A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Én már akkor elleneztem ezt az egész területvédelmi rendszert amikor Simi először felhozta. Semmi értelme az egésznek. Munkásbrigád hólapátolásra.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Annó volt nagy agyalás a nemzetőrség felállításáról. Mentek a tervek, hogy a tagok nem fizetést kapnak, hanem adójóváírást (kevesebbet vonnak tőled), ha kiképzés vagy eksön van a munkáltatónak kötelező elengednie s fizetik a kiesésed. Gondolom ilyen irányú lehetne ez a dolog is.

Felszerelés? Gyalogsági ásó, hólapát, ruházat meg amit a military shopban beszerzel magadnak xD Kiképzés meg gondolom annyit érne, mint a mostani kiképzés tizede, kriss hozzászólásából következtethetsz rá :D
Az asztalomon lévő szeméthalomból kiásva a bérpapíromat elfogadhatónak tartanám, ha a bruttó bért kapnám meg a nettó helyett.
Dán-típusú kiképzés és szolgálat elfogadható lenne, azalatt pénz és időpazarlásnak tartom.
Munkaerőpiaci szempontból szerintem kontraszelektív lenne a dolog további garanciák nélkül: egy felvételnél vagy leépítésnél valószínűleg rosszabbul járnának az önkéntesek a homályos rendelkezésre állásuk miatt. Közszférában még csak-csak vállalható lenne, de magánszektorban szerintem hátrányos.
Ha abból indulok ki, hogyan aránylik a polgárőrség a rendőrséghez, akkor túl sok jóra itt sem számítanék (volt már tapasztalatom polgárőrökkel biztosítási feladat során nem egyszer és a legutóbb kissé racionalizáltuk a soraikat - okkal...).
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Jó a cikk az indextől, de azért tele van "jóérzéssel" csúsztatással.
De látom elő jön belőlünk a szokásos. Ha nem csinálnak semmit milyen szar, ha csinálnak valamit, milyen szar. Én először kíváncsi leszek mivel állnak elő, aztán majd meglátjuk mire jutnak belőle, s aztán lehet szidni dicsérni. Én megmondom őszintén bárminek tudnák már örülni. Mégis van egy sanda gyanúm, hogy nem lesz ebből sem semmi.
Az nekem sem tetszik, hogy azt az összeget akarják rákölteni, ami évente "növekmény" a költségvetésükben. Ennek külön kellene valami. S a honvédségnek meg adják meg végre ami jár.(s vegyék el ami nem jár pl vízfej). Tőlem az is jó lenne ha a honvédségnél leépítenék a vízfejet, s átraknák ebbe, így azok sem lennének munka nélkül, s a honvédség is jól járna(persze az kérdés hogy mennyire felelnének meg a követelménynek).
Indexnél szerintem a múlt tapasztalatai is számítottak a cikk hangvételénél: hányszor mondta az magyar politikus, hogy rendbe rakják a honvédséget? És mi lett belőle? Az eddigi produkció alapján én se lennék hurráoptimista.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Amíg eltűnhet egy országból az önjáró tüzérség addig ne várjatok semmi jót. A létszámot nem emelni kell a MH-nél hanem kivágni a hóra egy rakás embert. Kétes megbízhatóságú és/vagy előző rendszerből hozott szellemiségű és hozzáállású egyének, leépüléshez, anyagi kárhoz asszisztálók, rossz szakmai színvonalat képviselők (van-e az aknavetőnek toronyszáma szindróma) lapát.
Aki marad de még mindig vízfej annak meg felkínálni a lehetőséget, hogy vagy aktív állományba kerül (akár operátorként mondjum itthoni gyártású drónokhoz, de ez csak egy merész példa) vagy valamilyen építő háttérmunkában kap részt. Ha nem, akkor viszlát.
Ha 5000 a vége akkor ennyi, ez az alap amire már lehet építeni.

B verzió a lassú elsorvasztás, és egy másik honvédelmi szervezetbe való átszipolyozása az értékes embereknek. Pl.nemzeti gárda, ami alá vagy részeként mehet a területvédelmi hálózat is.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 402
8 667
113
Indexnél szerintem a múlt tapasztalatai is számítottak a cikk hangvételénél: hányszor mondta az magyar politikus, hogy rendbe rakják a honvédséget? És mi lett belőle? Az eddigi produkció alapján én se lennék hurráoptimista.
Nem pont arra gondoltam, magam sem vagyok túl optimista ez-ügyben, hanem hogy az oroszok a spejzban vannak stb... Minden esetre számomra az jó jel, hogy legalább nem hülyék teljesen ott fenn, s tudják milyen a honvédség állapota. Persze tenni is... Na az már álom kategória.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
http://www.portfolio.hu/gazdasag/or...m=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

"... A szomszédaink komoly fegyverkezést folytatnak, újrafelfegyverkezést, ezt is mondhatnám. Magyarország a végén kullog a sornak - mondta Orbán, majd hozzátette: Nem jó, hogy a sor végén kullogunk. Egy komoly országnak van saját hadserege, ami nem egy kipipálandó kötelező feladat, hanem egy komolyan vehető tényleges erő."
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én már akkor elleneztem ezt az egész területvédelmi rendszert amikor Simi először felhozta. Semmi értelme az egésznek. Munkásbrigád hólapátolásra.
Arra is szukseg van. Vagy jojjenek az osztrak hokotrok megint? Arviznel is mindig szukseg van emberekre. A hatarokon szinten. Es csak fokozodni fog a helyzet. Idovel majd letisztazzak a szabalyozasat, a szurest es a kepzest, de akkor sem baj, ha tobb lesz itthon a fegyvert kezelni tudo ember. Kalasnyikov es loszer van eleg. Ez a resze nem penz.
Ne a profi katonakbol indulj ki! Igenis szukseg van szelesebb fegyvert kezelni tudo bazisra. Ha a zombik ma tamadast inditananak, akkor en speciel meg ongyilkos sem tudnek lenni egy AMD-vel. :confused: Ne akkor kelljen kapkodni amikor mar baj van.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and haubagoi

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Az a baj, hogy ahhoz hogy egy tartalékos erőt kiképezz kellenek profik is. Jelenleg nagyon kevés van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Először mondjuk arra kéne lépéseket tenni, hogy az állományt képes legyen megtartani a szervezet.
Ahhoz pedig fejlesztések kellenek, ellátás és elhelyezés javítása, különböző kedvezmények a katonáknak. Korkedvezményes nyugdíj visszaállítása (55 év mondjuk) Egy működő ruházati ellátó rendszer felállítása, megfelelő ruházati anyaggal, és még sorolhatnám. A területvédelmi rendszer jelenleg csak arra jó, hogy feleslegesen pénz szórunk ki egy olyan állomány felállítására amit éppúgy nem lehetne semmire használni mint a mostani 5000 ÖMT-t. Legyen egy először egy rendesen kiképzett professzionális hadsereg aminek a felszerelési feleslegét, levetett eszközeit oda lehet adni a tartalékosoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
M

molnibalage

Guest
Jó cikk, a bennem felmerülő kérdések az szokásosak:
- kiképzésnek lesz-e értelme?
- az önkéntes hogyan tud egyszerre dolgozni és önkénteskedni?
- hol lesz a kiképzés, járásonként milyen ingatlan áll majd rendelkezésre?
- milyen hardvert kapnak a milíciák? Kézifegyver gondolom alap, de azért valami szállítójármű sem árt. És persze hol tárolják a fegyvert és a lőszert? Védőfelszerelés (sisak, mellény, mamusz) szintén nem elhanyagolható szempont, e-bayről mégsem vásárolhat mindenki azt, mait akar.
- mekkora lészen a fizetés?
- hogyan győznek meg engem arról, hogy el akarjak menni önkénteskedni?
- határőrizetből/árvízvédelemből csak az érintett járások milíciái veszik ki a részüket, vagy lehetőség lesz utaztatásra?
Amíg ezt egyértelműen nem válaszolják meg és csak a sunnyogás megy, addig szerintem minden marad úgy, ahogyan eddig. Mondom ezt úgy, hogy annyira nem lenne ellenemre a dolog és fizikailag is nagyjából megfelelek.

Ezeknek elmentek otthonról miközben messzire gurult a gyógyszer...

1. Dugós puskával fognak majd szolgálatot adni? A meglevő minimális papíron harcoló erőknek nincs kb. semmilyük sem, amit a modern harctéren komolyan lehetne venni...

2. Ha megint a 0 felszerelés mellett lesz egy rakás ember a rendszerben, akkor azok költsége megint csak a meglevő erők eszközzel történő ellátását akdályozza meg.

3. Az én véleményem szerint az árvízi védekezés nem a Honvédség feladata még, ha ahhoz szükség esetén helikoptert ad. A katona nem homozsák töltésre való...

Ez csak belpolitikai faszság a sok turbómagyanak és olyan lelkületű emernek, aki szerint még a sorkatonaság felszámolása is hiba volt, akik azt hiszik, hogy a Honvédség feladata nevelni is.

Már elnézést a hangnemért, de enneki kurvára semmi értelme. Majd ha látok legalább egy 1,5 dandárt korszerű felszereléssel teljes állomány tábla szerint feltölteve, gyakorlatokra járni és azt, hogy a MH-ban nincs 4 db egy csillagos NATO tábornoknál több egy ekkora erőhöz (vagy azzal ekvivalens) majd akkor talán komolyan veszek bármilyen szándékot. Addig bohóckodás az egész...

Még így is az lenne, hogy dandárokat vezetne egy olyan személy, akik normális esetben más országban hadosztályt vezényel...
 
M

molnibalage

Guest
Arra is szukseg van. Vagy jojjenek az osztrak hokotrok megint? Arviznel is mindig szukseg van emberekre. A hatarokon szinten. Es csak fokozodni fog a helyzet. Idovel majd letisztazzak a szabalyozasat, a szurest es a kepzest, de akkor sem baj, ha tobb lesz itthon a fegyvert kezelni tudo ember. Kalasnyikov es loszer van eleg. Ez a resze nem penz.
Ne a profi katonakbol indulj ki! Igenis szukseg van szelesebb fegyvert kezelni tudo bazisra. Ha a zombik ma tamadast inditananak, akkor en speciel meg ongyilkos sem tudnek lenni egy AMD-vel. :confused: Ne akkor kelljen kapkodni amikor mar baj van.
Nem a Honvédség feladata a katasztrófa védelem... Vagy talán osztrák katonák jöttek havar kotorni...?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Ha helyből dupláznák a költségvetést max akkor lenne értelme kigazdálkodni ezt az egészet.
 

Siedonn

Active Member
2016. szeptember 5.
121
112
43
Ezeknek elmentek otthonról miközben messzire gurult a gyógyszer...

1. Dugós puskával fognak majd szolgálatot adni? A meglevő minimális papíron harcoló erőknek nincs kb. semmilyük sem, amit a modern harctéren komolyan lehetne venni...

2. Ha megint a 0 felszerelés mellett lesz egy rakás ember a rendszerben, akkor azok költsége megint csak a meglevő erők eszközzel történő ellátását akdályozza meg.

3. Az én véleményem szerint az árvízi védekezés nem a Honvédség feladata még, ha ahhoz szükség esetén helikoptert ad. A katona nem homozsák töltésre való...

Ez csak belpolitikai faszság a sok turbómagyanak és olyan lelkületű emernek, aki szerint még a sorkatonaság felszámolása is hiba volt, akik azt hiszik, hogy a Honvédség feladata nevelni is.

Már elnézést a hangnemért, de enneki kurvára semmi értelme. Majd ha látok legalább egy 1,5 dandárt korszerű felszereléssel teljes állomány tábla szerint feltölteve, gyakorlatokra járni és azt, hogy a MH-ban nincs 4 db egy csillagos NATO tábornoknál több egy ekkora erőhöz (vagy azzal ekvivalens) majd akkor talán komolyan veszek bármilyen szándékot. Addig bohóckodás az egész...

Még így is az lenne, hogy dandárokat vezetne egy olyan személy, akik normális esetben más országban hadosztályt vezényel...

Lehet, hogy ez az első olyan hozzászólásod, amivel teljes mértékben azonosulni tudok :D
 
M

molnibalage

Guest
....és akkor kezdődik a turbómagyarozás... aszem egy ideig nem követem ezt a topikot.
Kinemszarja le...

Múltkor voltam egy esküvőn és ott sem lehetett ép ésszel elmagyarázni - főleg, mert túl tintás is volt - egy huszinix éves kicsit ht rajongó srácnak, hogy kis hazánkban jelen forrássok mellett miért nincs semmi értelme a sorkatonásgnak. A szoksásos szólamokkal tudott csak jöttni, hogy nevelés meg hasoló frázisok = ökörségek.

Vagy akkor érveker írják, hogy miért nem kapitális baromság ez az ötlet, amit n+1-dik alkalommal dobnak be a köztudatba...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Kinemszarja le...

Múltkor voltam egy esküvőn és ott sem lehetett ép ésszel elmagyarázni - főleg, mert túl tintás is volt - egy huszinix éves kicsit ht rajongó srácnak, hogy kis hazánkban jelen forrássok mellett miért nincs semmi értelme a sorkatonásgnak. A szoksásos szólamokkal tudott csak jöttni, hogy nevelés meg hasoló frázisok = ökörségek.

Vagy akkor érveker írják, hogy miért nem kapitális baromság ez az ötlet, amit n+1-dik alkalommal dobnak be a köztudatba...
Molni nem erről van szó hanem a magyarozásról. Félelmetes.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and vilmoci

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Először mondjuk arra kéne lépéseket tenni, hogy az állományt képes legyen megtartani a szervezet.
Ahhoz pedig fejlesztések kellenek, ellátás és elhelyezés javítása, különböző kedvezmények a katonáknak. Korkedvezményes nyugdíj visszaállítása (55 év mondjuk) Egy működő ruházati ellátó rendszer felállítása, megfelelő ruházati anyaggal, és még sorolhatnám. A területvédelmi rendszer jelenleg csak arra jó, hogy feleslegesen pénz szórunk ki egy olyan állomány felállítására amit éppúgy nem lehetne semmire használni mint a mostani 5000 ÖMT-t. Legyen egy először egy rendesen kiképzett professzionális hadsereg aminek a felszerelési feleslegét, levetett eszközeit oda lehet adni a tartalékosoknak.
A korkedvezmenyes nyugdujat meg sem hallottam. Erre most olyan pipa vagyok, hogy itt helyben felrobbanok es szamolni kezdem a szuzeket. Inkabb atugrom ezt a reszt.

Azert "teruletvedelmi"-nek indul a dolog, hogy mindenkinek a lakohelyehez kozel legyen a kepzesi es gyakorlatozasi hely. Aztan ott vetik be ahol szukseg van ra. A honvedsegnek szuksege van a lakossagi tamogatasra es egy komolyabb bazisra. Elvileg ez egy piramis rendszer lenne (termeszetes kijarattal a civil elet fele), de nalunk inkabb amolyan elcseszett hordo alaku. Ezen mindenkepp valtoztatni kell. Ha tovabbra is az alhadnagyi illetve az ormesteri rangtol szamit valaki katonanak, akkor hianyzik az a mennyisegi alap amibol a minosegi kovetelmenyek szerint lehet tovabb valogatni. Ott tartunk ma, hogy egy pszh-ra sem tud a honvedseg jarmuvezetot talalni, mert nincs ahonnan valogasson.
A ruhazaton most dolgoznak.
A kedvezmenyek kozul a lakhatasit es az oktatasit tamogatom. A tobbit nem. A fizetesnek kell rendben lenni, nem az extra kedvezmenyeknek. Egyebkent pedig olyan szakmak kepzeset kell tamogatni (mernok, informatika, stb.) amivel a honvedsegi palya utan is jol meg tud elni az ember.. (En az orvosi mellet erdeklodtem a honvedsegi tamogatas es palya irant, de csak nevetseges ajanlatokkal talalkoztam. Erre meg ma azt hallom, hogy hianyzik a szakember a katonai eu-bol. Inkabb nem mondok semmit...)
Nem torvenyszeru az sem, hogy az alacsonyabb rendfokozattal rendelkezoknek a profi katonak levetett gonceit es eszkozeit kell hasznalnia. Furcsa, de ilyen hozzaallassal szerintem meg fog bukni ez a kedvezmenyezes. Amit a vizfej jatszott el korabban a katonakkal, azt most a katonak jatszak el a tartalekosokkal. Ciki.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd