A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Inkább úgy kérdezem hogy milyen lenne egy a lakosság felé nyitott Honvédség?

A nyáron Pannonhalmán jártam. Ez is egy zárt, működő intézmény, ugyanakkor tele van látogatóval. Ott gondolkodtam el azon, miért ne lehetne egy ehhez hasonló rendszert a seregben is üzemeltetni. Konkrétan arra gondolok, hogy különösebb ráfordítás nélkül meg lehetne oldani, hogy egyes vagy mindegyik laktanyában "kiránduló járatokat" üzemeltessenek. Pl. Kecskeméten x napon y órában a kapuhoz áll egy busz, rajta a sajtóssal és előre meghatározott útvonalon körbeviszik az érdeklődőket, megmutatva amit lehet. Horribile dictu, akár belépődíj fejében is. Az USA-ban azt hiszem ezt úgy mondják, az adófizetőnek joga van tudni, mire költik a pénzét. Meg is oldják. Természetesen ennek a rendjét részletesen ki kellene dolgozni, így egy kaput már nyitottunk is.
 
Egyet kell értenem Majoresco-val..... Az, hogy van honlap, újság, facebook..... az nem elég. Szegényes a HM pr-managementje, de nagyon. Állítólag a fenti ötletre sincs pénz és felesleges ember. De ez nettó hülyeség, mert kis befektetéssel akár nagy pénzt is lehet keresni, amely - ha nem kerül a Fekete Lyukba - akár hasznos is lehet. A demokráciát nem elég kivívni, gyakorolni is kell. Az adófizetőknek joguk van, bizonyos keretek között, hogy "együtt éljenek" a Honvédséggel. Küldjenek ki tanulmányútra egy HM-es pr-szakembert és egy parlamenti bizottságot bármelyik amerikai objektumba. Tanulhatnának. Hogyan vesz részt a bázis a környék életében és viszont. Hogyan lehet népszerűvé tenni a Honvédséget és a mindennapok részévé tenni. Akkor talán kevesebb lenne a fintor, ha némi pénz kell a felszerelésekre (is). A nyilvánosság néha nagyobb erő, mint egy hadosztály....
 
A legfőbb gond, hogy a Honvédséget fenntartani hivatott váz is omladozik. Ezért mondom, hogy amíg itt nem lesznek alapvető változások, addig kár álmodozni.
 
A gond az hogy az MH belul sokkal inkabb van takargatni valo sem mint mutogatni valo. Raadasul sok minden ujabb kenyelmettlen kerdeseket vethetne fel ami az eppen regnalo rezsimnek lenne kenyelmetlen szoval inkabb a katonai es orszagerdekekre hivatkozva kizarjak ennek a lehetoseget.

Ebben legjobban partnerek amugy maguk a katonai vezetok.
 
Pl. ott van Kalocsa. Reptér ugye már nincs, de van mellette egy elég nagy telep rengeteg épülettel, amelyet őrizni, gondozni kell, ami nem kevés pénz. Ami az ott lévő technikából még hasznosítható, azt fogják és vigyék el egy aktív állomány telephelyére, mondjuk Tatára vagy a műszakiakhoz, a többit meg adják el a teleppel együtt, mert valószínűleg az életben nem lesz már ott aktív alakulat telepítve.

Ok, Csepeleket meg hulladékot ne őrizgessünk. Nem tudom mi a helyzet Kalocsa környékén munkaügyileg de szvsz siralmas lehet. 2 munkatársam is onnét jött (menekült) ide nyugatra. De akkor miért nem lehet esetleg mondjuk ott egy lérak alakulatot létrehozni? x100 emberrel? Az a vidék kb az ország közepe, Paks,+ a duna híd sincsen messze. Egy S300-Patriot vagy hasonló alakulattal le lehetne fedni az országot szinte. És mindjárt nem lenne halott a környék demográfiailag mert lenne munkahely.
Nem akarásnak nyögés a vége.
Az, hogy van honlap, újság, facebook..... az nem elég. Szegényes a HM pr-managementje, de nagyon.
Egyetértek. Gondolom a kommunikációs osztályon dolgozhat vagy 200 léhűtő. Ehhez amit fel bírnak mutatni 2-3fő is elég. Ülnek a seggükön. Az átlagembernek eszébe se jut hogy honvéd legyen mert azt se tudja mi az. Max annyit hall hogy minden szép és jó. Hogy hol van alakulat az ország túloldalán? Oda aztán nem jelentkezik. Meg különben is azt se tudja hol kell jelentkezni és mire számíthat mennyit kereshet kezdőként.
Mondjuk ha hasonló stílusban ha toboroznának mint régen a háborús propagandaplakátok, és lenne valami hazafias kép az emberekben a médián áttolva ( ahonnét csak a butaság jön főleg a 2 kereskedelmi mogul társaságon keresztül) akkor esetleg még tettek is volna valamit a PR osztályon.
Itt egy két plakát lehet nézegetni. A másodikat csak át kell színezni és megfordítai a kérdést vagy _BP-t behelyettesíteni.

image002.jpg
10666_sns_plakat.jpg
 
"Megtölteni valós tartalommal az általad is említett médiákat. Nem elkendőzve a meglévő valós problémákat."

Ne vicceljünk már... 2 hónapja, hogy kiállt a NAV egyik munkatársa, hogy sok százmilliárd!! ftos, összességében ezermilliárdos adócsalások folynak MOon és a NAV nem hogy nem lép fel ellenük de évek óta aszisztál is hozzájuk. Nem gatyában állt ki hanem évekig gyűjtötte erről a bizonyítékokat.

fidesz meghallgatni se volt hajlandó HAt, megtekinteni se akarta a bizonyítékokat.... ellenben a rendőrség!! lefoglalta sanszosan eltüntette a bizonyítékokat és HA ellen rakat jogcímen eljárás indult. Tippem szerint így úgy de ki fogják csinálni.

Nem is az 1000milliárdft a sokkoló pedig az is ugye a hm 4éves költségvetése hanem, hogy így megy ez MOon. Még ha vki évekig gyűjti is a bizonyítékokat és kiáll akkor se lesz semmi. Mi van itt a mélyben?
 
Emlékszem egy századosra pár éve aki kimondta hogy a G mercik? -re szerelt géppuska nem tud vízszintesnél lejjebb helyzetbe kerülni, csak abban a 2m magasságban tüzelhet + feljebb vagyis légvédelminek jó. :) Afganisztánban, érted ahol max madarak repülnek. Currus szerkesztette? Na mindegy csórikámat kicsinálták teljesen. "Önként leszerelt" Persze a sereg meg a kormány kiállt érte. Sajnáltam mert tudom hogy működik a rendszer. Pedig tiszt volt azokat meg nem szokták alázni de sajnos meleg dologba nyúlt.
 
A propagangasztályukon úgy fogják fel, nincs szükség többre, hiszen így is az utca végéig áll a sor, annyian jelenteznének.

Na ja, fedél is van a fejük felett, enni is kapnak, meg valami pénzt is, persze hogy jelentkeznek.

Másrészt hogy venné ki magát egy ilyen bemutatótúra:
"Kedves látogatóink, most megtekintik az ország húsz tankját, tíz még működőképes lövegét."

Nem, azok az út szélén nem átázott madárijesztők, ez a rendszeresített egyenruha. Hogy akkor miért nem ugyanolyanok? Mert a saját zsebükből vesznek maguknak át nem ázó bakancsot, etc....
Ez itt a Gripen. Nem Jószi bácsi, bomba az nincs hozzá, gyakorló sem. Miért nem? Ne tessék állandóan akadékoskodni, mert az nem NER kompatibilis.
Érdekes lenne...


Ui. namég1x: könnnyűlövésszel a NATO-ban padlást lehet rekeszteni. (Divatosan hangzott, el lehetett adni politikusoknak, hogy ez olcsóbb kisebb, jobb.
(Feltételezve hogy az ellen, ld még terror eleni háború- max Kalasnyikoval lő vissza- (Bár épp Szíriában linkelnek itt is a rajongók videeokat, amin a komplett város úgy néz ki már, mint egy Sztálingrádról forgatott film díszlete, de még mindig mennek a tankok, a légierő, etc, a hmm... irregulárisok pedig még mindig ott vannak...."

M

De Kl-ek mögött (majdnem) mindenhol ott áll a nehéztechnika, a "normál" lövészalakulat is, hogy mehessen utánuk, ha kell.
 
ja igen egy feladvány: ki mindta, és mikor?
<i>Az új vezetés nem azt szeretné, hogy "néhány könnyű lövész katonánk legyen", hanem hogy a honvédség el tudja látni alapfeladatát, az ország katonai védelmét.</i>
 
Nos úgy gondolom igazából a fejétől bűzlik a hal.
Ameddig az országban nem lesz egy, a honvédelem ügye iránt elkötelezett miniszterelnök, addig csak morzsák jutnak a katonai védelemre.
Minthogy nálunk erős a miniszterelnöki pozíció, ő a legfontosabb ember ebben a dologban is.
Egyszerűen, jelenleg nem fontos a kérdés az aktuális politikai vezetésnek, mindegy milyen pártszínekben vannak egyébként.
Ami szintén gond, a médiában sincs senki aki kellő érdeklődéssel és hozzáértéssel a társadalom tudtára adná, hogy is áll a honvédelem ügye valójában, a sikerpropaganda ellenére is.
Valamint, nincs egyetlen, már nyugállományú, tehát anyagilag független főtiszt, aki szintén a nyilvánosság elé állna a problémákkal, hiányosságokkal.
Pedig valahol itt kellene kezdeni.
Valamint, csatlakozva az előttem írókhoz, az adófizetőknek joguk van tudni mire adják a pénzüket, így a fegyveres erőket illetően is jogosultak bizonyos információk megtudásra.
 
Azért van abban valami ,hogy addig nincs fejlesztés amíg a politikusok nem érzik magukat veszélyben! Lásd 2006-os tüntetések.
 
@Fade Te komolyan azt hiszed a hogy a top50 Magyar gazdagnak adóznia kéne ? :D :) Ne legyél már naív , minden Ország a saját felső top 100-200 cégét segíti hogy terjeszkedjen elöször belföldön és utána külföldön.... 1000 éves példával ezeket Nemeseknek hívták, saját kiváltságokkal és müködött 1000 évig.
Csak hát jött egy trianon , egy Öszi rózsás forradalom , ahol pénzért nem megvehető nemességet, kiírtották mint a parlagfűvet. Tudod egy Andrassy családot nem tudtál lefizetni úgy mint Gyurcsány Fecot, mert kb. 500 éve előjogokkal és jogokkal bírtak ezek a családok. Szóval igen ne adózzanak a top cégek , akik befolyásosak és Magyarok. Nyugodj meg ezek a Magyar cégek fognak háború esetén hadsereget is fejleszteni , de a TECSO , meg AUSCen az csak kivonul , azt leee pááá.
 
Köszönöm @eSeM, melyik része az ökörség , csakhogy nekem is esetleg fizika fájdalmaim legyenek. Aztán végén még kiderül hogy talán te vagy a birka ? :D hallgatlak.
 
Amúgy, hiryu linkjére reagálva, a szintentartást olya kevésből is meg lehetett volna valósítani. Felajánlani egy tűzszakaszt egy amerikai üteg részeként, melyhez 3, 4 m777-est vásárolva Afganisztánban lehetne tréningezni a magyar tüzéreket. Megtanulhatnák az új eljárásokat és az együttműködést más fegyvernemekkel. Ez tényleg nem kerülne sokba, cserébe valós harcértékkel bíró katonáink lennének.
 
Gondolom a cél egy olyan sereg fenntartása, ami NEM mehet háborúba...
Hogy a politikusnak ne kelljen magyarázkodni a halott katonák, és a költségek miatt.
 
hiryu

"Gondolom a cél egy olyan sereg fenntartása, ami NEM mehet háborúba...
Hogy a politikusnak ne kelljen magyarázkodni a halott katonák, és a költségek miatt."

Vagy azért, hogy egy esetleges puccs miatt ne kelljen aggódniuk.
Ugyanis az esetek túlnyomó többségében a hadsereg zavarja el az aktuális kúrmányt, nem a nép.
A mostani vízfejű, töketlen HM&MH erre tökéletesen alkalmatlan. És a politikusok szerint ez így van jól.
 
hiryu

Már nem soros rendszer működik nincs reggeli,ebéd,vacsora csak gyakorlatokon amúgy egyszeri térítésmentes ebéd van ha azt igényled és nem az Erzsébet-utalványt.
 
fip7 magához a puccshoz nem kell olyan sok katona, mint ahogy azt elképzeled. Kb az őrséget és esetleg az időben kiérkező TEK-et kellene lenyomják egy olyan napon, amikor minden fejes ott a parlamentben. 1-200 emberrel megtudnák azt csinálni. Itt inkább azért tartják ezen a szinten, hogy a hadsereg az eredeti rendeltetésének ne tudjon megfelelni, ha valki kívülről támadást intézne Magyarország ellen.