A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
joker: Ez egy általános néphiedelem, tudod vannak a hülye emberek, akik ha meglátnak valamit amit nem értenek vagy ki lehet figurázni már egyből ugranak rá, lásd.: A játszótéren lévő rendőrök. Aztán ha az volt a terültet,hogy a játszótéren túl senki se mehessen? Ha nem jön arra senki én is leülnék.. Vannak olyan esetek amikor elhúzódik a kivizsgálás,de azok komplikáltabbak vagy nem kívánatos rendőrök esetében.. az elmúlt években volt pár fegyverhasználat, pontosabban pár figyelmeztető lövés leadása, mégsem rúgdosták ki őket. Az ORFK-nál így nem a vizsgálatokkal van a nagyobb gond, hanem hogy a rendőrök személyi felszereléseit sem képeseket garantálni. (Pl.: Minden ismerősömnek van saját felszerelése, van akinek csak 1 USP amit nem a cég adott, a másiknak meg minden, ami cserélhető, öv,tokok,lámpa ..stb a végére olyan nehéz lett,hogy hózentrógeres megoldás kellett, az öv megtartásához.. :D

Az Mp5 jó, de vannak olyan feladatok ahová nem.


desertfox: Ritka nagy butaságot mondtál ,ugyanis a rendőrségnél is vannak AK-k, az örsökön,amit ha keményebb helyzet van visznek is ki. Lásd: Alsóörsi rendőrgyilkosság :

alsoors-rendorgyilkossag-d0000d2faf4a4207f5666-d0000D34E2b1b482c61e6.jpg


1610861_b4c1bb33e32a4634e940c60a49f40810_wm.jpg


1609587_835ada6cffd3badeded33a6a34c5ab64_wm.jpg


___rendorgyilkossag.jpg


alsoors_fill_616x306.jpg


40000.jpg


Szerintem ez így van jól,hogy szükség esetén megerősített szolgálatban ne csak 3 v 4 pisztollyal rendelkező rendőr legyen ott szolgálatban, a hatóság mindig nagyobbat üssön vissza..
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Sorry a dupláért: De igen a G36 nagy része műanyag, talán könnyebb is, vízalatt nem tudom, de ha kijössz a folyóból akkor szinte a kiemelkedés után azonnal lőhetsz vele biztonságosan. Az optika nélkül pedig a kedves honpolgárok fel sem ismernék..
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
NAV-nak már most is H&K MP-5-ösei vannak úgy tudom, de a TEK-nek is van, ráadásul azoknak M4-esei is vannak. Én új géppisztoly beszerzésnél kizárólag MP-5 vagy SiG Sauer MPX-et favorizálnám. P-90-est kizárnám a five-seveN kaliber miatt, elég ritka, FN-2000 pedig inkább rohamkarabély. Pisztolynak Glock, bár ekkora darabszám igények mellett, mint ami most kellene már le lehetne porolni egy régebbi tervet és saját modellt gyártani. Pár százezer példányt le lehetne gyártani export megrendelések és fegyvertartási törvények lazitása(amerikai mintára) mellett.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 060
113
doca

Az FN-F2000-et én azért nem írnám le. Számtalan különleges katonai/rendőri egység használja, nem véletlenül!
Meglepően kicsi fegyver, alig 69 centi hosszú, és teljesen kétkezes.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Én is csak jót hallottam róla. Bullpup elrendezés előnye. Ha már bullpup-ot választana valaki akkor FN-2000 és Steyr Aug közül valamelyik.
 

Danger

Member
2010. április 29.
76
0
6
Szevasztok ! Előre is bocs az off-ért. Profi T-72 harckocsi szerelőket keresek/toborzok egy lehetséges külföldi hosszú távú munkára. Minimális angol nyelvtudás szükséges. Csak és kizárólag fedhetetlen múltú , káros szenvedélyektől mentes (alkohol, drogok..)emberek jelentkezését várom. Ha Te nem az vagy, de tudsz valakit aki ilyen, kérlek szólj neki !
Még egyszer bocsánat az OFF-ért, de valszeg ezen a fórumon találok nagy eséllyel ilyen embereket .
Nem volna rossz, ha a HTKA-nak lenne egy munka kereső-vállaló felülete, természetesen kizárólag hadi ipari jelleggel.
Privátban írjatok !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
Hagyjuk ezt a magyar fejlesztést mert vagy 100 éve nem gyártottunk modern fegyvereket.Senki ne jöjjön a Király féle géppisztollyal mert a negyvenes években faágyas 9x25mm-es lőszer tüzelő katonai fegyvert tervezni az minden csak nem modern.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 333
68 602
113
A VD 01 nem olyan régi. Mindkettő elrugaszkodott ötlet tudom, de pl a licensz a király géppisztolynál most kié? Nem egy nagy hókuszpókusz szerintem egy normál géppisztoly legyártása. Itthoni keretek közt megoldható,nem kell ahhoz német ész . És itt nem O'neill ezredes fegyverére gondolok a CSK -1 ből. Az AK is örök darab pl, az Uzi, Skorpió szintén 1000 éves már. Mindkettő kiváló darab céljának megfelel. A HK-5 is ami viszont szvsz céljának teljesen tökéletes. De nem lenne így 88 féle típusváltozat itthon. Igaz az itthoni felvevőpiac nem nagy méretű.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
antigonosz

Ki gyártana normális minőségű műanyagot?A P9RC is egy hulladék pedig semmi ördöngösség nincs benne csak szar az anyagminőség.
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
VAn pénz mindenre....

http://www.origo.hu/itthon/20140115-orban-repulot-ajandekozott-a-volt-szlovak-allamfonek.html?sec-1

Az a gép öregebb, mint Szlovákia. Szerintem egyből be is teszik a Szlovák Nemzeti Múzeum ókori leletek tárlatába.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 823
113
Légierő haderőnem - 2013

A feszített költségvetés határain belül manőverezve is sikeres évet zárt a magyar légierő. Zöldár, repülőnap, lengyelországi gyakorlat – mindenütt helytálltak a haderőnem katonái 2013-ban.

http://www.honvedelem.hu/cikk/41851
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Igazából nem értem ezeket a van pénz mindenre.. ezzel a géppel mit kezdtek volna? Semmit se, nem használták volna, így legalább tárolni sem kell. Egy múzeumnak adták át, a gép már megvolt csak nem tudtak vele mit kezdeni, Szolnokra pedig kétlem,hogy befért volna.. A célállomással én sem értek egyet ,mert eléggé behódol Orbán az északiaknak,akik nem éppen korrektek..