A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Van ruhatár, majd lesz fegyverszekrény is! A terroristák pedig átszoknak a fegyverellenes liberális klubokra...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Itt jegyzem meg, hogy a legtöbb nemzeti ünnepünkre fegyvert vittünk, pontosan arról szólnak ezek a nemzeti ünnepek, hogy a magyarok fegyverrel nekiindultak!
 
  • Tetszik
Reactions: galland

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 289
68 356
113
A rendőrök közül se lehet minden alkalmatlant kiszűrni, akkor ők se kapjanak fegyvert?!
Itt nem vagányságról van szó, hanem a rend és a biztonság fenntartásáról, de nem akarok Steven Segal-okat az utcára, kizárólag egyenruhában!!
A jó fegyver is megoldás, meg a jó lőszer (nem a 43M+Kalasnyikov az utcán!!) - de az a rendőr kezében legyen, és nem csak az, hanem minden szükséges felszerelés is!!
Aki nem otthon tartja a fegyverét annak 2 évente volt Pszicho szűrés, akinek mint nekem otthon volt, annak évente. Természetesen ki lehet matekozni hogy mit nem kéne beixelni ,vagy mit nem kéne mondani. Alapból volt egy ha jól emlékszem 500 kérdéses kérdéssor visszatérő, hasonló kérdésekkel, amit egy javítási táblával javítottak, és kaptak egy átlag képet a dolgozó lelki világáról. Természetesen az olyan kérdésekre mint hogy zavar -e egy állat szenvedése stb nem X -elsz a NEM rovatba. Plusz volt még mellé néhány rövidebb tesztlap kb 50-100 kérdéssel, volt személyes elbeszélgetés a pszichologussal, természetesen semmi negatívat nem mondtunk neki, minden szép, és elégedettek vagyunk,stb. Rajzolni kellett két fát, persze nem fenyőt mert akkor feszült vagy, a szomorú fűz, meg a levél nélküli fa is gáz. Legyen gyökere,meg jó vastag törzse,lombkoronája,meg virágok rajt,napocska mellé , akkor tuti rendben vagy. :) Plusz volt gépi vizsgálat kb 3-4 típus , amivel a koncentrációt, reakció időt mérték, meg kb az IQ-t alap szinten hogy nem vagy - e csak 50-es. 2 év alatt természetesen sok minden változik, nekem is volt az évek alatt 4 kollegám aki megzakkant. Az egyik a vadászpuskájával fenyegette a feleségét, a másik egy kocsmában késsel hadonászott, a harmadik nyugdíjba ment, bár az lehet rájátszott, a negyedik meg öngyilkos lett mert már az asszony nem bírta az örökös negatív szemléletét és el akarta hagyni. Kb 80-100 főből 4 fő 8 év alatt.
Hát még azok a civilek milyenek lennének akiket nem vizsgálnak sosem? Sosem lehet tudni vajon a szomszéd mikor kattanik be.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Aki nem otthon tartja a fegyverét annak 2 évente volt Pszicho szűrés, akinek mint nekem otthon volt, annak évente. Természetesen ki lehet matekozni hogy mit nem kéne beixelni ,vagy mit nem kéne mondani. Alapból volt egy ha jól emlékszem 500 kérdéses kérdéssor visszatérő, hasonló kérdésekkel, amit egy javítási táblával javítottak, és kaptak egy átlag képet a dolgozó lelki világáról. Természetesen az olyan kérdésekre mint hogy zavar -e egy állat szenvedése stb nem X -elsz a NEM rovatba. Plusz volt még mellé néhány rövidebb tesztlap kb 50-100 kérdéssel, volt személyes elbeszélgetés a pszichologussal, természetesen semmi negatívat nem mondtunk neki, minden szép, és elégedettek vagyunk,stb. Rajzolni kellett két fát, persze nem fenyőt mert akkor feszült vagy, a szomorú fűz, meg a levél nélküli fa is gáz. Legyen gyökere,meg jó vastag törzse,lombkoronája,meg virágok rajt,napocska mellé , akkor tuti rendben vagy. :) Plusz volt gépi vizsgálat kb 3-4 típus , amivel a koncentrációt, reakció időt mérték, meg kb az IQ-t alap szinten hogy nem vagy - e csak 50-es. 2 év alatt természetesen sok minden változik, nekem is volt az évek alatt 4 kollegám aki megzakkant. Az egyik a vadászpuskájával fenyegette a feleségét, a másik egy kocsmában késsel hadonászott, a harmadik nyugdíjba ment, bár az lehet rájátszott, a negyedik meg öngyilkos lett mert már az asszony nem bírta az örökös negatív szemléletét és el akarta hagyni. Kb 80-100 főből 4 fő 8 év alatt.
Hát még azok a civilek milyenek lennének akiket nem vizsgálnak sosem? Sosem lehet tudni vajon a szomszéd mikor kattanik be.
Nekem erről az lenne az elképzelésem, hogy önvédelmi éles fegyvert csak az kaphasson, aki átmegy a rendőrségi teszteken és ugyanolyan rendszerességgel ismétli is azokat. Tehát semmi kivétel mert valaki civil vagy rendőr, ha bárki éles zseb-fegyvert akar ugyanaz legyen a feltétel és elbírálás civilnél/rendőrnél/bírónál/katonánál/vadásznál/akárkinél stb. Akinek meg ez a rendszer nem jó/vagy nem felel meg a teszteken, az vegyen riasztót vagy gázpisztolyt (vagy vizipisztolyt :)).
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Ez igen nehéz kérdés.
Nem tudnék egyik oldal mellett sem szót emelni, de ha azért legyen könnyű fegyvert venni, hogy az esetleges rongyfejű robbogatót, bármely önjelölt rambó lepuffantsa (mondjuk 2 civillel együtt,, véletlenül) .... akkor mi a frászért vannak a biztonsági/rendfentartó szerveink?
Rendőrséget megbecsülni (ez a kormány szerintem jobban megbecsüli mint a korábbiak), jó felszerelést és jogkört nekik.
Határrendészeket jól felszerelni, komoly elrettentő jogkörrel felruházni, hisz ők az elsődleges megállítói azoknak, akik miatt a vita indult. Nem szabad idejönniük, egy darab se legyen, és akkor terrortámadás sem lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 663
113
Szerintem inkább azt a kérdést kellene feltegyük, van e egy személynek joga megvédenie magát lőfegyverrel vagy sem? Ha ezt letisztáztuk aztán lehet azon gondolkodni hogy milyen teszten menjen át az aki önvédelmi fegyvert akar magánál tartani. Semmi köze a kérdésnek a rendőrséghez, akármilyen jól felszerelt akármilyen nagy létszámú, nem lehet ott rendőr mindenütt.
Tehát van-e joga valakinek megvédeni önmagát fegyverrel vagy sem?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Szerintem inkább azt a kérdést kellene feltegyük, van e egy személynek joga megvédenie magát lőfegyverrel vagy sem? Ha ezt letisztáztuk aztán lehet azon gondolkodni hogy milyen teszten menjen át az aki önvédelmi fegyvert akar magánál tartani. Semmi köze a kérdésnek a rendőrséghez, akármilyen jól felszerelt akármilyen nagy létszámú, nem lehet ott rendőr mindenütt.
Tehát van-e joga valakinek megvédeni önmagát fegyverrel vagy sem?
Igen , feltéve, ha akkor találja a földön , mert a támadó leejtette támadás közben.:)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Milyen fasza rejtőszínek. Sivatagtól az esőerdőig.. :D :D Csak arra figyeljen a baka, hogy mikor melyik része látszódhat.. mezőn az a golyóálló nem túl előnyös..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 959
123 568
113
Az a mellény már akkor sem volt semmilyen szempontból előnyös amikor megtervezték.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Apró hiba,hogy nem lehet akármilyen fegyvered.
Bocsi , de itt lehet igaza van , ha a támadó leejti a" lézerkardját" és a védekező fél felkapja ki a picsa mondja utólag, hogy te azzal már(mert már a tied) nem védekezhetsz?:) Utálom az utólagos jogászkodást, de a jogászok mindig utána jönnek osztani az észt.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Srácok, lehet vitázni, agyalni, aki akar, tud szerezni fegyvert. Van is az országban dögivel. Így a kérdés, megvédhetem magam, vagy sem. Amennyiben a munkám miatt akár én, akár a családom fegyegetve lesz, le is szarom ki milyen törvényt ír, intézek egy pisztolyt, és amennyiben szükséges lesz, megvédem magunk. Utánna meg leszarom mit csinálnak velem. Hozzátenném, a cigánygyilkosok is szereztek. Tehát lehet itt ajvékolni a fegyveren, hívhattok szittya vadmagyarnak, egy éppeszű ember kezében pont annyira veszélyes mint egy golyóstoll.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 289
68 356
113
Akkor bejött amit írtam már párszor korábban,hogy xart se ér a mai egyenruha ha 0 fok alatt van a hőmérséklet és fütyül a prérin a szél. Amint normális hideg lett így tél közepén és nem a laktanyákban van az állomány kiderül hogy a ruházat és egyéb efelszerelés, ellátmány alkalmatlan még a magyar télre is, méis mit akarunk akkor az orosz sereg ellen? :DD
Nekem is volt szerencsém kint tölteni a tegnapi éjszakát az üzem udvarán targoncázva, fújt is a szél mint az állat, de volt annyi eszem hogy molinót húzzak és felvegyem a kabátom alá a régi medvebőr mellényemet, így nem fáztam. Volt alkalmam annak idején kint lenni nekem is határőrként ilyen időjárásban gyalogosan többször is, nem vagyok egy fázós alkat de tudom értékelni a termoszt éás a meleg ruhát. Az a műszőrme galléros régi mikádó meg a vatta gatya lehet nehéz volt de nagyon hasznos ha 12-t lehúzott kint az ember, még bóbiskolni is lehetett benn ha szélvédett helyen feküdt le az ember.

http://www.origo.hu/itthon/20170107-pulovert-es-sapkat-kaptak-a-hataron-szolgalo-katonak.html
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ugyan, vén horthysták is lehetnének, mert vannak örök dolgok, ilyen a kiváló minőségű téli felszerelése a magyar csapatoknak a mindenkori fronton!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz