A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Szerintem a franciak inkabb Paksnal jonnek majd a kepbe, mint Plan B, amikor a Roszatom ki lesz vegul nyomva ill le lesz skalazva valami alvallalkozoi szintre. Az a folyamatos egymashoz rohangalas Marcon meg Orban kozott nagyon beszedes volt az elmult egy-masfel evben...
Vagy már miniszteri intézkedés kell, hogy haladjon a már a Skyranger Mistral integráció illetve látnak piacot Magyarországban, mert sok mindent vettünk az utóbbi években.
Paks nem hiszem hogy Bobo asztala lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Bobo biztos nem vásárolni megy! Nincs pinz, csak pofavizit lesz!
Ő azért biztos vesz pár csecsebecsét magának....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Hogy mi van...? o_O En azt magyarazom, hogy a sorozatos Orban-Macron talalkozok miatt eleg valoszinu, hogy a franciak Paks kapcsan lesznek erdekeltek, mashol nemigen, azaz "SzBK" nemigen zavar sok vizet a mai latogatassal.

Fogalmam sincs, hogy jott most ide a Mistral meg Bobo...
Erre hírre reagáltál, nem?
SzBK ma a Nemzetközi Légibemutató és Kiállításon (Le Bourget-ben) a francia védelmi miniszter meghívására.
Ott van a hírben Bobo...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Nms level1 páncèlvèsettsèg
Szia,

Az nem sok: olommagvas 7.62x51-tol kell vedjen, vagyis meg az is kerdeses, hogy a legegyszerubb (lagyvasmagvas) PKM loszertol megved-e. :-(

Szerintem a (PSZH-kent kifejezetten gagyi) BTR-80 is ennel erosebben vedett.

A panceltoro-gyujto AK loszerrel szembeni vedelem mar Level-2 lenne, igaz az kb. dupla atutesu, mint a lagyvasmagvas PKM (7.62x54R) loszer.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Szia,

Az nem sok: olommagvas 7.62x51-tol kell vedjen, vagyis meg az is kerdeses, hogy a legegyszerubb (lagyvasmagvas) PKM loszertol megved-e. :-(

Szerintem a (PSZH-kent kifejezetten gagyi) BTR-80 is ennel erosebben vedett.
Mas role, mas kovetelmenyek. Egyebkent @krisss mar valahol irta, hogy a Gidran is mindenhol sokkal jobban vedett, mint a BTR. Ennek alapjan meglepodnek, ha a Nomadot ne lehetne csaknem hasonlo szintre pimpelni...
A panceltoro-gyujto AK loszerrel szembeni vedelem mar Level-2 lenne, igaz az kb. dupla atutesu, mint a lagyvasmagvas PKM (7.62x54R) loszer.
Az osszes ilyesmi altalaban boven tovabb pancelozhato. Erosen ketlem, hogy ne lehetne L4 szintig huzni a Nomadot is (csak ugye akkor lassul, tobbet zabal stb.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
Vagy már miniszteri intézkedés kell, hogy haladjon a már a Skyranger Mistral integráció illetve látnak piacot Magyarországban, mert sok mindent vettünk az utóbbi években.
Paks nem hiszem hogy Bobo asztala lenne.
Szerintem meg kéne rá integralni egy leuer vezetosugaras tipust is.Az alacsony hokibocsajtasu drónok miatt
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 047
30 451
113

Bobó ezért találkozott akkor a francőzis miniszter úrral.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 963
113
Szia,

Az nem sok: olommagvas 7.62x51-tol kell vedjen, vagyis meg az is kerdeses, hogy a legegyszerubb (lagyvasmagvas) PKM loszertol megved-e. :-(

Szerintem a (PSZH-kent kifejezetten gagyi) BTR-80 is ennel erosebben vedett.

A panceltoro-gyujto AK loszerrel szembeni vedelem mar Level-2 lenne, igaz az kb. dupla atutesu, mint a lagyvasmagvas PKM (7.62x54R) loszer.
Persze csak ezt írja ès èn is ezt találtam.
De ahogy huszár meg a generális leírta level 4 így felhúzható.

Mondjuk megnèznèm hogyan válltozik a súlya szintenkènt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and bel

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Mistral alapvetoen egy manpad, max 6-7 km, amit raraknak jarmure, meg akar hajora is. Van hozza mar valamifele halozatos cucc (Licorine vagy mi a neve), de "legvedelmi rendszer" cimmel illetni, nos, az igen eros nagykepuskodes szerintem... :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Kíváncsi leszek hogy plussz rakétákat vesznek csak vagy új rendszert vagyis indítókat is.

Az MPCV toronynak lenne értelme konvoj kísérgetésre - Böröndinek ez az mániája...

MPCV-cut.png
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Kíváncsi leszek hogy plussz rakétákat vesznek csak vagy új rendszert vagyis indítókat is.

Az MPCV toronynak lenne értelme konvoj kísérgetésre - Böröndinek ez az mániája...

MPCV-cut.png
Az egesz Mistral egy sideshow szerintem. Semmi kulonbseg az RC, MPCV avagy a jelenlegi platon alldigalos rendszer kozott lenyegeben. Mobil legvdelemre a Skyrangert kellene tolniuk, de nincs ra penz. A NASAMS fole meg kellene valami mas is, de arra meg plane nincs...
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Az egesz Mistral egy sideshow szerintem. Semmi kulonbseg az RC, MPCV avagy a jelenlegi platon alldigalos rendszer kozott lenyegeben. Mobil legvdelemre a Skyrangert kellene tolniuk, de nincs ra penz. A NASAMS fole meg kellene valami mas is, de arra meg plane nincs...
Pl. lőszerszállító tehetautók kísérgetésére nem lesz Skyranger. Túl drága hozzá.
Arra egy ilyen Mistralos géppuskás torony tök elég Gidrán alapon. Kívülről kaphat cél infókat radaroktól aztán hőkamerával megkeresi a célokat.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 963
113
Mistral alapvetoen egy manpad, max 6-7 km, amit raraknak jarmure, meg akar hajora is. Van hozza mar valamifele halozatos cucc (Licorine vagy mi a neve), de "legvedelmi rendszer" cimmel illetni, nos, az igen eros nagykepuskodes szerintem... :D
Egyszer már ezt beszèltük valami kamm nevű fószerel.

Annak nem jött át, hogy addig manpad amíg 1-2 ember hordozza. Lövi.

Ez egy angol mozaikszó. Nem tudom beszèlsz e angolul. :rolleyes:

Amikor már rajta van egy járművön egy radar, az szolgáltat adatokat több atlasz állványos járműnek a bemèrt cèlokról, akkor az már shorad.

Mivel több jármű áll kapcsolatba,ezt nevezhetjük rendszernek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Egyszer már ezt beszèltük valami kamm nevű fószerel.

Annak nem jött át, hogy addig manpad amíg 1-2 ember hordozza. Lövi.

Ez egy angol mozaikszó. Nem tudom beszèlsz e angolul. :rolleyes:

Amikor már rajta van egy járművön egy radar, az szolgáltat adatokat több atlasz állványos járműnek a bemèrt cèlokról, akkor az már shorad.

Mivel több jármű áll kapcsolatba,ezt nevezhetjük rendszernek.
VSHORAD
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Egyszer már ezt beszèltük valami kamm nevű fószerel.

Annak nem jött át, hogy addig manpad amíg 1-2 ember hordozza. Lövi.

Ez egy angol mozaikszó. Nem tudom beszèlsz e angolul. :rolleyes:

Amikor már rajta van egy járművön egy radar, az szolgáltat adatokat több atlasz állványos járműnek a bemèrt cèlokról, akkor az már shorad.

Mivel több jármű áll kapcsolatba,ezt nevezhetjük rendszernek.
Hatotavjat illetoen ugyanugy egy manpad, errol szolt a hozzaszolasom. Komolytalan.

Jah, legjobb esetben. :) A masik bajom vele, hogy szemben egy Skyrangerrel ezzel nem fogsz mindenfele celra lovoldozni tucatjaval, ugye.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Hatotavjat illetoen ugyanugy egy manpad, errol szolt a hozzaszolasom. Komolytalan.
A MANPADS-on belül még a MISTRAL a legerősebb hajtóművel rendelkező infrás rakéta.
A hivatalos gyári hatótáv 7,5 km, de egyes hírek szerint 9 km-ről is lőttek már le vele célt.

Jah, legjobb esetben. :) A masik bajom vele, hogy szemben egy Skyrangerrel ezzel nem fogsz mindenfele celra lovoldozni tucatjaval, ugye.
Ezért jó ha van rajta géppuska is nem csak rakéta drónok ellen. A legtöbb fegyver állvány ami bírja a 50-es Browningot az bírja a M230LF-et is...