A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 346
113
Csak hogy a honvédséget nem lehet úgy kezelni mint egy céget a hm soha nem lesz verseny szféra és soha nem
Fogja kitermelni azt amibe kerül a fenntartása és fejlesztése ergo faszsag így hozza állni és nem hiába hogy a világon a tobbi orszagse kezeli így…
De, a nyugati világ pontosan így kezeli a katonákat. Darab, darab, profitot pedig nem termel. Nem akarom magam újra és újra ismételni mert láthatóan a többséget nem érdekli jobban mondva nem fogja fel amit írok, de akkor még 1x. Nem helyes amiről írunk, de a világ SAJNOS így működik. Ezért írtam, hogy buborékban éltek a katonák, nem vették észre( jobban mondva nem érdekelte őket)a világ változása, de most rádöbbentek a valóságra.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 504
8 287
113
De, a nyugati világ pontosan így kezeli a katonákat. Darab, darab, profitot pedig nem termel. Nem akarom magam újra és újra ismételni mert láthatóan a többséget nem érdekli jobban mondva nem fogja fel amit írok, de akkor még 1x. Nem helyes amiről írunk, de a világ SAJNOS így működik. Ezért írtam, hogy buborékban éltek a katonák, nem vették észre( jobban mondva nem érdekelte őket)a világ változása, de most rádöbbentek a valóságra.
Én az előző kommentekben pont azt írom h a katona nem termel semmit és soha nem is fog..
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 768
113
Konkrétan nem termel, de gazdasági érdekeket védhet. És a Honvedseghez közvetlen kapcsolódó hadiipar termelhet profitot.

Ez utóbbit nem kell magyarázni.
Az elsőt se nagyon. Amerika, a franciák korábban, az oroszok, törökök ezt aktívan teszik.
Csád sztem erre egy próbálkozás. A tapasztalat, éles bevetés jól jön a kulonlegeseknek, másnak is a logisztikától az iranyitasig bezárólag, De alkalmas lehet arra is, hogy magyar hadiipari termékeket adjanak el a térségbe. A Hungary Helps keretében magyar vallalkozásoknak nyújtsanak közvetlen védelmet, magyar beruházásoknak teremtsenek alapot, aminek a profitját haza lehet küldeni.

Az hogy pont ez az ország erre mennyire alkalmas nem tudom, de a szándékot erre látni vélem. Ne csak a pénzt költsék a Honvédségre, vissza is termeljen. Persze nagy a rizikó, de azt a politika dönti el, mit vállal be. Csak gyárakat teremt itthon, ami majd piacot keres, közvetlenül honvedsegi eszközöket ad el, lásd Szerbia, a térségbeli politikai befolyásra használja Koszovó, Bosznia, vagy aktívan próbálja alakítani is a politikai, gazdasági környezetet, Csád. Persze a magunk szintjén, méretünkig.

Tehát a Honvedseg, ha úgy irányítják nemcsak a pénzt viszi.
 
  • Tetszik
Reactions: gorcsev

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 318
2 719
113
Felhívnám a tisztelt fórumozók figyelmét arra a tényre, hogy Bobo elsősorban üzletember.... próbáljátok az Ő szemszögéből nézni a folyamatokat. Persze, ahogy írtam kényelmesebb vern a tam tamot, csak felesleges.
Az a baj, hogy ha csak meglátom, a 90es évek üzletemberei jutnak eszembe.
Az ipse egy emberben kombinálja a magyar történelem elmúlt 200 évét. 90es évek üzletembere, helyi párttitkár, múltból élő dzsentri.
Hungarikum.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 195
113
Srácok minden tiszteletem a katonáké, s más nyomora nekem nem vígasz, DE!

Szeretnélek emlékeztetni Titeket, hogy ami most nektek a valósággá vált, az a rendőröknél, BV-nél évtizedek óta jelen lévő dolog. Sajnálom hogy nálatok is most sokan úgy érzik hogy vége a boldog békeidőknek, de beszélgessetek már el egy rendőrrel, smasszerrel, azt máris jobban fogjátok látni a valós helyzeteteket...

Sehol sem lett jobb, nálunk sem, de én kussolok erősen tűzoltóként, mert látom hogy a rendőr/BV-s mit kap az arcba.

Nem nektek a legrosszabb, még mindig nem. Majd ha a rendőrök, BV-sek répája teleszalad, akkor lesz itt változás, addig semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 346
113
Az a baj, hogy ha csak meglátom, a 90es évek üzletemberei jutnak eszembe.
Az ipse egy emberben kombinálja a magyar történelem elmúlt 200 évét. 90es évek üzletembere, helyi párttitkár, múltból élő dzsentri.
Hungarikum.
Teljesen mindegy. Egy jelenséget látunk. Mondom, sajnos.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 504
8 287
113
Srácok minden tiszteletem a katonáké, s más nyomora nekem nem vígasz, DE!

Szeretnélek emlékeztetni Titeket, hogy ami most nektek a valósággá vált, az a rendőröknél, BV-nél évtizedek óta jelen lévő dolog. Sajnálom hogy nálatok is most sokan úgy érzik hogy vége a boldog békeidőknek, de beszélgessetek már el egy rendőrrel, smasszerrel, azt máris jobban fogjátok látni a valós helyzeteteket...

Sehol sem lett jobb, nálunk sem, de én kussolok erősen tűzoltóként, mert látom hogy a rendőr/BV-s mit kap az arcba.

Nem nektek a legrosszabb, még mindig nem. Majd ha a rendőrök, BV-sek répája teleszalad, akkor lesz itt változás, addig semmi.
Hat seholse jó már egyenruháskent nalatok meg úgy hírlik lesz egy szép kis civilesites mint ami nálunk penzugyoroknel volt
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 826
113
Konkrétan nem termel, de gazdasági érdekeket védhet. És a Honvedseghez közvetlen kapcsolódó hadiipar termelhet profitot.

Ez utóbbit nem kell magyarázni.
Az elsőt se nagyon. Amerika, a franciák korábban, az oroszok, törökök ezt aktívan teszik.
Csád sztem erre egy próbálkozás. A tapasztalat, éles bevetés jól jön a kulonlegeseknek, másnak is a logisztikától az iranyitasig bezárólag, De alkalmas lehet arra is, hogy magyar hadiipari termékeket adjanak el a térségbe. A Hungary Helps keretében magyar vallalkozásoknak nyújtsanak közvetlen védelmet, magyar beruházásoknak teremtsenek alapot, aminek a profitját haza lehet küldeni.

Az hogy pont ez az ország erre mennyire alkalmas nem tudom, de a szándékot erre látni vélem. Ne csak a pénzt költsék a Honvédségre, vissza is termeljen. Persze nagy a rizikó, de azt a politika dönti el, mit vállal be. Csak gyárakat teremt itthon, ami majd piacot keres, közvetlenül honvedsegi eszközöket ad el, lásd Szerbia, a térségbeli politikai befolyásra használja Koszovó, Bosznia, vagy aktívan próbálja alakítani is a politikai, gazdasági környezetet, Csád. Persze a magunk szintjén, méretünkig.

Tehát a Honvedseg, ha úgy irányítják nemcsak a pénzt viszi.
Ez mondjuk hamis reménykeltés, szándék ide vagy oda. Max olajat, hasonló nyersanyagokat lehetne kihozni de olyanok kezében van mint a Glencore, 100000%, hogy nem fog velük tengelyt akasztani a hazai vezetés. A Csád-Kamerun olajvezetékben a két kormánynak van egy 3%-os (három) részesedése, a többi szintén az olajipari óriásoké. Nem tudom a csádi kormány mennyire fizetőképes piac, de tudtommal a török vasakat is segélyként kapta a DGSSIE.
 
Last edited:
  • Tetszik
Reactions: ravenlord and L.O.B

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 195
113
Hat seholse jó már egyenruháskent nalatok meg úgy hírlik lesz egy szép kis civilesites mint ami nálunk penzugyoroknel volt
Igen nálunk a hatósági vonal megy civilbe - szerintem is oda való amúgy, inkább köztisztviselők mint hivatásosok - a vízügy meg megint külön lesz tőlünk, azt meg pont ide se kellett volna hozni... A PV véleményes lehet, de ők meg többet voltak légoltalom kora óta HM alatt, mint nálunk BM égiszen belül.

Civilben sem jó, egyenruhásként sem, úgy nagyjából nem csak mi, hanem az egész "szabad világ" leszálló ágban van, ez a realitás sajnos!
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 768
113
Ez mondjuk hamis reménykeltés, szándék ide vagy oda. Max olajat, hasonló nyersanyagokat lehetne kihozni de olyanok kezében van mint a Glencore, 100000%, hogy nem fog velük tengelyt akasztani a hazai vezetés. A Csád-Kamerun olajvezetékben a két kormánynak van egy 3%-os (három) részesedése, a többi szintén az olajipari óriásoké. Nem tudom a csádi kormány mennyire fizetőképes piac, de tudtommal a török vasakat is segélyként kapta a DGSSIE.
Lehet.
Én úgy figyeltem mezőgazdasági, építőipari és vízgazdálkodási szajréban próbálkoznak.
Az más kérdés ez mennyi zsé.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 627
5 374
113
Lehet.
Én úgy figyeltem mezőgazdasági, építőipari és vízgazdálkodási szajréban próbálkoznak.
Az más kérdés ez mennyi zsé.
Valószínüleg a magyar állam ad majd hitelt beruházásokra, amit a két ország csókos vállakozói nagyrészt ellopnak. Mindenki boldogan mosolyog, nagyszerű fotók készülnek, mi meg fizetjük, mert szegény afrikaiaknak nem lesz miből visszafizetni.