A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Na azt nem tudom, hogy mit kerestek Nyíregyházán, hisz nincs már laktanyánk, alakulatunk, de ÉRDEMES MEGNÉZNI mert ott vannak a kepeken a BRIT CUCCOK..
Most akkor vették vagy ingyen volt? 16-17éves autók, nekem nincs ellene kifogásom,csak nem értem, öreg mercik, öreg defenderek, meg új Hiluxok. Melyik jobb?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Amelyikben nincs elektronika+ nagynyomású befecskendezővel+kettős tömegű és még lehetne sorolni. Csak nehogy visszasírják a rovereket az angolok.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Az AMD-65 minősége megfelelt, én nagyon szerettem, remekül működött és 300 méterig pontos volt. Rövid csöve miatt ,ennél nagyobb távon már pontatlanabbnak bizonyult más AK variánsokhoz képest. Viszont gyalogsági harc, optika nélkül, nem nagyon megy 300 m feletti távolságból ma sem. Szerintem hiba volt kidobni, azt kellett volna inkább modernizálni. Súlyban messze könnyebb volt mint egy AK-63. Ez pedig szintén egy fontos szempont.
Háát én nem sokra tartottam, semmit sem találtam el vele, igaz az enyémről hiányzott a válltámasz. Viszont az AMMSZ, na az egy csodafegyver volt. 400-ról simán döntögettem 1.2 rövid sorozattal a célalakot.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
A tartalékosoknak jobb ruhájuk lesz mint a hivatásos/szerződéses állománynak.Gondolom arra épül ez,hogy az MTP hasonlít a 15M-re így a laikusnak nemtűnik majd fel.Megint csak a parasztvakítás.
Ha holnap kapunk ilyen segílyt valaki mástól kész álarcosbál lesz az egész MH, 3 féle egyenruha már most, és ez csak a gyakorló. Az a jó oldala hogy az ellenfél majd briteknek nézi őket, SAS-nek, ravasz ez a Simicskó. Gyerekek, azt hittem egy ruha egy sereg... bezzeg de kiszórták a Rábát hogy már nyoma sincs. Most meg ruhát kéregetünk. Én itthon egy kék (nem tudom kik hordták) mixi belső béléses kantáros gyakorlót hordok melóra, erdőre,építkezésre már évek óta, (bélés nélkül persze) 89-ben gyártották, 27 éves, és egy inkurrenciát felvásárló cégtől vettem 10 éve, a párja zsír új még, és bizony százával volt halmokba rakva abban a raktárban ahol túrtam. Elnyűhetetlen, még szoliba is hordtam párszor annak idején mikor a kék lett a divat, vígan aludtam benn a hóban az S-100 hídon. A 10000 gyakorló mire lesz elég? Meg miért kellett mikor nagy dérrel dúrral behirdették az új mintájú gyakorlót? Ebből jó eseten felöltöztet 2500 főt a többi mérethiba miatt a raktárban lesz a molyoké.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Amúgy miért kell megkülönböztetni a tartalékost első látásra is? Hogy lássák hogy ez csak egy tartalékos aki kisebb harcértékű? Ajj....
danielblack rosszul tudod:hadonaszos: Még mindig van egy túlélő laktanyánk. A guszevi Az az a (getto city) ben van jelenleg még?. Várjál mi is volt a neve?? Bottyán vagy Báthory Sajna már nem tudom :( A lényeg régen rádiósok/műszakiak használták. Viszont nem tudom hogy eladták már e? Vagy csak bérli valami KFT/BT mert a kapun még mindig a HM arzenál felirat lóg. Ha viszont nem adták el,akkor simán viszonylag kevés összegből egy "jó kis" tartalékos/normál laktanyát lehetne varázsolni belőle. Hátránya hogy nem egy jó hírű helyen van. A Vayiért meg sokszor megszakad a szívem (ismerősöknek is) Hetente többször bringázok el mellette. És ott áll az a nagy szabad terület még mindig. Igaz már csak a fele. A feléből felzárkozttató iskola lett. Ott van még legalább 6-8 hektáros szabad terület (nagyon jó helyen,könnyen megközelíthető,és nem is esik ki a városon kívülre) Remélem a városi döntéshozók ha lesz a jövőben lőtér akkor annak a helyére képzelték el.
Bottyán J az Lentiben volt... Na az is ott rohad az erdő szélén, őrzik még nagyjából de rotty lesz az is mert előbb utóbb megindul a tető és akkor végük ezeknek is.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
200000km, a kidobott járgányok meg 2000-20000 km-et futottak... Amúgy nem rossz ja, a kétezres évek elején vezettem egy hetvenes évek végi LRovert, csörög zörög, kényelmetlen de tényleg elmegy terepen, legalábbis a Pick-Up-ok nál jobban.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A CZ-t a FÉG-hez hasonlítani azért nagy hiba.A CZ folyamatosan fejlesztette a dolgit,és kimondottan jó minőségüek.A hadifegyverektől az önvédelmi fegyvereken keresztül a sport fegyverekig gyártanak.Folyamatosan beszállítanak a cseh hadseregnek,ami megköveteli a folyamatos fejlődést.A CZ-75,A Skorpió géppisztoly,a Shadow,a CZ Scorpio evo,a Bren II. ,ezek mind nagyon jó konstrukciók.
Hogy a Lucznik miért élte túl?Mert mondjuk az is hadi beszállítója a lengyel seregnek.Szintén jó minőségű fegyvereket gyártott,mint a Tantál,vagy a Beryl.De ha jol emlékszem az MSBS Radom fejlesztéséhez is volt köze,valamint sok modernizáláshoz mint például a PKM.Nem utolsó sorban talán varrógépet is gyárt.Ezekkel össze sem hasonlítható a FÉG,pedig az AMD és az AMP kimondottan jol sikerültek.De jó magyar szokás szerint hagyták elveszni az egyetlen fegyver gyártó cégünket..is...
Na látod erről beszéltem.
De az, hogy a Fég-et nem lehetett volna megtartani, nagy tévedés.
A CZ se volt mindig a csúcson. Csak a kormányaik felfogták ennek a jelentőségét és bizony az idő őket igazolta, nem a mi szokásosan pesszimista magyar vezetőinket.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Na látod erről beszéltem.
De az, hogy a Fég-et nem lehetett volna megtartani, nagy tévedés.
A CZ se volt mindig a csúcson. Csak a kormányaik felfogták ennek a jelentőségét és bizony az idő őket igazolta, nem a mi szokásosan pesszimista magyar vezetőinket.

A CZ és a Fég ég és föld!
A '90-es években még mindig a P9 különböző típusait tolták, pedig az már előtte 20 évvel is retro volt, eközben a CZ a 75-öseit árulta ami még ma is elmegy. Tényleg röhej hogy képtelenek voltak egy normális modern formájú pisztolyt összehozniuk.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
A CZ és a Fég ég és föld!
A '90-es években még mindig a P9 különböző típusait tolták, pedig az már előtte 20 évvel is retro volt, eközben a CZ a 75-öseit árulta ami még ma is elmegy. Tényleg röhej hogy képtelenek voltak egy normális modern formájú pisztolyt összehozniuk.

A régi fegyvertervezők után nem volt lehetősége a fiataloknak meg mutatni hogy mit tudtak.
Igazság szerint nem is azzal volt baj hogy a P9-et tolták,hanem AHOGY tolták azt.Amig a CZ 75 alkatrészeit felcserélheted 2 pisztolyban,addig a P9-ben 90%-ban nem.Olyan türésekkel dolgoztak,hogy az vérlázító volt.Amikor egy fegyvert össze raktak,ugy kellett összeprobálni,hogy müködik e.És akkor még arról nem is beszéltem,hogy ha neked is meg nekem is P9RC-m van és átdobok egy tárat neked mert szükséged van rá,nagy valószinüséggel nem fog működni a szánakasztó.Az összerakott fegyverekhez ugy válogattak a tárak között,hogy 2 megfelelő tárat találjanak.
Ha jól össze lenne rakva a P9 (belsőleg),akkor lehetne neki tervezni egy kompaktabb,modern müanyag külsőt,normális minőségben.Olyant,ami a megfelelő kiegészítők fogadására képes.Ugyan azokat az alkatrészeket felhasználva,amiket már gyártanánk hozzá.De nézd meg mi volt az AK modernizációval is.Én értem mire gondolsz,és szerintem igazad is van.Vagyis lenne,he nem ebben az országban élnénk.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Háát én nem sokra tartottam, semmit sem találtam el vele, igaz az enyémről hiányzott a válltámasz. Viszont az AMMSZ, na az egy csodafegyver volt. 400-ról simán döntögettem 1.2 rövid sorozattal a célalakot.
AMD-vel én is lőttem (meg még aznap néhány másikkal), és nem igazán volt fényes az eredményem ezzel (se). Szinte minden lövedék a tábla alsó, baloldali széle felé kúszott el. Szóvá is tettem, hogy hogy van az, de azt mondták, hogy nyilván én b*sztam el, mert hányszor is lőttem előtte élessel? Egyszer sem. De viszont csak célzott egyes lövéssel lőttem, nem sorozattal, hogy az vitte volna el.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
két komment máshonnan:

Más oldalról közelíteném meg.



lesz ugye 197 járási szabadcsapat.

Ok.



Most kaptak az angol követtől 30 db, 20-30 éves Land-Rovert.

Ok.



Megkapja 30 járási szabadcsapat parancsnok.

Ok.



Mind a 30 járás kap 1=egy db. Land-Rovert.

Ok.



De nem egymás melletti járások, mondjuk Somogy és Zala megyében, mert hát ne elvtársak.

Hanem szana meg szét.

Záhony is kap egyet, Battonya is, Lenti is, Mosonmagyaroóvár is.

S így tovább.

Ok.



Majd megvilágosodik a német, amerikai, svéd, francia követ is, és ők "ajándékoznak" fejenként/országonként 20-30 db, szintén már bőven nagy korú inkurrencia raktárukból valamilyen terepjárót a mi járási szabadcsapatainknak.

Ok.



Mikor már mindenki kapott, akkor a :

- barcsi járásnak lesz egy angol,

- a berzencei járásnak egy francia,

- a nagyatádinak egy dán,

- a szigetvárinak egy amerikai,

- a sellyeinek meg egy német

terepjáró akármilye.



és.....
Ezek a Land-Roverek az új munkásőrség = regionális szabadcsapat felszereléséhez fognak tartozni.

Mivel ezek a bandák járási alapon szerveződnek, jó ha a Land-Roverek fele üzemképes lesz a szolgálatba állításuk után két évvel.
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
287
222
43
két komment máshonnan:

Más oldalról közelíteném meg.



lesz ugye 197 járási szabadcsapat.

Ok.



Most kaptak az angol követtől 30 db, 20-30 éves Land-Rovert.

Ok.



Megkapja 30 járási szabadcsapat parancsnok.

Ok.



Mind a 30 járás kap 1=egy db. Land-Rovert.

Ok.



De nem egymás melletti járások, mondjuk Somogy és Zala megyében, mert hát ne elvtársak.

Hanem szana meg szét.

Záhony is kap egyet, Battonya is, Lenti is, Mosonmagyaroóvár is.

S így tovább.

Ok.



Majd megvilágosodik a német, amerikai, svéd, francia követ is, és ők "ajándékoznak" fejenként/országonként 20-30 db, szintén már bőven nagy korú inkurrencia raktárukból valamilyen terepjárót a mi járási szabadcsapatainknak.

Ok.



Mikor már mindenki kapott, akkor a :

- barcsi járásnak lesz egy angol,

- a berzencei járásnak egy francia,

- a nagyatádinak egy dán,

- a szigetvárinak egy amerikai,

- a sellyeinek meg egy német

terepjáró akármilye.



és.....
Ezek a Land-Roverek az új munkásőrség = regionális szabadcsapat felszereléséhez fognak tartozni.

Mivel ezek a bandák járási alapon szerveződnek, jó ha a Land-Roverek fele üzemképes lesz a szolgálatba állításuk után két évvel.


Sharid

Sok mindenben igazad van, de minden tiszteletem ellenére hihetetlenül zavar, hogy azokat az embereket akik a Hazájukat szeretnék szolgálni egyszerűen csak bandának hívód. Szerintem mikor úgy döntöttél, hogy a Hazát fogod szolgálni és ez lesz a hivatásod téged is baromira zavart volna, ha ennek és ennek a kutyájának hívták volna. Légyszíves egy kis tiszteletet azoknak akik még hajlandóak ebben az időben is feláldozni a szabadidejüket egy fontos ügyért.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem tudom te hogy vagy vele ahogy látom nem jól keltél fel vagy csak az éned beszél belőled. De
-voltam sorkatona: először nem is akartam menni. Még halasztást is kértem. Visszagondolva. Fiatalkorom legjobb 9 hónapja volt. Igaz tegyük hozzá hogy ki....ot jó fej suranó társakkal csapot ősze az ég. Igen voltak szívatások. De azokat röhögve ki lehet bírni
-Tiszai árvíz. Hát igen az a két hét a gátton felejthetetlen élmény volt. Mind lelkileg mind erőlétileg. ""polgárvédelmi tartalékosként""" A sötétkék gyakorlót ép ma adom oda a kollégának. Rám sajnos már nem jó.
-Hogy ezek után miért jelentkeztem OTT hez. Egyrészt mivel szórt váltóműszakban melózok (18 éves koromtól, a sulikat: érettségi,technikusit én este levelezőn tettem le) Így van olyan hét hogy 2-3 nap szabival egy hetet itthon vagyok. Tehát van szabad időm. Azt az évi 20 esetleg 30 napot 8-15 szabival le tudom rendezni. És így marad még bőven a családra a 30 nap szabimból. Hozzáteszem szerencsére nem egyedül megyek. Időközben 2 kollégám is meggondolta magát. Tehát ők is jönnek és reméljük nem csak a mi korosztályunkkal fogunk ott találkozni (30-40) Hanem fiatalokkal is. Elvégre a lehetőség a jövő az övékké.
-Az hogy milyen ruhát,felszerelést kapunk: Tárgytalan! Annak kell örülni hogy kapunk valamit. Arra a 20 napra + pár napra arra még a mezei munka/katonai ruházati boltban kapott cucc is elég lenne rá.Valahogy Így : Ezekből a tipusokból/mintázatból lehet választani. A ceket mi álljuk.(persze csak legyen rá pénz) Inkább a hivatásosokat/szerződéses állományra kellene/kellet volna beszerezni. (de ajándék lónak ne néz a fogát :)
-gépjárművek: vajon évi hány km fognak menni azok a "használt" terepjárok/teherautók" Megkockáztattom évi pár ezret azt is a parancsnokok fogják beletenni. Mivel békebeli járművőkről lesz szó, hidd el egy egyszerű tartalékos aki tud otthon is autót szerelni a kisebb hibákat helyben is ki tudja kalapálni. Persze rögtön jönnének a nyivákolók (szabad szelleműek) hogy ez milyen szar. Én meg azok alá vágnék egy modern új gépsast és a leendő szervíz számlákat majd ő vele fizetetném ki. (biztosak lehetünk benne hogy egyeseknél az évi trolköltség rá menne) Tehát azok a használt terepjárók/leendő gépek arra a célra tökéletesen meg fognak felelni. Nyugaton is a használt levedlet cuccokat kapják meg a tartalékosok. Így jó eséllyel ott is körzettenként változhat a típus. Tehát máshol se különb a helyzet.
-végezetül: Igen az elején tartunk,de mivel most indult a rendszer! Tehát ne várjuk el hogy a kezünkbe csapunk oszt itt vannak az emberek. Egyrészt az emberekért a HM ek is meg kellesz majd "dolgoznia" Cégek/Főiskolák/egyetemek/társaságok-vadász/pogálőr/Clubok-airsoft-paintbal stb bevonása. Ehhez idő és szakmailag jól kidolgozott kontsrukciók fognak kelleni. Most szerintem csak a alapokat fektetik le. Felmérik a terepet hogy érdemes lesz e belefektetni? Vagy nem?
-kicsit bocs az offért
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
(Van benem gonoszság, és szeretem amikor valaki látványosan fejjel fut a falnak. )
Az idézett hozzászólok mind a magyar honvédség (mára már nyugállományú) tiszjeitől származnak.
Méghozzá olyan tisztek, akiknek a véleményére adok.
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
287
222
43
(Van benem gonoszság, és szeretem amikor valaki látványosan fejjel fut a falnak. )
Az idézett hozzászólok mind a magyar honvédség (mára már nyugállományú) tiszjeitől származnak.
Méghozzá olyan tisztek, akiknek a véleményére adok.

Édesapám egész életében aktív honvéd tiszt volt, soha ilyet nem mondott volna. Nekem ő volt a példaképem, mint sok más embernek is. Sajnálom, hogy páran ennyire megkeseredtek, hogy így nyilatkoznak a saját Bajtársaikról.