A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 955
95 267
113
Szerintem itt most az alaphangot akarta megadni, ami befolyásolja majd az elkövetkező éveket. Ebből a szempontból elég drámai nyitány volt. Kb mintha már holnap kitörne számunkra a háború. "Vér, könny, sírás, veríték, fájdalom".
Viszont nem rossz ez "a boldog békeidőknek ezennel vége" hozzáállás, mert így legitimációs alapot teremt arra, hogy a Honvédség professzionálisabban végezze a dolgát. Jól szolgálhatja a "bármire felkészülünk" elvet. Aztán a jövő majd eldönti, hogy megússzuk-e a kataklizmát, vagy ha nem, hát jól felkészültünk-e.
Talán a Kormány is megadta a kellő felhatalmazást, mert amikor azt mondja, hogy a betelefonálókat mivel kell lecsillapítani, azt szerintem nem tenné meg annak ismerete nélkül, hogy szabad kezet kaptak a katonai gyakorlatokra.
A beszéd kicsengése nem azt idézi számomra, hogy a tisztikarnak lesz fájdalmas a jövő, hanem mindenkinek, beleértve minden állampolgárt. És biztatót is mondott a végére: "Ott leszek végig önökkel, vezetem önöket, vállalom a felelősséget és a végén nyerni fogunk."
Az utolsó három szó a legbiztatóbb.
Nekem kívülállóként nagyon szimpatikus volt a Ruszin-Maroth páros, ezért nem vagyok boldog, hogy távoztak. Annak igen, hogy Maróth hova desszantolt, bármennyire is szkeptikusak sokan.

Böröndit meglátjuk, az antré nem volt rossz. De tényleg jó lenne, ha a hősi halotti mítoszt felváltaná a győzni fogunk hozzáállás!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 310
81 717
113
A következő kérdések fogalmazódtak meg bennem ezen kijelentéssel kapcsolatban...

1.) Ki ellen? Milyen területen akarja vezetni az állományt?

2.) Miért, miben és milyen mértékben vállalja a felelősséget?

3.) Ki ellen? Milyen területen fogunk a végén nyerni?

Szerintem ez egy tipikus a versenyszférából átvett bullshit ami semmilyen konkrétumot nem tartalmaz, hallottam ilyet eleget amikor új vezető jött, (hogy aztán a sz...rt akarja győzelemként beállítani) ezen kijelentések lényegét jól összefoglalja az alábbi kép....

N-vtelen.jpg
Nem csak valaki/valami ellen lehet egy szervezetet vezetni már ne is haragudj. Ő a parancsnok, kb mindenért is ő a felelős. Győzelem az, ha eléred a kitűzött célokat.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 637
3 342
113
A következő kérdések fogalmazódtak meg bennem ezen kijelentéssel kapcsolatban...

1.) Ki ellen? Milyen területen akarja vezetni az állományt?

2.) Miért, miben és milyen mértékben vállalja a felelősséget?

3.) Ki ellen? Milyen területen fogunk a végén nyerni?

Szerintem ez egy tipikus a versenyszférából átvett bullshit ami semmilyen konkrétumot nem tartalmaz, hallottam ilyet eleget amikor új vezető jött, (hogy aztán a sz...rt akarja győzelemként beállítani) ezen kijelentések lényegét jól összefoglalja az alábbi kép....

N-vtelen.jpg
Gondolom, az a lényeg, hogy: Nincs. Pénz.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 821
15 962
113
Az altábornagy kiemelte:


Böröndi Gábor szerint ez a folyamat fájni fog. Vér, könny, sírás, veríték, fájdalom – ez lesz a sikerhez vezető út, fogalmazott a parancsnok.


Civilként belepofázva az nem lenne baj, ha ilyen téren változtatni akarnak. Csak ezt sem lóhalálában és ilyen durván, hanem például a Zrínyivel együtt, szépen, finoman, átgondoltan, évek alatt kellett volna megoldani.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan
W

Wilson

Guest
Nem csak valaki/valami ellen lehet egy szervezetet vezetni már ne is haragudj. Ő a parancsnok, kb mindenért is ő a felelős. Győzelem az, ha eléred a kitűzött célokat.
Ok, de nincsenek egyértelműen megfogalmazott célok csak homályos utalások....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 231
113

fruszt

Member
2020. december 13.
27
67
13
Facebookon jött szembe, hitelességéért kezességet nem vállalok.

Dr. Böröndi Gábor László altábornagy úr iránymutatása:
Amikor a megjelent parancsnokokra, vezénylő zászlósokra néz, a lehetőséget látja. A lehetőséget a változtatásra, EGYÜTT. Fel kell ébrednünk!
Az ember életében a család a legfontosabb. A katona életében is, így Altábornagy úr életében is. A katona lét azonban a család kárára megy, ahogy az az Ő esetében is számtalanszor előfordult, ahogy most is Brüsszelben kellett a családját hagynia és egyedül költözött haza a megtisztelő feladat miatt.
Ez azt jelenti többek közt, hogy ha valakinek más beosztást ajánl, akkor az illető nem hivatkozhat a családi helyzetére.
Csapatban kell dolgoznunk, mert a gyenge ember elbukhat, de a csapat ilyenkor felemeli, és viszi tovább.
Jelenleg háborús helyzetben vagyunk. Annak a 0. szintjén, ami azt jelenti, hogy háborút megelőző állapotba léptünk. Emiatt újra kell kezdenünk a szakmát, újra kell gondolnunk, mit is jelent az, hogy valaki katona.
Az Orosz-Ukrán háború sok mindent megmutat. Például azt is, hogy a logisztika mennyire fontos. Abban az oroszok gyengék, de mi is azok vagyunk. Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy a legfontosabb a légvédelem, a légtérellenőrzés.
A jelszavak: FELKÉSZÍTÉS, KIKÉPZÉS, GYAKORLATOK
Altábornagy úr a következő szakaszban a különböző vezetési szintek helyét és szerepét ismertette:
A stratégiai szint megmondja, hogy MIT,
A hadműveleti szint meghatározza, hogy MIKOR és HOL,
A harcászati szint pedig választ ad arra, hogy HOGYAN.
A Vezérkar szerepe abban áll, hogy amikor a Politika meghatároz egy célt, azt a Vezérkar fordítja le a Magyar Honvédségnek. Ugyanakkor a Vezérkar a legfőbb tanácsadója a Honvédelmi miniszternek. Ebből többek között az is következik, hogy a Minisztériummal, annak szerveivel, képviselőivel senkinek sem szabad "harcolnia".
A középszintnek a feladata a kiképzési doktrínák és mindenféle szabályzók kidolgozása. De nem úgy, hogy kiadják az alakulatok szakembereinek, mert ott vannak azok, akik értenek az adott területhez. A középszintű parancsnokságoknak maguknak kell ezen feladatokat végrehajtani.
Altábornagy úr fennálló problémaként tekint:
A dandárok, zászlóaljak struktúrájára, amelyeket át fog tekinteni. (Altábornagy úr a múltban zászlóaljparancsnok és természetesen dandárparancsnok is volt…) Meg fog hallgatni mindenkit a témában, de nem fogja megvitatni a kérdést.
A Személyügyre, mert az nem jól működik. Világos előmenetelt akar, amiben mindenki tudja, meddig jut majd a karrierjében. A katonák azért szerelnek le, mert nem tudják, hogy holnap mi történik majd velük…
A Logisztikára, mert „papírtologatás van, az anyagot meg nem adjuk ki”. Ez meg fog változni annál is inkább, mert bízik a parancsnokokban. Drasztikus változás lesz.
A Logisztika és a Személyügy Altábornagy úr személyes felelőssége, azt javasolta, hogy senki ne álljon az útjába ezekben az ügyekben.
A következő problémának a Légtérvédelmet, légtérellenőrzést tartja. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon…” Átvilágítás kezdődik ezen a téren. A legkorszerűbb eszközeink vannak, de fejben nem vagyunk még ott.
A parancsnoki felelősség is probléma. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon… de a felelős Alezredes úr mögül mindenki kihátrált, holott volt egy parancsnoka, aki engedte, hogy az illető szolgálatot adjon.”
A Légierő pilótáinak harci kiképzés kell. Szabályzatokat kell alkotni és azok mentén gyakorlatozni. Nem minden repülés kiképzés.
A Szárazföldi erőknél félreértelmezték a Bizottság előtt mondott szavait. A szittya szót át kell váltani gyalogos harcászatra, és a tartalékos erők sajátja lesz. A mi feladatunk szárazföldi szinten többek közt a nehézdandár összeállítása. Magyarország az egyetlen európai ország, amely teljesíti a walesi NATO-csúcson vállaltakat. A GDP 2%-os honvédelemre történő ráfordítás megvan. Magyar katonák missziós és gyakorlatokon történő szerepvállalása megvan. Nehézdandár létrehozásából az eszközök beszerzése megvan, már csak össze kell rakni.
A politika vállalásokat senki sem bírálhatja felül!
Altábornagy úr jelezte, hogy a háborúban nincs második helyezett. Csak győztes és vesztes van. A mai magyar katonák tisztességes rendes emberek, de békekatonák. Senki sem gondol arra, hogy akár meg is halhat egy háborúban. A Hazáért meg kell halni, a kiképzéseken is meg lehet sérülni, vagy meg lehet halni. Rossz példaként említette, hogy a rep.biztonsági szabályzók letiltanak egy pilótát a repülésről, mert letelt a megszabott idő. Ez nem jó.
Az nem állapot, hogy egyenruhás emberek egész nap monitorokat bámulnak. Ezért és a fentiek miatt a következők kerülnek elrendelésre:
1. A békevezetés szót kivezetjük.
2. El kell felejtenünk a munkaköri leírásokat.
3. 1 héten 1 értekezlet lehet.
4. A parancsnok előzetes intézkedéssel vezet. A harcparancs 5 pontja tökéletesen elég ehhez. Utána vissza kell ellenőrizni.
A jövő a KIKÉPZÉS, FELKÉSZÍTÉS, GYAKORLATOK. Ezek elől senki se meneküljön! A parancsnok és a vezénylő zászlós felelőssége, hogy mindenki a felsoroltak részese legyen. Az elmúlt éveket jellemzi, hogy sok esetben nincs felkészülési dokumentum egy adott feladat végrehajtására (mert nem is került kidolgozásra) mégis maga a végrehajtás kiváló minősítést érdemelt.
Fontos, hogy az egységek szövetségi kötelékekben is gyakoroljanak.
A katonák bizonytalanok. Mindent meg kell tennünk a bent tartásukért. Nem kilépési kérdőívet kell velük töltetni, hanem akkor kell felmérést végezni, amikor még a rendszerben vannak. Meg kell a problémáikat ismerni.
Viselkedés: az egyenruhaviselésnek szabályosnak kell lennie. A vezénylő zászlósok felelőssége, hogy olyan felvarró ne legyen senkin, ami nem szabályos! Mindent, ami nem az egyenruhára való, le kell szedni.
Az emberi tisztelet hangját soha nem szabad feladni. Altábornagy úr amikor nemet mond valamire akkor nem haragszik az illetőre, aki elé vitte az ügyet, csak az elvégzett munkát minősíti. Az embert nem.
Katonai érintkezés szabályai: a tiltott kapcsolatoknak gátat kell szabni. pl.: vezető-beosztott között. A parancsnoknak és a vezénylő zászlósnak kell közbeavatkozni ilyen esetben. Ez etikai kérdés is.
Az ünnepeket akkor kell megtartani, ha annak valódi értelme van. Egy március 15-i ünnepségnek nem a 12 pontról kell szólnia, hanem arról, hogy szervezték meg annak idején a csapatokat, hogyan vívták meg a csatákat…
Minden katonát fel kell készíteni arra, ha elismerést kap, azt hogyan kell átvenni. Altábornagy úr itt külön kitért a katonanőkre, hogy mennyire fontosnak tartja az Öltözködési utasításban meghatározottak maradéktalan betartását az esetükben.
Sok katonai mozgás várható a jövőben, sok repülés. A civil lakosság egy része panaszkodni fog. A megfelelő válasz, hogy „Ez a szabadság hangja, mi Önöket szolgáljuk!” Nem kell kommunikációs szakembereket hívni a Minisztériumból, ennyit kell mondani.
Altábornagy úr csapatlátogatásokat fog eszközölni. Nem akarja a régi ppt-ket végig nézni. Az alakulat feladata, annak tartalma és a NATO feladatrendszerében való elhelyezkedése érdekli, valamint a hadrafoghatósági szint, színkódokkal (zöld, sárga, piros). Minden pirosból és sárgából zöldet akar majd csinálni. Ez az Ő feladata, de előbb meg kell értenie, ezért jön majd el személyesen.
Szervezeti tekintetben architektúrát fog megalkotni, ami később sem kerül megváltoztatásra. A következő lépés, hogy ehhez meg kell határozni a fegyverzetet, majd sorban minden mást.
Az Altábornagy Úr szóbeli intézkedése alapján, 2023. május 8. hétfőtől, az alábbiak figyelembevételével kell a napi életet megszervezni:
1. 1 hónapig, munkaidőben, mindenki fegyvert visel a laktanyákban. Konkrétan gépkarabélyt egy tárral (akinek nincs, nyilván pisztolyt).
A repülődandárt illetően a fegyverszobákat hétfőtől kezdődően minden munkanapon az arra kijelölt személy nyissa fel 07:25-kor fegyverfelvétel céljából, majd 15:00-kor (pénteken 12:25) leadás céljából. Ezen időszak alatt az állomány napi munkája végzése közben fegyverét magánál tartja, továbbá a fegyverrel a fegyver szét-összeszerelést gyakorolja be, olyan számvetéssel, hogy azt versenyszinten kell tudnia, természetesen szintidőre.
Az Altábornagy Úr további feladatokat is meghatározott, melyek érvényesítésére vonatkozó intézkedések a Dandárparancsnok Úr döntése alapján később kerülnek meghatározásra:
2. A belső vezényléseket meg kell szüntetni, mindenkinek az állománytábla szerinti helyén kell tevékenykednie.
3. A jelenléti ív megszűnik. A hatályos személyügyi szabályzót hatálytalanította Altábornagy úr. Az állomány tartózkodásával kapcsolatos információkkal a munkahelyi vezetőnek kell rendelkeznie.
4. Az úgynevezett adminisztratív menet megszűnik, ami azt jelenti, hogy katonai konvoj pl. légvédelmi kíséret nélkül nem indulhat útba.
5. Gyakorlótérre csak harcászati felszerelésben lehet kimenni, még az ellenőrző és/vagy parancsnoki állománynak is.
Az Altábornagy úr az értekezlet során egy gyakorlat azonnali megkezdését rendelte el, amiben a Légierő is érintett. A végcélja az alakulatok jelenlegi állapotának felmérése annak érdekében, hogy kiderüljön, hol kell javítani. A kidolgozó munka a hétvégén megkezdődik. (A továbbiakról az érintettek a gyakorlat előre haladásával kapnak információt!)
Végül Altábornagy úr a következő bíztató szavakkal zárta székfoglaló beszédét: „Ez a változás rengeteg fájdalommal jár majd mindenkinek, de ez a sikerhez vezető út!”
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 987
5 311
113
Facebookon jött szembe, hitelességéért kezességet nem vállalok.

Dr. Böröndi Gábor László altábornagy úr iránymutatása:
Amikor a megjelent parancsnokokra, vezénylő zászlósokra néz, a lehetőséget látja. A lehetőséget a változtatásra, EGYÜTT. Fel kell ébrednünk!
Az ember életében a család a legfontosabb. A katona életében is, így Altábornagy úr életében is. A katona lét azonban a család kárára megy, ahogy az az Ő esetében is számtalanszor előfordult, ahogy most is Brüsszelben kellett a családját hagynia és egyedül költözött haza a megtisztelő feladat miatt.
Ez azt jelenti többek közt, hogy ha valakinek más beosztást ajánl, akkor az illető nem hivatkozhat a családi helyzetére.
Csapatban kell dolgoznunk, mert a gyenge ember elbukhat, de a csapat ilyenkor felemeli, és viszi tovább.
Jelenleg háborús helyzetben vagyunk. Annak a 0. szintjén, ami azt jelenti, hogy háborút megelőző állapotba léptünk. Emiatt újra kell kezdenünk a szakmát, újra kell gondolnunk, mit is jelent az, hogy valaki katona.
Az Orosz-Ukrán háború sok mindent megmutat. Például azt is, hogy a logisztika mennyire fontos. Abban az oroszok gyengék, de mi is azok vagyunk. Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy a legfontosabb a légvédelem, a légtérellenőrzés.
A jelszavak: FELKÉSZÍTÉS, KIKÉPZÉS, GYAKORLATOK
Altábornagy úr a következő szakaszban a különböző vezetési szintek helyét és szerepét ismertette:
A stratégiai szint megmondja, hogy MIT,
A hadműveleti szint meghatározza, hogy MIKOR és HOL,
A harcászati szint pedig választ ad arra, hogy HOGYAN.
A Vezérkar szerepe abban áll, hogy amikor a Politika meghatároz egy célt, azt a Vezérkar fordítja le a Magyar Honvédségnek. Ugyanakkor a Vezérkar a legfőbb tanácsadója a Honvédelmi miniszternek. Ebből többek között az is következik, hogy a Minisztériummal, annak szerveivel, képviselőivel senkinek sem szabad "harcolnia".
A középszintnek a feladata a kiképzési doktrínák és mindenféle szabályzók kidolgozása. De nem úgy, hogy kiadják az alakulatok szakembereinek, mert ott vannak azok, akik értenek az adott területhez. A középszintű parancsnokságoknak maguknak kell ezen feladatokat végrehajtani.
Altábornagy úr fennálló problémaként tekint:
A dandárok, zászlóaljak struktúrájára, amelyeket át fog tekinteni. (Altábornagy úr a múltban zászlóaljparancsnok és természetesen dandárparancsnok is volt…) Meg fog hallgatni mindenkit a témában, de nem fogja megvitatni a kérdést.
A Személyügyre, mert az nem jól működik. Világos előmenetelt akar, amiben mindenki tudja, meddig jut majd a karrierjében. A katonák azért szerelnek le, mert nem tudják, hogy holnap mi történik majd velük…
A Logisztikára, mert „papírtologatás van, az anyagot meg nem adjuk ki”. Ez meg fog változni annál is inkább, mert bízik a parancsnokokban. Drasztikus változás lesz.
A Logisztika és a Személyügy Altábornagy úr személyes felelőssége, azt javasolta, hogy senki ne álljon az útjába ezekben az ügyekben.
A következő problémának a Légtérvédelmet, légtérellenőrzést tartja. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon…” Átvilágítás kezdődik ezen a téren. A legkorszerűbb eszközeink vannak, de fejben nem vagyunk még ott.
A parancsnoki felelősség is probléma. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon… de a felelős Alezredes úr mögül mindenki kihátrált, holott volt egy parancsnoka, aki engedte, hogy az illető szolgálatot adjon.”
A Légierő pilótáinak harci kiképzés kell. Szabályzatokat kell alkotni és azok mentén gyakorlatozni. Nem minden repülés kiképzés.
A Szárazföldi erőknél félreértelmezték a Bizottság előtt mondott szavait. A szittya szót át kell váltani gyalogos harcászatra, és a tartalékos erők sajátja lesz. A mi feladatunk szárazföldi szinten többek közt a nehézdandár összeállítása. Magyarország az egyetlen európai ország, amely teljesíti a walesi NATO-csúcson vállaltakat. A GDP 2%-os honvédelemre történő ráfordítás megvan. Magyar katonák missziós és gyakorlatokon történő szerepvállalása megvan. Nehézdandár létrehozásából az eszközök beszerzése megvan, már csak össze kell rakni.
A politika vállalásokat senki sem bírálhatja felül!
Altábornagy úr jelezte, hogy a háborúban nincs második helyezett. Csak győztes és vesztes van. A mai magyar katonák tisztességes rendes emberek, de békekatonák. Senki sem gondol arra, hogy akár meg is halhat egy háborúban. A Hazáért meg kell halni, a kiképzéseken is meg lehet sérülni, vagy meg lehet halni. Rossz példaként említette, hogy a rep.biztonsági szabályzók letiltanak egy pilótát a repülésről, mert letelt a megszabott idő. Ez nem jó.
Az nem állapot, hogy egyenruhás emberek egész nap monitorokat bámulnak. Ezért és a fentiek miatt a következők kerülnek elrendelésre:
1. A békevezetés szót kivezetjük.
2. El kell felejtenünk a munkaköri leírásokat.
3. 1 héten 1 értekezlet lehet.
4. A parancsnok előzetes intézkedéssel vezet. A harcparancs 5 pontja tökéletesen elég ehhez. Utána vissza kell ellenőrizni.
A jövő a KIKÉPZÉS, FELKÉSZÍTÉS, GYAKORLATOK. Ezek elől senki se meneküljön! A parancsnok és a vezénylő zászlós felelőssége, hogy mindenki a felsoroltak részese legyen. Az elmúlt éveket jellemzi, hogy sok esetben nincs felkészülési dokumentum egy adott feladat végrehajtására (mert nem is került kidolgozásra) mégis maga a végrehajtás kiváló minősítést érdemelt.
Fontos, hogy az egységek szövetségi kötelékekben is gyakoroljanak.
A katonák bizonytalanok. Mindent meg kell tennünk a bent tartásukért. Nem kilépési kérdőívet kell velük töltetni, hanem akkor kell felmérést végezni, amikor még a rendszerben vannak. Meg kell a problémáikat ismerni.
Viselkedés: az egyenruhaviselésnek szabályosnak kell lennie. A vezénylő zászlósok felelőssége, hogy olyan felvarró ne legyen senkin, ami nem szabályos! Mindent, ami nem az egyenruhára való, le kell szedni.
Az emberi tisztelet hangját soha nem szabad feladni. Altábornagy úr amikor nemet mond valamire akkor nem haragszik az illetőre, aki elé vitte az ügyet, csak az elvégzett munkát minősíti. Az embert nem.
Katonai érintkezés szabályai: a tiltott kapcsolatoknak gátat kell szabni. pl.: vezető-beosztott között. A parancsnoknak és a vezénylő zászlósnak kell közbeavatkozni ilyen esetben. Ez etikai kérdés is.
Az ünnepeket akkor kell megtartani, ha annak valódi értelme van. Egy március 15-i ünnepségnek nem a 12 pontról kell szólnia, hanem arról, hogy szervezték meg annak idején a csapatokat, hogyan vívták meg a csatákat…
Minden katonát fel kell készíteni arra, ha elismerést kap, azt hogyan kell átvenni. Altábornagy úr itt külön kitért a katonanőkre, hogy mennyire fontosnak tartja az Öltözködési utasításban meghatározottak maradéktalan betartását az esetükben.
Sok katonai mozgás várható a jövőben, sok repülés. A civil lakosság egy része panaszkodni fog. A megfelelő válasz, hogy „Ez a szabadság hangja, mi Önöket szolgáljuk!” Nem kell kommunikációs szakembereket hívni a Minisztériumból, ennyit kell mondani.
Altábornagy úr csapatlátogatásokat fog eszközölni. Nem akarja a régi ppt-ket végig nézni. Az alakulat feladata, annak tartalma és a NATO feladatrendszerében való elhelyezkedése érdekli, valamint a hadrafoghatósági szint, színkódokkal (zöld, sárga, piros). Minden pirosból és sárgából zöldet akar majd csinálni. Ez az Ő feladata, de előbb meg kell értenie, ezért jön majd el személyesen.
Szervezeti tekintetben architektúrát fog megalkotni, ami később sem kerül megváltoztatásra. A következő lépés, hogy ehhez meg kell határozni a fegyverzetet, majd sorban minden mást.
Az Altábornagy Úr szóbeli intézkedése alapján, 2023. május 8. hétfőtől, az alábbiak figyelembevételével kell a napi életet megszervezni:
1. 1 hónapig, munkaidőben, mindenki fegyvert visel a laktanyákban. Konkrétan gépkarabélyt egy tárral (akinek nincs, nyilván pisztolyt).
A repülődandárt illetően a fegyverszobákat hétfőtől kezdődően minden munkanapon az arra kijelölt személy nyissa fel 07:25-kor fegyverfelvétel céljából, majd 15:00-kor (pénteken 12:25) leadás céljából. Ezen időszak alatt az állomány napi munkája végzése közben fegyverét magánál tartja, továbbá a fegyverrel a fegyver szét-összeszerelést gyakorolja be, olyan számvetéssel, hogy azt versenyszinten kell tudnia, természetesen szintidőre.
Az Altábornagy Úr további feladatokat is meghatározott, melyek érvényesítésére vonatkozó intézkedések a Dandárparancsnok Úr döntése alapján később kerülnek meghatározásra:
2. A belső vezényléseket meg kell szüntetni, mindenkinek az állománytábla szerinti helyén kell tevékenykednie.
3. A jelenléti ív megszűnik. A hatályos személyügyi szabályzót hatálytalanította Altábornagy úr. Az állomány tartózkodásával kapcsolatos információkkal a munkahelyi vezetőnek kell rendelkeznie.
4. Az úgynevezett adminisztratív menet megszűnik, ami azt jelenti, hogy katonai konvoj pl. légvédelmi kíséret nélkül nem indulhat útba.
5. Gyakorlótérre csak harcászati felszerelésben lehet kimenni, még az ellenőrző és/vagy parancsnoki állománynak is.
Az Altábornagy úr az értekezlet során egy gyakorlat azonnali megkezdését rendelte el, amiben a Légierő is érintett. A végcélja az alakulatok jelenlegi állapotának felmérése annak érdekében, hogy kiderüljön, hol kell javítani. A kidolgozó munka a hétvégén megkezdődik. (A továbbiakról az érintettek a gyakorlat előre haladásával kapnak információt!)
Végül Altábornagy úr a következő bíztató szavakkal zárta székfoglaló beszédét: „Ez a változás rengeteg fájdalommal jár majd mindenkinek, de ez a sikerhez vezető út!”
Van baj...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 228
113
Facebookon jött szembe, hitelességéért kezességet nem vállalok.

Dr. Böröndi Gábor László altábornagy úr iránymutatása:
Amikor a megjelent parancsnokokra, vezénylő zászlósokra néz, a lehetőséget látja. A lehetőséget a változtatásra, EGYÜTT. Fel kell ébrednünk!
Az ember életében a család a legfontosabb. A katona életében is, így Altábornagy úr életében is. A katona lét azonban a család kárára megy, ahogy az az Ő esetében is számtalanszor előfordult, ahogy most is Brüsszelben kellett a családját hagynia és egyedül költözött haza a megtisztelő feladat miatt.
Ez azt jelenti többek közt, hogy ha valakinek más beosztást ajánl, akkor az illető nem hivatkozhat a családi helyzetére.
Csapatban kell dolgoznunk, mert a gyenge ember elbukhat, de a csapat ilyenkor felemeli, és viszi tovább.
Jelenleg háborús helyzetben vagyunk. Annak a 0. szintjén, ami azt jelenti, hogy háborút megelőző állapotba léptünk. Emiatt újra kell kezdenünk a szakmát, újra kell gondolnunk, mit is jelent az, hogy valaki katona.
Az Orosz-Ukrán háború sok mindent megmutat. Például azt is, hogy a logisztika mennyire fontos. Abban az oroszok gyengék, de mi is azok vagyunk. Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy a legfontosabb a légvédelem, a légtérellenőrzés.
A jelszavak: FELKÉSZÍTÉS, KIKÉPZÉS, GYAKORLATOK
Altábornagy úr a következő szakaszban a különböző vezetési szintek helyét és szerepét ismertette:
A stratégiai szint megmondja, hogy MIT,
A hadműveleti szint meghatározza, hogy MIKOR és HOL,
A harcászati szint pedig választ ad arra, hogy HOGYAN.
A Vezérkar szerepe abban áll, hogy amikor a Politika meghatároz egy célt, azt a Vezérkar fordítja le a Magyar Honvédségnek. Ugyanakkor a Vezérkar a legfőbb tanácsadója a Honvédelmi miniszternek. Ebből többek között az is következik, hogy a Minisztériummal, annak szerveivel, képviselőivel senkinek sem szabad "harcolnia".
A középszintnek a feladata a kiképzési doktrínák és mindenféle szabályzók kidolgozása. De nem úgy, hogy kiadják az alakulatok szakembereinek, mert ott vannak azok, akik értenek az adott területhez. A középszintű parancsnokságoknak maguknak kell ezen feladatokat végrehajtani.
Altábornagy úr fennálló problémaként tekint:
A dandárok, zászlóaljak struktúrájára, amelyeket át fog tekinteni. (Altábornagy úr a múltban zászlóaljparancsnok és természetesen dandárparancsnok is volt…) Meg fog hallgatni mindenkit a témában, de nem fogja megvitatni a kérdést.
A Személyügyre, mert az nem jól működik. Világos előmenetelt akar, amiben mindenki tudja, meddig jut majd a karrierjében. A katonák azért szerelnek le, mert nem tudják, hogy holnap mi történik majd velük…
A Logisztikára, mert „papírtologatás van, az anyagot meg nem adjuk ki”. Ez meg fog változni annál is inkább, mert bízik a parancsnokokban. Drasztikus változás lesz.
A Logisztika és a Személyügy Altábornagy úr személyes felelőssége, azt javasolta, hogy senki ne álljon az útjába ezekben az ügyekben.
A következő problémának a Légtérvédelmet, légtérellenőrzést tartja. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon…” Átvilágítás kezdődik ezen a téren. A legkorszerűbb eszközeink vannak, de fejben nem vagyunk még ott.
A parancsnoki felelősség is probléma. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon… de a felelős Alezredes úr mögül mindenki kihátrált, holott volt egy parancsnoka, aki engedte, hogy az illető szolgálatot adjon.”
A Légierő pilótáinak harci kiképzés kell. Szabályzatokat kell alkotni és azok mentén gyakorlatozni. Nem minden repülés kiképzés.
A Szárazföldi erőknél félreértelmezték a Bizottság előtt mondott szavait. A szittya szót át kell váltani gyalogos harcászatra, és a tartalékos erők sajátja lesz. A mi feladatunk szárazföldi szinten többek közt a nehézdandár összeállítása. Magyarország az egyetlen európai ország, amely teljesíti a walesi NATO-csúcson vállaltakat. A GDP 2%-os honvédelemre történő ráfordítás megvan. Magyar katonák missziós és gyakorlatokon történő szerepvállalása megvan. Nehézdandár létrehozásából az eszközök beszerzése megvan, már csak össze kell rakni.
A politika vállalásokat senki sem bírálhatja felül!
Altábornagy úr jelezte, hogy a háborúban nincs második helyezett. Csak győztes és vesztes van. A mai magyar katonák tisztességes rendes emberek, de békekatonák. Senki sem gondol arra, hogy akár meg is halhat egy háborúban. A Hazáért meg kell halni, a kiképzéseken is meg lehet sérülni, vagy meg lehet halni. Rossz példaként említette, hogy a rep.biztonsági szabályzók letiltanak egy pilótát a repülésről, mert letelt a megszabott idő. Ez nem jó.
Az nem állapot, hogy egyenruhás emberek egész nap monitorokat bámulnak. Ezért és a fentiek miatt a következők kerülnek elrendelésre:
1. A békevezetés szót kivezetjük.
2. El kell felejtenünk a munkaköri leírásokat.
3. 1 héten 1 értekezlet lehet.
4. A parancsnok előzetes intézkedéssel vezet. A harcparancs 5 pontja tökéletesen elég ehhez. Utána vissza kell ellenőrizni.
A jövő a KIKÉPZÉS, FELKÉSZÍTÉS, GYAKORLATOK. Ezek elől senki se meneküljön! A parancsnok és a vezénylő zászlós felelőssége, hogy mindenki a felsoroltak részese legyen. Az elmúlt éveket jellemzi, hogy sok esetben nincs felkészülési dokumentum egy adott feladat végrehajtására (mert nem is került kidolgozásra) mégis maga a végrehajtás kiváló minősítést érdemelt.
Fontos, hogy az egységek szövetségi kötelékekben is gyakoroljanak.
A katonák bizonytalanok. Mindent meg kell tennünk a bent tartásukért. Nem kilépési kérdőívet kell velük töltetni, hanem akkor kell felmérést végezni, amikor még a rendszerben vannak. Meg kell a problémáikat ismerni.
Viselkedés: az egyenruhaviselésnek szabályosnak kell lennie. A vezénylő zászlósok felelőssége, hogy olyan felvarró ne legyen senkin, ami nem szabályos! Mindent, ami nem az egyenruhára való, le kell szedni.
Az emberi tisztelet hangját soha nem szabad feladni. Altábornagy úr amikor nemet mond valamire akkor nem haragszik az illetőre, aki elé vitte az ügyet, csak az elvégzett munkát minősíti. Az embert nem.
Katonai érintkezés szabályai: a tiltott kapcsolatoknak gátat kell szabni. pl.: vezető-beosztott között. A parancsnoknak és a vezénylő zászlósnak kell közbeavatkozni ilyen esetben. Ez etikai kérdés is.
Az ünnepeket akkor kell megtartani, ha annak valódi értelme van. Egy március 15-i ünnepségnek nem a 12 pontról kell szólnia, hanem arról, hogy szervezték meg annak idején a csapatokat, hogyan vívták meg a csatákat…
Minden katonát fel kell készíteni arra, ha elismerést kap, azt hogyan kell átvenni. Altábornagy úr itt külön kitért a katonanőkre, hogy mennyire fontosnak tartja az Öltözködési utasításban meghatározottak maradéktalan betartását az esetükben.
Sok katonai mozgás várható a jövőben, sok repülés. A civil lakosság egy része panaszkodni fog. A megfelelő válasz, hogy „Ez a szabadság hangja, mi Önöket szolgáljuk!” Nem kell kommunikációs szakembereket hívni a Minisztériumból, ennyit kell mondani.
Altábornagy úr csapatlátogatásokat fog eszközölni. Nem akarja a régi ppt-ket végig nézni. Az alakulat feladata, annak tartalma és a NATO feladatrendszerében való elhelyezkedése érdekli, valamint a hadrafoghatósági szint, színkódokkal (zöld, sárga, piros). Minden pirosból és sárgából zöldet akar majd csinálni. Ez az Ő feladata, de előbb meg kell értenie, ezért jön majd el személyesen.
Szervezeti tekintetben architektúrát fog megalkotni, ami később sem kerül megváltoztatásra. A következő lépés, hogy ehhez meg kell határozni a fegyverzetet, majd sorban minden mást.
Az Altábornagy Úr szóbeli intézkedése alapján, 2023. május 8. hétfőtől, az alábbiak figyelembevételével kell a napi életet megszervezni:
1. 1 hónapig, munkaidőben, mindenki fegyvert visel a laktanyákban. Konkrétan gépkarabélyt egy tárral (akinek nincs, nyilván pisztolyt).
A repülődandárt illetően a fegyverszobákat hétfőtől kezdődően minden munkanapon az arra kijelölt személy nyissa fel 07:25-kor fegyverfelvétel céljából, majd 15:00-kor (pénteken 12:25) leadás céljából. Ezen időszak alatt az állomány napi munkája végzése közben fegyverét magánál tartja, továbbá a fegyverrel a fegyver szét-összeszerelést gyakorolja be, olyan számvetéssel, hogy azt versenyszinten kell tudnia, természetesen szintidőre.
Az Altábornagy Úr további feladatokat is meghatározott, melyek érvényesítésére vonatkozó intézkedések a Dandárparancsnok Úr döntése alapján később kerülnek meghatározásra:
2. A belső vezényléseket meg kell szüntetni, mindenkinek az állománytábla szerinti helyén kell tevékenykednie.
3. A jelenléti ív megszűnik. A hatályos személyügyi szabályzót hatálytalanította Altábornagy úr. Az állomány tartózkodásával kapcsolatos információkkal a munkahelyi vezetőnek kell rendelkeznie.
4. Az úgynevezett adminisztratív menet megszűnik, ami azt jelenti, hogy katonai konvoj pl. légvédelmi kíséret nélkül nem indulhat útba.
5. Gyakorlótérre csak harcászati felszerelésben lehet kimenni, még az ellenőrző és/vagy parancsnoki állománynak is.
Az Altábornagy úr az értekezlet során egy gyakorlat azonnali megkezdését rendelte el, amiben a Légierő is érintett. A végcélja az alakulatok jelenlegi állapotának felmérése annak érdekében, hogy kiderüljön, hol kell javítani. A kidolgozó munka a hétvégén megkezdődik. (A továbbiakról az érintettek a gyakorlat előre haladásával kapnak információt!)
Végül Altábornagy úr a következő bíztató szavakkal zárta székfoglaló beszédét: „Ez a változás rengeteg fájdalommal jár majd mindenkinek, de ez a sikerhez vezető út!”
Hát,majd meglássuk.Élőbb készüljön el a puding,kostoljuk meg,csak utána biráljuk.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 987
5 311
113
Facebookon jött szembe, hitelességéért kezességet nem vállalok.

Dr. Böröndi Gábor László altábornagy úr iránymutatása:
Amikor a megjelent parancsnokokra, vezénylő zászlósokra néz, a lehetőséget látja. A lehetőséget a változtatásra, EGYÜTT. Fel kell ébrednünk!
Az ember életében a család a legfontosabb. A katona életében is, így Altábornagy úr életében is. A katona lét azonban a család kárára megy, ahogy az az Ő esetében is számtalanszor előfordult, ahogy most is Brüsszelben kellett a családját hagynia és egyedül költözött haza a megtisztelő feladat miatt.
Ez azt jelenti többek közt, hogy ha valakinek más beosztást ajánl, akkor az illető nem hivatkozhat a családi helyzetére.
Csapatban kell dolgoznunk, mert a gyenge ember elbukhat, de a csapat ilyenkor felemeli, és viszi tovább.
Jelenleg háborús helyzetben vagyunk. Annak a 0. szintjén, ami azt jelenti, hogy háborút megelőző állapotba léptünk. Emiatt újra kell kezdenünk a szakmát, újra kell gondolnunk, mit is jelent az, hogy valaki katona.
Az Orosz-Ukrán háború sok mindent megmutat. Például azt is, hogy a logisztika mennyire fontos. Abban az oroszok gyengék, de mi is azok vagyunk. Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy a legfontosabb a légvédelem, a légtérellenőrzés.
A jelszavak: FELKÉSZÍTÉS, KIKÉPZÉS, GYAKORLATOK
Altábornagy úr a következő szakaszban a különböző vezetési szintek helyét és szerepét ismertette:
A stratégiai szint megmondja, hogy MIT,
A hadműveleti szint meghatározza, hogy MIKOR és HOL,
A harcászati szint pedig választ ad arra, hogy HOGYAN.
A Vezérkar szerepe abban áll, hogy amikor a Politika meghatároz egy célt, azt a Vezérkar fordítja le a Magyar Honvédségnek. Ugyanakkor a Vezérkar a legfőbb tanácsadója a Honvédelmi miniszternek. Ebből többek között az is következik, hogy a Minisztériummal, annak szerveivel, képviselőivel senkinek sem szabad "harcolnia".
A középszintnek a feladata a kiképzési doktrínák és mindenféle szabályzók kidolgozása. De nem úgy, hogy kiadják az alakulatok szakembereinek, mert ott vannak azok, akik értenek az adott területhez. A középszintű parancsnokságoknak maguknak kell ezen feladatokat végrehajtani.
Altábornagy úr fennálló problémaként tekint:
A dandárok, zászlóaljak struktúrájára, amelyeket át fog tekinteni. (Altábornagy úr a múltban zászlóaljparancsnok és természetesen dandárparancsnok is volt…) Meg fog hallgatni mindenkit a témában, de nem fogja megvitatni a kérdést.
A Személyügyre, mert az nem jól működik. Világos előmenetelt akar, amiben mindenki tudja, meddig jut majd a karrierjében. A katonák azért szerelnek le, mert nem tudják, hogy holnap mi történik majd velük…
A Logisztikára, mert „papírtologatás van, az anyagot meg nem adjuk ki”. Ez meg fog változni annál is inkább, mert bízik a parancsnokokban. Drasztikus változás lesz.
A Logisztika és a Személyügy Altábornagy úr személyes felelőssége, azt javasolta, hogy senki ne álljon az útjába ezekben az ügyekben.
A következő problémának a Légtérvédelmet, légtérellenőrzést tartja. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon…” Átvilágítás kezdődik ezen a téren. A legkorszerűbb eszközeink vannak, de fejben nem vagyunk még ott.
A parancsnoki felelősség is probléma. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon… de a felelős Alezredes úr mögül mindenki kihátrált, holott volt egy parancsnoka, aki engedte, hogy az illető szolgálatot adjon.”
A Légierő pilótáinak harci kiképzés kell. Szabályzatokat kell alkotni és azok mentén gyakorlatozni. Nem minden repülés kiképzés.
A Szárazföldi erőknél félreértelmezték a Bizottság előtt mondott szavait. A szittya szót át kell váltani gyalogos harcászatra, és a tartalékos erők sajátja lesz. A mi feladatunk szárazföldi szinten többek közt a nehézdandár összeállítása. Magyarország az egyetlen európai ország, amely teljesíti a walesi NATO-csúcson vállaltakat. A GDP 2%-os honvédelemre történő ráfordítás megvan. Magyar katonák missziós és gyakorlatokon történő szerepvállalása megvan. Nehézdandár létrehozásából az eszközök beszerzése megvan, már csak össze kell rakni.
A politika vállalásokat senki sem bírálhatja felül!
Altábornagy úr jelezte, hogy a háborúban nincs második helyezett. Csak győztes és vesztes van. A mai magyar katonák tisztességes rendes emberek, de békekatonák. Senki sem gondol arra, hogy akár meg is halhat egy háborúban. A Hazáért meg kell halni, a kiképzéseken is meg lehet sérülni, vagy meg lehet halni. Rossz példaként említette, hogy a rep.biztonsági szabályzók letiltanak egy pilótát a repülésről, mert letelt a megszabott idő. Ez nem jó.
Az nem állapot, hogy egyenruhás emberek egész nap monitorokat bámulnak. Ezért és a fentiek miatt a következők kerülnek elrendelésre:
1. A békevezetés szót kivezetjük.
2. El kell felejtenünk a munkaköri leírásokat.
3. 1 héten 1 értekezlet lehet.
4. A parancsnok előzetes intézkedéssel vezet. A harcparancs 5 pontja tökéletesen elég ehhez. Utána vissza kell ellenőrizni.
A jövő a KIKÉPZÉS, FELKÉSZÍTÉS, GYAKORLATOK. Ezek elől senki se meneküljön! A parancsnok és a vezénylő zászlós felelőssége, hogy mindenki a felsoroltak részese legyen. Az elmúlt éveket jellemzi, hogy sok esetben nincs felkészülési dokumentum egy adott feladat végrehajtására (mert nem is került kidolgozásra) mégis maga a végrehajtás kiváló minősítést érdemelt.
Fontos, hogy az egységek szövetségi kötelékekben is gyakoroljanak.
A katonák bizonytalanok. Mindent meg kell tennünk a bent tartásukért. Nem kilépési kérdőívet kell velük töltetni, hanem akkor kell felmérést végezni, amikor még a rendszerben vannak. Meg kell a problémáikat ismerni.
Viselkedés: az egyenruhaviselésnek szabályosnak kell lennie. A vezénylő zászlósok felelőssége, hogy olyan felvarró ne legyen senkin, ami nem szabályos! Mindent, ami nem az egyenruhára való, le kell szedni.
Az emberi tisztelet hangját soha nem szabad feladni. Altábornagy úr amikor nemet mond valamire akkor nem haragszik az illetőre, aki elé vitte az ügyet, csak az elvégzett munkát minősíti. Az embert nem.
Katonai érintkezés szabályai: a tiltott kapcsolatoknak gátat kell szabni. pl.: vezető-beosztott között. A parancsnoknak és a vezénylő zászlósnak kell közbeavatkozni ilyen esetben. Ez etikai kérdés is.
Az ünnepeket akkor kell megtartani, ha annak valódi értelme van. Egy március 15-i ünnepségnek nem a 12 pontról kell szólnia, hanem arról, hogy szervezték meg annak idején a csapatokat, hogyan vívták meg a csatákat…
Minden katonát fel kell készíteni arra, ha elismerést kap, azt hogyan kell átvenni. Altábornagy úr itt külön kitért a katonanőkre, hogy mennyire fontosnak tartja az Öltözködési utasításban meghatározottak maradéktalan betartását az esetükben.
Sok katonai mozgás várható a jövőben, sok repülés. A civil lakosság egy része panaszkodni fog. A megfelelő válasz, hogy „Ez a szabadság hangja, mi Önöket szolgáljuk!” Nem kell kommunikációs szakembereket hívni a Minisztériumból, ennyit kell mondani.
Altábornagy úr csapatlátogatásokat fog eszközölni. Nem akarja a régi ppt-ket végig nézni. Az alakulat feladata, annak tartalma és a NATO feladatrendszerében való elhelyezkedése érdekli, valamint a hadrafoghatósági szint, színkódokkal (zöld, sárga, piros). Minden pirosból és sárgából zöldet akar majd csinálni. Ez az Ő feladata, de előbb meg kell értenie, ezért jön majd el személyesen.
Szervezeti tekintetben architektúrát fog megalkotni, ami később sem kerül megváltoztatásra. A következő lépés, hogy ehhez meg kell határozni a fegyverzetet, majd sorban minden mást.
Az Altábornagy Úr szóbeli intézkedése alapján, 2023. május 8. hétfőtől, az alábbiak figyelembevételével kell a napi életet megszervezni:
1. 1 hónapig, munkaidőben, mindenki fegyvert visel a laktanyákban. Konkrétan gépkarabélyt egy tárral (akinek nincs, nyilván pisztolyt).
A repülődandárt illetően a fegyverszobákat hétfőtől kezdődően minden munkanapon az arra kijelölt személy nyissa fel 07:25-kor fegyverfelvétel céljából, majd 15:00-kor (pénteken 12:25) leadás céljából. Ezen időszak alatt az állomány napi munkája végzése közben fegyverét magánál tartja, továbbá a fegyverrel a fegyver szét-összeszerelést gyakorolja be, olyan számvetéssel, hogy azt versenyszinten kell tudnia, természetesen szintidőre.
Az Altábornagy Úr további feladatokat is meghatározott, melyek érvényesítésére vonatkozó intézkedések a Dandárparancsnok Úr döntése alapján később kerülnek meghatározásra:
2. A belső vezényléseket meg kell szüntetni, mindenkinek az állománytábla szerinti helyén kell tevékenykednie.
3. A jelenléti ív megszűnik. A hatályos személyügyi szabályzót hatálytalanította Altábornagy úr. Az állomány tartózkodásával kapcsolatos információkkal a munkahelyi vezetőnek kell rendelkeznie.
4. Az úgynevezett adminisztratív menet megszűnik, ami azt jelenti, hogy katonai konvoj pl. légvédelmi kíséret nélkül nem indulhat útba.
5. Gyakorlótérre csak harcászati felszerelésben lehet kimenni, még az ellenőrző és/vagy parancsnoki állománynak is.
Az Altábornagy úr az értekezlet során egy gyakorlat azonnali megkezdését rendelte el, amiben a Légierő is érintett. A végcélja az alakulatok jelenlegi állapotának felmérése annak érdekében, hogy kiderüljön, hol kell javítani. A kidolgozó munka a hétvégén megkezdődik. (A továbbiakról az érintettek a gyakorlat előre haladásával kapnak információt!)
Végül Altábornagy úr a következő bíztató szavakkal zárta székfoglaló beszédét: „Ez a változás rengeteg fájdalommal jár majd mindenkinek, de ez a sikerhez vezető út!”
Ez a mégtöbb kilépőhöz vezető út...
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 058
3 035
113
Ez a mégtöbb kilépőhöz vezető út...
Hát tudod, én is a hétvégén jutottam el oda hogy elég a kollégák simogatásából mert szart sem ér. Bevezetthük a multis hozzáállást akinek meg nem tetszik megy a csába. Aki meg jön újként már ezt kapja ezt szokja meg. Itt is ez a cél gondolom
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 987
5 311
113
Facebookon jött szembe, hitelességéért kezességet nem vállalok.

Dr. Böröndi Gábor László altábornagy úr iránymutatása:
Amikor a megjelent parancsnokokra, vezénylő zászlósokra néz, a lehetőséget látja. A lehetőséget a változtatásra, EGYÜTT. Fel kell ébrednünk!
Az ember életében a család a legfontosabb. A katona életében is, így Altábornagy úr életében is. A katona lét azonban a család kárára megy, ahogy az az Ő esetében is számtalanszor előfordult, ahogy most is Brüsszelben kellett a családját hagynia és egyedül költözött haza a megtisztelő feladat miatt.
Ez azt jelenti többek közt, hogy ha valakinek más beosztást ajánl, akkor az illető nem hivatkozhat a családi helyzetére.
Csapatban kell dolgoznunk, mert a gyenge ember elbukhat, de a csapat ilyenkor felemeli, és viszi tovább.
Jelenleg háborús helyzetben vagyunk. Annak a 0. szintjén, ami azt jelenti, hogy háborút megelőző állapotba léptünk. Emiatt újra kell kezdenünk a szakmát, újra kell gondolnunk, mit is jelent az, hogy valaki katona.
Az Orosz-Ukrán háború sok mindent megmutat. Például azt is, hogy a logisztika mennyire fontos. Abban az oroszok gyengék, de mi is azok vagyunk. Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy a legfontosabb a légvédelem, a légtérellenőrzés.
A jelszavak: FELKÉSZÍTÉS, KIKÉPZÉS, GYAKORLATOK
Altábornagy úr a következő szakaszban a különböző vezetési szintek helyét és szerepét ismertette:
A stratégiai szint megmondja, hogy MIT,
A hadműveleti szint meghatározza, hogy MIKOR és HOL,
A harcászati szint pedig választ ad arra, hogy HOGYAN.
A Vezérkar szerepe abban áll, hogy amikor a Politika meghatároz egy célt, azt a Vezérkar fordítja le a Magyar Honvédségnek. Ugyanakkor a Vezérkar a legfőbb tanácsadója a Honvédelmi miniszternek. Ebből többek között az is következik, hogy a Minisztériummal, annak szerveivel, képviselőivel senkinek sem szabad "harcolnia".
A középszintnek a feladata a kiképzési doktrínák és mindenféle szabályzók kidolgozása. De nem úgy, hogy kiadják az alakulatok szakembereinek, mert ott vannak azok, akik értenek az adott területhez. A középszintű parancsnokságoknak maguknak kell ezen feladatokat végrehajtani.
Altábornagy úr fennálló problémaként tekint:
A dandárok, zászlóaljak struktúrájára, amelyeket át fog tekinteni. (Altábornagy úr a múltban zászlóaljparancsnok és természetesen dandárparancsnok is volt…) Meg fog hallgatni mindenkit a témában, de nem fogja megvitatni a kérdést.
A Személyügyre, mert az nem jól működik. Világos előmenetelt akar, amiben mindenki tudja, meddig jut majd a karrierjében. A katonák azért szerelnek le, mert nem tudják, hogy holnap mi történik majd velük…
A Logisztikára, mert „papírtologatás van, az anyagot meg nem adjuk ki”. Ez meg fog változni annál is inkább, mert bízik a parancsnokokban. Drasztikus változás lesz.
A Logisztika és a Személyügy Altábornagy úr személyes felelőssége, azt javasolta, hogy senki ne álljon az útjába ezekben az ügyekben.
A következő problémának a Légtérvédelmet, légtérellenőrzést tartja. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon…” Átvilágítás kezdődik ezen a téren. A legkorszerűbb eszközeink vannak, de fejben nem vagyunk még ott.
A parancsnoki felelősség is probléma. „Az a rakéta csak átrepült Magyarországon… de a felelős Alezredes úr mögül mindenki kihátrált, holott volt egy parancsnoka, aki engedte, hogy az illető szolgálatot adjon.”
A Légierő pilótáinak harci kiképzés kell. Szabályzatokat kell alkotni és azok mentén gyakorlatozni. Nem minden repülés kiképzés.
A Szárazföldi erőknél félreértelmezték a Bizottság előtt mondott szavait. A szittya szót át kell váltani gyalogos harcászatra, és a tartalékos erők sajátja lesz. A mi feladatunk szárazföldi szinten többek közt a nehézdandár összeállítása. Magyarország az egyetlen európai ország, amely teljesíti a walesi NATO-csúcson vállaltakat. A GDP 2%-os honvédelemre történő ráfordítás megvan. Magyar katonák missziós és gyakorlatokon történő szerepvállalása megvan. Nehézdandár létrehozásából az eszközök beszerzése megvan, már csak össze kell rakni.
A politika vállalásokat senki sem bírálhatja felül!
Altábornagy úr jelezte, hogy a háborúban nincs második helyezett. Csak győztes és vesztes van. A mai magyar katonák tisztességes rendes emberek, de békekatonák. Senki sem gondol arra, hogy akár meg is halhat egy háborúban. A Hazáért meg kell halni, a kiképzéseken is meg lehet sérülni, vagy meg lehet halni. Rossz példaként említette, hogy a rep.biztonsági szabályzók letiltanak egy pilótát a repülésről, mert letelt a megszabott idő. Ez nem jó.
Az nem állapot, hogy egyenruhás emberek egész nap monitorokat bámulnak. Ezért és a fentiek miatt a következők kerülnek elrendelésre:
1. A békevezetés szót kivezetjük.
2. El kell felejtenünk a munkaköri leírásokat.
3. 1 héten 1 értekezlet lehet.
4. A parancsnok előzetes intézkedéssel vezet. A harcparancs 5 pontja tökéletesen elég ehhez. Utána vissza kell ellenőrizni.
A jövő a KIKÉPZÉS, FELKÉSZÍTÉS, GYAKORLATOK. Ezek elől senki se meneküljön! A parancsnok és a vezénylő zászlós felelőssége, hogy mindenki a felsoroltak részese legyen. Az elmúlt éveket jellemzi, hogy sok esetben nincs felkészülési dokumentum egy adott feladat végrehajtására (mert nem is került kidolgozásra) mégis maga a végrehajtás kiváló minősítést érdemelt.
Fontos, hogy az egységek szövetségi kötelékekben is gyakoroljanak.
A katonák bizonytalanok. Mindent meg kell tennünk a bent tartásukért. Nem kilépési kérdőívet kell velük töltetni, hanem akkor kell felmérést végezni, amikor még a rendszerben vannak. Meg kell a problémáikat ismerni.
Viselkedés: az egyenruhaviselésnek szabályosnak kell lennie. A vezénylő zászlósok felelőssége, hogy olyan felvarró ne legyen senkin, ami nem szabályos! Mindent, ami nem az egyenruhára való, le kell szedni.
Az emberi tisztelet hangját soha nem szabad feladni. Altábornagy úr amikor nemet mond valamire akkor nem haragszik az illetőre, aki elé vitte az ügyet, csak az elvégzett munkát minősíti. Az embert nem.
Katonai érintkezés szabályai: a tiltott kapcsolatoknak gátat kell szabni. pl.: vezető-beosztott között. A parancsnoknak és a vezénylő zászlósnak kell közbeavatkozni ilyen esetben. Ez etikai kérdés is.
Az ünnepeket akkor kell megtartani, ha annak valódi értelme van. Egy március 15-i ünnepségnek nem a 12 pontról kell szólnia, hanem arról, hogy szervezték meg annak idején a csapatokat, hogyan vívták meg a csatákat…
Minden katonát fel kell készíteni arra, ha elismerést kap, azt hogyan kell átvenni. Altábornagy úr itt külön kitért a katonanőkre, hogy mennyire fontosnak tartja az Öltözködési utasításban meghatározottak maradéktalan betartását az esetükben.
Sok katonai mozgás várható a jövőben, sok repülés. A civil lakosság egy része panaszkodni fog. A megfelelő válasz, hogy „Ez a szabadság hangja, mi Önöket szolgáljuk!” Nem kell kommunikációs szakembereket hívni a Minisztériumból, ennyit kell mondani.
Altábornagy úr csapatlátogatásokat fog eszközölni. Nem akarja a régi ppt-ket végig nézni. Az alakulat feladata, annak tartalma és a NATO feladatrendszerében való elhelyezkedése érdekli, valamint a hadrafoghatósági szint, színkódokkal (zöld, sárga, piros). Minden pirosból és sárgából zöldet akar majd csinálni. Ez az Ő feladata, de előbb meg kell értenie, ezért jön majd el személyesen.
Szervezeti tekintetben architektúrát fog megalkotni, ami később sem kerül megváltoztatásra. A következő lépés, hogy ehhez meg kell határozni a fegyverzetet, majd sorban minden mást.
Az Altábornagy Úr szóbeli intézkedése alapján, 2023. május 8. hétfőtől, az alábbiak figyelembevételével kell a napi életet megszervezni:
1. 1 hónapig, munkaidőben, mindenki fegyvert visel a laktanyákban. Konkrétan gépkarabélyt egy tárral (akinek nincs, nyilván pisztolyt).
A repülődandárt illetően a fegyverszobákat hétfőtől kezdődően minden munkanapon az arra kijelölt személy nyissa fel 07:25-kor fegyverfelvétel céljából, majd 15:00-kor (pénteken 12:25) leadás céljából. Ezen időszak alatt az állomány napi munkája végzése közben fegyverét magánál tartja, továbbá a fegyverrel a fegyver szét-összeszerelést gyakorolja be, olyan számvetéssel, hogy azt versenyszinten kell tudnia, természetesen szintidőre.
Az Altábornagy Úr további feladatokat is meghatározott, melyek érvényesítésére vonatkozó intézkedések a Dandárparancsnok Úr döntése alapján később kerülnek meghatározásra:
2. A belső vezényléseket meg kell szüntetni, mindenkinek az állománytábla szerinti helyén kell tevékenykednie.
3. A jelenléti ív megszűnik. A hatályos személyügyi szabályzót hatálytalanította Altábornagy úr. Az állomány tartózkodásával kapcsolatos információkkal a munkahelyi vezetőnek kell rendelkeznie.
4. Az úgynevezett adminisztratív menet megszűnik, ami azt jelenti, hogy katonai konvoj pl. légvédelmi kíséret nélkül nem indulhat útba.
5. Gyakorlótérre csak harcászati felszerelésben lehet kimenni, még az ellenőrző és/vagy parancsnoki állománynak is.
Az Altábornagy úr az értekezlet során egy gyakorlat azonnali megkezdését rendelte el, amiben a Légierő is érintett. A végcélja az alakulatok jelenlegi állapotának felmérése annak érdekében, hogy kiderüljön, hol kell javítani. A kidolgozó munka a hétvégén megkezdődik. (A továbbiakról az érintettek a gyakorlat előre haladásával kapnak információt!)
Végül Altábornagy úr a következő bíztató szavakkal zárta székfoglaló beszédét: „Ez a változás rengeteg fájdalommal jár majd mindenkinek, de ez a sikerhez vezető út!”
Minden katonát fel kell készíteni arra, ha elismerést kap, azt hogyan kell átvenni.
Sok katonai mozgás várható a jövőben, sok repülés. A civil lakosság egy része panaszkodni fog. A megfelelő válasz, hogy „Ez a szabadság hangja, mi Önöket szolgáljuk!” Nem kell kommunikációs szakembereket hívni a Minisztériumból, ennyit kell mondani.

Na végre valaki aki a legfontosabb dolgokkal foglalkozik....
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 987
5 311
113
Hát tudod, én is a hétvégén jutottam el oda hogy elég a kollégák simogatásából mert szart sem ér. Bevezetthük a multis hozzáállást akinek meg nem tetszik megy a csába. Aki meg jön újként már ezt kapja ezt szokja meg. Itt is ez a cél gondolom
Háát Böröndi nagyon befog fürödni ezzel az egésszel...