Az euró nem mutatja egy gazdaság sikerességét. A 2010-es görög államcsőd egyik oka pont az euró volt, Ami német exportot, gazdaságot pörgette, a márkához képest egy leértékelt valuta az euro, az a görögöt és a déli gazdaságokat megfojtotta, nem tudták az államadósságukat elinflálni és a drachmához képest bivalyerős valuta pedig megölte a gazdasági növekedést.Szia,
Talan ennyit szamit, hogy a politikai vezetes mennyit lop. :-(
Amugy meg nem ott tartanak, ahol mi: nekik van eurojuk, nekunk nincs, es nem is kozelitunk hozza.
Jó példa V3 vs, Szlovákia. A szlovák gazdaság 2010-es vesszőfutása a 2000-es évek szárnyalása után szintén jelentős hatással az euró is volt.
Tehát az euron lehet nyerni, lehet bukni. 1 biztos csak az önálló monetáris politikáról lemondasz a nagyok, Németország javára. És nem biztos, hogy az a jegybanki politika a nyerő, amit Berlinre szabnak Pozsonyban is.
1 példa még, inflációs válság. Szlovákiában 15%-ig ralizott, de a bankban az euró 2-3%-os alapkamatához igazitották a betéti kamatot. Nem kell hozzá sok matek mennyi pénz égett el.
Másrészt meglepő nem meglepő, a görögök a top 3-ban messze fölöttünk vannak héti munkaórákban szemben a németekkel akik a legkevesebb munkaórát dolgozzák hetente.