A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

D

danielblack

Guest
Na azt nem tudom, hogy mit kerestek Nyíregyházán, hisz nincs már laktanyánk, alakulatunk, de ÉRDEMES MEGNÉZNI mert ott vannak a kepeken a BRIT CUCCOK..
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Mikor katona voltam (73-ban) csak az AKM-en volt világos zöldeskék műanyag tus és markolatok, az AMD-65-ön már sötétebb szürkés olajzöld volt a műanyagmarkolat (harcászkodásnál a fák-bokrok között még a fekete fegyvernél is kevésbé volt feltűnő!).

Konkrétan a Munkásőrség fegyvereire céloztam, hogy bugyikék válltámasz és markolatok. Azok főképp ilyen színben pompáztak.

340.jpg
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Na azt nem tudom, hogy mit kerestek Nyíregyházán, hisz nincs már laktanyánk, alakulatunk, de ÉRDEMES MEGNÉZNI mert ott vannak a kepeken a BRIT CUCCOK..
Csak MTP lett az a DPM, ez abszolút logikus és üdvözlendő lépés volt! Csak bejöttek az évekkel ezelőtti számításaim, amiért anno én is MTP-re váltottam a "terepes" (airsoftos, túrázós) szerelésemet.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
A magyar AMD-65 minősége oda elég lenne én még mindig azt gondolom(láttam is kinti képen egyébként, tehát VAN). Össze vissza lövöldöznek, nem pontlövészek háborúznak egymással, s láttam ott mindenféle retek szar ezer éves kínai AK klónokat is, azzal is harcoltak pedig az azért tényleg nem a csúcs...

Az AMD-65 minősége megfelelt, én nagyon szerettem, remekül működött és 300 méterig pontos volt. Rövid csöve miatt ,ennél nagyobb távon már pontatlanabbnak bizonyult más AK variánsokhoz képest. Viszont gyalogsági harc, optika nélkül, nem nagyon megy 300 m feletti távolságból ma sem. Szerintem hiba volt kidobni, azt kellett volna inkább modernizálni. Súlyban messze könnyebb volt mint egy AK-63. Ez pedig szintén egy fontos szempont.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
A tartalékosoknak jobb ruhájuk lesz mint a hivatásos/szerződéses állománynak.Gondolom arra épül ez,hogy az MTP hasonlít a 15M-re így a laikusnak nemtűnik majd fel.Megint csak a parasztvakítás.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tonyo

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Gondolom erre gondolsz...
stand.jpg

érdekes mert az asztalon van a rohamsisaktól kezdve a pulóverig sok minden.
Tényleg megkapták a teljes PCS rendszert. Az több mint két tucat különböző elemből áll a zoknitól kezdve a hálózsákig minden...
http://www.army.mod.uk/documents/general/Black_Bag_A5_booklet.pdf
A rohambili az a mk6-os lenne? Nem tudom ennyiből eldönteni, de szerintem az újabb 7-eseket nem adnák. Volt egy darab olyan polárom is, ami a képen van. A Decathlonosokat én kényelmesebbnek érzem, de tetszett ennek az ujján az a bevágás, ami nem tudom, mi célt szolgált, de pont bele tudtam bújtatni a hüvelykujjamat (annyit nyúlt a pulóver ujja) és így valamennyire a kezemet is melegítette. Lehet pont ezért volt az a bevágás ott? Komolyan mondom, ilyen cuccokkal lehet elkezdem agitálni a haverokat, hogy jöjjenek az ÖTT-hez. Teljesen idegenkedtek mind a szerződéses/hivatásos katonaságtól, némelyik az ÖMT-től is (bár akad ott egy ismerős), de egy ilyen teljesen laza, "otthon maradós" valami, mint az ÖTT abszolút vállalható szereléssel lehet felkeltené az érdeklődésüket. (Kezdem azt hinni, hogy némelyik fejében felvillant az értelem egy szikrája, ott, fenn a HM-ban.) A régi honvédeket viszont sajnálom, akik máig rommá kopott, amúgy is sz*r céges szerelésben kénytelenek dolgozni, kitudja meddig, míg be nem jön tényleg a 2015M mindenkinek, mert addig egy mezei, gyakorlatilag civil ÖTT-snek sokkal jobb szerelése lesz, mint nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Na azt nem tudom, hogy mit kerestek Nyíregyházán, hisz nincs már laktanyánk, alakulatunk, de ÉRDEMES MEGNÉZNI mert ott vannak a kepeken a BRIT CUCCOK..
danielblack rosszul tudod:hadonaszos: Még mindig van egy túlélő laktanyánk. A guszevi Az az a (getto city) ben van jelenleg még?. Várjál mi is volt a neve?? Bottyán vagy Báthory Sajna már nem tudom :( A lényeg régen rádiósok/műszakiak használták. Viszont nem tudom hogy eladták már e? Vagy csak bérli valami KFT/BT mert a kapun még mindig a HM arzenál felirat lóg. Ha viszont nem adták el,akkor simán viszonylag kevés összegből egy "jó kis" tartalékos/normál laktanyát lehetne varázsolni belőle. Hátránya hogy nem egy jó hírű helyen van. A Vayiért meg sokszor megszakad a szívem (ismerősöknek is) Hetente többször bringázok el mellette. És ott áll az a nagy szabad terület még mindig. Igaz már csak a fele. A feléből felzárkozttató iskola lett. Ott van még legalább 6-8 hektáros szabad terület (nagyon jó helyen,könnyen megközelíthető,és nem is esik ki a városon kívülre) Remélem a városi döntéshozók ha lesz a jövőben lőtér akkor annak a helyére képzelték el.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Igazán szerezhetnénk még belőle pár db "bálás" szállítmányt! Mert szerintem a HM ek még egy ilyen esélye nem lesz a piacon + az életben:cool:
Utána majd lehet reménykedni, hátha az afgán meg a csádi hadsereg lecseréli a zoknijait meg a gatyamadzagot és abból is jól be tudunk vásárolni occsóert.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ne legyünk már ilyen negatívak. Ahhoz hogy itthon is olyan minőségben tudjanak gyártani. Ahhoz kellene először is egy normális varroda,normális varrónőkkel. Nem pedig a "rácsos". Másodszor inkább az mint itthon 66 kézen átjutott "köz"beszerzés. Utána jön az anya.......... hogy milyen szar minőségű. hát igen ha lenne egy normális állami varóda jól képzett varrónőkkel (nem rácsosokkal) + minőségi alapanyag akkor felőlem lehetne a 2, 3 x os árra is mert nem számítana.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Nem találtam a Land Roverekről fotót. Csodálnám ha harminc "harci" terepjáróról (lehet, hogy már tankok) azok átadásáról nem lőttek egy adag képet, vagy annyira sz@rul néznek ki, hogy a Currus először átgányolja őket? Tudom, negatív vagyok, de ez a ruha sztori nekem feltette a pontot az í-re. :(
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
És a CZ miért élte túl ? Vagy a Lucznik ?

A CZ-t a FÉG-hez hasonlítani azért nagy hiba.A CZ folyamatosan fejlesztette a dolgit,és kimondottan jó minőségüek.A hadifegyverektől az önvédelmi fegyvereken keresztül a sport fegyverekig gyártanak.Folyamatosan beszállítanak a cseh hadseregnek,ami megköveteli a folyamatos fejlődést.A CZ-75,A Skorpió géppisztoly,a Shadow,a CZ Scorpio evo,a Bren II. ,ezek mind nagyon jó konstrukciók.
Hogy a Lucznik miért élte túl?Mert mondjuk az is hadi beszállítója a lengyel seregnek.Szintén jó minőségű fegyvereket gyártott,mint a Tantál,vagy a Beryl.De ha jol emlékszem az MSBS Radom fejlesztéséhez is volt köze,valamint sok modernizáláshoz mint például a PKM.Nem utolsó sorban talán varrógépet is gyárt.Ezekkel össze sem hasonlítható a FÉG,pedig az AMD és az AMP kimondottan jol sikerültek.De jó magyar szokás szerint hagyták elveszni az egyetlen fegyver gyártó cégünket..is...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Na azt nem tudom, hogy mit kerestek Nyíregyházán, hisz nincs már laktanyánk, alakulatunk, de ÉRDEMES MEGNÉZNI mert ott vannak a kepeken a BRIT CUCCOK..

B@szameg lekéstem :mad::mad::mad::mad::mad:
Mikor volt?

Ezek teljesen jó cuccok!
Amúgy is a britt a kedvencem. Lehet hogy mégis belépek? Főleg, hogy lesz Nyírtelken is kiképzés.

Egyébként a visszafogadó ünnepségeket valamilyen okból kifolyólag Nyíregyházán szokták tartani.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo