A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 394
11 389
113
T

Törölt tag 1945

Guest
Még 860 Norvég rádió.

A magyar hadsereg harcászati rádiórendszerét egy többségében norvég állami tulajdonú cég szállítja.
Magyarország még 860 rádiókészüléket vásárol az idén, így összesen 4600 ilyen berendezésre fogják alapozni a honvédség belső kommunikációját.


Tárgyalnak a norvég pilótaképző akadémiával arról, hogy egy kelet-magyarországi reptéri bázison kezdjék meg az oktatást évente 200 norvég kadétnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Hat nem értünk egyet. A hadseregünk megjelenésében is tükrözze már a professzionalizmust.

A Honvédség a műbőr tártáskától és a Mofém rohamsisaktól nem szabadul, juszt se. :) A viccet félretéve, a régi ruházat biztosan kikopik és újra cserélik mindenhol, gondolom, hamarosan. Sajnos sisak ügyben borúlátóbb vagyok. Tényleg, néha egy fotón van mondjuk egy raj és ott legalább 3-4 féle sisak a fejeken. Azért ez tényleg túlzás. Minden fórumon, megnyilatkozáson kihangsúlyozzák, a haderőfejlesztés legfontosabb része, a katona. Na akkor rajta, rendeljenek már meg 20.000 kevlár sisakot, egy típusból, mindenféle méretben és egységesítsék ezt a felszerelést végre. Nem lehet tétel, a mostani beszerzéseket látva, a sisakok beszerzése, legalább az aktív állománynak. Még ha a királyi Honvédség acél rohamsisakja lenne, az legalább kinézett valahogy. Ez a szovjet típus, piszok ronda is még. :)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 698
5 562
113
Még 860 Norvég rádió.

A magyar hadsereg harcászati rádiórendszerét egy többségében norvég állami tulajdonú cég szállítja.
Magyarország még 860 rádiókészüléket vásárol az idén, így összesen 4600 ilyen berendezésre fogják alapozni a honvédség belső kommunikációját.


Tárgyalnak a norvég pilótaképző akadémiával arról, hogy egy kelet-magyarországi reptéri bázison kezdjék meg az oktatást évente 200 norvég kadétnak.

Megmondtam előre a mâsik topikban, hogy rádió lesz Nasams bejelentés helyett :D
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
A Honvédség a műbőr tártáskától és a Mofém rohamsisaktól nem szabadul, juszt se. :) A viccet félretéve, a régi ruházat biztosan kikopik és újra cserélik mindenhol, gondolom, hamarosan. Sajnos sisak ügyben borúlátóbb vagyok. Tényleg, néha egy fotón van mondjuk egy raj és ott legalább 3-4 féle sisak a fejeken. Azért ez tényleg túlzás. Minden fórumon, megnyilatkozáson kihangsúlyozzák, a haderőfejlesztés legfontosabb része, a katona. Na akkor rajta, rendeljenek már meg 20.000 kevlár sisakot, egy típusból, mindenféle méretben és egységesítsék ezt a felszerelést végre. Nem lehet tétel, a mostani beszerzéseket látva, a sisakok beszerzése, legalább az aktív állománynak. Még ha a királyi Honvédség acél rohamsisakja lenne, az legalább kinézett valahogy. Ez a szovjet típus, piszok ronda is még. :)
van erre egy mondás. nem elég jónak lenni, jónak is kell látszani. azaz teljesen jogos.ez nem lehet pénz kérdés.
 
W

Wilson

Guest
Olvassátok el a kommenteket is! 8 órás éjszakai túlóra után én inkább a kommenteket olvasom és röhögök mint hogy aludjak! Jobb mint a kávé :D

Tiszta kabaré,mindig meglepődöm amikor olvasom a kommenteket,hogy bár egyeseknek alapvető szövegértelmezési problémái vannak, de meg vannak arról győződve,hogy ők aztán megfellebezhetetlen szakértői a témának.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 816
113
Még 860 Norvég rádió.

A magyar hadsereg harcászati rádiórendszerét egy többségében norvég állami tulajdonú cég szállítja.
Magyarország még 860 rádiókészüléket vásárol az idén, így összesen 4600 ilyen berendezésre fogják alapozni a honvédség belső kommunikációját.


Tárgyalnak a norvég pilótaképző akadémiával arról, hogy egy kelet-magyarországi reptéri bázison kezdjék meg az oktatást évente 200 norvég kadétnak.

Minek jönnének ide a norvégok???
Van elég repülőterük, van elég repülőgépük, van elég szabad légterük.
Van elég pénzük, hogy újabb és korszerűbb alapfokú kiképzőgépeket vegyenek, ha szükséges.

Nem tudom, mennyire pontosak az adatok, de:

Royal Norwegian Air Force Flight Training School
16-18 Saab MFI-17 Supporter
9 F-16B

Lehet hogy az L-39NG alapfokú sugárhajtású kiképzőgéppel fognak Magyarországon gyakorolni? :rolleyes:
Mert az nincs nekik. Valószínűleg most Angliába vagy Amerikába küldik emiatt a pilótáikat.
Mert ahogy már korábban számoltuk, évente 2-4 magyar vadászpilóta képzése nem használja ki a 3-4 L-39NG kapacitását.

Valószínűleg napsütéses jó idő az nálunk van több.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
511
1 408
93
Minek jönnének ide a norvégok???
Van elég repülőterük, van elég repülőgépük, van elég szabad légterük.
Van elég pénzük, hogy újabb és korszerűbb alapfokú kiképzőgépeket vegyenek, ha szükséges.

Nem tudom, mennyire pontosak az adatok, de:

Royal Norwegian Air Force Flight Training School
16-18 Saab MFI-17 Supporter
9 F-16B

Lehet hogy az L-39NG alapfokú sugárhajtású kiképzőgéppel fognak Magyarországon gyakorolni? :rolleyes:
Mert az nincs nekik. Valószínűleg most Angliába vagy Amerikába küldik emiatt a pilótáikat.
Mert ahogy már korábban számoltuk, évente 2-4 magyar vadászpilóta képzése nem használja ki a 3-4 L-39NG kapacitását.

Valószínűleg napsütéses jó idő az nálunk van több.

Szerintem ez inkább civil program lenne. Egyszerűen nem látom, mit kezdene a norvég légierő évi 200 pilótával!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and honved

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 816
113
Szerintem ez inkább civil program lenne. Egyszerűen nem látom, mit kezdene a norvég légierő évi 200 pilótával!

A Honvédség mit nyilatkozott, nekik mennyi pilótára lesz szükségük, ami miatt beindították a pilótaképzést? Ők is 100 és 200 közötti számot mondtak, ha jól emlékszem. (3 váltás minden repülő eszközre.)

Vagy arra gondolsz, hogy a norvégok létesítenének Magyarországon valahol civil képzést? És ha már itt vannak, hoznak 200 norvég pilótát is a következő pl. 10 évben?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 358
113
Hu mit nem kaptam amikor a magyarorszagi pilotakepzesrol irtam berkepzessel karoltve... De hanyan hanyszor.... Ugyan az a szitu volt mind a civil es katonai hasznalatu repuloter esete....

Mind ki van talalva hogy nyereseges legyen boven... /egy kis zsebpenz de akkor is penz.../ hiaba mondtam a vadaszpilotakon tul nem latott senki hiaba irtam nem ertettek meg.../ de nem is csak pilotakbol all egy repuloeszkoz szemelyzete./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 358
113
Hamarosan mar tenyleg itt az ideje a tartalekos rendszerhez valo nyulasnak. /ei valodi kontraktor szarnyanak felallitasa is./ kellhet meg a mol csoport nak./akkor lone ki csak igazan/
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 575
15 555
113
Nem értitek!!! :) A norvég pilótáknak egyszerűbb és olcsóbb a tengeri célok leküzdését gyakorolni, hogy nincs alattuk tenger. Valamint a norvég pilóták megoszlása a következő lenne: a 200-ból 130 férfi, 25 nő, 22 nőférfi, 2 férfinő és 3 egyéb. A pilcsiképzést S. Gyuri bácsi fizeti és a férfiak és nők utána itt maradnak, csak az "egyebek" mennek haza.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 358
113
Nem csak vadaszgepbol all egy orszag repullo flottaja. /es nem csak legierobol.../ es nem csak merevszarnyasbol.