Ez mondjuk hamis reménykeltés, szándék ide vagy oda. Max olajat, hasonló nyersanyagokat lehetne kihozni de olyanok kezében van mint a Glencore, 100000%, hogy nem fog velük tengelyt akasztani a hazai vezetés. A Csád-Kamerun olajvezetékben a két kormánynak van egy 3%-os (három) részesedése, a többi szintén az olajipari óriásoké. Nem tudom a csádi kormány mennyire fizetőképes piac, de tudtommal a török vasakat is segélyként kapta a DGSSIE.Konkrétan nem termel, de gazdasági érdekeket védhet. És a Honvedseghez közvetlen kapcsolódó hadiipar termelhet profitot.
Ez utóbbit nem kell magyarázni.
Az elsőt se nagyon. Amerika, a franciák korábban, az oroszok, törökök ezt aktívan teszik.
Csád sztem erre egy próbálkozás. A tapasztalat, éles bevetés jól jön a kulonlegeseknek, másnak is a logisztikától az iranyitasig bezárólag, De alkalmas lehet arra is, hogy magyar hadiipari termékeket adjanak el a térségbe. A Hungary Helps keretében magyar vallalkozásoknak nyújtsanak közvetlen védelmet, magyar beruházásoknak teremtsenek alapot, aminek a profitját haza lehet küldeni.
Az hogy pont ez az ország erre mennyire alkalmas nem tudom, de a szándékot erre látni vélem. Ne csak a pénzt költsék a Honvédségre, vissza is termeljen. Persze nagy a rizikó, de azt a politika dönti el, mit vállal be. Csak gyárakat teremt itthon, ami majd piacot keres, közvetlenül honvedsegi eszközöket ad el, lásd Szerbia, a térségbeli politikai befolyásra használja Koszovó, Bosznia, vagy aktívan próbálja alakítani is a politikai, gazdasági környezetet, Csád. Persze a magunk szintjén, méretünkig.
Tehát a Honvedseg, ha úgy irányítják nemcsak a pénzt viszi.
Last edited: