A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Ohh bazz,én ott voltam katona...! Baja a rambo képző... erről írtam itt egyszer.. csak nem fogtam kifejtősre.
Elmesélem akkor..szóval ott állatok voltak a kiképzők,naggyon naggyon kemény hely volt. Első lépcsőben..! Rezibe jártunk mindig,a bakonyba...
Azért töltött rá,mert kibaszott nagy nyomás volt minden katonán,és kurva stresszes volt,ezért elfelejtette hogy egyet már a csőbe ejtett..ez az igazság.. Mindenki vért adott..de reménytelen volt.. egy másik baleset is volt,egy BMP falhoz nyomta a srácot,az is meghalt..:(
Azt hogy csinálta hogy egyet már a csőbe ejtett és nem lőtte ki...??
 
  • Imádom
Reactions: perceptron

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Azt hogy csinálta hogy egyet már a csőbe ejtett és nem lőtte ki...??
Nem tudom,gyorsan történt minden,de 100% hogy ez volt az oka.. rátöltött sajnos...
Volt egy súlyos sebesült még,akinek a vért adtuk,de elvérzett ennek ellenére...soha nem felejtem el,hangos bemondón hívtak midenkit aki élt és mozgott hogy adjunk vért...:(
 

Zeze

Active Member
2020. június 7.
65
200
33
Nem tudom,gyorsan történt minden,de 100% hogy ez volt az oka.. rátöltött sajnos...
Volt egy súlyos sebesült még,akinek a vért adtuk,de elvérzett ennek ellenére...soha nem felejtem el,hangos bemondón hívtak midenkit aki élt és mozgott hogy adjunk vért...:(
Nagyon rég volt és nem akarok hülyeséget írni, de a rátöltés mintha annak ellenére történt meg hogy a 120 ason volt rátöltésgátló...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 699
113
Nem tudom,gyorsan történt minden,de 100% hogy ez volt az oka.. rátöltött sajnos...
Volt egy súlyos sebesült még,akinek a vért adtuk,de elvérzett ennek ellenére...soha nem felejtem el,hangos bemondón hívtak midenkit aki élt és mozgott hogy adjunk vért...:(
A lőtér parancsnoki toronyban egy tisztet talált el nyakon egy repesz, ha jól tudom.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 035
113
Mi jöhet komolyan szóba ?
Itt tudsz nézelődni:

Itt nagyon sok minden van:

Innen harckocsiakna:

Ez felejtős:

Itt ami érdekes lehet a rakéta-sorozatvető:

Itt inkább rakétatechnika van, de vannak propelleres hajtóműveik is:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Korszakváltás a magyar haderőnél

Korszakváltás van a magyar haderőnél, a fejlesztési program társadalmi és költségvetési támogatást élvez – hangoztatta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter július 28-án, pénteken Esztergomban.

-----


Volt valaki itt esetleg? Mondott valami újat?

Magyarország már akkor haderejét fejlesztette...

A honvédelmi miniszter részletesen bemutatta a 2016-ban indult fejlesztéseket és a magyar haderő további erősítésének irányait. Kiemelte, hogy már idén a GDP két százalékát költjük védelemre, és ez a jövő évi költségvetés alapján is változatlan marad majd.

...
Magyarország eldöntötte, és be is tartotta, hogy a GDP 2 százalékát védelmi kiadásokra fordítja, ezt már idén elértük. Ennek az összegnek a 30 százalékát költjük fejlesztésre (az elvárás 20 százalék).

A miniszter ismertette, hogy konkrétan milyen fejlesztéseket hajtottak végre: Leopard harckocsik vették át a T–72-esek helyét, Gidránokat szereztek be, Zalaegerszegen pedig a Rheinmetallal közösen gyártanak Lynx harcjárműveket.

A magyar haderőnek évekig nem volt tüzérsége, ezt mára visszaépítették. A légierő is megújul, Airbusokat és helikpotereket szereztek be. A légvédelmi rendszert is idén adják át, itt több technológiát ötvöznek. Ezzel együtt pedig jelenleg is országszerte gyártunk harceszközöket és alkatrészeket – ezt a miniszter egy térkép segítségével mutatta be.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Magyarország már akkor haderejét fejlesztette...

A honvédelmi miniszter részletesen bemutatta a 2016-ban indult fejlesztéseket és a magyar haderő további erősítésének irányait. Kiemelte, hogy már idén a GDP két százalékát költjük védelemre, és ez a jövő évi költségvetés alapján is változatlan marad majd.
...
Magyarország eldöntötte, és be is tartotta, hogy a GDP 2 százalékát védelmi kiadásokra fordítja, ezt már idén elértük. Ennek az összegnek a 30 százalékát költjük fejlesztésre (az elvárás 20 százalék).

A miniszter ismertette, hogy konkrétan milyen fejlesztéseket hajtottak végre: Leopard harckocsik vették át a T–72-esek helyét, Gidránokat szereztek be, Zalaegerszegen pedig a Rheinmetallal közösen gyártanak Lynx harcjárműveket.

A magyar haderőnek évekig nem volt tüzérsége, ezt mára visszaépítették. A légierő is megújul, Airbusokat és helikpotereket szereztek be. A légvédelmi rendszert is idén adják át, itt több technológiát ötvöznek. Ezzel együtt pedig jelenleg is országszerte gyártunk harceszközöket és alkatrészeket – ezt a miniszter egy térkép segítségével mutatta be.
Hun van az a térkép? ;)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Tök durva. Amúgy én is úgy olvastam/láttam egy tudósításban pár éve hogy belehalt, köszi a pontosítást.

Szerk.: megnéztem már honnan tudtuk többen is - ezek szerint - rosszul:
itt azt írja: "A negyedik áldozat, az aknavetőtől távolabb, kb. kétszáz méteres távolságban álló Kránitz Antal posztumusz őrnagy, aki akkor a Várpalotai Kiképző Központ katonája volt, egy repesztől halálos nyaki sérülést szenvedett. Az interneten fellelt adatok szerint, a saját lábán kért segítséget és vitték le a lőtérről a kórházba, ahol azonban a segítség ellenére életét már nem tudták megmenteni."
Kránitzot írnak negyediknek a honvedelem.hu-n is: https://honvedelem.hu/hirek/az-aknaveto-robbanas-aldozataira-emlekeztek.html
 
  • Tetszik
Reactions: Hortator and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Szerk.: megnéztem már honnan tudtuk többen is - ezek szerint - rosszul:
itt azt írja: "A negyedik áldozat, az aknavetőtől távolabb, kb. kétszáz méteres távolságban álló Kránitz Antal posztumusz őrnagy, aki akkor a Várpalotai Kiképző Központ katonája volt, egy repesztől halálos nyaki sérülést szenvedett. Az interneten fellelt adatok szerint, a saját lábán kért segítséget és vitték le a lőtérről a kórházba, ahol azonban a segítség ellenére életét már nem tudták megmenteni."
Kránitzot írnak negyediknek a honvedelem.hu-n is: https://honvedelem.hu/hirek/az-aknaveto-robbanas-aldozataira-emlekeztek.html
Ezek szerint többen is kaptak ott repeszt. Mert nem így hívják.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
Itt tudsz nézelődni:

Itt nagyon sok minden van:

Innen harckocsiakna:

Ez felejtős:

Itt ami érdekes lehet a rakéta-sorozatvető:

Itt inkább rakétatechnika van, de vannak propelleres hajtóműveik is:
A Lazar 3M és a Lazanski között mi az érdemi különbség? (nem a gépágyúra gondolok)
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A Lazar 3M és a Lazanski között mi az érdemi különbség? (nem a gépágyúra gondolok)
Úgy tudom, hogy a Lazar 3M a Lazar 3 alapjaira épült, de erősebben páncélozott verzió, 30mm-es RC toronnyal. A Lazar 3 esetén a belső elrendezés azt szolgálja, hogy szállított katonák kifelé nézzenek, és a BTR-hez hasonlóan lőhetnek is kifelé. A 3M a modernebb kialakítás.
A Lazanski egy teljesen új tervezés. Az alapjaitól sokkal péncélozottabb, védettebb (egészen STANAG 6-ig) és természetesen nehezebb is. Emiatt sokkal erősebb hajtás is van benne.
Nyilván a Lazar sorozat tapasztalatait használták fel.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Itt tudsz nézelődni:

Itt nagyon sok minden van:

Innen harckocsiakna:

Ez felejtős:

Itt ami érdekes lehet a rakéta-sorozatvető:

Itt inkább rakétatechnika van, de vannak propelleres hajtóműveik is:
Érdekes, hogy mind a Zastava, mind a Yugoimport portfóliója nagyban szűkült mióta felkerestem az oldalukat.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and tonyo