A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

lui7889

Well-Known Member
2012. január 27.
243
272
63
Tájékoztatom, hogy az értékesítésre tervezett haditechnikai eszközök az alábbiak .
I . 24 db MiG-29 vadászrepülőgép és a hozzájuk rendszeresített 21 db RD-33 típusú
tartalékhajtómű . A legalacsonyabb összegű elfogadhatónak tartott ellenérték (minimálár)
7.739.042.118 Ft+ ÁFA (bruttó: 9.828.583.490 Ft).
db 1.-3920 típusit kiképző repülőgép. A legalacsonyabb összegű elfogathatónak tartott
ellenérték (minimálár) 35.500.000 Ft -n ÁFA (bruttó: 45,085.000.-. Ft),
3 104 db T-72-es típusú közepes harckocsi, melyek közjel jelenleg 62 db T-72 es harckocsi
nyilvános értékesítésének előkészítése folyik.
4. Előkészítés alatt. áll összesen 1.441.782 darab és 1.184.554 kg. Kalocsán és Mezőfalván tárolt
ingóság (ruházati anyagok. humán eszközök. élelmezéstechnikai eszközök. műszaki-technikai
eszközök, fegyverzettechnikai eszközök, páncélos- és gépjármű-technikai eszközök.
Bundeswehrtől származó páncélos- és gépjármű-technikai eszközök, páncélos- és gépjármű -
technikai hulladékok; különféle eszközök, hulladékok. vegyi hulladékok).
5. 11 darab különféle, Kalocsán tárolt páncélos- és gépjármű -technikai eszköz (harckocsi-vontatók,.
teherautók).
6. Tápiószecsőn tárolt 30.000 db 7,62 mm AK63D) típusú gépkarabély.
Végül tájékoztatom, hogy a 3-6 . pontokban felsorolt tételek is pályáztatás útján kerülnek
értékesítésre, de esetükben .minimálár meghatározása nem történt meg. A pályázatok még nem kerültek
kiírásra, vagy nem zárultak le így a várható bevételről a tárcának üzletpolitikai okokból sem szerencsés.
nyilatkoznia.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
Szerintem nincs még egy ország a világon ahol titkos az,hogy az emberek pénzén mivel védik meg az embereket!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 823
113
És még számos ilyen csemege található az írásbeli válaszok között. Tessék olvasgatni, válogatni!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 823
113
És még számos ilyen csemege található az írásbeli válaszok között. Tessék olvasgatni, válogatni
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 754
2 619
113
Nemrég hallottam hogy a (adózásunkkal és azok behajtásával foglalkozó állami cégnél) HK G36-os rendszeresetetek azt nem tudom , hogy C vagy K verziót csak azt valamilyen rövid típust.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 155
113
Amikor Juhász kérdezett nekem szakadt le a bőr a képemről helyette....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Nemrég hallottam hogy a (adózásunkkal és azok behajtásával foglalkozó állami cégnél) HK G36-os rendszeresetetek azt nem tudom , hogy C vagy K verziót csak azt valamilyen rövid típust.
Minek? Kit vagy mit kell ennyire védeni? Mért nem jó a Glock vagy az AK a célra?


Tájékoztatom, hogy az értékesítésre tervezett haditechnikai eszközök az alábbiak .
I . 24 db MiG-29 vadászrepülőgép és a hozzájuk rendszeresített 21 db RD-33 típusú
tartalékhajtómű . A legalacsonyabb összegű elfogadhatónak tartott ellenérték (minimálár)
7.739.042.118 Ft+ ÁFA (bruttó: 9.828.583.490 Ft).
nem úgy volt, hogy az oroszok azt visszaveszik? Ha felujítanák még elrepkedhetnének egy darabig valamelyik légierőnél. Esetleg helyettük 2026-tól lehetne kérni PAK-FA-t vagy annak az egyhajtóműves kistesóját ha arra elkészül, vagy valami kedvező árat meg fizetési feltételeket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Azt hittem az államnak van számlazárolási lehetősége. De lehet ha jobban motivál, ha tudod, hogy az APEH mikor jön akkor térden lő, puskatussal szilánkosra veri az arcodat és miután a 10+10 körmöd letépték egymás után, az ájulásból arra ébredsz, hogy a székhez vagy kötözve, és egy cigiző pasi épp benzinnel locsol. Eközben megszólal egy kissé monoton női hang: "Önnek 1317 Ft adóelmaradása van, kérem fizesse be péntekig, hanem bekeményítünk."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 335
68 607
113
Hmm... 30000 AK63? Mennyi marad még itthon? 40000? 100 T72? Mi lesz helyette ? 12 MRAP harckocsi kölcsönbe? Hajtóművek, Mig 29-esek? Lengyeleknek nem lenne jó Sokolért? Vagy mit tudom én?
Áhh... csak mérgelődök...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
<blockquote rel="Luthero">Nemrég hallottam hogy a (adózásunkkal és azok behajtásával foglalkozó állami cégnél) HK G36-os rendszeresetetek azt nem tudom , hogy C vagy K verziót csak azt valamilyen rövid típust.
Minek? Kit vagy mit kell ennyire védeni? Mért nem jó a Glock vagy az AK a célra?


Tájékoztatom, hogy az értékesítésre tervezett haditechnikai eszközök az alábbiak .
I . 24 db MiG-29 vadászrepülőgép és a hozzájuk rendszeresített 21 db RD-33 típusú
tartalékhajtómű . A legalacsonyabb összegű elfogadhatónak tartott ellenérték (minimálár)
7.739.042.118 Ft+ ÁFA (bruttó: 9.828.583.490 Ft).
nem úgy volt, hogy az oroszok azt visszaveszik? Ha felujítanák még elrepkedhetnének egy darabig valamelyik légierőnél. Esetleg helyettük 2026-tól lehetne kérni PAK-FA-t vagy annak az egyhajtóműves kistesóját ha arra elkészül, vagy valami kedvező árat meg fizetési feltételeket.</blockquote>

Luther : Én ezt a forrásod nem tudom megerősíteni, csak annyival,hogy az elmúlt időben a NAV kapott pár új dolgot,legalábbis ami a bevetési főigazgatóságot illeti. Az új egyenruhától kezdve az új R. Lagunákig. A fegyverekről és a ruházatról nem tudok infót adni,meg a kocsiról sem lényegesebbet azon kívül,hogy szerintem jól néznek ki, na meg a 2.0 CDI motor a 150 ló sem lehet olyan rossz, igaz ,hogy csak 7 darabról tudok hallomás szinten,de akkor is fejlődés, mint a tűzszerészek Unimogja, amit eléggé favorizálnak,de ami a NAV-ot illeti, majd beszélek velük ha szembe jönnek. :D

Mellesleg ha jól tudom a Glock rendszeresítése az ORFK-nál is tervben van, de amilyen állapotok vannak ott hát... eléggé megkérdőjelezném.

De szerintem ne sajnáljuk tőlük a jó technikát,mert rengeteg pénzt hoznak vissza és rengeteg akciót hajtanak végre, főként a Bevetésisek és itt most nem az átlag ember ellenőrzésére gondolok.

A másik hogy ti csak az APEH ellenőrökre gondoltok, mikor ezeknek a felszerelése nem hozzájuk, hanem a járőrszolgálatosokhoz (Glock17) és a Bevetésiekhez(G17 & 36) kerülnek. Hogy mire kell? A pisztoly gondolom egyértelmű, a bevetésinél pedig ugye mp5 van, talán ezt váltja vagy ez mellé jön. Viszont az elfogásokhoz jól jöhet a nagyobb kaliber ,vagy ha valamit át kell lőni,pl golyóállóval lövöldöznek a vámosokra, akkor a pisztoly elég esélytelen.. az elfogásokon kívül van még őrzővédő része is , ugyanis a lefoglalt több milliós értékeket őrizni kell, oda nem hiszem,hogy csak pisztolyt visznek. A másik,hogy ők is hadrafoghatók,mint a rendőrség,polgári védelem,honvédség és a tűzoltóság egy része.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Az ORFK-s Glock rendszeresítést nemegészen értem. Ha figyelmeztető lövést ad le, vagy valakire rálő egy rendőr, esetleg meg is öli, olyan jogi procedúra és kivizsgálás következik akár éveken keresztül, hogy nem éri meg. Szinte jobban jár ha hagyja, hogy pl megkéseljék, abból valószínűleg hamarabb kilábal.
Az MP5 jó dolog, bevetéseknél nem véletlenül használják a Navy SEAL-nél is. Nagyonn kaliberre meg ott van a jó öreg AK.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
AK val rohangáló belügyesek ? Elég furán nézne ki. Az katonai fegyver uramisten mit kapna Orbán ha AK-at osztogatna rendőrségnek és a többieknek.
G-36 lehet jobb is mint az AK képességekben, de nem egy rögzült háborúskép a népben, fingja nincs az átlag 98% -nak hogy mik a képességei.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Nem minden belügyesnek kellene AK, csak ha őriznek valamit vagy ha nagy eséllyel forró a talaj és nem elég az MP5 vagy a Glock.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Én értelek és meg is értelek. Egyszerüen ezt politikailag úgy meg lehetne lovagolni az ellenzéknek, hogy súlyos szavazatokat vesztene a jelenlegi kormány és kárba menne az elmúlt 4 év eredményei. Gondolj bele eddig is rezsim meg diktatúrát dobtak rájuk és erre már AK osztogatnak egyes belügyi szerveknek, inkább kidobsz rá 2-3 milliárdot, ami egyben fejlesztés és tapasztalat is a fegyverrel, mint hogy riadalmat kelts a népben.

Egyébként gépkarabélyok váltásánál a meszi jővőben a g36 licenc érné meg legjobban, ahogy utána olvastam a fegyver nagy része műanyag és az olcsó előállítás volt cél és sikerült , tehát műanyagunk van is stb... na mind1 ez távoli egyenlőre állomszerű kép csak szerintem ez lenne ésszerű.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
hát a G-36 sem néz ki fogkefének, ha az AK-val lehet riogatni a népet akkor a G-36-tal is megoldható. Akkor vegyenek hanem MP5-öst vagy P90-est / F2000-est ha már fejleszteni akarnak.