A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
"Lázár János miniszter bejelentette, hogy 2025-ben kezdődik el a Győr-Budapest autópálya hat sávosra bővítése. A fejlesztés során kétszer három sávosra bővítik a szakaszt. A beruházás összege meghaladja majd a 700 milliárd forintot és minden idők legnagyobb és legfontosabb magyar infrastruktúra fejlesztése lesz."
Ennyi pénzből azért lehetne Már venni valamit
Ha helyesen értelmezed, ez a beruházás is egy esetleges háborúval összefüggésben készül.
Érted?
Vagyis, ha beüt keletről a baj, akkor legyen ahol a hős magyar állampolgároknak menekülnie. Véletlenül se legyen torlódás Ausztria felé;).
Előrelátó a kormány. Nem véletlenül szondázza a közvéleményt és mindig a többség igénye szerint dönt.
Megtudom én is erősíteni a fenti vélelem valószínűségét, ugyanis a kollégáim 90%-a el kíván menekülni egy ilyen helyzetben. A 10%-nak is fele csak mondja, hogy maradna, helyzet esetén lelépne:(.
Szóval, kell az a pályaszélesítés.
A Bp-re tartó oldalt csak azért bővítik, hogy ne legyen feltűnő a nyugatra tartó szakasz szélesítése:D.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 227
113
"Lázár János miniszter bejelentette, hogy 2025-ben kezdődik el a Győr-Budapest autópálya hat sávosra bővítése. A fejlesztés során kétszer három sávosra bővítik a szakaszt. A beruházás összege meghaladja majd a 700 milliárd forintot és minden idők legnagyobb és legfontosabb magyar infrastruktúra fejlesztése lesz."
Ennyi pénzből azért lehetne Már venni valamit
A tűzoltóknak meg nincs biztosításuk.
Nincs rá 400 millió forint ami a legolcsóbb ajánlat.
o_O

Minek is.:cool:
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 796
15 882
113
Ha helyesen értelmezed, ez a beruházás is egy esetleges háborúval összefüggésben készül.
Érted?
Vagyis, ha beüt keletről a baj, akkor legyen ahol a hős magyar állampolgároknak menekülnie. Véletlenül se legyen torlódás Ausztria felé;).
Előrelátó a kormány. Nem véletlenül szondázza a közvéleményt és mindig a többség igénye szerint dönt.
Megtudom én is erősíteni a fenti vélelem valószínűségét, ugyanis a kollégáim 90%-a el kíván menekülni egy ilyen helyzetben. A 10%-nak is fele csak mondja, hogy maradna, helyzet esetén lelépne:(.
Szóval, kell az a pályaszélesítés.
A Bp-re tartó oldalt csak azért bővítik, hogy ne legyen feltűnő a nyugatra tartó szakasz szélesítése:D.
A nyugati világban a legtöbb helyen az emberek a saját államukat csak pénzkiadó automatának tekintik. Én se vagyok a legvagányabb legény a vidéken, és nem szívesen pusztulnék el egy háborúban, de azért furán veszi ki magát, hogy az emberek 99% ha beüt a baj, azonnal lépne... :( Bezzeg szavazni, állami adókedvezményt felvenni nem fáj senkinek o_O És ezzel nem akarok úgy tenni, hogy milyen nagy király lennék, mert lehet, hogy adott esetben én is lépnék, csak ilyen direktben, lélektelenül azt mondani, hogy hát ha bukik az ország, kit érdekel, ez azért fáj.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 717
9 377
113
Valaki felhomályosítana, miért NE vennénk török MLRS-t?

Venni épp lehet. NATO ország. Ha megfelelőek a paraméterei, megbízhatósága, ára stb. Egyébként kisebb fegyvereknél kb bárkitől lehet venni, még Kínától is. De komolyabb beszerzéseknél nyilván úgy illik, hogy NATO ország hadiiparát támogassa egy NATO ország.

Amúgy a kormány fegyverbeszerzései elsősorban nem a honvédelemi szempontok alapján történik hanem külpolitikai szempontok. Akitől veszel, annak kedvezel, ezért cserébe ad ezt azt, elnéz ezt azt. Mint ahogy a németek elnéztek mindent a kormánynak. A HIMARS-szal az USA-nak lehetett volna kedvezni, de ma már nem érne semmit sem. A török ilyen szempontból majdnem mindegy, mert amúgy is jó a kapcsolat velük. Bár persze attól még lehet, de lehet hogy tartalékolják ezt a beszerzést akkora, ha majd külpolitikailag is tudják hasznosítani. Annyagilag amúgy is igen rosszul áll a kormány.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 717
9 377
113
A nyugati világban a legtöbb helyen az emberek a saját államukat csak pénzkiadó automatának tekintik. Én se vagyok a legvagányabb legény a vidéken, és nem szívesen pusztulnék el egy háborúban, de azért furán veszi ki magát, hogy az emberek 99% ha beüt a baj, azonnal lépne... :( Bezzeg szavazni, állami adókedvezményt felvenni nem fáj senkinek o_O És ezzel nem akarok úgy tenni, hogy milyen nagy király lennék, mert lehet, hogy adott esetben én is lépnék, csak ilyen direktben, lélektelenül azt mondani, hogy hát ha bukik az ország, kit érdekel, ez azért fáj.

A honvédelem alapja a nemzeti egység. Mivel az nincs, így nem csoda az ilyen reakció. Amúgy a magyar állam jelenleg az alapszolgáltatásait sem biztosítja az amúgy komoly adózás mellett. Egészségügy, oktatás, utak, közművek stb És még sokkal csúnyább dolgokat is lehet sorolni... Így viszont ne is várja el, hogy kockáztasson a polgár.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 627
68 388
113
A honvédelem alapja a nemzeti egység. Mivel az nincs, így nem csoda az ilyen reakció. Amúgy a magyar állam jelenleg az alapszolgáltatásait sem biztosítja az amúgy komoly adózás mellett. Egészségügy, oktatás, utak, közművek stb És még sokkal csúnyább dolgokat is lehet sorolni... Így viszont ne is várja el, hogy kockáztasson a polgár.
Beleôrülnétek a nemzeti egységbe!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 336
39 088
113
Udvozletem az itt levoknek! Van esetleg valakinek infoja, hogy Maroth doktort miert utalta ki Szalay-Boborjan miniszter ur a poziciojabol?
Talán mert nem ő vette fel oda? :)
De amúgy csak elméletek vannak - sok oldalnyit találsz ha visszaolvasol MG-re keresve...Tavaly évvége felé vagy 10-15 oldalt megtöltöttünk ezekkel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 712
94 496
113
Talán mert nem ő vette fel oda? :)
De amúgy csak elméletek vannak - sok oldalnyit találsz ha visszaolvasol MG-re keresve...Tavaly évvége felé vagy 10-15 oldalt megtöltöttünk ezekkel.
Ami nekem érdekes, hogy vhol még régi barátként mutatkoztak be a közös minisztériumi felállás kezdetén. Illetve a korábbi kormányzati ciklusban minimum az AV megvétele és az L-39NG megrendelése kapcsán együtt dolgoztak.
 

Haus Fiegl

New Member
2022. február 28.
4
10
3
Több elmélet van!
1. Nem jött ki Bobóval!
2.saját malmara hajtotta a vizet ( ezt értsd ahogy szeretnéd) ;)
3. Megette az összes fánkot sőt a sós pereceket is!
Az egyes kovetkezik a harmasbol, ugye, a kettest meg nehezen tudom elkepzelni egy olyan intelligens emberrol, mint Maroth. Marmint, hogy annyira tulzasba visz egy a fonokei altal valoszinuleg horgest kivalto dolgot - hogy horgest valtson ki.
Mindegy, megertettem, hogy valoban csak teoriak vannak. Sejtettem, hogy igy lesz, de mivel megesz a fene a kivancsisagtol, a vesztesek nyugalmaval tettem fel a kerdest. :) Azert persze koszi, hogy valaszoltal! ;)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 336
39 088
113
Ami nekem érdekes, hogy vhol még régi barátként mutatkoztak be a közös minisztériumi felállás kezdetén. Illetve a korábbi kormányzati ciklusban minimum az AV megvétele és az L-39NG megrendelése kapcsán együtt dolgoztak.
A Cosa Nostrában is mindenki barát aztán mégis hátba lövik egy mást ha épp úgy jön ki a lépés - sőt a gyilkosságokra kifejezetten a legjobb barátot kérik fel... :p

Mondjuk valamit nagyon elronthatott ha Orbán elengedte kezét - pedig fél évvel korábban még úfy volt, hogy övé a poszt 4 évre. Menet közben meg ritkán cserélnek...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 336
39 088
113
Tudod még van az a konteo is, hogy a Don előre megfontolt szándékkal desszantoltatta az RM-hez. :cool:
Ebben nem hiszek. Inkább Papperger hálája az euró-milliárdos bizniszért. Ha be sem jár 30 évig és csak fizuját veszi fel, akkor is megérte az RM-nek felvenni őt. Üzenet a többi hadibeszerzőnek, hogy az állami munka után is van élet - nem is rossz! Lényeg hogy Pappergerrel kell boltolni és akkor garantált a prémium nyugdíj, ha lejárt megbizatás! ;)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 154
4 257
113
Biztos forrásból tudom, hogy a pogácsa miatt kellett Maróthnak mennie....:)
Bobó (nem) akart gyorsítani, ezért cserélték Maróthot.
Apropó, ezzel mi is lesz? Vajon érdemes nyitott szemmel járni a napokban, vagy a gyorsítás miatt csúszik?
 
  • Dühítő
  • Hűha
Reactions: kampfi and Venom85