A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Bobó (nem) akart gyorsítani, ezért cserélték Maróthot.
Apropó, ezzel mi is lesz? Vajon érdemes nyitott szemmel járni a napokban, vagy a gyorsítás miatt csúszik?
Eddig én úgy értesültem, hogy nem változik a menetrend persze 1-2 hónapos késés előfordulhat...attól függően mennyi pénzt tudom a kormány begyűjteni a ballagási pénzekből...:)
 
W

Wilson

Guest
Nem hinnèm, hogy az arra megy.
Van annál ègetőbb.
Viccet félretéve én is így gondolom, de amikor a kormány már a ballagási pénzekre is "szemet vetett" az állam illetve az állam kiadásainak finanszírozása céljából akkor már szerintem mindenki számára érthető miért is folyamodik kormányunk költségvetési okokból Bobo "verbális haderőfejlesztéséhez" és a már a korábbi években megrendelt és beérkező haditechnikával való haknizáshoz...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 156
23 310
113
Az egyes kovetkezik a harmasbol, ugye, a kettest meg nehezen tudom elkepzelni egy olyan intelligens emberrol, mint Maroth. Marmint, hogy annyira tulzasba visz egy a fonokei altal valoszinuleg horgest kivalto dolgot - hogy horgest valtson ki.
Mindegy, megertettem, hogy valoban csak teoriak vannak. Sejtettem, hogy igy lesz, de mivel megesz a fene a kivancsisagtol, a vesztesek nyugalmaval tettem fel a kerdest. :) Azert persze koszi, hogy valaszoltal! ;)

Szerintem a kerdesedre a valos es egzakt valaszt vagy feltucat-tucat ember tudhatja, es azok kozul itt senki nem posztolgat. Minden mas talalgatas.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 963
113
Viccet félretéve én is így gondolom, de amikor a kormány már a ballagási pénzekre is "szemet vetett" az állam illetve az állam kiadásainak finanszírozása céljából akkor már szerintem mindenki számára érthető miért is folyamodik kormányunk költségvetési okokból Bobo "verbális haderőfejlesztéséhez" és a már a korábbi években megrendelt és beérkező haditechnikával való haknizáshoz...
Nem tudom.

A ballagási pènzes hakni.

Vagy amit már írtam a tűzoltókra nincs 400 millió.

A tanárfizetès emelès ha jönnek a pènzek. Mind fura. o_O

Bár elvileg a honvèdelemre jobban van pènz.
Bár új beszerzésekben eddig sajnos ez nem látszik.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 396
8 644
113
Bobó (nem) akart gyorsítani, ezért cserélték Maróthot.
Apropó, ezzel mi is lesz? Vajon érdemes nyitott szemmel járni a napokban, vagy a gyorsítás miatt csúszik?
"Elmondta, hogy 44 új Leopard 2A7 harckocsi kerül Tatára, az első jármű érkezése 2023 júniusában várható; a továbbiak szállítása 2023 és 2025 között valósulhat meg."
Elbaszták a címet szerintem.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 166
113
A tanárfizetès emelès ha jönnek a pènzek. Mind fura. o_O
„az uniós biztos többek között egyértelművé teszi, hogy a pedagógusok béremelésére szánt pénzt a kormány az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program Pluszból finanszírozná, amelyre a forrásokat az Európai Szociális Alap Pluszból hívnák le. Az említett operatív programot a forrásfelfüggesztések nem érintik”

Arra van pénz, amire van szándék. Pl. a 228 milliárdos építkezésre mindenféle értelem nélkül van. Remélhetőleg a Honvédségre is lesz.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Nem tudom.

A ballagási pènzes hakni.

Vagy amit már írtam a tűzoltókra nincs 400 millió.

A tanárfizetès emelès ha jönnek a pènzek. Mind fura. o_O

Bár elvileg a honvèdelemre jobban van pènz.
Bár új beszerzésekben eddig sajnos ez nem látszik.
Nem rég a befektető cégeket, alapkezelőket is de facto utasították, hogy állampapírt vegyenek - elég nagy lehet a baj ha már törvényerővel mondják meg ki mire költse a pénzét. Ez 50-es évek békekölcsön időszakát idézni már.

Egy nem rég kijött EU-s értékelés szerint is vicc a magyar költségvetés: átgondolatlan, túl korán fogadják és sosem az valósul meg ami benne van, mert menetközben ad-hoc jelleggel változtatják.

https://telex.hu/kulfold/2023/06/16/europai-unio-tanacsa-gazdasagi-ajanlasok-magyarorszag

Ezek alapján a védelmi költségvetés számait sem kell túl komolyan venni...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Nem rég a befektető cégeket, alapkezelőket is de facto utasították, hogy állampapírt vegyenek - elég nagy lehet a baj ha már törvényerővel mondják meg ki mire költse a pénzét. Ez 50-es évek békekölcsön időszakát idézni már.

Egy nem rég kijött EU-s értékelés szerint is vicc a magyar költségvetés: átgondolatlan, túl korán fogadják és sosem az valósul meg ami benne van, mert menetközben ad-hoc jelleggel változtatják.

https://telex.hu/kulfold/2023/06/16/europai-unio-tanacsa-gazdasagi-ajanlasok-magyarorszag

Ezek alapján a védelmi költségvetés számait sem kell túl komolyan venni...
NERniában mit kell komolyan venni?SEMMIT,a hazugság birodalma az egész.
Mivel összemosták a HM költségvetést a sportalappal,annyi pénzt vesznek ki belőle "alkotmányos célokra",amennyit akarnak.És mivel jó diktatúrához méltóan akkor irják át a törvényeket,mikor csak akarják,semmiféle szabályozás,törvény ez ellen nem nyújt védelmet.
Személyes véleményem meg továbbra is az,hogy a Zplan elsődleges célja nem a honvédelmi képesség,hanem a vajda rendszerének hatalommegtartásai lehetőségei,és a NER érdekek.
És hát kifutotta a táncrendjét a páva.Ami ment a Muttival akkor,az most már nem megy a megváltozott körülmények között-meg már túlságossan kilóg a szönyeg alol a ganéj,túl büdös az úri szalonokba a NER.És még ez az orosz 5. hadoszlopa viselkedés is rájön pluszban.
Szarban vagyunk,fájni fog.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Ez a van pénz, nincs pénz téma.
Az állam, központi költségvetés, éves kiadása jövőre 30.000 mrd HUF lesz.
Ez rengeteg pénz. Ebből lehet pénz mindenre meg semmire se.
Minden mindig attól függ, hogyan alakulnak az adóbevételek és a kiadások.
Egy ekkora büdzsében 10 - 20 mrd-os kiadás apró. Lazán odaadható.
De mivel egy országról beszélünk ezer ilyen apró jogos kiadás van, ami együtt már rengeteg pénz.

Érdemes megnézni mire költi az állam ebből a 30.000 mrd-ból.
Általában arra költ a legtöbbet, ahol folyamatos a panasz, hogy nincs pénz.
Ezek általában feneketlen lyukak.

Nyugdíjak 6.000 mrd. Mégis rengeteg nyugdíjas alig jön ki a nyugdíjából. Struktúrális probléma az elöregedő társadalom. Kevesebb ember tart el az adójából egyre több és tovább élő nyugdíjast.

Egészségügy. 4.500 mrd. Egyre jobb, de drágább műtéti és gyógyszeres kezelések vannak.

Uniós programok. 3.600 mrd. Itt mindig az a mese, hogy ezek a beruházások Uniós támogatásból vannak. De mindig csak részben, mindig kell mellé tenni önrészt. Minket meg direktbe úgy szivatnak Brusszelből, hogy még a megítélt Uniós pénzt is utólag év, évek múlva utalják, addig a magyar költségvetés állja.

Direkt uniós befizetés. 700 mrd. Ebből finanszírozzuk azokat az intézményeket, akik utána keresztbe tesznek nekünk.

Hitelek kamatkiadasai. 3.000 mrd. Ezért terelik a megtakarításokat állampapírba, hogy az állampapírok kamatait lenyomják.

Energiatamogatas. 1.300 mrd. Itt idenhez képest 1.000 mrd-al kevesebb kiadással számol az állam, remélve, hogy jövőre nem lesz gáz meg olajrally. Ez nemcsak a lakossági rezsicsöki. Állami, önkormányzati intézmények, versenyszektor. És ez nem az enrgiakiadás. Hanem az energiaárak növekedése által ütött direkt lyuk. Emellett még rengeteg negatív hatása van.

Tehát amikor beszélünk a tanárbéremelésről, hogy várunk az Uniós pénzre.
Az Uniós pénz arra szolgál, hogy hamarabb kapjanak emelt bért. Pl. Idén legyen 20%-os béremelésük. Itt a béremelés fele, 10% jönne Uniós forrásból. Tehát a másik 10% és a 22-es bérük állami kiadás. Ráadásul ez az Unios támogatás nem végtelen, 2 évre szól. Utána ezt a maradék részt is az állam állja. Az egész arról szól, hogy 2 évvel korábban több pénzhez jussanak. De a pedagogusbérek kevesebb mint 10%-át állnà 2 évig az unió.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Jó, ahogy megindokolják, hogy miért is szép dolog egyoldalúan, senki által nem kérve kivonni a ballisztikus rakétáinkat: Mert ezzel példát mutatunk :rolleyes:
Nem volt hozzá harci részünk......Hagyományos harci résszel egyébként is olyan pontatlan volt,hogy sok értelme nem volt rendszerben tartani.
Ezekért pont nem volt kár,felesleges koloncok voltak.VSZ-NATO meccs esetén atom fejet kaptak volna a ruszkiktol,az kompenzálta volna a pontatlanságukat.
Egyébként ha nincs keleti blokk összeomlás,akkor is ki lettek volna vonva,már be volt tervezve a cseréjük az Okára.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Tessék parancsolni/választani. A magyar ipar már így is eléggé összevan bútorozva velük és a svájciak nem olyan töketlenek, mint a németek, nekik van bátorságuk kiállni a saját érdekeik mellett és eladni x számú mozdonyt a magyar államnak, az ő érdekük is.


Kéne egy Leopard gyár... úgy sokkal nyugodtabb lennék.
Lynxel is azért nincs gond, mert ott a gyár Zalaegerszegen.. így már nemigen tud velünk kibaszni a német kormány.

Emlékeim szerint a hozzáadott érték a "LYNX-gyár"-nak "vetített" bukta esetében csavaralátét szintű, +az ötöd(-német-)fizetéses, betanított-munkásos összerakás!
Ha valami "kimaradt" szívesen venném, szeretnék tévedni, hogy ezzel (végre9 csak kicsit-rosszabbnak sikerült lenni, mint korábban!

Az is árnyalja a dolgot, hogy a "nem-mondhatom-ki" ki által kötött és "nem-mondhatom-ki" ki által jóváhagyott szerződések szerint mi csak a "2-3 lehelés utáni körkörösen végzett mozdulatok végzése szarvasbőr anyaggal" típusú "karbantartásra" vagyunk jogosultak: garancia-vesztés terhe mellett!*

Semmilyen azaz NULLA önálló fegyver-integrálást végezhetünk a LYNX, Leopard 2A7HU, PzH2000 eszközök esetében!

Jó eséllyel sikerült ezt így/hasonlóan elqúrni minden esetben, amikor "sikeresen" bevettük a német parazitát a más által szállított fegyver-/fegyver-rendszerekbe --mi-a-f@xnak-is???---:
  • ELM radarok*,
  • mintha a NASAMS* is a német parazitán keresztül "integrálódva" jönne,
  • és a Gidrán* is azóta csúszik, mióta oda is "besegítenek"... :oops:


U.I.: Az is érdekelne, hogy kinek a javaslatára vettük be 4iG*-be a parazitát, ami egészen addig --VÉGRE-- nyomokban emlékeztetett egy magyar DEEP STATE-re!!!
Miért nem volt elég egy másik közös vállalatot létrehozni az dott részterületre, amik --nyugati szervezet-építési gyakorlat alapján-- sokkal jobban ellenőrizhetők, mint egy sok-területes csúcsszervezet! :oops:

*=> Asszem' az ilyen tanácsok gazdái ugranak le boltba Oroszországban!
... a nyolcadikról, vagy még magasabbról! :cool:
Úgy vélem, hogy ez ezekben az esetekben rendben is van, mert: "Ilyen ez a Popszakma!", amikor VALÓS teljesítményt akar egy politikai vezetés felmutatni!

"No (more) Comment!" a hazai szándékok "komolyságáról"!

.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Vissza a topik címéhez. Érdekesebb részletek az aktuális Haditechnikából.

Drónok Tatára.
fd21ad5bd7f98cbcadbd35a86bc5870d.jpg


350 Gidran
Még az aknavetős változat Kaposvárról


df20d9215a643184d64fb45495c74c99.jpg


Zalai LYNX fejlesztési lehetőségek, tervek.
50 mm gépagyu meg a 120-as harckocsiagyu

3d968c849416391ab43c96081a848a02.jpg


Polarist megröptetni.

70a817a30a027c91d9c68ce2c1e0ae58.jpg
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 802
113
Vissza a topik címéhez. Érdekesebb részletek az aktuális Haditechnikából.

Drónok Tatára.
fd21ad5bd7f98cbcadbd35a86bc5870d.jpg


350 Gidran
Még az aknavetős változat Kaposvárról


df20d9215a643184d64fb45495c74c99.jpg


Zalai LYNX fejlesztési lehetőségek, tervek.
50 mm gépagyu meg a 120-as harckocsiagyu

3d968c849416391ab43c96081a848a02.jpg


Polarist megröptetni.

70a817a30a027c91d9c68ce2c1e0ae58.jpg
Jövôben, majd, tervek szerint, lehet...köpôs emoji rà.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Vissza a topik címéhez. Érdekesebb részletek az aktuális Haditechnikából.

Drónok Tatára.
fd21ad5bd7f98cbcadbd35a86bc5870d.jpg


350 Gidran
Még az aknavetős változat Kaposvárról


df20d9215a643184d64fb45495c74c99.jpg


Zalai LYNX fejlesztési lehetőségek, tervek.
50 mm gépagyu meg a 120-as harckocsiagyu

3d968c849416391ab43c96081a848a02.jpg
Az 50-es gépágyú szerintem arra vonatkozik, hogy nálunk tesztelik ill. építik az amcsik tesztekre szánt jármű egyes részeit.
Ebből nem következik hogy egyhamar nálunk is 50-es löveg. Ez majd valami Mid-life upgrade lehet legfelejbb a 30-as években.

Polarist megröptetni.

70a817a30a027c91d9c68ce2c1e0ae58.jpg
Ezt az MRZR reptetést 225-ös alá kötve én írtam bele a wikipádia cikkbe fél-egy évvel ezelőtt mint elméleti lehetőséget. Úgy látom ők is olvasták...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Az 50-es gépágyú szerintem arra vonatkozik, hogy nálunk tesztelik ill. építik az amcsik tesztekre szánt jármű egyes részeit.
Ebből nem következik hogy egyhamar nálunk is 50-es löveg. Ez majd valami Mid-life upgrade lehet legfelejbb a 30-as években.


Ezt az MRZR reptetést 225-ös alá kötve én írtam bele a wikipádia cikkbe fél-egy évvel ezelőtt mint elméleti lehetőséget. Úgy látom ők is olvasták...
Hát,azért ez nem annyira új dolog...
super_puma_f-wzlb.jpg

Még nálunk se
page_12.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Hát,azért ez nem annyira új dolog...
super_puma_f-wzlb.jpg

Még nálunk se
page_12.jpg
Eléggé adja magát, de akkor is korábban írtam le mint a cikk! :D

Szerintem két egymáshoz kötött homokfutót is elbírna. katonákkal együtt.
4000 kg a hivatalos hasznos teher a H225M-en
Homokfutó: 2x900 kg = 1800 kg
Katonák felszereléssel, lőszerrel: 8x150kg = 1200 kg
Összesen: 3000 kg

Ezt csak elbírja a névleg 4000 kg-s kapacitású helikopter!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány