A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 857
37 996
113
Böröndi szerint:
Ukrán háború tapasztalatai
  • drónok alkalmazása
  • drónk elhárítása
  • mélységi tűzcsapás (rakétatüzérség)
  • harcászati hadműveleti hírszerzés
  • műszaki erődítmények (pl. Szurovikin vonal) - idén ezt reprodukálják a nullponti lőtéren! így gyakorolják hogy kell átjutni rajta
Biztonsági környezet, ukrán háború kimenetele :
  • nem látszik meddig tarthat - sok múlik a ez európai ipari kapacitásokon, támogatásokon
  • Oroszok gyorsabban pótolják a veszteségeiket mint várták (regeneráció)
  • oroszok is tanulnak, de lassabban - ukránoknak van előnyük rugalmasságban, kérdés meddig lesz meg ez az előny.
Másik kockázat: Balkán törékeny egyensúlya

6 működő D20-as lövegünk volt/van - ennyiből állt a tüzérség nem olyan régen.
PZH-toborzás: közelítik a célszámot. 2 hetes fizikai szintfelhozó táborral indul az egész "PZH-program", utána jön csak a felvételi teszt!
Aki átmegy beköltözhet a körletbe - ilyenkor egy része már lelécel Böröndi szerint. Eztán alapkiképzés, és végül avatás. Ez után tüzér szakfelkészítés jön.

Digitális katona: bal felkaron tablet lesz, rajta ki hol helyezkedik el és mi a feladat. Központban mindent látnak...
(Kockázat szerintem, hogy ha az ellenség egy elesett katonánktól szerez egy ilyen kütyüt, akkor ő is baromira képben lesz hogy mi mit látunk, mi katonáink hol vannak és tán meg meg is hekkelik ezen keresztül a rendszert.)

"Dübörög a toborzás, megy felfelé a létszám"

Műhold kell és lesz, mert "300 km-re eltudunk majd lőn" (PULS Predator Hawk rakétája pont 300 km-et tud... :oops: ) ehhez el kell látni 600km-re! Adatkommunikáció miatt is fontos: "nem zavarható, nem pusztítható". Ukrán háborúban is döntő előnyt jelentenek az ukránoknak az amcsi műholdak.

Ennyi. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 133
113
Nem tudom, hogy Böröndinél mennyire van benfentesebb :D
nem jelen pillanatról beszél ő sem és egy kiragadott minimumot mondott be. de a bevethetőségi számok folyamatosan változnak haditeknikai eszközök tekintetébe. az ágyúkra ez különösen igaz mert hiába van teszem azt 20 db a féltető alatt csili vili állapotba ha a vízlövésük és egyéb pecsétjük nincs meg akkor lehet hónapokig sem lesznek bevethetőnek nyílvánítva mert hiányzik a vízlövés... pl ...

és mégegyszer leírom pillanatnyi adatok. folyamatosan változnak a számok...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 922
29 982
113
nem jelen pillanatról beszél ő sem és egy kiragadott minimumot mondott be. de a bevethetőségi számok folyamatosan változnak haditeknikai eszközök tekintetébe. az ágyúkra ez különösen igaz mert hiába van teszem azt 20 db a féltető alatt csili vili állapotba ha a vízlövésük és egyéb pecsétjük nincs meg akkor lehet hónapokig sem lesznek bevethetőnek nyílvánítva mert hiányzik a vízlövés... pl ...

és mégegyszer leírom pillanatnyi adatok. folyamatosan változnak a számok...
Én nem ezt kerdőjeleztem meg, hanem azt, hogy Böröndinél van-e benfentesebb...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 133
113
Én nem ezt kerdőjeleztem meg, hanem azt, hogy Böröndinél van-e benfentesebb...
szerintem van. kevesebb jogkörrel jóval kisebb hatalommal de van. a VKF papírokat lát és azon karaktereket de hogy mi kerül az asztalára azt pár ember olvassa át és dönti el. nekik ez a dolguk általába CSAK míg Böröndinek nagyon sok munkája van a papirok olvasgatása mellett... De hogy hatalma és a hatalma gyakorlására a MH-n bellül ő viszi a prímet az egészen biztos már csak a törvények miatt is.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 537
14 777
113
Én nem ezt kerdőjeleztem meg, hanem azt, hogy Böröndinél van-e benfentesebb...
Akinek saját munkásságát is el kell adnia.

Ha 7 db bevethető már igazat mond.

De ugye ezzel az igazsággal nincs előrêbb a sereg.

Mondott már ő olyat, hogy az állomány azon része aki nem kap kiemelt bérezést, ezt megérti. o_O

Hazudott? Nem.
De a megérti és egyetért az ugye nem ugyan az.

Amúgy most 400 embert akarnak felvenni. Akkor aki nem tudja a jelenlegi létszámot, következtessen.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 669
113
Ez azért elég gáz. A D20 -nál egyszerűbb ágyú kevés van. Ha ezt nem tudjuk karbantartani ...
nem a karbantartással volt a probléma hanem a létszámmal. nem volt többhöz tüzér. és ezek a bevethetőségi számok mindig pillanatnyi értékek. mert folyamatosan változik akár naprol napra.
Azért itt valaki, aki jó pár fokkal benfentesebb, azt írta, hogy ennél most több van.
Nem tudom, hogy Böröndinél mennyire van benfentesebb :D
Sehol nem mondta, hogy 6 van. @Aladeen sajnos mindig vágyvezélelt gondolatokkal tűzdeli meg az összefoglalóit. Pár éve csak 6 db-bal tudtak kijárni lövészetre.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 857
37 996
113
Sehol nem mondta, hogy 6 van. @Aladeen sajnos mindig vágyvezélelt gondolatokkal tűzdeli meg az összefoglalóit. Pár éve csak 6 db-bal tudtak kijárni lövészetre.
Terminátor is ezt írta... :p

 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 669
113
Terminátor is ezt írta... :p

Volt. Te a "van" - t is hozzá tetted, pedig felújítottak még azokon kívül ismeretlen számú löveget.