A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Enyhén off de 750 millió csak egy terv kidolgozására ami majd segít egy későbbi döntést? https://www.mnv.hu/palyazatok/Kieme...0-09-11-2012-0020/KOZOP-5_5_0-09-11-2012-0020 nem honvédség vagyonkezelő de komolyan ilyen faszsagokra megy el a pénz???
Ha ezt jól kidolgozzák, szerintem van értelme, mert ez egy nagyon összetett kérdés, és nincs minden második házban egy szakember, aki ért hozzá. Ha viszont a végeredmény egy borítókkal
együtt 15 oldalas iromány tele evidenciákkal, akkor nyilván csak klientúraépítés.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Ha ezt jól kidolgozzák, szerintem van értelme, mert ez egy nagyon összetett kérdés, és nincs minden második házban egy szakember, aki ért hozzá. Ha viszont a végeredmény egy borítókkal
együtt 15 oldalas iromány tele evidenciákkal, akkor nyilván csak klientúraépítés.
Ha 1500 oldal se ér ennyit ez akkoriban 10 ember egy élet fizetése munkabaallastol nyugdíjig.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 421
76 115
113
Sürgészek – központban a katona-egészségügy...

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) idei Országos Sürgősségi Konferenciájának egyik kiemelt témája volt a katona-egészségügy, melyet a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ állománya mutatott be civil kollégáiknak május 31-én.

665ae7a94bd87389902233.jpg
665ae7ac20be1544532571.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 421
76 115
113
HadERŐ: nemzetközi gyakorlatok, külföldi szolgálat...

A pápai bázisrepülőtér katonáinak kiváló értékelése egy holland ezredes részéről, a világ legnagyobb NATO egészségügyi gyakorlata a Bakonyban, katasztrófavédelmi krízishelyzetek szimulációja nemzetközi környezetben, a katonai híradás kulcsfontosságú szerepe a hadseregben és az EUFOR-ban – ezek az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom” magazinműsorának aktuális témái.



HadERŐ „Hazámat szolgálom!” - 2024.06.04-i adás
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 887
29 904
113
Ezek szerint minden a legnagyobb rendben nálunk, és nem állt le a haderőfejlesztés?
Hát én erre nem tudok neked válaszolni, aki meg tudna az nem fog. De mivel bobo színre lépésével 0 lett a tájékoztatás ezért nekem az a gyanum, hogy a tervezés/tárgyalások mennek a háttérben, de a kilencedikei választásokig szerintem biztos nem lesz semmilyen bejelentés, mert akkor visszaüt a kormány propija, de utánna ősszel/télen szerintem lesz valamilyen bejelentés. Legalábbis én ezt vettem ki azoknak a szavaiból akiknek van rálátásuk....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 682
5 140
113
Hát én erre nem tudok neked válaszolni, aki meg tudna az nem fog. De mivel bobo színre lépésével 0 lett a tájékoztatás ezért nekem az a gyanum, hogy a tervezés/tárgyalások mennek a háttérben, de a kilencedikei választásokig szerintem biztos nem lesz semmilyen bejelentés, mert akkor visszaüt a kormány propija, de utánna ősszel/télen szerintem lesz valamilyen bejelentés. Legalábbis én ezt vettem ki azoknak a szavaiból akiknek van rálátásuk....
Legyen igazad. Amit én látok és hallok, abból nem ez következik. De remélem tévedek én is és minden ismerősöm akiknek adok a szavára.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and bel

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 421
76 115
113
Magyar-finn védelempolitikai igazgatói találkozó

Hajnik László, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára május 16-17-én hivatalos látogatást tett Helsinkiben. A találkozó célja a tavaly megkezdett védelempolitikai konzultáció folytatása.

A magyar delegáció tárgyalást folytatott Janne Kuusela finn védelempolitikai igazgatóval. A felek áttekintették a kétoldalú együttműködés új lehetséges területeit, továbbá a NATO-EU együttműködés aktuális kérdéseit, beleértve a magyar EU elnökség prioritásait és az orosz-ukrán háború fejleményeit. Finn kérésre Hajnik László bemutatta a 2016-ban elindított Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programot. A finn fél az első előadásban a sorkatonai szolgálat és a tartalékos rendszerüket, a másodikban pedig az átfogó finn biztonsági modellt ismertette.

 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 682
5 140
113

Nagy üzletet kötött a Magyar Honvédség​

Szerbia és Magyarország egymás stratégiai partnerei, az együttműködés a védelmi és katonai együttműködésre is kiterjed.​

(BTR eladás, mielőtt bárki is nagyon belelkesedne)
https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/06/nagy-uzletet-kotott-a-magyar-honvedseg
Hatalmas stratégiai üzlet!
Nem tudom melyik a nagyobb, az 50 btr eladása, vagy a 4 gripen megvásárlása.
Legközelebb 1 000 000 db 9-es para vásárlása lesz az évezred stratégiai üzlete.
Ja és helyette nem is veszünk másik 8x8-at, nekünk nem kell.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 812
37 918
113
Hatalmas stratégiai üzlet!
Nem tudom melyik a nagyobb, az 50 btr eladása, vagy a 4 gripen megvásárlása.
Legközelebb 1 000 000 db 9-es para vásárlása lesz az évezred stratégiai üzlete.
Ja és helyette nem is veszünk másik 8x8-at, nekünk nem kell.
209 lynxre sincs elég ember - kiknek akarsz ilyen sürgősen új 8x8-ast? :p
Amúgy meg sok száz Btr mardt meg - nagy része kihasználatlan. Senkinek nem hiányzik ez az 50 db
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 887
29 904
113
Hatalmas stratégiai üzlet!
Nem tudom melyik a nagyobb, az 50 btr eladása, vagy a 4 gripen megvásárlása.
Legközelebb 1 000 000 db 9-es para vásárlása lesz az évezred stratégiai üzlete.
Ja és helyette nem is veszünk másik 8x8-at, nekünk nem kell.
Úgy hívják, hogy clickbait cím...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 682
5 140
113
209 lynxre sincs elég ember - kiknek akarsz ilyen sürgősen új 8x8-ast? :p
Hát elvannak a garázsban is, viszont ha szükség lenne rájuk, akkor van mihez nyúlni.
Ha baj van, akkor embert még csak-csak szedsz össze valahonnan, de harcjárművet nem tudsz belátható időn belül venni, az hétszentség.
Ez a minek a vas, ha nincs ember és minek az ember, ha nincs vas nem egy megoldhatatlan feladvány.
Arról kell hamarabb gondoskodni, amit több idő beszerezni.