A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Amúgy ezt a szittya gondolkodásmódot a telex leiraton kívül sehol se láttam.
En meg soha nem is hallottam a MH egyenruhajat viselo embertol. Ez valami tipikus ocska politikai uszitas lesz avagy ha tenyleg elhangzott, akkor meg csak remelem, hogy csak valami ketbites primitiv pacalporkolt-szittyaharcos-csepelibalna masodvonalas NER-nyalifali okorsege volt...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
Amúgy ezt a szittya gondolkodásmódot a telex leiraton kívül sehol se láttam.
"Böröndi Gábor altábornagy hangsúlyozta: kiemelten fontos az önkéntes területvédelmi tartalékos rendszer, és a feladatának tartja, hogy ezeket az erőket kiképezzék a közelükben lévő stratégiai pontok megőrzésére, az ellenség logisztikai vonalainak elvágására.
Talán gerilla-szerű harcviselésre gondolt. De ettől baromi messze vagyunk szerintem, főleg a tartalékosok. Komolyan, még aknavetőik sincsenek a TVZ-knek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
En meg soha nem is hallottam a MH egyenruhajat viselo embertol. Ez valami tipikus ocska politikai uszitas lesz avagy ha tenyleg elhangzott, akkor meg csak remelem, hogy csak valami ketbites primitiv pacalporkolt-szittyaharcos-csepelibalna masodvonalas NER-nyalifali okorsege volt...
Lemaradtál akkor, a szittya az területvédelmi/könnyű lövész zászlóaljszervezet és a hozzá tartozó harcmodor fantázia neve amit Ruszin dolgozott ki.
Ettől függetlenül amikor 5 forrásból négyben nem szerepel azért az fura.
 
K

kamm

Guest
Lemaradtál akkor, a szittya az területvédelmi/könnyű lövész zászlóaljszervezet és a hozzá tartozó harcmodor fantázia neve amit Ruszin dolgozott ki.
Jezusom. Ez komoly, "szittya" neven emlegette RSZR? Akkor talan azt is kezdem erteni, miert kellett mennie...

Ettől függetlenül amikor 5 forrásból négyben nem szerepel azért az fura.
Lehet slendrian is a masik negy.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 773
93
Amúgy ezt a szittya gondolkodásmódot a telex leiraton kívül sehol se láttam.
Valszeg ebből lett a telexes szöveg kikövetkeztetve:
Itt van lehetőség a "szittya, rugalmas szervezetű megközelítésnek", mert ezzel olyan rugalmas egységet kapunk, elkötelezett hazafiakkal, akik ott élnek, saját településüket akarják megvédeni - mondta.

forrás
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Hová jutottunk baaaz??? Szerbek, meg másodvonalas eszközök, meg ilyen Bobók meg nincs pénz, tarhálás...mi f.szom ez? Ez lett a Zrínyi 2026-ból?? Édes Istenem! Szépen lassan szépen lassan bumm...tenyleg 72-eket fogunk javitgatni :(
2018-ban és 19-ben meg 2020-ban olyan jó volt...Akkoriban még csak egyedül Krisss mosolygott nagyokat meg Phuszár a többségen. Mindenből a legújabb legjobbat írogattátok. Egyszer két század F35 repkedett felettünk, egyszer a Zumwaltot "vettük meg" a Balatonra és, amikor Szijjártó kint volt Szingapúrban a lézerkommunikációs műholdat kifejlesztő céggel tárgyalni már már felállítottuk az űrhaderőt (van-e szkafander méret Németh Sziszire is) stb!
Erre most mi van? ..."Vajon milyen jó kis hasznàlt másodvonalas cuccot tarhálhatnánk a szerbektől?" Júúúúj!

Én még úgy tudom, hogy márpedig lesz párduc es ez reménykeltő, mégha 2070-be lesz is kiforrott használható
A ministránst kihagytad...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Amúgy ezt a szittya gondolkodásmódot a telex leiraton kívül sehol se láttam.
A honvedelem.hu két cikket tett ki ugyanarról egy órán belül, a másodikban szerepel:

Dr. Böröndi Gábor altábornagy: ütőképes, elkötelezett haderőt kell létrehozni

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 305
113
A hadműveleti képesség azt jelenti szerintem, hogy a modern fegyverzet szinte teljes spektrumával rendelkezünk valamilyen mennyiségben. Egyelőre eléggé lyukas ez a "képesség háló".
Precíziós csapásmérés például nélkülözhetetlen - ez a "must have" kategória, hogy legyen esély egy nagyobb erő feltartóztatására a logisztikájának szétzilálásával.
Ebben egyelőre nagy büdös nullánk van! A 14 Gripenhez van valamennyi kb. 14 km-es hatótávolságú, vagyis gyakorlatilag bevethetetlen GBU-12 lézerbomba - aztán annyi!
PULS vagy HIMARS kellene, PZH-hoz EXCALIBUR vagy Vulcano (lehet, hogy titokban vettek ilyet) a Gripenekhez normális Stand-off levegő föld fegyverzet (SDB + SPICE). Meg persze több Gripen...
A felderítő képesség is erősen fejlesztendő, hogy tudjuk mire kell lőni, mondjuk itt azért látszik valami előre lépés (pl. Skylark 3 - 100km)
Légvédelmen és drón elhárításon, EW-n is sok a fejleszteni való. Drónok minden mennyiségben.

A legkeményebb dió a honvédség feltöltése - ez még senkinek nem sikerült pedig a Zrínyi indulása óta Böröndi a 4. parancsnok a MH élén ha jól számolom. Sok sikert neki! :)
Aha, aztan hany műholdat lottunk fel iden?
Hany szaz kulonfele dronunk?
Egyeb felderito es hirszerzo eszkozunk?
Mindenfele lőszer szazezer tonnaszam?
Hany szaz tank, loveg, apc, ifv, stb?
Igazi legvedelem?
Stb.
Megmondtak az ukranok, a csehekkel kozosen van akkora haderonk (ha van egyaltalan) mint a Wagnernak Bahmutban.

Szerintem mi k...ra ne akarjunk haboruzni, ne kergessunk lazalmokat, udvhadseregunk van tudomasul kell venni. Valosagtol elrugaszkodott tabornok urak kedveert nem kene azert a cseh oktatogeppel felderitesre menni.
 
K

kamm

Guest
Leginkább bármi :D
Soksok páncéltörő kézifegyver. Meg valami nem feltűnő gyors jármű a lada nívától az echós szekérig amivel gyorsan meg lehet pattanni.
Ez a mi egykori felszerelesunkre emlekeztet... mondjuk anno az SzPG volt a valod ATGM ero...
Mi akadalya van mondjuk 600-800 RGW-90-et beszerezni es arra kikepezni az embereket? Az eleg lenne kezdesnek, nem?
Aztan majd ha beindul a 110 gyartasa otthon, lehet azt is rendszeresiteni...?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
A honvedelem.hu két cikket tett ki ugyanarról egy órán belül, a másodikban szerepel:

Dr. Böröndi Gábor altábornagy: ütőképes, elkötelezett haderőt kell létrehozni

Ütőképen haderőhöz fegyvert kellene még venni bazz nem elmélkedni....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 409
113
Aha, aztan hany műholdat lottunk fel iden?
Hany szaz kulonfele dronunk?
Egyeb felderito es hirszerzo eszkozunk?
Mindenfele lőszer szazezer tonnaszam?
Hany szaz tank, loveg, apc, ifv, stb?
Igazi legvedelem?
Stb.
Megmondtak az ukranok, a csehekkel kozosen van akkora haderonk (ha van egyaltalan) mint a Wagnernak Bahmutban.

Szerintem mi k...ra ne akarjunk haboruzni, ne kergessunk lazalmokat, udvhadseregunk van tudomasul kell venni. Valosagtol elrugaszkodott tabornok urak kedveert nem kene azert a cseh oktatogeppel felderitesre menni.
Akar franc háborúzni!

De ahogy mondják: ha békét akarsz készülj a háborúra!

Nem hiába mondják el amúgy, hogy NATO-nak akarunk megfelelni, mert enélkül annyi az esélyünk mint tollpihének a tornádóban...
Böröndi is az erős NATO-háttér miatt lett kinevezve.

Az a fegyverzet amúgy amit felsoroltam nem különösebben extra: nálunk kisebb országok rendelkeznek vele...
A Budapest méretű Észtország vett HIMARS-okat!

Tök nem scifi, hogy legyen 2-3 dandárunk rendesen felszerelve és nagyjából (70+ %) feltöltve. Ha most nem kellene a védelmi költségvetés NATO-rekord hányadát technika modernizációjára költeni (mert minden 50+ éves szar), akkor lehetne annyi fizut adni, hogy jelentősen csökkenjen az emberhiány. Szóval a következő 4-5 évben még a fegyverbeszerzés lesz várhatóan a hangsúlyos a kiadásokban(2028-ig akarnak megvenni mindent amit eddig 30-ig terveztek), utána a humán részét kell jobban megtolni. (A legjobb ha fokozatos átmenettel egyre több menjen a katonáknak fizura, juttatásokra és körülmények javítására.)
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Catles