A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
<a title="Profile" rel="nofollow">zotyek78</a>

Ha elolvastad amit írtam abból kiderül. Elsősorban nem tankok, nehézbombázók, halálcsillag kellenek. Ezért majd kapok de a tüzérség sincs a lista élén. Olyan alapvető eszközöket kéne cserélni amiket nap mint nap használnak. Nem tudom ezt normális megfogalmazni... Ilyen dolog a Mi-24 váltása is. Most valószínűleg nincs a tervekben AH-64 beszerzés vagy hasonló. Sokkal alapvetőbb hiányosságok vannak pl.: rádió. Képzeld el, hogy a katonák mobil telóval beszélnek terepen, mert az van. Van rádió csak nem működik 15 percnél tovább... 100 éves egérrágta hálózsákok, kopasz álcahálók amivel halászni se lehet akkora szakadás van rajta és még rengeteg alapvető dolog van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

Rádióból pont nem kell mert van belőlük bőven és nem is elavult szarok hanem megfelelően korszerűek.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
<a title="" rel="nofollow">dudi</a>

Lehet, hogy nálatok van de ahol én voltam ott csak akkor vették elő azt a pár darabot amikor jöttek fejesek és nekik kellett mutogatni. Az, hogy Szolnokon van az édes kevés. Mi meg a Bakonyban mobillal kerestük a térerőt....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Raktárakban van rengeteg(több van mint katonából) csak nem biztos,hogy ki vannak osztva az alakulatokhoz.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Ezaz így kell ezt csinálni! A katona meg oldja meg a kommunikációt
sf-laugh.gif
 Tiszta hülye aki nem normális. Nehogy már megtanulja az ember használni őket. Bár egy darabig rádióst akartak belőlem csinálni de én csak bemutatón láttam R-159-nél modernebb cuccot.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Hát ez is egy módszer a világhírű kreatív magyar katonák kiképzésére... Nem is értem, miért nem nevezik MacGuyver hadosztálynak. :D
Node most a 800 milliárd tényleg csak ezekre az alapdolgokra lesz elég? Ebből még ne is álmondjunk pl. új APC-kre? Annyira csak nem dúrva a helyzet... :S
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Pl felszerelésből ruházatból stb kéne vagy 100.000 készlet vagy még több is...Szóval ezek komoly menyiségek és komoly összegek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
De ruházatból inkább milliós tételekről kell beszélnünk még akkor is ha csak az aktív állománynak van ruhája(és annak cseréje ha tönkre megy) és nem szerzel be az esetleges minősített helyzetben besorozottaknak.Nekem 6 gyakorlóm van,gondolj bele ez egy(!!!) században kb 700 gyakorló és ez csak egy század és csak gyakorló.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
dudi said
Pl felszerelésből ruházatból stb kéne vagy 100.000 készlet vagy még több is...Szóval ezek komoly menyiségek és komoly összegek.
Hát fogalmam sincs, hogy ilyeneket miben mérik pl... Meg nem tudom mennyire lesz itt is az, hogy ezt az éppen aktuális kormányhoz közeli cég csinálja, pl. 10x annyiért, plusz még 1 tanácsadás címén pluszba felvesz ugyanennyit, stb... Úgyhogy akkor -ha jól értem- ez a 800 milliárd egész pontosan semmit nem takar, hogy mi lesz benne... Kb. ők is hasraütésszerűen mondhattak egy csinosabb összeget.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
dudi said
De ruházatból inkább milliós tételekről kell beszélnünk még akkor is ha csak az aktív állománynak van ruhája(és annak cseréje ha tönkre megy) és nem szerzel be az esetleges minősített helyzetben besorozottaknak.Nekem 6 gyakorlóm van,gondolj bele ez egy(!!!) században kb 700 gyakorló és ez csak egy század és csak gyakorló.
Márianosztrán megvarrhatná az eddig vezetés. :D
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
nekem erről a 800 milliárdról Örkény jut eszembe, azaz "lóf*sz lesz itt, nem acél!", de ha valóban előállnak valamivel és nem 10 év kifutási idővel ígérgetnek akkor megkövetem magamat
 

todjo

New Member
2013. május 31.
15
0
1
Most olvastam egy 2011-es cikkben, hogy a német haderőreform keretében a Luftwaffe 12 Patriot-ütege szabadulhat fel, melyek iránt Lengyelország és Magyarország is érdeklődést mutat. Tudtok valamit ezzel kapcsolatban?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Hát nemtom. A Patriot esetében tulajdonképpen egy S-300 kategóriájú rendszerről beszélünk, és ilyesmivel azért nem sokan büszkélkedhetnek itt a vad keleten. Ha a Kub-ot hasonló kategóriával akarjuk váltani, akkor az Spada 2000, a Patriot az egy szinttel feljebb van. Persze elképzelhető, hogy az aktuális kormány érdeklődést mutatott, de szerintem érdemben nem történt fejlemény, akkor már nagy valószínűséggel szivárogna némi infó a mozgolódásról az ügyben.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Nem ezek a Patriot ütegek települtek át Törökországba? Ha igen ,akkor okafogyottá vált a kérdés, mert akkor azok maradni is fognak.

A törököknek kell a rendszer, a németeknek meg nem. Olcsó pénzért maradhatnak.
 

todjo

New Member
2013. május 31.
15
0
1
Azóta még egy bejegyzést találtam Zord blogján:

http://legiero.blog.hu/2011/06/27/magyarorszagrol_parizsban_2_mi_lesz_a_lerakkal

Ezek 2011-es hírek, azóta nem tudom történt-e valami egyáltalán az ügyben. Nem találtam semmit róla. Talán végül ki sem vonták azt a 12 üteget. A bejegyzés szerint a lengyelek 8 ütegre tartottak volna igényt, a maradék 4 jöhetett volna hozzánk. Azon egyáltalán nem csodálkoztam volna, ha a lengyelek rendszeresítik, sokkal inkább lenne meglepő egy ilyen lépés Magyarországtól...

 

A Szíriába telepített ütegek tudtommal német és holland rendszerek, német és holland személyzettel, és csak ideiglenesen települtek oda. 

 

Én már annak is örülnék, ha az Aspide 2000 rakétát integrálnánk a Kub rendszerhez a régi szovjet rakéták kivonása után. 

Mellesleg a lengyel Loara légvédelmi páncélos is hatékony csapatlégvédelmi eszköznek tűnik, a kísérleti lövészetek alkalmával a BM-21-es 122 mm-es rakétáját közvetlen találattal semmisítette meg. Összehasonlítva a mi Mistral rendszerünkkel az indító jármű sokkal védettebb, maga a rendszer sokkal olcsóbb. Egy hatékony csapatlégvédelemnek rakétás és gépágyús eszköz is kell(ene).
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
Megőrültetek?
Ilyen támadójellegű, tömegpusztító fegyverek célbajuttatására alkalmas fegyver beszerzésének még csak az emlegetése is milyen horthyista-fasista-revizionista-trappista üzenetet küldene a szomszédos, baráti országoknak, hovatovább a világ közvéleményének?
Azon túl, hogy ez méreg drága, és az országnak a világgazdasági válság közepén egyáltalán nincs pénze ilyesmire.

Komolyan, mit vártok ettől a garnitúrától? Még saját maguktól is lopnának, csak, hogy ki ne jöjjenek a gyakorlatból, bármiféle értelmes lépés csak a véletlen műve.
Esetleg kampány időszak van.
 

todjo

New Member
2013. május 31.
15
0
1
Fentebb rosszul írtam. A Patriotok természetesen nem Szíriába, hanem Törökországba települtek.

 

Na igen... A sok ötletelésnek a mi részünkről mindig az a vége, hogy ebből úgyse lesz semmi, ahogy arra borisz is rávilágított.

 

Nem vagyok semmilyen párt és rendszer híve, de elgondolkodtató, hogy a '80-as években volt 3 harcászati repülőezredünk, nagyjából 150 harci géppel, 2 helikopterezred, rakéta csapatok, páncélosok százai hadd ne soroljam...Ingyenes oktatás, egészségügy stb.

 

Ma meg egy minimális létszámú sereget sem tudunk normálisan felszerelni. Akkor honnan volt pénz és ma miért nincs?
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Nekem a terepjáró gépkocsikra telepített légvédelmi rakéták szimpatikusabbnak tűnnek.Kisebbek, könnyebben mozgathatók,repülőgépen szállíthatóak és lényegesen olcsóbb az üzemeltetésük.  Semmi esetre sem tartom jó ötletnek a jelenlegi Unimogra épített rendszert.

Pl.: a spanyol igényekre épülő Sagitario egy alacsony építésű könnyen szállítható és álcázható rendszernek ígérkezik. A használni kívánt rakéták közül az egyik az AMRAAM már rendszeresítve van nálunk. A másik pedig az IRIS-T. A Gripennél is szóba került már az integrációja.

Mindenképpen szerencsés ötletnek tartanék egy ilyen rendszert. A nagy fokú rendszer azonosság okán.

A KUB -ok cseréje..,hát nem tudom,hogy megéri -e.