A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
dudi said
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

A HK416 ugyan az mint az SA80A2 azaz a német HK próbált valami kevésbé szart faragni az amúgy szarból több kevesebb sikerrel.

A Multicam meg egyáltalán nem rejt jól itthon(a mostaninál jobb de akkor is)az anyagára meg sok a panasz(50/50 NYCO)

éppen ezért az ARMY a nadrágokat talán 60/40 Cotton/Polyamidból rendeli.
Azért nem teljesen az a helyzet mint az SA80-nál, mert azt valóban csak kipofozták már amennyire. A HK416 meg egyszerűen fogalmazva egy M16/M4 külsőbe bújtatott G-36. A multicam színe szerintem tökéletesen passzol a hazai terep színeihez. 
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

Már ha a hazai terep hasonlít Afganisztánhoz akkor igen.A ruha eredeti neve OEFFRACU(Operation Enduring Freedom Flame Retardant Army Combat Uniform)nem véletlenül.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
A HK416 meg sem közelíti a G36 megbízhatóságát bár az M4-nél fényévekkel jobb ezen a téren DE még mindig ott van a lassan kilőtt könnyű lövedék problémája.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Összesítve a kommentekre reagálnék: mondtam hogy nem értek hozzá
sf-embarassed.gif
, csak leírtam én hogy képzelném el, de inkább hagyom a profikra és csendes olvasó leszek.
sf-smile.gif
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
<a title="" rel="nofollow">mijki</a>

 

Szabad irkálni és az sem baj ha nem írsz okos dolgokat.Az a baj ha ragaszkodsz a hülyeséghez annak ellenére,hogy ezren megcáfolták.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
dudi said
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

Már ha a hazai terep hasonlít Afganisztánhoz akkor igen.A ruha eredeti neve OEFFRACU(Operation Enduring Freedom Flame Retardant Army Combat Uniform)nem véletlenül.
Ez így nem teljesen igaz a multicam a digit minta (UCP) ellenfele volt csak 'kikapott' és az elmúlt 2 vagy 3 évben rájöttek, hogy az mégse jó mindenhol és elővették újra a multicamet és ekkor kapta az általad említett nevet a ruha. Nem tudom most hogy állnak egyenruha téren a amcsik, de úgy tudom új minta lesz de már régen volt erről szó sajnos.

Láttál-e már multicam ruhába valakit? Elég nehéz észrevenni benne az embert. Szerintem jó választás lenne új mintának. Télen a hóban persze nem rejt, de kint a mezőn vagy az erdőben fasza.

A HK416-417 páros pedig szintén nem annyira rossz elképzelés biztos nem véletlenül terjedt el a különleges alakulatoknál. Gondolom nem arra játszanak, hogy ha már jól képzettek akkor sz*r fegyverrel mennek, hogy legyen esélye az ellenségnek
sf-laugh.gif
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

<a title="" rel="nofollow"> Az eredeti neve a ruhának(nem a mintának)OEFFRACU volt csak leegyszerűsítették Multicam-re.Túl világos az itthoni környezetben ezért nem rejt jól itthon.Éppen ezért(nem rejt jól igazán sehol kivéve Afganisztánt)tér vissza az ARMY a jól bevált gyakorlathoz miszerint mindenhová más színek.Állítólag az US4CES a befutó a trenden ami láss csodát még véletlenül sem Multicam.Ellent mond az is a Multicamnek,hogy nem igazán terjedt el a világban.</a>
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Itthon legjobban a BW flaktran (jól írom?) ruhája rejt a legjobban. Picit sötét, de egy sárgára száradt mezőn minden más is megbukik
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
<a title="" rel="nofollow">silurusglanis</a>

 

Igazából Flecktarn de értjük így is.Szerintem a DPM a legjobb.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Szerintem meg pont azért rejt jól mert világos. A mostani ruha az annyira sötét, hogy szinte "világít". Na mindegy ez már csak ilyen. Bár mikor a montenegróiak voltak Hódmezővásárhelyen nekik is multicam volt és sokkal jobban álcázta őket.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
<a title="" rel="nofollow">dudi</a>

Nem terjedt el? Az új brit minta is a multicam alapján készült, a montenegróiakat is ebben láttam gondolom ez lett nekik is jó pár különleges alakulat használja, még az oroszok is meg magyarokon is láttam már. Megérne egy tesztet itthon. A DPM az itthon nem lenne valami jó túl élénk elüt az itthoni környezettől. Max ha 3 hétig esik az eső és kizöldül minden na akkor talán jó.

Ami megérne még egy próbát az a Marines zöld ruhája vagy az olaszok új mintája. A túl erős/élénk/sötét ruha nem rejt jól csak a sötét éjszakában. A mostani magyar minta is akkor jó ha kapsz egy jó régi 1000x mosott kopottat, csak akkor meg úgy nézel ki mint egy hajléktalan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

A DPM tökéletes ide mert ilyen környezetre találták ki az angolok ezzel nagyon mellé lőttél(nem véletlen használja a nagyon használják Európában).Igen nem terjedt el mert kb 1 kezeden meg tudod számolni azokat az országokat akik rendszeresítették az egész haderőnek.Sok ország  SF alakulata azért hordja mert az amik erre "kötelezik"őket Afganisztánban.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
dudi said
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

A DPM tökéletes ide mert ilyen környezetre találták ki az angolok ezzel nagyon mellé lőttél(nem véletlen használja a nagyon használják Európában).Igen nem terjedt el mert kb 1 kezeden meg tudod számolni azokat az országokat akik rendszeresítették az egész haderőnek.Sok ország  SF alakulata azért hordja mert az amik erre "kötelezik"őket Afganisztánban.
Nem hiszem, hogy mellényúltam volna. DPM egy régi minta még nem váltották le esetleg mindenhol. Bár főleg brit érdekeltségű országok használták/használják. Én viszont fel nem venném itthon nem bíznám rá magam. Értem én miért használják a különlegesek és a végén még kiderül, hogy mennyi helyen jó. Tartom a vélemény, hogy nekünk tökéletes lenne.
 

buci

New Member
2012. szeptember 19.
18
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Harckocsi eladó! – Kiárusításba kezd a honvédség
Olvasgatom itt a hozzászólásokat. Kimondottan laikusként akit csak érdekel ez a téma....
Kb képben is vagyok,hogy pénz nélkül nincs hadsereg,nincs modernizáció stb.
De (!) arra kíváncsi lennék ha sikerül értékesíteni ezt a sok mindent...akkor milyen beszerzések lesznek,helyette és értékben? Mert hát lehet elavult is pl a T72 de ha beindul és lőni is képes, akkor gondolom egyből kizavarják ha a helyzet megkívánná. De ha nem lesz illetve más se helyette,akkor mit zavarnak ki?
- Az ingóságok már amikor én katona voltam ('92-'93) akkor elhasználódtak voltak de valami volt... Itt amint olvastam a kínai esőkabátról..stb csak még jobban elgondolkodtatott milyen irányba is tartunk?
Még mindig nem fedezék fel a lehetőséget,hogy akármilyen pici ország vagyunk nagyon sok mindent tudnánk magunknak gyártani.A többi felszerelést,műszaki dolgokat stb pedig az igazán jó minőséget ha keveset is egyszerre de beszerezni.....!!
Az persze más kérdés ki dönti el mi a jó minőségű és elfogadható .....?!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@buci

Soha sem a beszerzéssel lenne probléma, pl. most is leakasztottak valahonnan 5 milliárdot a szállítógép tenderhez, tehát venni lehetne szinte bármit. A gond a fenntarthatósággal van, mert hiába veszünk modern technikát, ha 15 ócskavas tankot is csak kínkeservesen tudunk hadrendben tartani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

Látom nem tudlak meggyőzni arról,hogy tévedsz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
<a title="" rel="nofollow">therob</a>

 

Maga az ARMY a legnagyobb felhasználója a bizonyítéka annak,hogy nem jó hisz lecserélik egy hagyományosabbra(abban az értelemben,hogy nem lesz "mindenhová használható").
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Gondolom

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?60986-Multicam-Vs-ACU

 

mellesleg x év alatt nem találtam olyan cuccot, ami olyan kényelmes lett volna, és annyira jól használható, mint a DPM. Pedig akad itt a szekrényemben sivatagi, sarkvidéki, dzsungelcucc belőle. A csodálatos magyar fejlesztéseket nem is említem vele egy mondatban, mert hátha még divat Angliában a becsületsértésért a párbaj.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
kieg:

http://www.alpharubicon.com/leo/camotest.htm

http://domhyde.wordpress.com/2009/12/21/testing-the-new-multi-terrain-camouflage/
 

weyoun

New Member
2011. október 14.
1
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Harckocsi eladó! – Kiárusításba kezd a honvédség
Most én nem akarok kampányolni a jobbiknak, de ez az egy olyan párt ami komolyabban fejlesztené a honvédséget. Persze kérdés, hogy honnan vennének el pénzt rá.
Nyilván nem a nyugdíjasok gyógyszertámogatásából.
Szinte biztosan a Mazsihisztől, meg a cigányoktól és persze a multiktól venné el.
Máris lenne vagy 200-250 milliárd forint évente a katonaságra.
Na de mit szólnának a németek és a többiek?
Biztos nem engednék, hogy leopárdot meg egyebeket vásároljunk.
Meg amúgy is a jobbik inkább orosz orientált, tehát onnan vennénk a fegyvereket.

A jobbik nem fog hatalomra jutni és pont.
Amúgy valaki azt írta, hogy olyan helyzetben vagyunk mint a Görögök.
Hát biztos hogy nem.