Elfelejtitek, hogy sokuknak/jelentős rèszüknek ez egyszerű munkahely.
Munkavállalók.

Sokan úgy mennek be, ez egy 8 órás munka.

Nekik lejárni határra/elmenni egy hosszabb gyakorlatra/neadjisten kimenni külszolgálatba nyűg. Problèma.

Ha itt egy ütőkèpesebb sereget akarnak, az nem csak azzal jár, hogy fegyvereket vesznek,növelik a lètszámot.

Változtatnak a kikèpzèsen is. Ez pedig annak az idejèt is megnövelheti. Főleg ha nincsenek elegen.

Ès ha valakit már èvek óta nem hagynak leszerelni az szerinted milyen mentalitással megy le egy gyakorlatra.

Ès mivel kicsi a vègrehajtó állomány, nekik nagyon nincs pihi.

Megjegyzem nálunk volt olyan nő aki vezgyakra behozta a fiát. Mert nem tudta hová rakni. :rolleyes:
A gyerek kb 10 èves volt.o_O
Utánna a hölgy külszolgálatba jópènzèrt azèrt ki tudott jönni. :oops:

De most is tudok olyan katonát aki mindenfèle kifogásokkal bújik ki a határramenetelről.
Nem tudja ki etetni a kutyát/beteg az anyukám èn ápolom stbstb.

A tiszti karban meg nem tudom milyen a hangulat/bizonytalanság 600 ember kirakása után.
Hiszen ha egyszer megcsinálták,akárhányszor megcsinálhatják.
Szóval jó lehet a hangulat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mert ti itt sokan azt hiszitek a katonák nagy rèszènek az álma, vágya hogy katonáskodjon.

Elfelejtitek, hogy sokuknak/jelentős rèszüknek ez egyszerű munkahely.
Munkavállalók.

Sokan úgy mennek be, ez egy 8 órás munka.

Nekik lejárni határra/elmenni egy hosszabb gyakorlatra/neadjisten kimenni külszolgálatba nyűg. Problèma.

Ha itt egy ütőkèpesebb sereget akarnak, az nem csak azzal jár, hogy fegyvereket vesznek,növelik a lètszámot.

Változtatnak a kikèpzèsen is. Ez pedig annak az idejèt is megnövelheti. Főleg ha nincsenek elegen.

Ès ha valakit már èvek óta nem hagynak leszerelni az szerinted milyen mentalitással megy le egy gyakorlatra.

Ès mivel kicsi a vègrehajtó állomány, nekik nagyon nincs pihi.

Megjegyzem nálunk volt olyan nő aki vezgyakra behozta a fiát. Mert nem tudta hová rakni. :rolleyes:
A gyerek kb 10 èves volt.o_O
Utánna a hölgy külszolgálatba jópènzèrt azèrt ki tudott jönni. :oops:

De most is tudok olyan katonát aki mindenfèle kifogásokkal bújik ki a határramenetelről.
Nem tudja ki etetni a kutyát/beteg az anyukám èn ápolom stbstb.

A tiszti karban meg nem tudom milyen a hangulat/bizonytalanság 600 ember kirakása után.
Hiszen ha egyszer megcsinálták,akárhányszor megcsinálhatják.
Szóval jó lehet a hangulat.
Ja, csak ilyen minden parancsnokváltáson átívelő humánpolitikával (nem elsősorban a fiatalításnak nevezett dologra gondolok) mint ahogy sokszor olvasni/hallani; nem tudom, hogy lehet-e olyan haderőt építeni, mint amit Böröndi is meghirdetett, vagy amire szükség volna. De ez csak szubjektív meglátásom.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Ocses

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 402
67 558
113
Ja, csak ilyen minden parancsnokváltáson átívelő humánpolitikával (nem elsősorban a fiatalításnak nevezett dologra gondolok) mint ahogy sokszor olvasni/hallani; nem tudom, hogy lehet-e olyan haderőt építeni, mint amit Böröndi is meghirdetett, vagy amire szükség volna. De ez csak szubjektív meglátásom.
Lehetett volna 2016-18-tól.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 805
6 866
113
Burkoló képzést már nem lehet OKJ-s tanfolyamon megcsinálni csak szakmunkásképzés keretén belül és amennyire én tudom csak nappalin.

Már nincs szakmunkás képzés.
Felnőtt képzésnek hívják már :D
Isten óvjon s gyorstalpalós villanyszerelőktől. A nappalis gyerekek se tudnak semmit
Tisztelet a kivételnek… mert van az is , tapasztaltam
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 064
2 559
113
A beszéd egész oké volt, de nem sok konkrétumot lehet kiszedni belőle.
Mi fene lesz ennyire "Churchillien" fájdalmas és gyötrelmes a tisztikarnak?

Mondhatott volna valami bíztatót is...
Szerintem itt most az alaphangot akarta megadni, ami befolyásolja majd az elkövetkező éveket. Ebből a szempontból elég drámai nyitány volt. Kb mintha már holnap kitörne számunkra a háború. "Vér, könny, sírás, veríték, fájdalom".
Viszont nem rossz ez "a boldog békeidőknek ezennel vége" hozzáállás, mert így legitimációs alapot teremt arra, hogy a Honvédség professzionálisabban végezze a dolgát. Jól szolgálhatja a "bármire felkészülünk" elvet. Aztán a jövő majd eldönti, hogy megússzuk-e a kataklizmát, vagy ha nem, hát jól felkészültünk-e.
Talán a Kormány is megadta a kellő felhatalmazást, mert amikor azt mondja, hogy a betelefonálókat mivel kell lecsillapítani, azt szerintem nem tenné meg annak ismerete nélkül, hogy szabad kezet kaptak a katonai gyakorlatokra.
A beszéd kicsengése nem azt idézi számomra, hogy a tisztikarnak lesz fájdalmas a jövő, hanem mindenkinek, beleértve minden állampolgárt. És biztatót is mondott a végére: "Ott leszek végig önökkel, vezetem önöket, vállalom a felelősséget és a végén nyerni fogunk."
Az utolsó három szó a legbiztatóbb.
 
W

Wilson

Guest
: "Ott leszek végig önökkel, vezetem önöket, vállalom a felelősséget és a végén nyerni fogunk."
A következő kérdések fogalmazódtak meg bennem ezen kijelentéssel kapcsolatban...

1.) Ki ellen? Milyen területen akarja vezetni az állományt?

2.) Miért, miben és milyen mértékben vállalja a felelősséget?

3.) Ki ellen? Milyen területen fogunk a végén nyerni?

Szerintem ez egy tipikus a versenyszférából átvett bullshit ami semmilyen konkrétumot nem tartalmaz, hallottam ilyet eleget amikor új vezető jött, (hogy aztán a sz...rt akarja győzelemként beállítani) ezen kijelentések lényegét jól összefoglalja az alábbi kép....

N-vtelen.jpg
 
K

kamm

Guest
Az altábornagy kiemelte:

ma ott tartunk, hogy a határaink mentén háború zajlik. Vagy felébredünk, és felkészülünk rá, vagy tovább éljük a kis békeéletünket.(...) Mi lesz a jövő? Kiképzés, felkészítés, gyakorlatok.
Böröndi Gábor szerint ez a folyamat fájni fog. Vér, könny, sírás, veríték, fájdalom – ez lesz a sikerhez vezető út, fogalmazott a parancsnok.

 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: J.G. and Bubu bocs

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 399
113
Szerintem itt most az alaphangot akarta megadni, ami befolyásolja majd az elkövetkező éveket. Ebből a szempontból elég drámai nyitány volt. Kb mintha már holnap kitörne számunkra a háború. "Vér, könny, sírás, veríték, fájdalom".
Viszont nem rossz ez "a boldog békeidőknek ezennel vége" hozzáállás, mert így legitimációs alapot teremt arra, hogy a Honvédség professzionálisabban végezze a dolgát. Jól szolgálhatja a "bármire felkészülünk" elvet. Aztán a jövő majd eldönti, hogy megússzuk-e a kataklizmát, vagy ha nem, hát jól felkészültünk-e.
Talán a Kormány is megadta a kellő felhatalmazást, mert amikor azt mondja, hogy a betelefonálókat mivel kell lecsillapítani, azt szerintem nem tenné meg annak ismerete nélkül, hogy szabad kezet kaptak a katonai gyakorlatokra.
A beszéd kicsengése nem azt idézi számomra, hogy a tisztikarnak lesz fájdalmas a jövő, hanem mindenkinek, beleértve minden állampolgárt. És biztatót is mondott a végére: "Ott leszek végig önökkel, vezetem önöket, vállalom a felelősséget és a végén nyerni fogunk."
Az utolsó három szó a legbiztatóbb.
Nekem kívülállóként nagyon szimpatikus volt a Ruszin-Maroth páros, ezért nem vagyok boldog, hogy távoztak. Annak igen, hogy Maróth hova desszantolt, bármennyire is szkeptikusak sokan.

Böröndit meglátjuk, az antré nem volt rossz. De tényleg jó lenne, ha a hősi halotti mítoszt felváltaná a győzni fogunk hozzáállás!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 503
113
A következő kérdések fogalmazódtak meg bennem ezen kijelentéssel kapcsolatban...

1.) Ki ellen? Milyen területen akarja vezetni az állományt?

2.) Miért, miben és milyen mértékben vállalja a felelősséget?

3.) Ki ellen? Milyen területen fogunk a végén nyerni?

Szerintem ez egy tipikus a versenyszférából átvett bullshit ami semmilyen konkrétumot nem tartalmaz, hallottam ilyet eleget amikor új vezető jött, (hogy aztán a sz...rt akarja győzelemként beállítani) ezen kijelentések lényegét jól összefoglalja az alábbi kép....

N-vtelen.jpg
Nem csak valaki/valami ellen lehet egy szervezetet vezetni már ne is haragudj. Ő a parancsnok, kb mindenért is ő a felelős. Győzelem az, ha eléred a kitűzött célokat.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
A következő kérdések fogalmazódtak meg bennem ezen kijelentéssel kapcsolatban...

1.) Ki ellen? Milyen területen akarja vezetni az állományt?

2.) Miért, miben és milyen mértékben vállalja a felelősséget?

3.) Ki ellen? Milyen területen fogunk a végén nyerni?

Szerintem ez egy tipikus a versenyszférából átvett bullshit ami semmilyen konkrétumot nem tartalmaz, hallottam ilyet eleget amikor új vezető jött, (hogy aztán a sz...rt akarja győzelemként beállítani) ezen kijelentések lényegét jól összefoglalja az alábbi kép....

N-vtelen.jpg
Gondolom, az a lényeg, hogy: Nincs. Pénz.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 688
113
Az altábornagy kiemelte:


Böröndi Gábor szerint ez a folyamat fájni fog. Vér, könny, sírás, veríték, fájdalom – ez lesz a sikerhez vezető út, fogalmazott a parancsnok.


Civilként belepofázva az nem lenne baj, ha ilyen téren változtatni akarnak. Csak ezt sem lóhalálában és ilyen durván, hanem például a Zrínyivel együtt, szépen, finoman, átgondoltan, évek alatt kellett volna megoldani.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan