A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 729
113
"Az emberek azt hiszik,hogy még mindig úgy működik minden mint a sorkatonaság idején mert ezt ismerik,erről hallottak stb."

Nem tudom, de szerintem ahány alakulat, annyi emlék, nem volt egyforma az egykori Néphadsereg, utána honvédség képzettsége, felkészültsége.
A szombathelyi dandárnál, amikor én ott voltam, a szombat is kiképzési nap volt, 13.00 óráig. Azt volt a karbantartónap.
Hét közben semmi üresjárat nem volt soha.
Kiképzés, tanterem, kiképzés, éjjel, nappal, lövészet, harcászati gyakorlatok, század, zászlóalj, dandár, hegyi kiképzés, túlélési gyakorlat, ...időszakonként, hadseregbeli, vagy koalíciós hadgyakorlat, stb.
Volt itt egy szíriai video reggel, vagY tegnap... Kicsit mosolyogtam a BMP-be szállásnál. Nos, anno nekünk a harcjárműre szállás, elhagyás, 11 másodperc volt, norma időben. Ez együtt, rajparancsnok, irányzó, vezető, plusz nyolc lövész.
Csupán azért említettem meg, mert itt elég sokszor, ismeretek hiányában csak úgy "illik leszólni" azt a haderőt.
Egyszer talán valakik megírják, vagy dokumentumfilmre viszik azt az időszakot a haderőt illetően.
Lehet tisztább lesz a kép a mai honvédelem iránt érdeklődő fiatalok részére...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 554
76 426
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/42976_naponta_lesz_zaszlofelvonas_es_diszorseg_a_kossuth_teren
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 554
76 426
113
1979538_599044150182976_1431291183_n.jpg
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
és még hány illegális teniszező fog lebukni, az új radarnak hála .. :)

De legalább meg van, még ha valami korlátolt gyökerek miatt is.

MH Lehetséges fejlesztési irány: Bekéne vezetni újra, az államérdeket,mivel jelentős visszaélések történtek.. köztük a radar is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 554
76 426
113
Tizenöt év szövetségben

http://www.honvedelem.hu/cikk/43045_tizenot_eve_a_nato-ban_1_resz

http://www.honvedelem.hu/cikk/42928_tizenot_ev_szovetsegben_2_resz
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
na.. van még lejjebb?

http://nol.hu/belfold/kenesei-udulo-takarodo-1451389
<i>
A mai napon utolsóként elhagyom a mindannyiunk által szeretett helyet. Már délelőtt érkezik az őrség, akik őrizni fogják addig, amíg a leendő tulaj egy forintért megveszi és aztán milliárdért eladja” – ezt írta közösségi oldalán Sass Ferenc, a Honvéd Kempingbarátok Egyesület (HKE) elnöke, miután bezárta a kenesei honvédelmi üdülő kapuját.</i>
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Levélben úgy tudnánk szavazni, ha a lakcímről kijelentkezünk, és afgán címet szerzünk, majd oda megkérjük a levelet, amit saját költségen hazajuttatunk. Ez esetben persze a lakcímről való kijelentkezés miatt sokan elveszítenék albérleti hozzájárulásukat. Pedig itt nem kivándorlókról beszélünk, hanem olyan választópolgárokról, akik otthon élnek, dolgoznak, és az állam érdekeit védik és képviselik távol a hazától.
nyilatkozta a magyar katona, aki nem járult hozzá, hogy kiírjuk a nevét
 
T

torsen

Guest
Levélben úgy tudnánk szavazni, ha a lakcímről kijelentkezünk, és afgán címet szerzünk, majd oda megkérjük a levelet, amit saját költségen hazajuttatunk. Ez esetben persze a lakcímről való kijelentkezés miatt sokan elveszítenék albérleti hozzájárulásukat. Pedig itt nem kivándorlókról beszélünk, hanem olyan választópolgárokról, akik otthon élnek, dolgoznak, és az állam érdekeit védik és képviselik távol a hazától.
nyilatkozta a magyar katona, aki nem járult hozzá, hogy kiírjuk a nevét


És vajon van kire szavazniuk? Mert nekem megáll a toll a papír fölött az elmúlt 25 év honvédelmi dolgai miatt!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az egyetlen párt, amelyiknek <b>van</b> honvédelmi programja és ez a program fejlesztésről szól a honvédelem szükségessége okán az a JOBBIK. Mi több, ők az egyetlen párt, amelyik az elmúlt években épeszű felszólalásokat és nyilatkozatokat tett ez ügyben. A maradék honvédelmünk hóhéraként funkcionáló Hendéd jónéhányszor tényszerűen szembesítették a művével.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Az egyetlen párt, amelyiknek <b>van</b> honvédelmi programja és ez a program fejlesztésről szól a honvédelem szükségessége okán az a JOBBIK. Mi több, ők az egyetlen párt, amelyik az elmúlt években épeszű felszólalásokat és nyilatkozatokat tett ez ügyben. A maradék honvédelmünk hóhéraként funkcionáló Hendéd jónéhányszor tényszerűen szembesítették a művével.

Ez igaz, félreértés ne essék, engem is ez a politikai irányzat miatt akarnak megkövezni a volt pártisták. :D

Csak az a probléma, hogy van néhány kuructápos, mint Gaudi. Lehet,hogy a jogvédőként nagyon jó szakember (nem tudom) de néha ők is olyan baromságot tudnak benyögni,mint én 2-3 éve. De lehet,hogy nekik is komolyodni kéne.. :D
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
Bár sok mindenben egyetértek a jobbikkal, csak az baj,hogy nem szalonképesek. Túlságosan is radikálisak,és sok hülyeséget összehordanak.Ami másnak nem szimpatikus, sőt europának sem. Ami meg a honvédelmet illeti pénz nélkül ők sem tudnának mit csinálni.Ennyit a politikáról.............Ha már olyan jóban vagyunk a Lengyelekkel nem volna megoldás ha tőlük vennék modernizált T-72 addig amíg nem tudnák jobbat venni ! Csak egy ötlet,sőt lövészpáncélosokat is vehetnék tőlük,esetleg megnézhetnénk a tüzérségi technikájukat is.Ahogy elnézem most már úgy se halaszthatjuk tovább a Honvédség technikai ellátását.Legalábbis remélem,hogy valami történni fog már valami ez ügyben.