A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Zed895

Azért tettem idézőjelbe amit írtam, mert ironizáltam.
Tudtommal két esetben használnak idézőjelet " " írott szövegben:
1. Ha szó szerint mástól idézel egy adott szöveget.
2. Ha átvitt értelemben/ironizálva/képletesen (ahogy tetszik) írsz le valamit, és időzőjellel jelzed, hogy amúgy viccnek szánod amit írsz.
Én a 2. pont szerint használtam, és úgy gondoltam, hogy a szövegkörnyezetből/tartalomból észre lehet venni azt, hogy ebben az esetben a 2. pont van érvényben.
Ebből fakadt az egész félreértés :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
A hazai fegyvergyártás alapja a hazai fogyasztás lenne. A fegyver tartása Az ára miatt nem a szegény ember heppje. Azon kívül óriási üzlet lenne ha mondjuk 1/2 éves lőtéri lövészethez kapcsolnák. Aztán lehetne szervezni ex katonák által tréningeket. Persze majd ha a csókosok rámozdulnak. Azon kívül hogy is lesz majd a fegyverekkel az önkéntes járási egységeknél?

A hazai is egy részben, de inkább exportra kellene gyúrni. Csakhogy.
Mi annak idején hagytuk bedőlni az egész ipart, azzal hogy nekünk úgyse sikerül fennmaradni mert beszűkült a piac, tönkrementek a vevők stb, és elzavartuk a szakikat, a tervezőket, az állam pedig - mint az erőszakszervezetek irányítója és fő megrendelő - hagyta bedőlni a cégeket és ezzel együtt a partnerek is eltűntek.
De ellenpéldaként ott vannak a csehek, (és persze a lengyelek) akik nem voltak restek, és amíg a módszerváltás utáni idők recessziója következtében tényleg súlytotta egyfajta válság a volt szoci országok régvolt vevőit, beszálltak a finanszírozásba és nem engedték a hadiüzemeiket eltűnni, kínkeservvel, de visszakapaszkodtak és manapság nemcsak átvették az elhagyott pozíciókat, hanem bővítették is azokat. A CZ kettőezer dolgozóval ma is vígan működik, fejlesztenek, hozzák az új típusokat és nem is sikertelenül, mostmár rentábilis módon, szépen exportálgatnak az araboktól kezdve az USA-ig
Mi pedig most kesergünk, utólag milyen jó lenne, meg jaj. Nemhogy nulláról, a mínuszból kell indulnunk, már ha akarnak egyáltalán valamit a politikusaink.
Értelmes gondolat lett volna a lőtereket fejleszteni, ahol ellenőrzött módon, szépen a civilek is mehetnének lövöldözni, elsajátítani a kezelési szabályokat, majd gyakorlatot szerezni, csak hát az sem következett be.
A honvédelmi nevelést a gyerekkorban kell kezdeni és amihez régen - sztem az egyetlen értelmes szervezet az átkosban - az mhsz igen nagy segítséget nyújtott, sok lehetőséggel, viszont ma ahhoz ismét az államnak kéne beszállnia, mert az átlagpolgár ezt nem tudja finanszírozni piaci alapon.
Jó ötlet ez a területi alapon létrehozott védelmi szerveződés is, de a konkrétumokat illetően részemről nem látok semmit, (még csak azt se hogy alakulna valami) csak a szavak szintjén, az meg édeskevés.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 635
113
A hazai fegyvergyártás alapja a hazai fogyasztás lenne. A fegyver tartása Az ára miatt nem a szegény ember heppje. Azon kívül óriási üzlet lenne ha mondjuk 1/2 éves lőtéri lövészethez kapcsolnák. Aztán lehetne szervezni ex katonák által tréningeket. Persze majd ha a csókosok rámozdulnak. Azon kívül hogy is lesz majd a fegyverekkel az önkéntes járási egységeknél?

Teljesen más gépsort/infrastruktúrát igényelnek az önvédelmi lőfegyverek és a katonaiak.

A katonai fegyvergyártáshoz nem lenne szükség semmiylen civil kapacitásra. Meg kéne határozni, hogy mondjuk a háborús tartalékkal együtt szükség van 2-400 ezer rohampuskára, ehhez meg kell venni a szükséges gépsort (erről már elmélkedtünk itt korábban, hogy csak a fegyvercső gyártásához kellene iylen, mert a többi alkatrészt a magyar fémipari (és műanyagipari) cégek meg tudnák oldani, aztán legyártani a szükséges mennyiséget. Utána el is lehet felejteni a dolgot addig amíg nem kell új,
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
A sokadik, de drukkolunk.
http://www.demokrata.hu/hir/belfold/nemzetbiztonsagi-kabinet-elfogadta-hadero-fejlesztesi-koncepciot

"Lázár János közölte, az a cél, hogy 2020-ra a GDP egy százalékáról két százalékra emeljék az ország katonai, védelmi kiadásait. Kifejtette: jelenleg ez 400 milliárd forintot jelent, 2020-ra növekvő GDP mellett 1000 milliárd forint lehet a katonai költségvetés.
A miniszter azt mondta, a honvédség létszámát növelik és technikai fejlesztéseket hajtanak végre ebből az összegből. Már az idén megkezdődik új katonai képességek fejlesztése - jelezte."
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A hazai is egy részben, de inkább exportra kellene gyúrni. Csakhogy.
Mi annak idején hagytuk bedőlni az egész ipart, azzal hogy nekünk úgyse sikerül fennmaradni mert beszűkült a piac, tönkrementek a vevők stb, és elzavartuk a szakikat, a tervezőket, az állam pedig - mint az erőszakszervezetek irányítója és fő megrendelő - hagyta bedőlni a cégeket és ezzel együtt a partnerek is eltűntek.
De ellenpéldaként ott vannak a csehek, (és persze a lengyelek) akik nem voltak restek, és amíg a módszerváltás utáni idők recessziója következtében tényleg súlytotta egyfajta válság a volt szoci országok régvolt vevőit, beszálltak a finanszírozásba és nem engedték a hadiüzemeiket eltűnni, kínkeservvel, de visszakapaszkodtak és manapság nemcsak átvették az elhagyott pozíciókat, hanem bővítették is azokat. A CZ kettőezer dolgozóval ma is vígan működik, fejlesztenek, hozzák az új típusokat és nem is sikertelenül, mostmár rentábilis módon, szépen exportálgatnak az araboktól kezdve az USA-ig
Mi pedig most kesergünk, utólag milyen jó lenne, meg jaj. Nemhogy nulláról, a mínuszból kell indulnunk, már ha akarnak egyáltalán valamit a politikusaink.
Értelmes gondolat lett volna a lőtereket fejleszteni, ahol ellenőrzött módon, szépen a civilek is mehetnének lövöldözni, elsajátítani a kezelési szabályokat, majd gyakorlatot szerezni, csak hát az sem következett be.
A honvédelmi nevelést a gyerekkorban kell kezdeni és amihez régen - sztem az egyetlen értelmes szervezet az átkosban - az mhsz igen nagy segítséget nyújtott, sok lehetőséggel, viszont ma ahhoz ismét az államnak kéne beszállnia, mert az átlagpolgár ezt nem tudja finanszírozni piaci alapon.
Jó ötlet ez a területi alapon létrehozott védelmi szerveződés is, de a konkrétumokat illetően részemről nem látok semmit, (még csak azt se hogy alakulna valami) csak a szavak szintjén, az meg édeskevés.

Ott vannak ellenpéldaként a horvátok is. Ők kb semmiből építettek fegyvergyártást.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Azt irja fent a fenti cikkben az MNO, hogy ket kulfoldi szakertojuk is kamunak minositette a Zrinyi 2026-at -mondjuk ugy, hogy meg szinte semmi sem nyilvanos belole. Kivancsi vagyok melyik verzio igaz ezekbol a lehetosegekbol:
1. valojaban jo dolgok vanank benne, csak a kulfoldi szakertok mas vilagban elnek es mondjuk plusz 20.000 tartalekos nekik semmi, mig nekunk hatalmas elorelepes.
2. nem tudnak meg semmit, de roman/...-kent nem is mondhattak mast minthogy szar, barmi is van benne.
3. a finomaszolva kormanykritikus mno csak bloffol, csusztat, stb.
4. tenyleg kamu a Zrinyi2026

Remelem mar csak par honap es megtudjuk melyik pont a valos. Esetleg egy 5.? En tenyleg nem tudom melyikre voksolnek most.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
5.15-től
A múlt héten döntöttek a fejlesztésről, egy részük nem nyilvános.
Sor kerül új képességek kialakítására, és régiek visszaépítésére (gondolom itt a mihukra céloznak).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113

Részben igaz, viszont ők sem annyira pengék, idézném ide "balkáni" kolléga hozzászólását az ex-jugó szituról.
De legalább tanultak a 90-es évekből és nekikezdtek, mi meg akkor számoltuk fel.

Igen, van egy alapjuk, megvan a hagyományuk a fegyvergyártásban. Gyáraik viszont hihetetlenül le vannak rothasztva, de legalább nem csukták be őket. Még.
Azt is tudni kell, hogy a volt Jugoszlávia hadiipara főleg Bosznia-Hercegovinában működött nem pedig Szerbiában. Meg aztán a részegységek gyártása ment mind a 6 köztársaságban. Jelenleg ahogy állnak a kis banánköztársaságok, összesített hadiiparuk nem teszi ki a volt Jugó 1/10 sem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Azt irja fent a fenti cikkben az MNO, hogy ket kulfoldi szakertojuk is kamunak minositette a Zrinyi 2026-at -mondjuk ugy, hogy meg szinte semmi sem nyilvanos belole. Kivancsi vagyok melyik verzio igaz ezekbol a lehetosegekbol:
1. valojaban jo dolgok vanank benne, csak a kulfoldi szakertok mas vilagban elnek es mondjuk plusz 20.000 tartalekos nekik semmi, mig nekunk hatalmas elorelepes.
2. nem tudnak meg semmit, de roman/...-kent nem is mondhattak mast minthogy szar, barmi is van benne.
3. a finomaszolva kormanykritikus mno csak bloffol, csusztat, stb.
4. tenyleg kamu a Zrinyi2026

Remelem mar csak par honap es megtudjuk melyik pont a valos. Esetleg egy 5.? En tenyleg nem tudom melyikre voksolnek most.

Hát maradjunk annyiban hogy az utolsó pillanatig várnak mire kigondolnak valamit, és az is egy összecsapott szar lesz.... Mint a személyi felszerelés megújítása is. Még mindig túl optimista vagy, de sebaj majd leszoksz róla idővel.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and therob

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Hát maradjunk annyiban hogy az utolsó pillanatig várnak mire kigondolnak valamit, és az is egy összecsapott szar lesz.... Mint a személyi felszerelés megújítása is. Még mindig túl optimista vagy, de sebaj majd leszoksz róla idővel.
Mi a baj az uj ruhakkal? Amugy ha elsore nem is, de a kb. 10.-re megertettem, hogy szerinted tul optimista vagyok. De nem lehet, hogy forditva van? En a szocializmusban gyerek voltam, joreszt a rendszervaltasban szocializalodtam, nem lattam a regi nagy nephadsereget, max. kepeken. En ugy szocializalodtam, hogy mindenunk ami van az valahol a nulla es a minusz kozott van. Nekem ez a normalis. Tehat ha azt latom, hogy valaki legalabb hivatalosan nem akarja megjobban szetverni a sereget, akkor nekem az mar elorelepes. Elhiszem, hogy aki meg latta a nephadsereget, annak semmi sem eleg amire most van esely. Mondok meg egy peldat: megneztem az altalatok emlitett facebook csoportokat ahol a kajakra panaszkodnak a katonak, amiket azota (talan a panaszkodas hatasara) feljavitottak. Hat mit mondjak...ha a szocializmusban azt kaptak volna kajakent a katonak amire most panaszkodnak akkor senki sem akart volna leszerelni. Emlekszem miket kaptunk menzan. Szoval mivel az en igenyeim nullan vannak, mert ehhez vagyok szokva (marmint a sereg szempontjabol), en nem fanyalgok ha uj ruhakat rendszeresitenek es nem tokeletesek. Lehet, hogy kicsit tul omlengos lett ez a post, de a lenyeg, hogy felesleges 20-szor leirni, hogy naiv vagyok, megertettem kb. 10.-re is.:rolleyes:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Azt irja fent a fenti cikkben az MNO, hogy ket kulfoldi szakertojuk is kamunak minositette a Zrinyi 2026-at -mondjuk ugy, hogy meg szinte semmi sem nyilvanos belole. Kivancsi vagyok melyik verzio igaz ezekbol a lehetosegekbol:
1. valojaban jo dolgok vanank benne, csak a kulfoldi szakertok mas vilagban elnek es mondjuk plusz 20.000 tartalekos nekik semmi, mig nekunk hatalmas elorelepes.
2. nem tudnak meg semmit, de roman/...-kent nem is mondhattak mast minthogy szar, barmi is van benne.
3. a finomaszolva kormanykritikus mno csak bloffol, csusztat, stb.
4. tenyleg kamu a Zrinyi2026

Remelem mar csak par honap es megtudjuk melyik pont a valos. Esetleg egy 5.? En tenyleg nem tudom melyikre voksolnek most.

Hát nem tudom pár hónap múlva mit tudhatsz meg, vagy tudhatunk meg a Zrínyi 2026-ból. Tartok tőle, semmit.
Nem tudjuk hogy létezik-e a terv. mert csak halljuk hogy van. Azonban az adófizető állampolgárok előtt az is titkos, hogy miféle haderőt szeretnénk látni a GDP 2%-ából 2024-ben, vagy után. Miután valami magyaros virtusból, a tervvel kapcsolatban minden titkos. Ettől még persze létezhet, de nem fogják nekünk elmondani.
Titkos volt hogy milyen lesz az új egyenruhának még a szabása, mintázata is, a nyilvános bemutatásig.
Akkor mit várunk, egy haderő felfegyverzését, megújítását illetően, kommunikáció gyanánt ?
Annyit tudhatunk, célzás ment eddig, a helikopterek, szállítórepülők, tüzérség, személyi felszerelések beszerzésére, megújítására. Homályos utalások, nem konkrét tervek, vagy esetleg beszerzési eljárások lettek nyilvánosságra hozva.
Nem tudjuk miféle haderőt akarnak, milyen fegyverzettel, milyen létszámban.
Tartalékos, 20.000 fő. Ez is terv. Azonban nagy buktatókat rejt. A megyék legalább negyedében nincs jelen a Honvédség, aktívan, alakulattal, működő laktanyával. Arra alapozni, hogy majd minden járásban, jelentkezik egy századra való ember és lesz hozzá kiképzett tiszt parancsnoknak, altisztek szakaszparancsnokoknak, akik ott élnek, szerintem elég naiv elképzelés. Nem beszélve arról hogy egy hadsereg, pláne háborúban, nem csak kézifegyveres gyalogság. Milyen tartalékos századok lesznek ? Csak lövész ? Akkor megette a fene. kellene felderítő, harckocsizó, tüzér, légvédelmi rakétás, műszaki, logisztikai, stb., tartalékos alegység, vagy katona . Erről sem hallani semmit, csak annyi van ,hogy lesz minden járásban egy század. Aminek nem tudjuk hol lesz a bázisa, bár logikus hogy helyben kell legyen, szerintem. Nem tudjuk milyen felszerelése lesz, fegyverzetben, járművekben. Azonban erősen mondják, kell járásonként egy lőtér, ami katonai célokra alkalmatlan lesz, a meghirdetett méretük folytán.
Vagyis olyan érzésem van, csinálunk is valamit, meg nem is. Legyen, de nem tudjuk milyen, mert a létszámon túl elképzelésünk nincs semmi konkrétumról.
Esetleg ide is megvannak a tervek, persze minden itt is titkos. Semmi kommunikáció hogy, minek, miért, hol, mivel, hogyan, miképp. Nehogy valami esztelennek kedve legyen katonának állni még.
Szurkolok hogy megérjem még, azt, hogy a Honvédség egy összfegyvernemi harcra, egy szomszédos országgal szemben képes megvédeni a hazát. Nem tudom megérem-e. 50 éves leszek a nyáron. Erős a gyanúm, még hosszú élet esetén sem. :(
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Hát nem tudom pár hónap múlva mit tudhatsz meg, vagy tudhatunk meg a Zrínyi 2026-ból. Tartok tőle, semmit.
Nem tudjuk hogy létezik-e a terv. mert csak halljuk hogy van. Azonban az adófizető állampolgárok előtt az is titkos, hogy miféle haderőt szeretnénk látni a GDP 2%-ából 2024-ben, vagy után. Miután valami magyaros virtusból, a tervvel kapcsolatban minden titkos. Ettől még persze létezhet, de nem fogják nekünk elmondani.
Titkos volt hogy milyen lesz az új egyenruhának még a szabása, mintázata is, a nyilvános bemutatásig.
Akkor mit várunk, egy haderő felfegyverzését, megújítását illetően, kommunikáció gyanánt ?
Annyit tudhatunk, célzás ment eddig, a helikopterek, szállítórepülők, tüzérség, személyi felszerelések beszerzésére, megújítására. Homályos utalások, nem konkrét tervek, vagy esetleg beszerzési eljárások lettek nyilvánosságra hozva.
Nem tudjuk miféle haderőt akarnak, milyen fegyverzettel, milyen létszámban.
Tartalékos, 20.000 fő. Ez is terv. Azonban nagy buktatókat rejt. A megyék legalább negyedében nincs jelen a Honvédség, aktívan, alakulattal, működő laktanyával. Arra alapozni, hogy majd minden járásban, jelentkezik egy századra való ember és lesz hozzá kiképzett tiszt parancsnoknak, altisztek szakaszparancsnokoknak, akik ott élnek, szerintem elég naiv elképzelés. Nem beszélve arról hogy egy hadsereg, pláne háborúban, nem csak kézifegyveres gyalogság. Milyen tartalékos századok lesznek ? Csak lövész ? Akkor megette a fene. kellene felderítő, harckocsizó, tüzér, légvédelmi rakétás, műszaki, logisztikai, stb., tartalékos alegység, vagy katona . Erről sem hallani semmit, csak annyi van ,hogy lesz minden járásban egy század. Aminek nem tudjuk hol lesz a bázisa, bár logikus hogy helyben kell legyen, szerintem. Nem tudjuk milyen felszerelése lesz, fegyverzetben, járművekben. Azonban erősen mondják, kell járásonként egy lőtér, ami katonai célokra alkalmatlan lesz, a meghirdetett méretük folytán.
Vagyis olyan érzésem van, csinálunk is valamit, meg nem is. Legyen, de nem tudjuk milyen, mert a létszámon túl elképzelésünk nincs semmi konkrétumról.
Esetleg ide is megvannak a tervek, persze minden itt is titkos. Semmi kommunikáció hogy, minek, miért, hol, mivel, hogyan, miképp. Nehogy valami esztelennek kedve legyen katonának állni még.
Szurkolok hogy megérjem még, azt, hogy a Honvédség egy összfegyvernemi harcra, egy szomszédos országgal szemben képes megvédeni a hazát. Nem tudom megérem-e. 50 éves leszek a nyáron. Erős a gyanúm, még hosszú élet esetén sem. :(
Azt en sem gondoltam, hogy a terv par honap mulva publikus lesz. Nem is kell annak lennie. De azt remelem (csak remelem), hogy par honap mulva az elso lepesek nyilvanosak lesznek. Ugy tunik muszaj, mert Trump merges lesz. Es abbol mar latni fogunk valamit, hogy kamu-e vagy sem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Azt en sem gondoltam, hogy a terv par honap mulva publikus lesz. Nem is kell annak lennie. De azt remelem (csak remelem), hogy par honap mulva az elso lepesek nyilvanosak lesznek. Ugy tunik muszaj, mert Trump merges lesz. Es abbol mar latni fogunk valamit, hogy kamu-e vagy sem.

Meglátjuk. Bár fegyvereket én még nem várok. Laktanyák felújítása, személyi felszerelések. Gondolom ezek az elsők. Na meg a járásonként lőtér. Bár ez szerintem pénzkidobás lesz, ebben a formában. Célszerűbb lenne akkor egy század erőre méretezett gyakorlótér, ahol egy részen kialakítható legalább szakasz éleslövészet méretig lőtér. Na ilyen biztos nem lesz. Az is nagy szám lesz, ha olyan megyékben ,ahol ma nincs jelen a katonaság, legalább egy gyakorlótér lesz, az említett méretben. Mert a katonai kiképzéshez, a lőtér másodlagos. Első a gyakorlótér, amiről igazán senki nem beszélt eddig.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Mi a baj az uj ruhakkal? Amugy ha elsore nem is, de a kb. 10.-re megertettem, hogy szerinted tul optimista vagyok. De nem lehet, hogy forditva van? En a szocializmusban gyerek voltam, joreszt a rendszervaltasban szocializalodtam, nem lattam a regi nagy nephadsereget, max. kepeken. En ugy szocializalodtam, hogy mindenunk ami van az valahol a nulla es a minusz kozott van. Nekem ez a normalis. Tehat ha azt latom, hogy valaki legalabb hivatalosan nem akarja megjobban szetverni a sereget, akkor nekem az mar elorelepes. Elhiszem, hogy aki meg latta a nephadsereget, annak semmi sem eleg amire most van esely. Mondok meg egy peldat: megneztem az altalatok emlitett facebook csoportokat ahol a kajakra panaszkodnak a katonak, amiket azota (talan a panaszkodas hatasara) feljavitottak. Hat mit mondjak...ha a szocializmusban azt kaptak volna kajakent a katonak amire most panaszkodnak akkor senki sem akart volna leszerelni. Emlekszem miket kaptunk menzan. Szoval mivel az en igenyeim nullan vannak, mert ehhez vagyok szokva (marmint a sereg szempontjabol), en nem fanyalgok ha uj ruhakat rendszeresitenek es nem tokeletesek. Lehet, hogy kicsit tul omlengos lett ez a post, de a lenyeg, hogy felesleges 20-szor leirni, hogy naiv vagyok, megertettem kb. 10.-re is.:rolleyes:

4 éve vagyok bent a rendszerben, olyan helyen hogy elég sok információt tudok összeszedni. A ruhával pont nincs baj, az a baj, hogy egyelőre ezzel ki is merült a szeméyi felszerelés fejlesztése.......
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
4 éve vagyok bent a rendszerben, olyan helyen ho gy elég sok információt tudok összeszedni. A ruhával pont nincs baj, az a baj, hogy egyelőre ezzel ki is merült a szeméyi felszerelés fejlesztése.......

2010 -óta csak 2 fejlesztési programot evett meg a fene amire már rábolintott a honvédelmi vezetés és attól tartok, hogy a Zrínyi 2026-is erre a sorsra fog jutni. (az, hogy nincs semmi konkrétum, már egy jel, az egy dolog, hogy a civiliek nem tudnak semmit sem belőle, de a cégen belül sincs semmi információ és a program elvileg szeptember óta fut)