A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Bővítés a flottillánál:
Döntés született további 2 db AN-2 aknásznaszád átépítéséről tűzszerész járőrhajóvá, az idei év folyamán. Utánanéztem, több mint 50 éves hajókról van szó, 2000-ben lettek leállítva...
Az 56-os forradalom előtt készültek... A Lajtát nem állítják hadrendbe? Olyan sok akna lett hirtelen a vizekben? Biztos ez a legfontosabb? Mert még lőni mindig nincs mivel.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 053
18 757
113
Az 56-os forradalom előtt készültek... A Lajtát nem állítják hadrendbe? Olyan sok akna lett hirtelen a vizekben? Biztos ez a legfontosabb? Mert még lőni mindig nincs mivel.

Régi vesszőparipám, hogy a flotillát inkább meg kellene szüntetni. Most komolyan, világháborús aknák kiszedésére, nem elég ami van ???? Vietnam óta nem dobál vízbe már aknákat senki. Mert lettek precíziós fegyvereik.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szerintem még az is előfordulhat hogy ez lesz:
Egy szaros cézium lámpa...
látszanak a videón a teszt és ellenörző rakétafejek, hőkamerák, stb..
Majdnem biztos hogy erről van szó, mert a készlet berendezéseinek felsorolásában szerepel az R-60M rakéták infra-fejének beindításához szükséges teszt-készlet, itt meg lehet látni a rakétafejeket az ellenőrző teszt közben.
 

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Régi vesszőparipám, hogy a flotillát inkább meg kellene szüntetni. Most komolyan, világháborús aknák kiszedésére, nem elég ami van ???? Vietnam óta nem dobál vízbe már aknákat senki. Mert lettek precíziós fegyvereik.

Szerintem a 3 db felfegyverzett aknamentesítő hajó felett is eljárt már az idő (1981-1982-es gyártmányok), ráadásul éles helyzetben még járőrözésre sem alkalmasak, mert hiányzik a kézifegyverek ellen védő minimális páncélozás.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 053
18 757
113
Szerintem a 3 db felfegyverzett aknamentesítő hajó felett is eljárt már az idő (1981-1982-es gyártmányok), ráadásul éles helyzetben még járőrözésre sem alkalmasak, mert hiányzik a kézifegyverek ellen védő minimális páncélozás.

Világháborús aknák kiszedése, már rég katasztrófavédelmi feladatnak kellene lenni.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
Nem értek egyet azzal, hogy a flottillának nincs létjogosultsága, viszont én a Nestin-eket lecserélném, van alkalmasabb hajó: CB90
https://en.wikipedia.org/wiki/CB90-class_fast_assault_craft

A CB90-est 3 fő kezeli, míg a Nestin-t 17 fő.
A CB90-es is tud aknát lerakni és felszedni, csak kevesebbet (4-et), de ha 1-2 világháborús aknát kell felszedni, akkor pont elég.
A CB90 elvisz 21 katonát a belső térben, deszant ajtón kirakva őket.
A CB90 74 km/órával megy, míg a Nestin nagyon lassú, a régi AN-2-es naszádok is messze lehagyják.
Távvezérelt fegyverzete van, de az USA plusz fegyverzetet is tett a sajátjaira.

Vannak olyan Combat boat-ok is, mint a SOC-R lásd: https://en.wikipedia.org/wiki/Special_Operations_Craft_–_Riverine_(SOC-R)
amelyek relatív olyan egyszerűek és mégis gyorsak és hatékonyak, hogy még mi is tudnánk ilyet gyártani! Gyors motor, alumínium test, körbe nagy méretű fegyverek. (Régen ezeknél ezerszer komolyabb hajók készültek Magyarországon, ezek tényleg nem űr technikák).
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 053
18 757
113
Nem értek egyet azzal, hogy a flottillának nincs létjogosultsága, viszont én a Nestin-eket lecserélném, van alkalmasabb hajó: CB90
https://en.wikipedia.org/wiki/CB90-class_fast_assault_craft

A CB90-est 3 fő kezeli, míg a Nestin-t 17 fő.
A CB90-es is tud aknát lerakni és felszedni, csak kevesebbet (4-et), de ha 1-2 világháborús aknát kell felszedni, akkor pont elég.
A CB90 elvisz 21 katonát a belső térben, deszant ajtón kirakva őket.
A CB90 74 km/órával megy, míg a Nestin nagyon lassú, a régi AN-2-es naszádok is messze lehagyják.
Távvezérelt fegyverzete van, de az USA plusz fegyverzetet is tett a sajátjaira.

Vannak olyan Combat boat-ok is, mint a SOC-R lásd: https://en.wikipedia.org/wiki/Special_Operations_Craft_–_Riverine_(SOC-R)
amelyek relatív olyan egyszerűek és mégis gyorsak és hatékonyak, hogy még mi is tudnánk ilyet gyártani! Gyors motor, alumínium test, körbe nagy méretű fegyverek. (Régen ezeknél ezerszer komolyabb hajók készültek Magyarországon, ezek tényleg nem űr technikák).

A kérdés továbbra is adott. Mit csinálna a flotilla hazai vizeken, háborús helyzetben ?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
A kérdés továbbra is adott. Mit csinálna a flotilla hazai vizeken, háborús helyzetben ?

Ha gyors combat boat-ok, akkor átvisznek (vagy levisznek, vagy felvisznek, ...) felderítőket, kommandósokat a Dunán, Tiszán, ...
Az ellenség által felépített ponton hidakat éjszaka megközelítik és vagy ezekről semmisitík meg (pl.: a Finn Watercat a Nemo toronnyal), vagy a búvárokat ezekről rakják ki.
Az új gyors hajókat (70-90 km/óra) a partról sokkal nehezebb kilőni, mint a lassú Nestin-eket.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ha gyors combat boat-ok, akkor átvisznek (vagy levisznek, vagy felvisznek, ...) felderítőket, kommandósokat a Dunán, Tiszán, ...
Az ellenség által felépített ponton hidakat éjszaka megközelítik és vagy ezekről semmisitík meg (pl.: a Finn Watercat a Nemo toronnyal), vagy a búvárokat ezekről rakják ki.
Az új gyors hajókat (70-90 km/óra) a partról sokkal nehezebb kilőni, mint a lassú Nestin-eket.

Merci terepjárókat a parton nem kell úsztatni.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
A kérdés továbbra is adott. Mit csinálna a flotilla hazai vizeken, háborús helyzetben ?

Támogatja a különleges erőket valamint az egyéb szárazföldi erők harcát,a gyorsaságuk lévén viszonylag gyorsan tudnak reagálni a kialakult helyzetekre.Erre tartja fent a hasonló eszközeit az Usa ha jól tudom.De valahol ugy olvastam,hogy a franciák is dolgoznak a saját folyami flottájukon,de az oroszok is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Támogatja a különleges erőket valamint az egyéb szárazföldi erők harcát,a gyorsaságuk lévén viszonylag gyorsan tudnak reagálni a kialakult helyzetekre.Erre tartja fent a hasonló eszközeit az Usa ha jól tudom.De valahol ugy olvastam,hogy a franciák is dolgoznak a saját folyami flottájukon,de az oroszok is.

Az új magyar elképzelés (az aknamentesítésen kívül):
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Az új magyar elképzelés (az aknamentesítésen kívül):

Szerintem kicsit letérnek a megfelelő pályáról.
Én amugy nem gondolom hogy felkellene számolni a flotillát,inkább át kellene szervezni.Igazodva mondjuk a nyugati irány vonalhoz.Kicsi,nagy tűzerejű és gyors csónakokkal mint az Usában.De azért én ezeket a nagyocskákat sem szerelném le.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Szerintem kicsit letérnek a megfelelő pályáról.
Én amugy nem gondolom hogy felkellene számolni a flotillát,inkább át kellene szervezni.Igazodva mondjuk a nyugati irány vonalhoz.Kicsi,nagy tűzerejű és gyors csónakokkal mint az Usában.De azért én ezeket a nagyocskákat sem szerelném le.

A "nagyocskákkal" csak az a baj, hogy alumíniumból készültek (ballisztikai védelem = 0) + kis sebesség, így a partról géppuskával vagy akár gépkarabéllyal is szitává lőhetők.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
A flottila feladata az aknaszedés és akna rakás a frontvonal mögött. Ezért vannak aluminium ötvözetből és ezért nincsenek páncélozva sem. Ha a túlsó partról géppuskáznak, nem szedünk aknát. A hajókat a kommancsok már eladták volna, de a NATO kérésére 3 nagyot és néhány kissebbet üzemben tartunk. Elsősorban azért, hogy a képesség megmaradjon. Tapasztalt hajóvezető, hajógépész és fedélzetmester sem terem minden bokorban, a gyakorlásra meg jók az AN-ek is. Persze minden pénzt el lehet költeni gyorsjáratú hajók vásárlására és üzemeltetésére -> egy gázfröccs egy vacsora, de egyelőre ez a realitás. Ha remotorizálják és korszerű navigációs berendezésekkel szerelik fel őket, már az is jó hír.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem kicsit letérnek a megfelelő pályáról.
Én amugy nem gondolom hogy felkellene számolni a flotillát,inkább át kellene szervezni.Igazodva mondjuk a nyugati irány vonalhoz.Kicsi,nagy tűzerejű és gyors csónakokkal mint az Usában.De azért én ezeket a nagyocskákat sem szerelném le.
A Déliek meg is csinálták a sajátjukat:cool: Egész pofásra sikeredet.
1a.jpg

3a.jpg