A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 368
113
A 2x2-es nem jó. Nem férünk el benne, csak állva és kevesen. A szabvány méretű konténerek viszont nagyon jók.Alapból jó a fűtésük. Azokba lehet pakolni pl. 2 asztalt, 6-8 széket. Belefér egy konyhaasztal mikrohullámú sütővel és vízmelegítővel. A kapott szendvicset is meg lehetne melegíteni, meg az oda berakott hűtőből kicsit felturbózni majonézzel, paprikával pl. Ha lenne mondjuk minden 5 km-n egy ilyen, akkor sokkal kényelmesebben és gyorsabban lehetne forgatni az állományt szolgálat során. A konténerben melegedne a pihenős állomány komfortosan, mellette meg a kocsi, hogy ha van valami akkor rögtön tudjanak indulni.

Azt se felejtsd el, hogy jelenleg vegyesen vannak katonák és rendőrök. Ezeknek a konténereknek a teljes állományt ki kell szolgálni, ha pihenőre mész, a hátizsákodat nem fogod otthagyni valami bokor alján, a rajtad lévő taktikai mellény is helyet foglal ha ledobod magadról. Nem egy időben van a váltás, a pihenő sem, kell a hely. Ahogy néztem a konténerek kialakítását, elég sok félét láttam már, az is megoldható hogy a végében külön bejárattal elválasztva legyen vizesblokk. Az sem ártana, mert hidegben a toi toi nem annyira jó. Kényelmesebb elvégezni az ember fiának/lányának úgy a nagydolgát hogy a kabátot, felszerelést a konténer pihenő-étkező részében hagyja, átmegy a meleg wc részbe, majd utána visszajön.

Sokat javít a morálon, ha tudod hogy lenyomod mondjuk a 2 órát a magaslesen, utána bemész a meleg konténerbe, leülsz, kajálsz, békén hagynak, nem piszkálnak. Kabát, plusz pulóver a fogasra a taktikai övvel vagy gépkarabéllyal, kézbe a kávé vagy tea és relaxálsz. Ezt egyébként is szükséges megcsinálni, mert a most határvadász képzésen lévő emberkéket meg kellene tartani, ás nem látom az utűnpótláshoz sorokat az mrfk bejáratánál.

Gyakorlatilag tetszőlegesen rakatolhatók, összeépíthetők az aktuális szükségletnek megfelelően. Akár egy melegedő, pihenő+vizesblokk+kamerás, irányító, vezetési pont kombó is létrehozható nagyon gyorsan belőle. Normál szabvány méretek mind.

www.kontenerkiraly.hu/arak
Algeco-REHAU-irodakontener-szaniterkontener-raktarkontener-04.jpg
2012-02-03_11.02.35.jpg

kontener.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Elnézést kérek mindenkitől akiben felkavartam az érzelmeket, csak én kis naiv átlag állampolgár képtelen vagyok elhinni, hogy a honvédeinknek, (annak a pár ezernek) nem tudnak két váltás kínaibutik minőségű pulóvert meg egy szimpla, minimum munkás pufajka szintű kabátot biztosítani. A melegedő-pihenő helyeknek már az első nap meg kellett volna kezdeni a kiépítését, még ha a tervezett ideiglenesség miatt nem is tesznek ki kamerákat, meg mozgásérzékelőket.
A lefóliázott magasles gyanítom "home made", de már szervezetileg, legalább OSB lapokból készült falak, és egyrétegű üveg v. müa ablakok már alap kéne hogy legyen (és ez még mindig ideiglenes).

A 2x2-est kissé elhamarkodtam, de ilyen összeépíthető, modulárisan alakítható konténerekkel már vagy 20 éve rendelkezni kellene.

Nagyon sajnálom hogy a mai határon a honvéd, még annyi "kényelmet" sem kap/érdemel, mint 30-40 éve az apja a cuncializmusban.
A 21. században amikor már mindenki hi-tech háborúkat vív, még az isten háta mögötti kukuwege törzs is, a magyar katonák ilyen, érdemeikhez méltatlan bánásmódban részesüljenek.

Magyarország olyan erős, hogy katonáinknak a hideg sem kottyan meg! (Irónia, és ha egy kormányplakáton meglátom, OV aranyhímzéses tangáját is leperlem róla :D)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Lehet a boltokban kapni kis melegito zacskokat. Vas + szen kombo lassu oxidaciojaval melegit. Bele lehet tenni a bakancsba es a kabatzsebbe, esetleg a kesztyukbe is. 8-10(-12) oran keresztul melegitenek. Nem regeneralhatoak, csak egyszer hasznalatosak. De jo dolog. Mukodik.
A nagy hidegre valo tekintettel nem lehetne ilyet beszerezni a hataron dolgozoknak? A beszerzes par ora alatt megoldhato. 2-3 heti adag 10 milla korul kijohetne es nem fagynanak le a jarorok pici ujjacskai. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Jó, de ez csak egy bázis, az egész határra, ennél azért több kellene.. És ezt se mi építettük :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Jó, de ez csak egy bázis, az egész határra, ennél azért több kellene.. És ezt se mi építettük :D
Még kezmelegito zselet is kapnak. Par hozzaszolassal fentebb irtam valami hasonlorol. Azt hittem milyen okos es gondoskodo vagyok, erre seperc alatt beegetnek. :)
Jo lesz ez.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
T

torsen

Guest

Olyat, aki tényleg szolgálatot teljesít, miért nem szólaltat meg a Magyar Idők? Ő is olyan elégedett lenne, mint Ruszin Romulusz tábornok? (Vajon melyik római légióban kapta a kiképzést? ;)) Tetszik ez a "a széltől védetté tett magaslati figyelőpontok" eufemizmus, ami szerintem a lenylonozást teszi a hétköznapi olvasó számára "szakszerűvé". Annyira hatékony nem lehet, ha 30 percenként váltják benne a fiainkat...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 368
113
Eddig azt hittem megfagynak, most meg kiderül hogy fél órát vannak kint a szabadban? 1 óra járőr meg 15-30 perc álló és többet vannak bent mint kint? Azért nem kéne átesni a ló másik oldalára sem, nehogy az eredményesség rovására menjen, bár a cég lakkozása mindig nagy szokás volt. Pláne hogy olyanok nyilatkoztak akik csak látogatóba vagy ellenőrzésre mozdultak ki a szabadba.
Kézmelegítő zselé? Ilyenkor eszembe jut hogy séta ki fél-egy óra, álló a TP-n 3-4-5 óra hogy majd lefagyott a hóban a lában, majd gyalog vissza az őrsre pihenőre. Mindezt surranóban, közben a kocsma falánál melegedő 1-2 percre a konvektorokból utcára kiáramló levegővel. Akkor valahogy a kutyát nem érdekelte hogy vagyunk. Meg határnyiladékon hónyomsáv ellenőrzés hasig érő hóban...
Ahogy látom a konténeres megoldás már leesett valakinek odafenn, de ez még nem az amiről beszéltünk itt a napokban. Ez a telep csak egy kb őrsi méretet vált ki, nem tudom nem lett volna -e jobb egy elhagyatott kaszárnyát inkább helyrepofozni, bár nincsenek túl sűrűn emlékeim szerint ott délen. Mindenesetre talán mire megjön a jó idő elpotyogatnak talán pár konténert 4-5km távolságra egymástól.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Még kezmelegito zselet is kapnak. Par hozzaszolassal fentebb irtam valami hasonlorol. Azt hittem milyen okos es gondoskodo vagyok, erre seperc alatt beegetnek. :)
Jo lesz ez.

Ne higgyél el mindent, amit írnak, egy fejes mi mást is mondhatna, mint hogy minden nagyon szép és jó :D Lehet azért találni személyes beszámolókat is, amikből csak ha a fele igaz, már nem olyan rózsás a helyzet lent. Vagy pl a Zsaruellátó gyűjtések se véletlenek
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zeal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 368
113
Vègre leèr a làbunk a földre.
A magyar haderö fejlesztèse pàr tucat lakòkonténerben èri el a csùcspontjàt !
Bérelt konténerben.:)
Ha összeszámolnám a melóhelyem udvarán a mostani bővítés miatt mennyi ilyen ideiglenes lakó/irodai/étkező/vizesblokk konténert állítottak fel, talán még több is lenne a szám, de kb azonos.
De ha ennyire nincs pénz a szerveknél legalább az inkurrencia készleten levő különféle a szabad ég alatt rohadó dobozos felépítményű járművekről, pótkocsikról leoperálhatnák a felépítményt és lerakhatnák azokat a határ mellé a járőr útvonalakon. Az egykori R-142, műhelykocsis,Csepel,stb felépítményekre gondolok.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 514
113
Lehet a boltokban kapni kis melegito zacskokat. Vas + szen kombo lassu oxidaciojaval melegit. Bele lehet tenni a bakancsba es a kabatzsebbe, esetleg a kesztyukbe is. 8-10(-12) oran keresztul melegitenek. Nem regeneralhatoak, csak egyszer hasznalatosak. De jo dolog. Mukodik.
A nagy hidegre valo tekintettel nem lehetne ilyet beszerezni a hataron dolgozoknak? A beszerzes par ora alatt megoldhato. 2-3 heti adag 10 milla korul kijohetne es nem fagynanak le a jarorok pici ujjacskai. :)

Rendőröknek van.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Bérelt konténerben.:)
Ha összeszámolnám a melóhelyem udvarán a mostani bővítés miatt mennyi ilyen ideiglenes lakó/irodai/étkező/vizesblokk konténert állítottak fel, talán még több is lenne a szám, de kb azonos.
De ha ennyire nincs pénz a szerveknél legalább az inkurrencia készleten levő különféle a szabad ég alatt rohadó dobozos felépítményű járművekről, pótkocsikról leoperálhatnák a felépítményt és lerakhatnák azokat a határ mellé a járőr útvonalakon. Az egykori R-142, műhelykocsis,Csepel,stb felépítményekre gondolok.

Azok többsége -figyelmbe véve a tárolás idejét, és a lekonzerválás nemlétező minőségét-, már vagy szétrohadtak, és beáztak, vagy kiválóak rágcsálófészeknek, semmi másnak. Lásd anno PSZH-k. Láttam olyan példányról képeket amiben küszöbig állt az esővíz...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 368
113
Valami ilyesmire gondoltam én is, bőven megfelelő lenne. Ha jól emlékszem alu az oldaluk, de lehet hogy nem... Gondolom hogy ramatyul néznek ki, de a lefóliázott magaslesnél nem lehet rosszabb.