A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Öregek szegények már, 15 éve ha normálisan modernizálva lettek volna, akkor lenne értelme tartogatni őket. De hát erre sem akart senki pénzt kiadni vagy nem is volt rá keret. Maga a platform mint APC pedig elavult az oldalsó desszantajtók miatt.
Majd a Rábánál csinálnak egy 6x6 os vagy egy 4x4 es páncélozott (félhordó alakú) könyű lővész járművet. Minden cicco nélkül:p
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
A BMP-k még öregebbek lennének már, de azokban mégis több lehetőség volt. Mondjuk az más kategória is, de ha a külföldi missziókra nem is, itthon azért még jók lettek volna!
Nyilván. Falura, kabát alá bőven megtették volna. Mivel százas nagyságrendben álltak, hazai fejlesztés is mehetett volna, mert ez már szép mennyiség.
 
D

danielblack

Guest
A tarcsisok is fognak kiképzést kapni rá. A lőtereket nem csak sport hanem "részben" felkészítés kiképzés céljábol is építik. Benne is van a lőtér koncepcióban. Laktanyák lőtérrel együtt kicsit drágák lettek volna plusz a hiénák a koncepciót szétszedik. Így okosban megcsinálták ehető tálalásban.
Jó párran leírták már. És egyre úgy tűnik hogy a folyamatok is ebbe az irányba tartanak. Hogy a "nehéz" dandár lesz felkészítve szerződéses és hívatásos állományal. Legalábbis a 80-90% a.
A könnyü lővészek dandár vagy zászlóalj szinteken meg tartalékosokból fognak állni főként. 80-90% ban. Tehát pl okáért a leendő szabolcsi ÖTT/ÖMT állomány (járási csak formaliag fog létezni) lesz majd a Bocskai lövészdandár tartalékos (könnyü lővész) állománya. Megyei szinten zászlóalj szinten. Régió szinten ezed vagy dandár szinten lesz.
Na ez a koncepció az MH nál. Ezért is erőltetik az önkéntes rendszert. Hogy honnét szedem le az infot. Elég csak rátekintenni a leendő lőterek helyére (részben igaz) koncepciójára és tartalékos rendszer prioritásàra.
Ui mobilról írok.
Ez szerintem nem igaz
Majd a Rábánál csinálnak egy 6x6 os vagy egy 4x4 es páncélozott (félhordó alakú) könyű lővész járművet. Minden cicco nélkül:p
És rárakják a tetejére a BTR tornyot o_O
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
D

danielblack

Guest
Nyilván. Falura, kabát alá bőven megtették volna. Mivel százas nagyságrendben álltak, hazai fejlesztés is mehetett volna, mert ez már szép mennyiség.
Minden tekintetben jobb gép volt. A BTR egyszerűen nem harci alkalmazásra való, nem is arra lett tervezve.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Nyíregyháza tanyabokor. Egy esős télen mint a a mostani a szántó földek és határ úgy néz ki mint a jó orosz sztyep 1941 ősszén. A főutak,sztrádák, utak mellet a földeken, szántókon, legelőkön negyedén áll a belvíz. Magyarán ha külterületen bármiféle kerekes vagy lánctalpas technikával letérsz szinte alig egy két km után belesülyedsz a felázott talajba. Hiába néz ki jól a teteje. Így bármiféle felvonulást ezeken a területeken kár lenne erőltetni. És ez igaz az év 2-4 hónapjára. Ez nem a jó bejáratott lőtér ahol lehet száguldozni.
Hülyeséget írok. Mint mindig :confused:


akkor tegyünk ki a határra táblákat: "Jó időben támadni tilos!"

problem solved
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 138
4 213
113
A tarcsisok is fognak kiképzést kapni rá. A lőtereket nem csak sport hanem "részben" felkészítés kiképzés céljábol is építik. Benne is van a lőtér koncepcióban. Laktanyák lőtérrel együtt kicsit drágák lettek volna plusz a hiénák a koncepciót szétszedik. Így okosban megcsinálták ehető tálalásban.
Jó párran leírták már. És egyre úgy tűnik hogy a folyamatok is ebbe az irányba tartanak. Hogy a "nehéz" dandár lesz felkészítve szerződéses és hívatásos állományal. Legalábbis a 80-90% a.
A könnyü lővészek dandár vagy zászlóalj szinteken meg tartalékosokból fognak állni főként. 80-90% ban. Tehát pl okáért a leendő szabolcsi ÖTT/ÖMT állomány (járási csak formaliag fog létezni) lesz majd a Bocskai lövészdandár tartalékos (könnyü lővész) állománya. Megyei szinten zászlóalj szinten. Régió szinten ezed vagy dandár szinten lesz.
Na ez a koncepció az MH nál. Ezért is erőltetik az önkéntes rendszert. Hogy honnét szedem le az infot. Elég csak rátekintenni a leendő lőterek helyére (részben igaz) koncepciójára és tartalékos rendszer prioritásàra.
Ui mobilról írok.
Ha rendesen fel akarják készíteni, kiképezni a tarcsisokat ezeken a lőtereken, akkor viszont szerintem, a lehetőségeket figyelembe véve közelebb kellett volna vinni őket a meglévő alakulatainkhoz. Van a kiemelt lőterek között is pár kakukktojás, ahol nincs laktanya a közelben.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal
D

danielblack

Guest
Egyébként tényleg egy nagy dagonya a legmelegebb 4-5 hónapokat leszámítva az Alföld. Én is Nyíregyházi vagyok.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 138
4 213
113
Majd a Rábánál csinálnak egy 6x6 os vagy egy 4x4 es páncélozott (félhordó alakú) könyű lővész járművet. Minden cicco nélkül:p
A Gammával/Respirátorral, Currussal karöltve. Utóbbi csinálná a festést, csak kell ott egy plusz ember, aki előtte a szendvicseket, és a többi szemetet kipucolja belőlük. :)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Keresse már elő nekem valaki azoknak a lőtéreknek a feltételeit, ahol a tartalékosok gyakorlatoznának.

mert gondolom az 50 m-es kispuska lőtér az nem elég.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 919
113
Keresse már elő nekem valaki azoknak a lőtéreknek a feltételeit, ahol a tartalékosok gyakorlatoznának.

mert gondolom az 50 m-es kispuska lőtér az nem elég.

Ne nevettesd ki magad kérlek!Nem cél az,hogy ormálisan ki legyenek képezve!Az a cél,hogy darabra meglegyenek.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ne nevettesd ki magad kérlek!Nem cél az,hogy ormálisan ki legyenek képezve!Az a cél,hogy darabra meglegyenek.

Ironia, ugye. Nem akartam egyből ezt betenni, egyébként ma kaptam:
em622hist75xc.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Keresse már elő nekem valaki azoknak a lőtéreknek a feltételeit, ahol a tartalékosok gyakorlatoznának.

mert gondolom az 50 m-es kispuska lőtér az nem elég.

Ne nevettesd ki magad kérlek!Nem cél az,hogy ormálisan ki legyenek képezve!Az a cél,hogy darabra meglegyenek.
Darabra és viszonylag normálisan ki legyenek képezve! Erre van lesz bő 4-6 évük.

Keresse már elő nekem valaki azoknak a lőtéreknek a feltételeit, ahol a tartalékosok gyakorlatoznának.

mert gondolom az 50 m-es kispuska lőtér az nem elég.
Mivel minden lőtér ha megfigyelted és utánanéztél volna akkor szembetűnhetett az tényező hogy mindegyik külterületen fog fekszeni. Ebből következik hogy nem csak 50 méteres pályával terveznek. Lásd Újfehértó: 25 ezer nm az közel 5 futbalpálya nagyságú terület.
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=...20171106.pdf&usg=AOvVaw3fooeefINuhVL-1roZ0ryS vagy íme a pataki működő lőtér linkje. Több mint valószínűleg itt lesz a pataki lőtér is. Hely van dögivel.
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=...lenloter.hu/&usg=AOvVaw2kbAbP7bh6iD1lzA2mxust
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and marton

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ha rendesen fel akarják készíteni, kiképezni a tarcsisokat ezeken a lőtereken, akkor viszont szerintem, a lehetőségeket figyelembe véve közelebb kellett volna vinni őket a meglévő alakulatainkhoz. Van a kiemelt lőterek között is pár kakukktojás, ahol nincs laktanya a közelben.
Első körben jó vélemény kialakítására gyúrnak a fiataloknál. A Újfehértó járásilag nyíregyhez tartozik. Mivel járáson belül van és van hely és nem került a hely költségvetési pénzbe így érthető hogy miért oda tervezik. Nyíregyen a régi simai úti lőtér jöhetett volna szóba. De az már "tájvédelmi" körzet. A többi területért meg fizetni kellet volna. (szerintem a közvélemény miatt inkább ezt kicsit hanyagolták a választások előtt)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 418
113
Ha gyors combat boat-ok, akkor átvisznek (vagy levisznek, vagy felvisznek, ...) felderítőket, kommandósokat a Dunán, Tiszán, ...
Az ellenség által felépített ponton hidakat éjszaka megközelítik és vagy ezekről semmisitík meg (pl.: a Finn Watercat a Nemo toronnyal), vagy a búvárokat ezekről rakják ki.
Az új gyors hajókat (70-90 km/óra) a partról sokkal nehezebb kilőni, mint a lassú Nestin-eket.
Megsemmisítésre ott a tüzérség vagy a Gripen. Még csak meg se kell közelíteni így a hidat. Másrészt mivel is rombolná le? Harmadrészt hogyan közelítené meg? Mert a parton több megfigyelő és lesállás is lesz az ellentől míg odaérnek. Még AK-val is szitává lehet lyuggatni.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 418
113
A flottila feladata az aknaszedés és akna rakás a frontvonal mögött. Ezért vannak aluminium ötvözetből és ezért nincsenek páncélozva sem. Ha a túlsó partról géppuskáznak, nem szedünk aknát. A hajókat a kommancsok már eladták volna, de a NATO kérésére 3 nagyot és néhány kissebbet üzemben tartunk. Elsősorban azért, hogy a képesség megmaradjon. Tapasztalt hajóvezető, hajógépész és fedélzetmester sem terem minden bokorban, a gyakorlásra meg jók az AN-ek is. Persze minden pénzt el lehet költeni gyorsjáratú hajók vásárlására és üzemeltetésére -> egy gázfröccs egy vacsora, de egyelőre ez a realitás. Ha remotorizálják és korszerű navigációs berendezésekkel szerelik fel őket, már az is jó hír.
Értem én ezt, de ha lerobbantják a hidakat (márpedig le fogják azonnal) mindjárt nem megy senki sehová a Dunán. Azt is értem hogy képesség ez,és kell egy ilyen is a Natonak. Meg azért ez egy operett hadiflotta is, egy kis emlék a Monarchiából, mint a huszárok. De még több ilyen hajót... Az átkelő képességet lenne célszerűbb fejleszteni szerintem.
Egy kérdést ha már úgy gondolom hogy szakmabeli vagy. Az AN-2-k közúton szállíthatók? Illetve megoldható -e pl hogy Pesten felrakják a trélerre és mondjuk Győrnél vízre teszik? Illetve ha igen akkor a kb vontatási sebessége mennyi lehet közúton?