A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 847
5 658
113
nincs háború.
mindenki kapja aki adott alegységbe szolgál.
mindenki kapni fog idővel aki olyan beosztásba van a BTR vezető is.

mit nem értetek meg azon hogy ezek az emberek nem holnap vonulnak és nem szeptemberbe kapják az első fizut.
mire az 1. fizujuk megjön más alakulatoknál is peregni fog a "harcolóknak" a magasabb pénz.
hogy ez miért van így bejelentve?
mert egy komplett századot akarnak egyben kiképezni felállítani. ehhez kihullással 150-160 ember is kelleni fog. úgy hogy mellette fut ugyan úgy az eddig kiképzésen résztvevő létszám ami színtén kb ennyi vagy kevesebb.

a hiradó katonák a cls ek is többet kaptak a pilóták is a radarosok is a vegyvédelmisek is.
Akkor most új alakulatot jelentettek be?
Miért nem azt mondják akkor?
Ez így durva igazságtalanság.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Akkor most új alakulatot jelentettek be?
Miért nem azt mondják akkor?
Ez így durva igazságtalanság.
mi benne az igazságtalanság?
nemtudom mit nem tudtok azon megérteni hogy mire ezek az emberek bevonulnak és megkapják az 1. havi illetményüket addigra már minden harcolónak máshol is ez az emelt illetmény fog járni???

ezek az emberek nem holnap vonulnak be.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 718
9 053
113
nincs háború.
mindenki kapja aki adott alegységbe szolgál.
mindenki kapni fog idővel aki olyan beosztásba van a BTR vezető is.

mit nem értetek meg azon hogy ezek az emberek nem holnap vonulnak és nem szeptemberbe kapják az első fizut.
mire az 1. fizujuk megjön más alakulatoknál is peregni fog a "harcolóknak" a magasabb pénz.
hogy ez miért van így bejelentve?
mert egy komplett századot akarnak egyben kiképezni felállítani. ehhez kihullással 150-160 ember is kelleni fog. úgy hogy mellette fut ugyan úgy az eddig kiképzésen résztvevő létszám ami színtén kb ennyi vagy kevesebb.

a hiradó katonák a cls ek is többet kaptak a pilóták is a radarosok is a vegyvédelmisek is.
Egy lynx század hány lynx járművet tartalmaz?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Egy lynx század hány lynx járművet tartalmaz?
amennyivel feltudják tölteni majd :D még nincs rájuk század színtű kiképzés majd ha beindul a dolog kiderül. addig szerintem nem lessz nyilvános. ha elindul a kiképzés akkor viszont nyilvánossá vállik egy csomó minden. igazából az is lehet hogy bizonyos szakaszok vagy az összes még formálódik tapasztalatok alapján.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 847
5 658
113
amennyivel feltudják tölteni majd :D még nincs rájuk század színtű kiképzés majd ha beindul a dolog kiderül. addig szerintem nem lessz nyilvános. ha elindul a kiképzés akkor viszont nyilvánossá vállik egy csomó minden. igazából az is lehet hogy bizonyos szakaszok vagy az összes még formálódik tapasztalatok alapján.
Biztosan tudják, hiszen fix 218 db lett megrendelve.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 847
5 658
113
mi benne az igazságtalanság?
nemtudom mit nem tudtok azon megérteni hogy mire ezek az emberek bevonulnak és megkapják az 1. havi illetményüket addigra már minden harcolónak máshol is ez az emelt illetmény fog járni???

ezek az emberek nem holnap vonulnak be.
Ezt te mondod, vagy a honvédelmi miniszter?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Semmit nem tud, csak hallott ezt azt és azt írja.
ember nekünk a toborzóba már 2 hónnapja megvan az anyag. tudod tudnunk kell dolgokat hogy felvilágosítást tudjunk adni.
a tervezetről meg már fél éve tudunk dátumok összegek nélkül. nagyvonalakba fel lett vázolva... tehát nekem ez "szakma" / pill.
amit te tiudsz az a pletyka... mert nem hodmezőn vagy.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
És tényleg... egyedi bér a zászlóaljra.... ebből mi lesz?

 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
És tényleg... egyedi bér a zászlóaljra.... ebből mi lesz?

semmi mert nagyjából 1 időbe lessz a frissen bevonulók béremelése és a márt bentlevőké. (kb egybeesik) valami cirka 2 hét elcsúszás lessz. mert hóközi kezdete lessz a kiképzésnek nem hóeleji. hóelejivel a többi kezd EAP-osok. és ezek pont nem EAP-ot fognak kapni hanem egy másik variációt specifikus alpaot bármily hülyén is hangzik mások lesznek az óraszámaik is. (az is egy teszt lessz az új frissített EAP-nak.) ez sem titok. mert az egységes alapkiképzés változtatásokat igényel. (no meg több kiképzési anyagot és fegyverzetet) a gránátdobás robbantás pl nem lesz elhagyható meg imitációval kiváltható.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
De komolyan @dudi elhiszed hogy a KIKNYP most értesül újságcikkből arról hogy mit kell majd mondani a toborzóba bejövő érdeklődőknek?
biztos megy a cikkek átolvasása de csak azért hogy tudják mik is mentek ki. és miről kell még beszéélni ami említve sincs pl a cikkekbe vagy csak majd talán valamelyik cikk említi.

erre készülve van meg a megnövekedett érdeklődő számra is.

ilyenekről mindig van eligazítás már jóval ellőrre. már a tervezeteket is tudjuk (sokszor nemtudjuk melyik lessz a befutó) de ez van hoggy több mint egy évvel korábban.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
múltkorjában épp azt ecseteltem hogy milyen kibaszott hosszú idő mire egy érdeklődő eljut alapkiképzésig.
na többek között most ez is fell lessz gyorsítva remélhetőleg.
ez megint egy fejlődés de ez előkészítést igényelt. JAH hogy KIKNYP részéről IS.

képzeld el ha leírnám a dátumot hogy mikor hallottam 1. nek erről a tervezetről nem hinnéd el. de nagyon évforduló közeli... akkor még csak egy terv formályában a sokközül. azt meg hogy mióta tudom inkább nem írom le de sokszor mosolyogtam bértervezet terén. még vitába is bocsáljtkoztam. és még volt hogy nevető smilét is kaptam. (összeget nem írtam csak helyeseltem @Aladeen nak hogy nem elképzelhetetlen és fejtegettem.) játszottam a gondolat (menetel)... vólt hogy én nevettem magamba... mert tudtam
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
tudjátok mit vegyétek úgy mint ütemezett bevezetése a béremelésnek. ütemezett béremelés de állományszerint beosztshoz kötött.

elsőnek kapnak a frissen bevonultak fél havi emelnek megfelelő valójában kb normál bért. (mert 2 hétre az emelt kb annyi mint a havi normál.)
majd a következőhavi emeltet már megkapja egy harcoló turnus (akk színtén csúcsteknikát üzemeltetnek pl tatán) de eddigre már a 2. század lynxre is meglessz a jelentkező.... Tehát nembaj ha tatára is megy egy turnus... majd sorban megkapják azok a harcolók akik eddig nemm kapták majd a harctámogatók egy része és aki olyan beosztásba dolgozik...

hogy te errről milyen felvilágosítást kapsz és mikor az a parancsnoki láncodon múlik ez innentől már nyílvános eddig korlátozottan terjeszthető volt. (pletykálni szabadott róla eddig is)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
azt is elárulom hogy meg lessz nyitva a szabad mozgás lehetősége alakulatok között ha a helyörségek erre fel lessznek készítve és meglessz a kellő beáramló létszám. csomó új beosztás fog nyílni pl. itt most valóban tömegek bevonulására van számítva. (ekkora pénzért) ha nem akkor mégsem a pénz az ok.
 
  • Hűha
Reactions: Nemerson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 677
94 333
113
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra hívta meg Recep Tayyip Erdogan török államfőt Budapestre, aki elfogadta a meghívást - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A magyar-török csúcstalálkozóra augusztus 20-án kerül sor a Karmelita kolostorban, a megtárgyalandó témák között biztonsági, védelmi ipari és gazdasági ügyek is szerepelnek.

A felek előkészítik a Magyar-Török Felső Szintű Stratégiai Együttműködési Tanács következő ülését is, amit az év végén tartanak meg Budapesten.


Lehet tippelni.
A múlt. Véglegesítik talán a kaposvári Gidrán, NMS gyártást. Lehívnak még Gidránt a meglévő 50 mellé.
Lehivjuk a 200-as NMS keretszerződésből az első adagot

Jelen.
Vmit veszünk Karayel gyártással, plusz vmi.

Jövő.
Török vadászgépbuliba beszállunk, legalább elméleti szinten, belengetjük, hogy dobjuk a svédeket hosszú távon. Természetesen a +4C minimum jön meg az upgrade.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 718
9 053
113
érthetően lekomunikáltam? vagy írjak egy nagyobb hangvételű kommentet a témába?
Szerintem érdemes egy nagyobb hangvételű mindenki számára érthető olyanoknak is akik mondjuk diplomával a kezükben akarnának menni oda nekik milyen bér lehetséges stb mivel ezzel foglalkozol te érthetően le tudod írni szerintem
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 847
5 658
113
tudjátok mit vegyétek úgy mint ütemezett bevezetése a béremelésnek. ütemezett béremelés de állományszerint beosztshoz kötött.

elsőnek kapnak a frissen bevonultak fél havi emelnek megfelelő valójában kb normál bért. (mert 2 hétre az emelt kb annyi mint a havi normál.)
majd a következőhavi emeltet már megkapja egy harcoló turnus (akk színtén csúcsteknikát üzemeltetnek pl tatán) de eddigre már a 2. század lynxre is meglessz a jelentkező.... Tehát nembaj ha tatára is megy egy turnus... majd sorban megkapják azok a harcolók akik eddig nemm kapták majd a harctámogatók egy része és aki olyan beosztásba dolgozik...

hogy te errről milyen felvilágosítást kapsz és mikor az a parancsnoki láncodon múlik ez innentől már nyílvános eddig korlátozottan terjeszthető volt. (pletykálni szabadott róla eddig is)
Hódmezőn van 2 zászlóalj, 6 századdal. Először talán alájuk kellene új gép. Nem?
Ez az egész egy zagyvaság.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Szerintem érdemes egy nagyobb hangvételű mindenki számára érthető olyanoknak is akik mondjuk diplomával a kezükben akarnának menni oda nekik milyen bér lehetséges stb mivel ezzel foglalkozol te érthetően le tudod írni szerintem
erre gyorsan válaszolok és aztán írok eggyet (miután a nyíltparancs átvétele után felnyitottam a szígorúan örzött páncélt és előveszem a szigórúan titkos borítékot és elolvasom mit tartalmaz mert a Bobo most jelentette be... csak viccelek megiszok egy kv-t és elszívok egy cigit elötte.)

alapkiképzésre ugyanannyit kap diplomára is mint anélkül mert Közkatonaként kezd. nyelvizsgára jár neki pótlék az érettségire meg a diplomára külön valamennyi... Beosztásba helyezés után beosztásfüggő. erre beosztástervezetet kellene készíteni. hova szeretnél menni mi a végzettséged stb.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 978
9 171
113
Mert mi alapján mondod meg egy Tatán szolgáló t-72ben ülő tizedes nem h bocs te kevesebbet érsz mint hígh tekkk lynxben ülő ezért kevesebb pénzt kapsz mi t hivatás tudat Elemér a lynxben…csak futtassa végig mindenki ezt ahogy közlik vele te nem kapsz ennyi pénzt mert nem lynxben vagy azt az életed fel tetted a seregre…
Az hagyján, de jobb hadseregekben eleve a missziókra adnak külön pénzt.
A fizetési sáv egyébként megszokott, de azert az nem a gép alapján dől el, a vadaszpilotak sem keresnek kevesebbet F-16-on, mint F-15-on, hanem amikor mondjuk 6 honapot valami távoli bázison szolgálnak, avagy a naval aviatorok egy hordozón, akkor arra külön pénz jár.