A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 496
11 634
113
zotyek78,
Az inkább dikkmán lázadás volt.
A vége az lett, hogy megunták a hazafiak.

http://www.old.szentkoronaradio.com/kulfold/2013_05_22_harmadik-napja-langokban-stockholm

http://www.deres.tv/20130531/ebredoben-skandinavia-onszervezodo-csoportok-bevandorlo-bandak-ellen
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 054
23 499
113
zotyek:
...
Én beszéltem 1 cseh sráccal és nem értette,hogy szlovákia déli részén,miért van minden magyarul kiírva... :)
...

Azért,mert én még azon a "részen" élek és igényes vagyok!!! :)
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 142
2 160
113
<blockquote rel="Terminator">(Én még mindig nem értem ezt a HM eladja a HM akármi nevű cégnek a dolgokat és ebből a HM-nek bevétele származik típusú pénzmozgásokat.)

Nem lehet valami bürokratikus csavar az oka? Pl. a Honvédség nem végezhet megsemmisítést, bizonyos átalakításokat, stb. az inkurrencián. Csak egy ötlet.</blockquote>

pl.: A Currus Zrt. megveszi ócskavasként az Ural váltót (legyen 100 t), majd Gödöllőn beépíti, mint új alkatrészt (1000 Ft). Így működik a "mosógép". :)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 054
23 499
113
@pela a cseh-szlovák közös légtérvédelem kútba esett a cseh gripen szerződés hosszabbításával.
Szerintem cseheknek csak pozició szerzésre kellettek a szlovákok , hogy megtudják oldani ha kell.

Ez fodítva is igaz. A cseh politikai elitnek a szlovákok egy útálatos dolog,olyan az érzése kb. egy cseh-nek egy szlovák iránt mint pl. egy szlováknak a magyar iránt...
Ha megfigyeltétek, leginkább szlovákia tartja mentőövnek csehországot, hisz az egész ország stratégiája az,hogy ha valami gebasz van, itt vannak a testvéreink a csehek, így közös múlt, úgy közös érdekek...de egy csehet sem láttam tapsolni ezért!Ez vonatkozik a honvédelemre is, közös cseh-szlovák zászlóalj, fejlesztések, légtérvédelem ha már említettétek stb., egyikből sem lett igazán értékelhető valami...Tojnak a csehek erre magasról...ott más lapokkal játszanak
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Végignéztem az inkurrencia értékesítéséről szóló listát, a cégeket és vállalkozókat. Ennek tükrében ki merem jelenteni, hogy a tárolt T-72-es gépparkot szétvágták/szétvágás alatt áll.
Na, innentől nekem nincs hozzá gyomrom, hogy a Honvédség fejlesztéséről vagy kapcsolódó témákról """"építő jelleggel""" beszéljek.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Végignéztem az inkurrencia értékesítéséről szóló listát, a cégeket és vállalkozókat. Ennek tükrében ki merem jelenteni, hogy a tárolt T-72-es gépparkot szétvágták/szétvágás alatt áll.

Én csak két T-72-est látok a listában (mind a kettő egy tankbérléssel foglalkozó céghez ment), Kalocsán pedig nem csak T-72-esek állnak (abból is ha jól számoltam, olyan 40 db.), a legnagyobb részét elrohadt teherautók teszik ki az ottani készletnek.

A szokásos nyafogás helyett szerintem inkább érdekesebb kérdés, hogy az így összegyűlt több mint 900 millió forint milyen kategóriába esik a HM költségvetésében és látjuk-e majd annak valami jelét, hogy kezdenek is vele valamit?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 440
8 960
113
Hát hogyne, Rodolfo számát fogjuk látni, itt a pénz hol a pénz! hátha legalább valami bakancsra megy el, vagy ruhára..
 
D

danielblack

Guest
Apám lengyelekkel is dolgozott és általában nem foglalkoztak a külpolitikával. Ettől függetlenül elismerem, hogy segítenének. Azzal ne sokat érünk ha jön 5000 lengyel a magyar seregbe, akikkel egy szót se értenènk. Inkább eszköz átadási segítségre számítanék, és jól felkészített tanácsadókra, oktatókra hozzájuk. Egyébként nem számít ,hogy a szlovákok kevesebben vannak, hiszen nem tudunk milliókat felfegyverezni... se mi, se ők...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 093
59 275
113
GrGLy

" több mint 900 millió forint milyen kategóriába esik a HM költségvetésében "

Látszat és létfenntartó.

Viszont ha tenni akarnának vele valami hasznosat akkor lenne pár ötletem:
(persze egyszerre csak 1 pont menne)
1. Minisztérium fölösleges alkalmazottainak végkielégítésére, miután kirúgják őket.
2. 5000 Glock-17/GS-18 vásárlására.
3. Laktanyák korszerűsítésére.
4. 2000 korszerű gépkarabélyra.
5. 10-20,000 RPG-re.
6. 20 páncélozott G mercire.
7. Stb...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Fip7 kevésszer de most nem értek egyet veled.

1. Nem tudod hogy milyen leterheltséggel vannak jelenleg a Minisztériumi dolgozok, bízuk ezt Hendére , nem végzi rosszul a munkáját ( szerintem ebbe mind kiegyezünk )
2. Pisztollyal még nem nyertek háborút.
3. Korszerűsítésekkel részben ezzel egyetértek.
4. mindenképpen jó lenne 450millióért eladott AMD helyett valami jobb csuzli, de itt kéne dönteni licencek és hazai gyártás fejlesztése lenne a írány vonal vagy külföldről vásároljunk már letesztelt felszerelést, szállításoknak és szállítóknak kiszolgáltatva.
5. Szerintem csak az RPG kerülnének 900 millába, de lehet van raktáron , ezt is bizzuk szakemberre.
6 minek G merci ?

Szerintem ezt pénzt ami szerintem nem sok , egyetlen egy terület fejlesztésére kéne felhasználni, de az legyen jó és csúcstechnika akkor.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 093
59 275
113
desertfox

Szia!

"1. Nem tudod hogy milyen leterheltséggel vannak jelenleg a Minisztériumi dolgozok, bízuk ezt Hendére , nem végzi rosszul a munkáját ( szerintem ebbe mind kiegyezünk )"

Erről van némi fogalmam, de sajnos nem írhatok róla. Maradjunk annyiban, hogy velünk él a szocializmus...
(érdemes utána nézni, hogy a NATO nyugati felében, mekkora a harcoló alakulatok részaránya a rendszerben, és mekkora nálunk)

"Szerintem csak az RPG kerülnének 900 millába"

Igen, ezt írtam előző hozzászólásomban:
"(persze egyszerre csak 1 pont menne)"

Én példákat írtam arra, hogy mikre lehet elkölteni 900 milliót.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Kilencszázmillióból tizennégyezer LWH sisak jönne ki hozzávetőleg. Ez csak egy példa. Azt hiszem öt-hatezer katonát át lehetne belőle öltöztetni, kapnának, új egyenruhát, sisakot, rendes málhamellényeket, hátizsákokat, minden kiegészítővel. Valószínűleg modern ballisztikai mellény már nem férne bele.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Mikor lettek a cumók eladva? Gondolom nem tegnap. ha a lóvé egy része bejött az év közepén, akkor abból már vehettek is volna valamit.
Én a személyi felszerelés pótlását/kiegészítését tartanám a legfontosabbnak.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Nézzétek mit találtam, szerintem egy ilyen csomaggal, mint amilyet Indonézia vett, mi is kibékülnénk szerintem.
280mil$ ~ 56milliárd Ft....csak egy kicsit több pénz kellene, amit a kormány stadion építésre költ és lenne ütős földierőnk.
Indonézia vett 100db Leo2A6 és 42 MarderI
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 093
59 275
113
mijki

A magyar költségvetés keretszámait figyelembe véve, "nevetséges" összegekből lehetne modernizálni a magyar haderőt.
Ha lenne megfelelő szakértelem és akarat, és évi 50-80 milliárd Ft plusz forrás, akkor ütős és modern haderőt tudnánk építeni/fönntartani.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 093
59 275
113
Amúgy a jelenlegi helyzetet figyelembe véve szerintem évi 70 milliárd plusz forrásból ezeket lehetne/kellene megcsinálni:
Első év:
1. 28000-s létszámból legalább 14000 fő legyen harcoló alakulat.
2. A 14000 fő személyi felszerelését rendbe rakni. Ez emberenként 4 millió forinttal számolva 56 milliárd Ft.
3. Maradék pénzt a laktanyák rendbetételére, átszervezés miatti végkielégítések kifizetésére fordítani.

Második, Harmadik, Negyedik év. 3X70 milliárd, vagyis 210 milliárd Ft.(kb.:1 milliárd $):
1. Helikopter beszerzés: 18 db MI-171sh helikopter beszerzése. 20 millió $/db. Vagyis 360 millió $ értékben.
2. Harckocsi beszerzés: 41 db T-90MS és kiegészítők (járművek, lőszerek, stb..) beszerzése. 6 millió $/db áron. Vagyis 246 millió $ értékben.
3. APC beszerzés: 123 db (3X41) Patria AMW beszerzése. 3 millió $/db áron. Vagyis 369 millió $ értékben.
Ez összesen 975 millió $.

Ennyi pénz kellene egy normális haderő reformhoz szerintem. De az állam nem erre költ, mert ez nem hoz szavazatot! Szégyen...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 250
81 634
113
blogen

Olyat sehol nem csinálnak,hogy csak a haderő x részének vesznek új személyi felszerelést(ha csinálnának itthon mindenki találhat kettőt,hogy melyik része lenne az...).
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 215
77 542
113
http://tv2.hu/musoraink/aktiv/141582_a_legjobb_testu_magyar_katonak_alltak_modellt.html
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
blogen

Olyat sehol nem csinálnak,hogy csak a haderő x részének vesznek új személyi felszerelést(ha csinálnának itthon mindenki találhat kettőt,hogy melyik része lenne az...).

Olyat azért csinálnak, hogy a harcoló alakulatoknak más felszerelése van, mint támogató alakulatoknak. Olyat is csinálnak, még a nagy USA is, hogy a harcoló alakulatok a harci felszerelésüket csak a háborúra kapják meg és mást használnak otthon, mint a harcmezőn költségtakarékossági okból. Szal semmi meglepő nem lenne abban, ha a támogatók csak új egyenruhát kapnának, míg a harcolók teljes új felszerelést.

Mondjuk új fegyver beszerzését egyelőre nem kellene erőltetni, mivel a kalasnyikov űrmérete pont megfelelő a kor kihívásainak. A kalasnyikov modernizáció legföljebb a költsége miatt volt rossz ötlet.