A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Lehet, hogy ez is benne van, nem tudom. Ezek szerint nem a kormany, hanem a MH EI nem tudta elkepzelni, hogy egy ruhan mi okozhat gondot tapasztalat hijjan. 8 ev meg eleg sok ido amugy.
Persze ez akkor sem mentseg, hogy olyan cegre lett bizva amelyik nem tudott ertelmes referenciat felmutatni, megha egy katonai projekt eseteben nyilvan nem nyerhet akarki.

Úgy nyerték meg a trendet állítólag,hogy varrógépük sem volt...

A nyolc év az nem annyi hisz helyesen szóba hozták a Csizmarik céget ami minden további nélkül képes lenne nagy tételben gyorsan jó minőségben gyakorlót varrni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Úgy nyerték meg a trendet állítólag,hogy varrógépük sem volt...

A nyolc év az nem annyi hisz helyesen szóba hozták a Csizmarik céget ami minden további nélkül képes lenne nagy tételben gyorsan jó minőségben gyakorlót varrni.
Főleg hogy a csizmarik beszállít a Bundeswehr-nek és az olasz hadseregnek is....
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Mert most nem ők vannak hatalmon? Légyszíves ne terelj! Én hol mentegettem őket? Légyszi keresd már elő? El kellett volna számoltatni! Volt(van) elszámoltatási kormánybiztos, van Legfőbb Ügyész, ÁSZ, meg hasonló okosságok. Ők miért kapják a pénzüket?
Az elszamoltatas hianya valoban fajo pont, megha valoszinuleg a politikai realitas is van mogotte... (emlekszem, hogy amikor torvenyt hozott rola a Fidesz, hogy az mszp(sek) mint jogutod bunos a kommunizmus vetkeiben, akkor par het utan vissza kellett vonni a torvenyt... es biztos nem gyurcsany hisztije miatt.)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Olyat ami égetően fontos lenne csak a ruházat fejlesztését tudom!De az is olyan fejlesztés,hogy a 2015-ben rendszerbe állított ruházatot egy éve osztják ki és csak missziós állománynak.Idén 2018 tavaszára ígérik,hogy mindenki kap de a rossznyelvek szerint csak egy gyakorló zubbonyt egy gyakorló nadrágot meg balamcsot kap a katona azaz a teljes ruházati rendszer töredékét...
Ne csodálkozzatok rajta ha ilyen ütemben adják ki. A múltkor ép blogen írta hogy folyamatosan keresnek varrónőket,mert nincs aki meg varja :( Vagy túl kevesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Az önjáró tüzérséggel kapcsolatban biztos alakít majd valamit a Rába. Páncélozni tudnak

Nem láttalak itt eddig, de jó dolgokat linkelsz és jó infóid vannak. Így tovább.
Mivel ipari nagyjavítás lesz ebből kifolyólag valószínűleg teljes átkebelezés várható. Ha meg teljes átkebelezés akkor (egy kis előkészítés simán belefér :D)
Én azért tennék rá hogy ha nem is a V ket. Viszont a P ket igen jó eséllyel amolyan magyaros módon modernizálni fogják NVG re is.
Egyébként a fegyverzettet hogyan és milyen módon akarják beszerezni rájuk? Vagyis milyen költségvetésből? A tűztámogatásosból vagy külön különítenek el rá pénz eszközöket?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ne csodálkozzatok rajta ha ilyen ütemben adják ki. A múltkor ép blogen írta hogy folyamatosan keresnek varrónőket,mert nincs aki meg varja :( Vagy túl kevesen.

varrono_szakkepzett_Taborfalva_600x849.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Amúgy van több cég ami tudna beszállítani ruhát (csizmarik minden hibája ellenére) csak ki kéne fizetni és nem a HM Ei zrt-nek gyártani aminek semmi tapasztalata nem volt korábban ruhagyártás terén.
Rengeteg varroda van még az országban, és rengeteg örülne egy ilyen megrendelésnek. Soknak a túlélést jelentené.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Úgy nyerték meg a trendet állítólag,hogy varrógépük sem volt...

A nyolc év az nem annyi hisz helyesen szóba hozták a Csizmarik céget ami minden további nélkül képes lenne nagy tételben gyorsan jó minőségben gyakorlót varrni.
Létezik még Csizmarik és Tsa?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
A Zrínyi 2026 keretein belül kb. 700 db személygépkocsi beszerzése valósul meg a HM és MH részére 2026-ig.
Az a fontos. Gyerekek én egyszer jártam Budán a Hőr Opk-n, Labanc utca vagy hol volt? Na ott hasra estem mennyi Octávia hemzsegett, meg még jobb kocsik. Mondom, rengeteg. Eközben az egész Szombathelyi Hőr Igazgatóság területén 1db Octávia volt, a tábornoknak. Az volt a legpöpecebb kocsi az egész igazgatóságon.
(Volt egy frankó kis büfé, tele fejesekkel, amíg vártunk a sorunkra meg a társalgási ruhára hát bementünk inni egy kávét. Volt ott egy ronda nagy csöcsű csaj, az volt a büfés. Na egy héttel később meg debütált a VV1-ben mint a Frenkinek a nője.)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hosszú távú munkalehetőség :D tehát kell az ember de nagyon
Változatos munkakörülmények. :D - el tudom képzelni
Cafeteria. :D - ez ma már alap
Munkaruha :D - még jóhogy
A többi lényegtelen.

Arra gondolj, hogyha a HM nem csináltatja ezt meg a HMEI-vel, akkor most a ERGY Huncam lenne a börivariból!
 

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Bővítés a flottillánál:
Döntés született további 2 db AN-2 aknásznaszád átépítéséről tűzszerész járőrhajóvá, az idei év folyamán. Utánanéztem, több mint 50 éves hajókról van szó, 2000-ben lettek leállítva...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Szerintem még az is előfordulhat hogy ez lesz:
Egy szaros cézium lámpa...
látszanak a videón a teszt és ellenörző rakétafejek, hőkamerák, stb..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Valószínű az EI majd továbbadja a melót más cégeknek, még így is meg lesz bőven a "tisztességes haszon" rajta.