A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Folytatom Dudi mondatát:
Amúgy... tényleg csak ez az öt lövegünk van, kezdjetek el íjakat és konzervet beszerezni. Vagy egy repjegyet, és meneküljetek! :D
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 124
7 078
113
Hivatalosan 12 db D-20-as tarck van aktív állományban a két tüzér századból álló zászlóaljnál, plusz több mint 100 tartalék állományban van (gondolom a szabad ég alatt).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 484
79 553
113
silurusglanis

Nem így folytatódik!Légyszíves ilyet többet ne csinálj mert még valaki valóban nekem fogja tulajdonítani amit írsz.

Tudom,hogy csak tréfa és semmilyen hátsó szándék nem volt a kommentben!
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
az index fórumára feltettem a vízlövése hírt.
egy komment:

<<i>i>A vízlövés remek alkalmat nyújt arra, hogy a löveg kezelőszemélyzete összekovácsolódjon, begyakorolja, és elsajátítsa a fegyver gyors tűzkész állapotba hozását, és ezáltal az általuk végrehajtott éleslövészet zökkenőmentesen végrehajtásra kerüljön.</i>

Üvegre röhögöm magam. Az én időmben a kiképzést és a gyakorlatokat, nem a technikai kiszolgálást használtuk összekovácsolásra.</i>
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
illetve.

<i>A lövészetre felkészítés feladatai közt szerepelt a vízlövés, célja az amortizátorok (folyadékfék, léghelyretoló) működőképességének ellenőrzése. A fegyverzeti főnök kapott egy lövegrajt, egyenként vitte ki a laktanya melletti gyakorlótérre a lövegeket (18-at, 36-ot). A vízlövés technikai feladat, nem része a tüzér kiképzésnek.</i>

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127035747&t=9098576
 

hangtomito

Member
2013. augusztus 30.
115
10
18
<blockquote>2. Itt legalább 40-50 harckocsi beszerzését javasolnám. Személy szerint az új T-90MS-t.
Mivel kis hazánk sík terület ezért fontos az erős páncélos haderő. T-90MS-t pedig az aktív védelmi rendszerei miatt preferálom, ugyanis sík terepen se a harckocsi se az őt támadók nem nagyon tudnak elbújni. Az aktív védelmi rendszerek pedig nagyban növelik a túlélés esélyét pct. rakétákkal szemben.<blockquote>

Ez viccnek szuper :)
Erős páncélos hadrő...40-50db :):)
A legjobb erre a T-90MS....
Sík terepen nem tudnak elbújni.... :)
Nagy az Isten....

Inkább nem okoskodok...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 551
113
hangtomito

Gondolom te okosabb vagy, szóval halljuk te mit fejlesztenél az elkövetkező 20 évben mondjuk egy 1 milliárd $-os keretből. (220 milliárd Ft)
Az én elképzelésem ugyanis ilyen volumenű...
 

hangtomito

Member
2013. augusztus 30.
115
10
18
Igen.Enyi pénz semmire sem elég....Tudom szomszédriogatásra kell valami (másra nem alkalmas a sereg...)Én az elitgyalogságban hiszek,a mi lehetőségeinkhez az menne talán (domborzat,gazdasági helyzet,városszerkezet...)...az valamennyire reális...Lövészpáncéloson a harcmezőre(200db),tűztámogatás tőlük (30-40mm-es gépágyú,néhány 90mm-es torony)...sok nagyteljesítményű mesterlövész és romboló fegyver(1000db) :a lelki egyensúly megtörésére....páncéltörő rakétarendszerek (könnyebb,nehezebb)(150db),modern aknavetők (82 irányított és páncéltörő lőszerekkel)(200db),önjáró kombinált (csöves és rakétás) csapatlégvédelem (kíváló tűztámogató) (6 üteg,24 jármű),önjáró aknavetők (120mm,lövészpáncélos alapon)(24db) és lehetne egy igazi elrettentő önjáró tüzérosztály,6 üteggel,155mm-es (24db).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 551
113
hiryu

Emlékszel még arra, hogy miket linkeltél az oroszországi korrupcióról??? Nah azok az arányok teljesen fedik a magyar felsőoktatásban uralkodó állapotokat. Az egyetemi alkalmazottak harmada "vízfej," ezt első kézből tudom. (és elég jól fizetett vízfej)
A közoktatás többi részére nincs rálátásom.
Viszont eddigi élettapasztalatomból kiindulva bizton állítom, hogy a színvonalas oktatás ma Magyarországon nem pénz kérdése...

A másik, hogy ezt a témát ebben a topikban hanyagoljuk, mert nagyon off.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 841
113
És nagymennyiségben rendelkezésre álló jólképzett és kiválóan felszerelt mesterlövészekben látok fantáziát. Ezres nagyságrendben. És legyen köztük százas nagyságrendben magyar fejlesztésű 20-30 milliméteres rombolópuskával felszerelt lövész is, aki így egymaga kiiktathat egy PSZH-t, BTR-t vagy akár harckocsit.
UI.: a puská(ka)t még ki kell fejleszteni
 

hangtomito

Member
2013. augusztus 30.
115
10
18
Tudod egy melletted szétdurranó majd egy másik és egy másik....loccsanó fej tudja a támadó katona kedvét a futás irányába terelni a leginkább...de egy összehangolt aknavető, vagy egy 155mm-es tüzérosztály össztűz is feledésbe tudja hozni a támadási szándékot...rendszerbe kell gondolkodni mert mégannyi mesterlövész sem ér semmit az őket védő-támogató gyalogság és könnyű páncélos egységek nélkül...a harckocsikban akkor hinnék ha mennyiség is lenne,de ez nem reális...akkor viszont csak mozgó céltábla lehet az a pár tucat...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 841
113
A mesterlövészes ötletet azért pártolom, mert nincs közelharc, távolról le tudod rendezni a dolgot. Valamelyik topikban volt szó róla, hogy egy osztrák rombolópuskával és a spéci wolfram-nyílhegy lövedékével lekapcsoltak egy Merkava-t, mert átlőtték a csövét. Ha jól emlékszem "csak" 15,4-es lövedék volt, a nyílhegy meg konkrétan 5-6 mm. Egy 20-30 milliméteres lövedék átviszi a páncélzatot is, csak épp a megfelelő fegyvert meg kell tervezni hozza. Ha tudod, hogy mije van az ellenségnek, akkor meg lehet tanítani azoknak az érzékeny pontoknak a támadását, ami miatt harcképtelenné válhat a jármű.
Természtesen rendszerben kell gondolkodni, de ez a mesterlövész téma szerintem olyan, amiből sokkal többet ki lehet aknázni.
 

hangtomito

Member
2013. augusztus 30.
115
10
18
Imádom visszaolvasni a saját történetemet (Merkava) teljesen máshogy,mindahogy én azt leírtam.... :)20mm-es volt a puska,és 99% véletlen találat.Harchelyzetben a lehetetlen kategória egy mozgó lövegcső eltalálása,...de ha áll már van rá sansz (igaz mázli kell,hogy ezt a kezelő ne vegye észre...)...csak tudd a Gepárd 12.7 és 14.5 is átviszi 800 és 1200m-ről a T-55-ős csövét...párat átlőttek a 90-es évek elején...nem ez lenne a fő dolga egy ilyen fegyvernek...a pánikkeltés,tisztvadászat....tisztek nélkül egy sorozott szakasz,de még egy század is 0....
 
D

danielblack

Guest
Igen.Enyi pénz semmire sem elég....Tudom szomszédriogatásra kell valami (másra nem alkalmas a sereg...)Én az elitgyalogságban hiszek,a mi lehetőségeinkhez az menne talán (domborzat,gazdasági helyzet,városszerkezet...)...az valamennyire reális...Lövészpáncéloson a harcmezőre(200db),tűztámogatás tőlük (30-40mm-es gépágyú,néhány 90mm-es torony)...sok nagyteljesítményű mesterlövész és romboló fegyver(1000db) :a lelki egyensúly megtörésére....páncéltörő rakétarendszerek (könnyebb,nehezebb)(150db),modern aknavetők (82 irányított és páncéltörő lőszerekkel)(200db),önjáró kombinált (csöves és rakétás) csapatlégvédelem (kíváló tűztámogató) (6 üteg,24 jármű),önjáró aknavetők (120mm,lövészpáncélos alapon)(24db) és lehetne egy igazi elrettentő önjáró tüzérosztály,6 üteggel,155mm-es (24db).


Ez már egy összfegyvernemi haderő lassan, nem épp a szuper-elit gyalogság :-D Azonban támogatandó!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Mondjuk egy harcászati-rakétaosztály előny lenne (9M72 Iszkander v. ATACMS rendszer) a kezdeményezés megszerzéséhez a repülőterek, légvédelmi komplexumok vezetési pontok stb. támadásához. Csak úgy titkosan mint ahogyan a SCUD-ok voltak.
A Katonai hírszerzést erősíteni a kint élő magyarokkal, nagy mennyiségű felderítő drón alkalmazásával.