Ezt szintúgy ?
"Mindennapi polkorrekt dumánkat add meg nekünk ma."
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ezt szintúgy ?
Jesszus. Ez rémisztő.
Ezt elrettentő példának hoztad ?
Hát tényleg elég érdekesÉrdekességnek. A korábbi epizódokat is többször belinkeltem - amikor eszembe volt.
.
Egyik szomszédunknak sincsenek velünk szemben területi igényei. Egyikük sem akarja a nálunk élő kisebbségeit felszabadítani. Egyiküknek sincsenek támadó szándékai. t.
Korrekt a cikk is Kelepistitől, és veled is egyet értek. Potenciális ellenfelek ellen oké, több mint a semmi. Felújítással, páncéltörő fegyverzettel+NVG upgraddel abszolút versenyképes lenne, ez viszont nem lesz sanszosan, vagy nem most. A Mi-17 ugyan olyan jó választás lenne, vagy jobb szerintem is, csak a helyzet az, hogy nem tudom hogy éppen Mi-24 ből nem arra alkalmasabb 6 db volt e, hogy azokat pofozzák életre, mint Mi-17 ből. Ebbe én ennyit látok.Egy vélemény a harcihelik felújításáról:
http://iho.hu/hir/dontes-a-harci-helikopterrol-a-mi-24-utodja-a-felujitott-mi-24-170410
Ezzel úgy vagyok, hogy elsősorban a helyi konfliktusokat kell nézni, meg hogy a potenciális ellenfeleknek milyen technikájuk van. Szerintem egy megfelelő felújítási csomaggal potens kis gépek lehetnek.
Még jó hogy nincsen :
"Románia igazi nyugati határa a Tiszáig tart, Orbán Viktor ne akarja, hogy a román hadsereg ismét bevonuljon Budapestre"
http://itthon.ma/erdelyorszag.php?cikk_id=16540
A többit nem linkelem, ezt is csak azért, mert ugyan lehet mondani hogy Basescu a kampány idején próbálta végső kétségbeesésében kijátszani a nacionalista magyarellenes kártyát, de attól még egy szomszéd elviekben szövetséges ország volt államfőjéről beszélünk.
Korrekt a cikk is Kelepistitől,.....
Még jó hogy nincsen :
"Románia igazi nyugati határa a Tiszáig tart, Orbán Viktor ne akarja, hogy a román hadsereg ismét bevonuljon Budapestre"
Jesszusom...dupla "V" (W)
Nem kell háborúra gondolni azonnal élesben, azért hogy megfelelő hadereje legyen egy országnak. Viszont mérlegelni kell a kockázatokat is. Kétség kívül nincs közvetlen háborús hangulat egyik szomszédunknál sem. Azonban jobb tisztában lenni azzal a ténnyel, hogy egy országra mi jelentheti a legnagyobb biztonsági kihívást. Nos úgy gondolom, akkor a legnagyobb az ilyen veszély, amikor adott állam, egy közvetlen szomszédjával kerül fegyveres konfliktusba. Persze veszélyes a terrorizmus, a migráció, meg sok egyéb dolog. Azonban egyik sem jelent akkora veszélyt egy egész országra, mint amikor egyik közvetlen szomszédjával keveredik háborús helyzetbe.
NATO tagság ér valamit, de nem minden. Mivel szomszédaink többsége is NATO tag, vagy oda tartana. Két NATO tagállam konfliktusára a legjobb példa, amikor Törökország megszállta Ciprus északi részét. Közvetlen háborús veszély volt, akkor a NATO déli szárnyán a törökök és a görögök között. Nem sokon múlt. Brüsszelben nem nagyon tudták mitévők legyenek. Egy kis ejnye, bejnye, a törököknek a megszállásért és le volt tudva a NATO részéről a történet. Tartsd szárazon a puskaport és készülj a háborúra, mondotta egy nálam sokkal okosabb, egykoron.
Éppen a történelem ismeretében könnyebb belátni, hogy nincs reális esély sem most, sem a közeljövőben magyar-román fegyveres konfliktusra.A románok ellen mindig készülnünk kell. Lásd: történelem.
Ezt olvastam 89-ben Jugoszláviában is.Éppen a történelem ismeretében könnyebb belátni, hogy nincs reális esély sem most, sem a közeljövőben magyar-román fegyveres konfliktusra.
Ezt olvastam 89-ben Jugoszláviában is.
Ciprus esete teljesen más, mint mondjuk a Tiszántúlé. Ciprus nem állt görög fennhatóság alatt, nem csak a konfliktus idején, de az azt megelőző évszázadokban sem, viszont a török birodalom része volt 300 évig. A török hadsereg 1974-ben a ciprusi török kisebbség védelmében avatkozott be egy olyan szigeten, aminek távolsága Görögországtól 400 km, Törökországtól csupán 70. Törökország egy birodalmi múltú középhatalom, nem európai, nem keresztény gyökerű, de bőven életképes a NATO-tagság nélkül is. Magyar-román vonatkozásban nem sok párhozamot találni, és végül a ciprusi történet is azzal ment tovább, hogy NEM tört ki háború két NATO-tagállam között.
Ha Romániában lenne igény a terjeszkedésre, akkor lenne olyan párt, amelynek választási programjában szerepel (többek között) a "Vissza Tiszántúlt!" követelés. Tudtommal ilyennel még a Nagy-Románia Párt sem állt elő, az ő törekvéseik homlokterében elsősorban Moldova áll, illetve azok a területek, amelyek valaha (mondjuk a két háború között, illetve a második vh. idején) Romániához tartoztak. Igaz, hogy 10 éve még 10% fölött is tudtak teljesíteni ezek a barmok, de ez még mindig nagyon messze van a kormányra kerüléstől, pláne a teljhatalomtól, de még ha az bekövetkezne is, akkor is nagyon messze lenne a háborús fenyegetés. Ha a románoknál ilyen tendenciák kerekednének fölül (amire semmi jel nem mutat), akkor Románia elsősorban nem Magyarországgal, hanem Oroszországgal és Ukrajnával, illetve Bulgáriával kerülne konfliktusba (Transznisztria, Bukovina és Dél-Dobrudzsa miatt).
A választásokat megnyerő nagyrománoknak neki kellene állniuk kiépíteni egy óriási támadóhaderőt és felkészíteni a hazai és nemzetközi közvéleményt, hogy elfogadják és támogassák leendő európai háborújukat, és szövetségeseket kellene szerezniük hozzá. Mindez sokba kerül, sokáig tart, nem lehet titokban tartani és nagyrészt eleve kudarcra van ítélve. Hódítási szempontból a leghasználhatóbb forgatókönyv talán az lenne, ha Románia Oroszországgal fonná szorosra a kötelékeket, és Moldováért, valamint bizonyos ukrán területekért cserébe támogatná Oroszországot Ukrajna maradékának és Transznisztriának elnyelésében. De jelenleg ennek sincs realitása és még ez is nagyon távol van a Tiszántúl elleni román támadástól. Annak semmi reális esélye nincs és ahogy múlnak az évek, úgy lesz egyre és egyre kevesebb az esélye (magyarokkal és románokkal együtt).
Azon is érdemes elgondolkodni, hogy ha a '80-as évek végén, a '90-esek elején, amikor tényleg nagyon fagyos volt a magyar-román viszony (falurombolás, forradalom, Marosvásárhely) és a nemzetközi helyzet is veszélyes volt (VSZ felbomlik, NATO még sehol, délszláv-háború), nem támadt ránk az akkor még 22,8 milliós Románia az akkor még jóval nagyobb haderejével, akkor mennyi esély van arra, hogy most, normalizált viszonyok között, NATO- és EU-tagként nekünk esnek 19,5 millióan? Hiszen (hozzánk hasonlóan) a saját országukból is kihalnak!
Fenntartom, szerintem teljesen fölösleges pénzkidobás a szomszédaink ellen építeni a magyar haderőt. Más kérdés, hogy egy jól kiépített haderő adott esetben ellenük is hatékony lehet és szükség is van hatékony haderőre - de ennek fejlesztésénél el kell felejteni a 30, 70, vagy 100 évvel ezelőtti ellenségképeket.
"Senkinek sem kell félnie az ellenség betörésétől.
Senki sem jön ellenünk, mert vége van annak az időnek, mikor területeket fegyverrel
foglaltak el."
Ki mondta és mikor?
Hát nem, bár 89 karácsonyán Arad-Kisjenő-Nagyszalonta-Nagyvárad-Érmihályfalva-Nagykároly térségében több tucat román tank, lövészpáncélos állta el a Mo. felé vezető utakat elég rendesen feltöltve.És nem is robbant ki akkor sem magyar-román háború.
Szlovénia a szövetségi kormány tudta nélkül néhány hónap alatt kiépített saját védelmi erejét, amely aztán a tíznapos háborúban megmutatta, hogy képes helikoptereket lelőni, tankokat kilőni és gyorsan elvette a JNH kedvét attól, hogy erővel akarja bent tartani Szlovéniát az akolban