A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 598
79 805
113
Amúgy hidat verni a Tiszán talán képes lenne a román sereg miután átkelt.

Persze,hogy képes csak sokáig tart.Ezen kívül a szolnoki alakulat van csak felkészítve az országban arra,hogy az ellenség mélységében "dolgozzon"ezért bölcs lenne ezt nem tálcán kínálni nekik azzal,hogy megkerülöd szinte érintetlenül.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Miért is?
Te most hol vagy otthon,vagy bent a laktanyában? Szoliban vagy épp aludni készülsz? Az állomány többi része merre jár? Magyarországon van egyáltalán?
Nem hiszem hogy gazdáink Brüsszelben vagy Berlinben megengednék hogy háborúzzunk a románokkal mivel Nato és Eu tagok vagyunk, de tegyük fel hogy nem folyamatosan romlik a helyzet és nem települ ki a laktanyákból egy alakulat sem. Tegyük fel hogy a bocskorosoknál egy Hitler2 van vezető beo-ban, és villámháborúzni akar.
Szóval elég ha Marosvásárhely,Torda,Kolozsvárra este letelepül a légi erejük. Egy részük éjjel 3-kor elindul észak felé alacsonyan Debrecennek a Bocskait kiiktatni. Másik részük elindul Déva - Temesvár vonalon szintén alacsonyan a hegyek takarásában Kecskemét - Szolnok felé, a szárazföldi csapatok meg szintén egy része Zilah térségéből Debrecennek majd M3 Pest felé, a Déli csoport meg Temesvár-Arad irányából M5, Kecskemét - Pest felé. Szolnok mire összegyűlik meg kideríti mi van és hova induljon a románok a Parlamentnél vannak reggelre, és útba sem esett nekik Szolnok,elég ha hátrahagynak egy két zászlóalj tartalékost ellenetek. És mindjárt ki is esett a Dunától keletre levő terület. Persze ez egy vad gondolat, és persze nem lesz magyar-román meccs, de Zord cikkéből kiindulva én így csinálnám a románok helyében.

Már megent scifi. Értem én, hogy a Román haderő jóval erősebb mint a Magyar, de azért nem US/Szovjet/Kínai dimenzióban járnak márpedig kb ilyen dimenzió kell ahoz, hogy ezt ennyi idő alatt abszolválják... Bár ha éjjel 3kor keződik akkor még nekik is problémás reggel 9re parlament elött lenni.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Szerintem simán átalakíthatóak lettek volna a betonfedezékek.Főleg,hogy az tök mind1 milyen anyagból van az az épület amiben áll a gép.A lényeg az épület műszaki tartalma. Kötve hiszem,hogy a betonfedezékbe ne lehetne azt beépíteni ami a mostani hangárakbam van.
A fedezék anyagának szerintem van jelentősége. A régi orosz fedezékekkel szerintem felesleges lenne bármit is kezdeni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 764
113
Fizesd meg a nyugat-magyarországi munkaerőt!

Én is egy multinál dolgozom, egy szombathelyi munkahelyen, tehát ebben igazad van. Ettől még tartom, hogy a Honvédség feltöltés, az ország egész területéről kell hogy történjen, pláne veszélyhelyzetben. A készenléti rendőrségről nem tudok sokat. Itt nálunk, Körmenden, van egy rendőrszakközép, több száz hallgatóval évente. Készenlétisek is lesznek belőlük és az itt tanulók Vas megyéből és a környékbeli megyékből vannak, nem a keleti országrészből. Tehát azért az erős túlzás hogy felénk senki nem állna be állami alkalmazottnak. Meggyőződésem hogy megyénként, legalább egy honvédségi alakulatnak, vagy bázisnak illene lenni. Segítené a létszámgondok megoldását, egy normálisabb területi elosztás. 40, vagy több honvédségi alakulat, vagy bázis van, ami aktív, ha jól tudom. Megoldható lett volna, amikor a nagy átszervezések, inkább leépítések zajlottak. Ma már ez nehezebb, vagy inkább lehetetlen.
 
D

danielblack

Guest
Most voltam egy toborzóirodában, és fizetésben a következő jött ki érettségizett, nyelvvizsgás ,nőtlen fiatalként: 150 netto alap plussz egyeb potlekokkal 175 netto. Azért ez már nem olyan rossz, persze még mindig nem éri meg miatta családosoknak 100 kilómétereket utazgatni azthiszem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and fip7

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ezt tényleg nem értem, ilyen késztetésem negyven felé sincs. Ugyanakkor rávilágít valamire, amivel eddig nem számoltam: a katonák számára viszonylag hűséges játszópajtásról is gondoskodni kell, ha hosszú távon állományban akarjuk tartani őket. Erre megoldás lenne talán az amerikai rendszer, ahol a bázisokhoz kiterjed szolgálati lakóparkok is tartoznak, így a katona minden bázison otthon lenne, a családalapítást ez nagyban megkönnyítené!
Régóta mondom már ezt. Csak az a probléma, ha anya menne is, egy fizuból mondjuk nehezen jön ki 2 fő is, nem még egy gyerek. Anyának munkát kell találni, esetleg biztosítani valami raktáros, konyhás, irodai beót. Azért az már durva, hogy egy felszerraktárban benn pöffeszkedik egy zászlós meg 2 tisztes. Minek? 2 anyuka és megy a dolog szerintem. És ha majd egy laktanya, nem a modern tsz lesz, (felszívja a környék munkavállalóit, még ha szándékuk sincs katonának lenni), akkor a raktárba nem az unokaöcsi, szomszéd, kollégiumi szobatárs kerülne, hanem egy elkötelezett katona felesége, akinek adtunk egy lakást 5 percre a laktanyától egy mondjuk 10-20 éves szerződéssel. Így leköteleztük őket, és egyben "röghöz" is kötöttük. Nem lesz 2 év után leszerelek, mert tele a micsodám és miután a sereg által jogsit szereztem, egy kamionozás vagy merci gyár jobban fizet.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Én is egy multinál dolgozom, egy szombathelyi munkahelyen, tehát ebben igazad van. Ettől még tartom, hogy a Honvédség feltöltés, az ország egész területéről kell hogy történjen, pláne veszélyhelyzetben. A készenléti rendőrségről nem tudok sokat. Itt nálunk, Körmenden, van egy rendőrszakközép, több száz hallgatóval évente. Készenlétisek is lesznek belőlük és az itt tanulók Vas megyéből és a környékbeli megyékből vannak, nem a keleti országrészből. Tehát azért az erős túlzás hogy felénk senki nem állna be állami alkalmazottnak. Meggyőződésem hogy megyénként, legalább egy honvédségi alakulatnak, vagy bázisnak illene lenni. Segítené a létszámgondok megoldását, egy normálisabb területi elosztás. 40, vagy több honvédségi alakulat, vagy bázis van, ami aktív, ha jól tudom. Megoldható lett volna, amikor a nagy átszervezések, inkább leépítések zajlottak. Ma már ez nehezebb, vagy inkább lehetetlen.
Bv-ként erre csak azt tudom mondani, hogy információim alapján a Budapesti börtönök állományának 60%-a Nyírségi, Hajdúsági. Sokan felszerelnek, majd miután kapnak albérlet támogatást, 1-2 év olcsó lakhatás és keresgélés után találnak valami jobban fizető, nyugalmasabb melót. Szombathelyről és Sopronkőhidáról pedig csak az emberhiányt hallom, és hogy aki ért valamihez, inkább naponta utazik akár 150km is és Ausztriában melózok. Nem mindegy, hogy 150-170k HUF, vagy 1200-1500€.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Most lehet,hogy kiátkoztok innen de mi indokolja azt,hogy külön légierőnk legyen?14 Gripen meg pár helikopter biztos,hogy nem...
Nincs létjogosultsága külön légierő haderőnemnek ilyen mikroszkópikus technika mellett(nm a légi eszközöket kell kidobni csak a légierő haderőnemet megszüntetni és integrálni a szárazföldi haderőnemhez).

Köszi de inkább nem...! ✈ Túl sokan élnek még ott a múlt rendszerben...(fejben)
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and vilmoci

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 764
113
Bv-ként erre csak azt tudom mondani, hogy információim alapján a Budapesti börtönök állományának 60%-a Nyírségi, Hajdúsági. Sokan felszerelnek, majd miután kapnak albérlet támogatást, 1-2 év olcsó lakhatás és keresgélés után találnak valami jobban fizető, nyugalmasabb melót. Szombathelyről és Sopronkőhidáról pedig csak az emberhiányt hallom, és hogy aki ért valamihez, inkább naponta utazik akár 150km is és Ausztriában melózok. Nem mindegy, hogy 150-170k HUF, vagy 1200-1500€.

Elhiszem és egyet is értek veled. Ettől még törekedhetnénk, hogy egy haderő, országos lefedettségű legyen és háborús helyzetben egész területéről kell feltölteni. Viszont nem kiképzetlen emberekkel. Azt senki nem várhatja el, hogy támadás estén, kizárólag alföldi, vagy borsodi emberek védjék az országot, mert csak ők katonák. Ugyanakkor azt sem lehet elvárni, hogy egy országos mozgósítás esetén, kiképzetlen dunántúli fiatalok csak úgy, menjenek a vágóhídra, pusztán mert előtte, évekig a katonaság közelébe se szagolt senki arról a környékről. Nem vitatkozni akarok senki állításával, mert értem őket és egyeti s értek velük, főleg ami a jövedelmi részt illeti. Csupán érzékeltetni szeretném, hogy a jelenlegi helyzet, honvédségi területen, a csapatok diszlokációját nézve is balfékség kissé. Ami később, a sok egyéb balfékség mellett, ebben is visszaüthet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 598
79 805
113
A pesti készenlétisek 90%-a Borsodból meg a Nyírségből van.Jelezném,hogy egy több mint 2milliós városról van szó.

Senki nem várja el,hogy csak a keleti országrészben élők védjék az országot de azt kell látni,hogy onnan van a végrehajtó állomány ninimum fele.Ez nem is fog változni amíg nem tudnak versenyképes illetményt biztosítani.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Igen a lakhatási támogatást a legenysegi allomanyra is ki kellene terjeszteni ha nem igényli a legenysegi szállót x ezerrel támogatják a lakhatast. Vagy komplett lakoparkok építése. Akár gazdasági alapon is
Most voltam egy toborzóirodában, és fizetésben a következő jött ki érettségizett, nyelvvizsgás ,nőtlen fiatalként: 150 netto alap plussz egyeb potlekokkal 175 netto. Azért ez már nem olyan rossz, persze még mindig nem éri meg miatta családosoknak 100 kilómétereket utazgatni azthiszem.

Helló ha a bevonulason godolkodsz és van eretsegid nehogy legenysegi állományba vonulj be. Altusztire jelentkezz... legenysegikent ugyanis minimum 5 évet el kell toltened hogy altisztire küldjenek... így meg egyből őrmester leszel (bár szerintem ez egy rossz rendszer mert a tizedesi rendfokozat eléréséhez kotnem az altisztire való bemenetelt és csak rendszeren belülről... de mind1 is a lényeg ha van eretsegid altisztnek vonulj be és ne legenyseginek
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and fip7
D

danielblack

Guest
Igen a lakhatási támogatást a legenysegi allomanyra is ki kellene terjeszteni ha nem igényli a legenysegi szállót x ezerrel támogatják a lakhatast. Vagy komplett lakoparkok építése. Akár gazdasági alapon is


Helló ha a bevonulason godolkodsz és van eretsegid nehogy legenysegi állományba vonulj be. Altusztire jelentkezz... legenysegikent ugyanis minimum 5 évet el kell toltened hogy altisztire küldjenek... így meg egyből őrmester leszel (bár szerintem ez egy rossz rendszer mert a tizedesi rendfokozat eléréséhez kotnem az altisztire való bemenetelt és csak rendszeren belülről... de mind1 is a lényeg ha van eretsegid altisztnek vonulj be és ne legenyseginek

Éppen lecsúsztam a 22,5 évemmel az altisztiről.... És a toborzóba azt mondták, hogy angol nyelvvizsga is kell... A németet nem fogadják el... Szóval ebből rendőrség lesz szerintem. Egyelőre még németbe dolgozok, de középtávon tervezem a hazatérést.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az alapfokú katonai vezető helyettes re kérdezz rá (arra egyébként érettségi se kell 2x3 hónap.) Csak őrmester i rendfokozatot ad tovabbmenetel újabb vizsgák letétele után és érettségivel nyelvvizsgával való rendelkezés után lehetsege.... tehát adott egy "tanfolyam" ahol őrmester lehetsz akár eretsegi vagy nyelv vizsga nélkül (amúgy nekem ez az út volt a leg szimpatikusabb) innét igaz nincs feljebb. Csak ha leeretsrgizel ami neked már megvan és leteszel egy angol nyelvvizsgát (ami egyébként önmagába plussz pénz) és akkor mehetsz torzsormesternek majd középfokú nyelvvizsga és mehetsz fotorzsnek. Majd ha elég ideig és jól szolgál sz szerencsés is lessz sokat sportolsz mehetsz zaszlosnak majd felsőfokú nyelvvizsgával torzszaszlosnak (fotorzs zászlós nemigen van.)

Ez abból a szempontból jó ut hogyszakalap képzéssel es +3 hónap szakirannyal bármilyen szakra atkepezheto vagy. (Ami az idő előrehaladtával nem utolsó szempont)
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 338
113
Elhiszem és egyet is értek veled. Ettől még törekedhetnénk, hogy egy haderő, országos lefedettségű legyen és háborús helyzetben egész területéről kell feltölteni. Viszont nem kiképzetlen emberekkel. Azt senki nem várhatja el, hogy támadás estén, kizárólag alföldi, vagy borsodi emberek védjék az országot, mert csak ők katonák. Ugyanakkor azt sem lehet elvárni, hogy egy országos mozgósítás esetén, kiképzetlen dunántúli fiatalok csak úgy, menjenek a vágóhídra, pusztán mert előtte, évekig a katonaság közelébe se szagolt senki arról a környékről. Nem vitatkozni akarok senki állításával, mert értem őket és egyeti s értek velük, főleg ami a jövedelmi részt illeti. Csupán érzékeltetni szeretném, hogy a jelenlegi helyzet, honvédségi területen, a csapatok diszlokációját nézve is balfékség kissé. Ami később, a sok egyéb balfékség mellett, ebben is visszaüthet.
Határőr is akadt bőven elég még 10 éve Vas megyében. Valami 1000-1200 fő rémlik hogy ennyien voltunk az igazgatóság területén. Szerintem akadna Zala és Somogy megyében is ennyi most is. Voltak akik leszereltek az állományból ilyen olyan okkal , volt ki külföldre ment,de voltak sokan akik határőri munka mellett jártak ki osztrákba maszekolni, vagy fusizni itthon. Itthon gyakorlatilag kipihenték a másodállást, pláne egy ügyeletes vagy útlevélkezelő, csop vez beo-ban. Mondjuk azért én se szakadtam meg a Nívában.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 338
113
Éppen lecsúsztam a 22,5 évemmel az altisztiről.... És a toborzóba azt mondták, hogy angol nyelvvizsga is kell... A németet nem fogadják el... Szóval ebből rendőrség lesz szerintem. Egyelőre még németbe dolgozok, de középtávon tervezem a hazatérést.
Valahogy így voltam én is annak idején. Először a honvédségi hadkiegre mentem, ott azt mondták brutto 44000 szerződéses őrvezető Tata. Pedig még bőven létezett a szombathelyi laktanya. Hazafelé beugrottam a Határőrséghez,ott meg azt mondták netto 67000 hivatásos őrmester (gyorstalpaló suli után) helyben. Nem volt kérdés melyik legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 338
113
Valahogy így voltam én is annak idején. Először a honvédségi hadkiegre mentem, ott azt mondták brutto 44000 szerződéses őrvezető Tata. Pedig még bőven létezett a szombathelyi laktanya. Hazafelé beugrottam a Határőrséghez,ott meg azt mondták netto 67000 hivatásos őrmester (gyorstalpaló suli után) helyben. Nem volt kérdés melyik legyen.
Illetve már azonnal őrm lettem csak gyorstalpalóval kezdtem.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Valahogy így voltam én is annak idején. Először a honvédségi hadkiegre mentem, ott azt mondták brutto 44000 szerződéses őrvezető Tata. Pedig még bőven létezett a szombathelyi laktanya. Hazafelé beugrottam a Határőrséghez,ott meg azt mondták netto 67000 hivatásos őrmester (gyorstalpaló suli után) helyben. Nem volt kérdés melyik legyen.
Már akkor sem hitted el, hogy 47000-ből meg lehet élni, nemhogy 44-ből és az is bruttó :D