A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 395
11 400
113
Persze, és a JAS-39 C/D egy szinten van a Mig-29-el, és csak levegő-levegő képessége van.
A cikk szart ér, egy maréknyit.

Szellemi vezetőd idézve: "El lehet menni Magyarországról! Lehet menni! Tessék!"
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 335
68 612
113
Túl sokat lóghatsz
De a hangulatos örök és megbonthatatlanbarátság, polakvengerdvabratanki helyett inkább egy lengyel tiszt véleményét idézem, miután leittuk a fűszálról a szeszt:
"Hát b...meg a f...m törné magát a ti balkáni bandátokért, ha keresitek magatoknak a bajt"

Elhangzott még néhány erősebb kifejezés bizonyos markot tartó, ill ex-KGB-s elnök s----ből lógó közép-európai politikusokról.
(Kicsit nagyon felcseszte benne is az ideget, hogy mikor Moszkva a szomszédjukban naponta izmozik, itt bárki orosz kaphatna a tervek szerint kápéért állampolgárságot.)
Aztán ittunk tovább...

Meg máshol is gyűlnek a feketepontok.
féloff
http://hvg.hu/vilag/20140105_A_magyarok_rutinszeruen_ezt_csinaljak__k
http://hvg.hu/karrier/20140105_Kulfoldi_munka_ujra_uzent_a_magyaroknak_i
Dolgoztam átkelőn és hidd el nyugodtan elmondanám ha zsebre dolgoztam, dolgozott volna valaki a exkollegáim közül. De nem tették. Még egy sört,vagy egy öngyújtót se mert elfogadni az ember,mert tilos volt. Tudod voltak sztorik bepróbálkozó emberektől akik más igazgatóságról vagy pestről jöttek. Meg számítógép monitorba beépített mini kameráról, Hegyesen? vagy hol. Nálunk nem volt zabrálás vas megyében elhiheted.

A lapátfülű briteknek meg csak annyit üzennék hogy ha letiltják a szabad munkaerő mozgást náluk vagy az eu többi országában akkor szvsz semmi sem fogja visszatartani ezt az országot hogy hátat fordítson a nagy eu-nak. Ez az ára annak hogy itt letarolták a munkahelyeket, ( a 80-as években itt + 1000000 an dolgoztak pl a mezőgazdaságban .most jó ha 100000-en. A termelékenység is annyi kb . Jön is a nyugati szemét kaja.) ezt választották.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Annyiból van igazság a cikkben, hogy a lengyeleknek nem Salamon kincséből van ennyi gépük (+ még rohadt sok minden más), hanem kb. 4x annyi GDP-ből, mint nekünk... (Az 1 főre eső kb. egyezik a magyaréval.)
De erről sem egyszer volt már szó...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 395
11 400
113
Annyiból van igazság a cikkben, hogy a lengyeleknek nem Salamon kincséből van ennyi gépük (+ még rohadt sok minden más), hanem kb. 4x annyi GDP-ből, mint nekünk... (Az 1 főre eső kb. egyezik a magyaréval.)
De erről sem egyszer volt már szó...

Pontosan.
Négyszer akkora ország, négyszer annyi pénz, négyszeres géppark.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Kicsivel nagyobb, azért írom...

HU - 14 Gripen
PL - 50 F-16, 32 MiG-29, 32 Su-22

http://en.wikipedia.org/wiki/Polish_Air_Force
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
zotyek78: A lengyelek mindenkivel kedvesek? Hát mondjuk úgy,hogy az oroszokkal nem éppen.. :) Velünk nem kedvesek hanem testvérek.

Túl sokat lógok? :) Én élek és nem az enyhén balos hazaárulós sajtót olvasom, ahova például az index is tartozik... meg az új kedvenc 444... ezek mind szennylapok,amikből te szerintem informálódsz. A nem tudom mikor ittál te lengyel tisztel, de az biztos,ha háborúra buzdító szöveget hallottál volna tőle,akkor nem járna jól. Mellesleg ilyen dolgokról nem a tisztek döntenek :)

Hiryu nem tudok mást mondani,minthogy nem gyengén elfogult vagy és minden szar, de építő hozzászólásod azóta sem volt, kivéve az izraellel kapcsolatosat, ami meg enyhén gyanús,hogy azt a helyzetet jobban ismered,mint a két nép kapcsolatát. Ez nem a német-francia vonal, itt ha baj van , kihúzzuk a másikat a sz*rból.

A drága komcsi évek alatt is jöttek volna segélyszállítmányok az árvizek alatt, csak a médiának neve akkor kuss volt.


zotyek78: A csehekhez lenne célszerűbb hasonlítani a 4x-es szorzót, tekintve,hogy ide kb 20 Griff kéne, no meg ,hogy nincs csapásmérő gépünk :)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Pela
Jó ideje napi kapcsolatban vagyok egy csomóval... Egyszer sem került szóba. Ugyanakkor ugyanolyan kedvesen az ukránokkal vagy az oroszokkal, akikkel amúgy bajuk szokott lenni.
Kicsit beszélgettem is most mindezekről egy lengyel haverral... Szerintem a fiatalok többségét nem érdekli a történelem, és bár hallott a "lengyel-magya két jó barát..."-ról, nem tudja, hogy emögött mi van... Megkérdezte az anyját, ő annyival mondott többet, hogy "mindig is összefogtunk"... De ennyi, példákat ő se nagyon tudott mondani.

Furcsa, de ez nem egyedüli eset... Az egyik legszélsőségesebb, hogy egy svéd haveromtól próbáltam többet megtudni arról, mi a helyzet, amikor a "diák lázadás" volt, kocsikat égettek, meg minden... Hát egész pontosan nem is tudott róla... és nem is érdekelte.

Ezekből mindenki le tud vonni nem éppen kedvező következtetések szvsz...

A cseheknél valóban jó kérdés, hogy miért csak ennyi van, viszont egyrészt ott vannak az Alca-k még, illetve a szárazföldi haderő felszereltsége sincs annyira elhanyagolva, mint a miénk... De tényleg, hogy az 1.5-2x nagyobb GDP-jükhöz képest nem sokkal jobb ott sem a helyzet.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
off....
Dolgoztam átkelőn és hidd el nyugodtan elmondanám ha zsebre dolgoztam, dolgozott volna valaki a exkollegáim közül. De nem tették. Még egy sört,vagy egy öngyújtót se mert elfogadni az ember,mert tilos volt

sajnos én viszont simán. ld olvasom a cikket hogy pld mennyit esett a cigarettaforgalom, és hogy mennyi fekete cigaretta érkezik az országba Ukrajna felől. aminek valahogy át kell jönni a határon, szervezetten.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 335
68 612
113
Hát talán mert a csehek benn csücsülnek európa szívében . Olyan szomszédokkal mint németország, lengyelek,szlovákok,osztrákok. Mégis jobb állapotú a felszerelés mint itthon. Illetve van nekik.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
zotyek: A cseheket, pozitív példának hoztam fel,hogy hozzájuk kellene hasonlítani a lengyel légierőt, mert annak a négyszerese kb a lengyel légierő.

Nem tudom te milyen lengyelekkel beszélsz akkor,mindenhol van multikulti és hanyagság, ahogy nálunk is. Én viszont láttam lengyel-magyar barátság párti embereket és hidd el nem kevesen vannak, általában nem a gép előtt ülnek :) De ha para lenne, tuti,hogy az 50%-a jönne segíteni. Remélem nem kis kocka ismerőseid vannak,mert akkor máris értem.

A cseheknél a csak ennyi van azért elég erős mennyiség a területükhöz képest, az a haderő.

A cseheknél véleményem szerint nincs nagy "para" hiszen szinte senkinek sincsen területi követelése, illetve nemzetiségi alapon, talán a szlovákok azok a szomszédjaik akiket a legkevésbé bírnak. :D Én beszéltem 1 cseh sráccal és nem értette,hogy szlovákia déli részén,miért van minden magyarul kiírva... :)

Mellesleg nem tudja valaki,hogy mi van a tervezett cseh-szlovák közös légtérvédelemmel?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Pela
Van köztük "kocka" is (már ha azt érted ezalatt, hogy ő is használ számítógépet), meg nem kocka is... A lényeg az, hogy nincs elől a téma, nem kerül elő olykor-olykor a dolog, hogy azok is tudjanak egyáltalán róla, akiket nem érdekel a történelem vagy mondjuk nem olvasnak nemzeti érzelmű magazinokat.
Kis túlzással (bár lehet, hogy nem is az) szlovák vagy román újságírók, tanárok, stb. részéről gyakrabban kerül elő mostanában az, hogy jogtalan, amit a magyarokkal művelnek vagy éppen véget akarnak vetni a történelem hamisításnak... (felvidek.ma, erdely.ma)
Az orosz- és ukrán ellenesség viszont valóban "napirenden van", azt én is tapasztaltam.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@pela a cseh-szlovák közös légtérvédelem kútba esett a cseh gripen szerződés hosszabbításával.
Szerintem cseheknek csak pozició szerzésre kellettek a szlovákok , hogy megtudják oldani ha kell.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Zoteky: Románból iszonyatosan kevés lehet, 1 híres politikus van, utálják is eléggé és próbálják eltüntetni a közéletből.. A szlovákoknál van,de ők mégis csak féligaz tudatban élnek és úgy mond ezzel megalkudva próbálják békíteni a két felet...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 824
113
http://hvg.hu/gazdasag/20140107_Magyar_raketakat_harckocsikat_adtak_el_fe

http://www.kormany.hu/download/0/74/21000/inkurrencia_szerzodesek_2012_0101_2013_1231.PDF

Az internet lehetőséget adna rá hogy az ilyen cikkekbe beletegyék a vonatkozó linket, de valamiért ezt sosem teszik meg.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 824
113
(Én még mindig nem értem ezt a HM eladja a HM akármi nevű cégnek a dolgokat és ebből a HM-nek bevétele származik típusú pénzmozgásokat.)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
(Én még mindig nem értem ezt a HM eladja a HM akármi nevű cégnek a dolgokat és ebből a HM-nek bevétele származik típusú pénzmozgásokat.)

Nem lehet valami bürokratikus csavar az oka? Pl. a Honvédség nem végezhet megsemmisítést, bizonyos átalakításokat, stb. az inkurrencián. Csak egy ötlet.