A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Szép felsorolás na meg számok is. A gond vele hogy kik fogják kezelni,karbantartani továbba honnét akasztol le mellé több száz, ezer lövészt? Mert szép dolog a modern über technika. De attól még a leendő fiatal katonákat csak részben fogod tudni megszólítanni. Mert nem minden a technika pénz. Motíváció is kellene hozzá. Aki csak a pénzért megyen ................
Félre ne érts nem a modern technika ellen vagyok.
igen igen tudom , de szvsz ezt az ember problémát még mindig nagyon egyszerűen meglehetne oldani ha a fizetésből nem csak éhen dögleni lehetne
Mit is akart Pompeo?

- írják alá a DCA-t
- vegyenek amerikai gázt
- vegyenek amerikai fegyvert
- Huawei és más kínai cégek helyett amerikai cégek bevonása
- Ukrajna kérdése
- Paks bővítése (legyenek bevonva az amerikai cégek is?)
Arcas tökéletesen megválaszolta
Szvsz ennek egy részét kapásból felszippantaná a Bocskai.
Illetve a Balaton vonalában kellene még alakulat, mert nem igazán van ott. Meg Északra.
hát nézd , ha azt nézzük amit én leírtam (3 lövészdandár , 1 harckocsi dandár , 2 légvédelmi r.e. , meg a krd)
akkor én úgy raknám el őket (Dandár szinten írom csak le) hogy :
MH 2. Szolnok -KRD.
MH 5. Debrecen/Hódmező - GLD.
MH 25. Tata/Miskolc/Dunakeszi - GLD.
MH 108. Pécs/Baja/Kaposvár - GLD.
MH 8. Tapolca - HK.
MH 12. Győr - légvédelmi r.e.
MH 18. Mezőtúr - légvédelmi r.e.

Valahogy kb így :D
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Ez egy szép felsorolás! Úgy is lehet mondani, hogy derék.. Szerintem ezek után ha tőlük veszünk szállítógépet , ne több év szállításra adják. Ugyanez vonatkozik a rakétarendszerre is. És egyiket se adják aranyáron, egy plusz 0-val. Ha netán úgy alakul, hajlandóak- e F-35-t eladni. Na, azért erre kíváncsi leszek, hogy adnak-e,feltéve ha rendelünk.
Én már régóta itt olvasom a fórumot és sok fejlesztésbe és beszerzésbe bízva bíztam , de az hogy nekünk F-35 adjanak , hát ha ez lesz lemegyek hídba pedig nem 15 éves vagyok :D de megcsinálom , inkább a Kínaiak előbb szerintem.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Én már régóta itt olvasom a fórumot és sok fejlesztésbe és beszerzésbe bízva bíztam , de az hogy nekünk F-35 adjanak , hát ha ez lesz lemegyek hídba pedig nem 15 éves vagyok :D de megcsinálom , inkább a Kínaiak előbb szerintem.
mielőtt kifejteném a dolgot azért megkérdezem. Miért gondolod hogy az F35 ennyire elképzelhetetlen itthonra :? :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
mielőtt kifejteném a dolgot azért megkérdezem. Miért gondolod hogy az F35 ennyire elképzelhetetlen itthonra :? :D
1 Szerintem nekünk túl korai még az F-35
2 A gripen képpeségei vajon ki vannak 100% ban használva?
3 A szomszédok F-16 ba vajon mennyi éves repült óraszám lesz? 100-150?
4 A szomszédok vajon mikora érik el a teljes F-16 képpeség kihasználást?
5 Ezekből következően szerintem számunkra ráérne az az F-35 ös 2026 (30) után is.
6 Addigra meg ki tudja milyen vilagpolitika agygörcsök (helyzetek) lesznek itt :D
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 151
113
1 Szerintem nekünk túl korai még az F-35
Ez egy szobjektiv dolog,...hány éve is használunk mi 4+ gen gépet? A szomszédok még csak most rendelnek/helyezik üzembe...
2 A gripen képpeségei vajon ki vannak 100% ban használva?
Nincsenek. Ebből nem következik egyenesen, hogy 6-8 év múlva egy magyar F-35-sé sem lesz - látva a jelenlegi haderőfejlesztési beszerzéseket.
3 A szomszédok F-16 ba vajon mennyi éves repült óraszám lesz? 100-150?
Szerintem szerencsések vagyunk, hogy eddig a Gripen-t béreltük. Egy esetlegesen anno megvásárolt gépek fele mára már rég a füvön volna...
4 A szomszédok vajon mikora érik el a teljes F-16 képpeség kihasználást?
Sehol sincs kolbászból a kerités, kb. úgy lesznek mint mi a Gripen képességeivel...
5 Ezekből következően szerintem számunkra ráérne az az F-35 ös 2026 (30) után is.
A 26 utánban egyetértek,...de látható, hogy időben kell rá feliratkozni,...lehet még ma is későn lenne, ha csak nincsenek kieső példányok - lásd török gépek.
6 Addigra meg ki tudja milyen vilagpolitika agygörcsök (helyzetek) lesznek itt :D
Ki tudja, de azért a jelekből néhány dologra lehet következtetni...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Megint felteszem a kérdést,hogy miféle harci helyzetre kéne is felkészűlni?Mert szerintem a hozzászólók többsége egy klasszikus 3.generációs gépesitett háborúban gondolkodik.Csakhogy a környezetünkben az utóbbi 70évben ilen nem volt.Térségünkben 3háború volt,jugo,ukrán és a moldáviai.Mindhárom hibrid háború volt.
Hát nézzük meg , 1 Lövészdandárban kéne lennie ideális esetben (tegyük fel hogy a német struktúrát nézzük) legalább ha csak a FŐ komponenseket nézzük 3x44 db láncos IFV , 1x44 db Harckocsi , 1x12 Felderítőjármű ,1x12 AT jármű , 1x16 db SPH + 1x8 db MLRS (és még nagyon sok dolgot nem írtam le, tudom , fő komponenseket néztem most)
Tüzérséget szerintem alultervezed.18SPH+8MLRS az csak a támogató tüzérség,ahoz még kell a kisérő tüzérség is.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 687
113
Tüzérséget szerintem alultervezed.18SPH+8MLRS az csak a támogató tüzérség,ahoz még kell a kisérő tüzérség is.
Ahhoz mit szólnál, ha az IFV-khez OTO Melara 76 gyorstüzelő ágyútornyot rendszeresítenénk, 40 km hatótávú Vulcano irányított , rakétapóthajtású lőszerrel. Az finom lesz?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Ennek mi köze egy esetleges F-35 beszerzéshez?
T-72 képességei sincsenek kihasználva aztán mégis vesznek Leo-t is.

Amigo, gondolkozz már egy kicsit!
A T-72-esek már akkor elavult kohószökevények voltak, amikor a Gripenjeink először repültek. Grátisz alig maradt pár darab.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ahhoz mit szólnál, ha az IFV-khez OTO Melara 76 gyorstüzelő ágyútornyot rendszeresítenénk, 40 km hatótávú Vulcano irányított , rakétapóthajtású lőszerrel. Az finom lesz?
Légvédelmi autómata ágyú,túl nagy és nehéz egy IFVnek.Olasz Leo1 változatra épitették rá egy változatát,és rendesen kitöltötte.A csövét és lőszerét használja a dél afrikai Rooikat,az a torony is nagy egy IFVnek.IFV/APC alapú támogató járműbe való.Az angol Vickers Mk11be mondjuk egy L7es löveget éitettek-de nem került sorozatgyártásra
http://www.military-today.com/artillery/vickers_mk11.htm
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Amikor APC/IFV-re raknak 155mm-es ágyút ilyen gyönyörűségek születnek.
AGM_Boxer.JPG

(Csak szerintem ritka ocsmány?:D Tudom nem a külső számít, de na.:p)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Gondolom ez összefügghet azzal hogy a horvátoknak nem maradt repülni képes gépsas. A migjeik kikopnak. Az izreeli f-16 nak úgy néz ki lőttek. Új gépre meg alig van pénz. Leszámítva a múltkori emlegetett 6 db új lehetséges f-16 ot. Az meg édes kevés lenne nekik. (Viccnek is rosz)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
Gondolom ez összefügghet azzal hogy a horvátoknak nem maradt repülni képes gépsas. A migjeik kikopnak. Az izreeli f-16 nak úgy néz ki lőttek. Új gépre meg alig van pénz. Leszámítva a múltkori emlegetett 6 db új lehetséges f-16 ot. Az meg édes kevés lenne nekik. (Viccnek is rosz)
Meg ide jöhet az lng terminálba való részesedésünk.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Megint felteszem a kérdést,hogy miféle harci helyzetre kéne is felkészűlni?Mert szerintem a hozzászólók többsége egy klasszikus 3.generációs gépesitett háborúban gondolkodik.Csakhogy a környezetünkben az utóbbi 70évben ilen nem volt.Térségünkben 3háború volt,jugo,ukrán és a moldáviai.Mindhárom hibrid háború volt.

Tüzérséget szerintem alultervezed.18SPH+8MLRS az csak a támogató tüzérség,ahoz még kell a kisérő tüzérség is.
nem véletlen , ez nem egy tüzér dandár , direkt csak kizárólag támogató tüzérséget adnék egy dandárnak azért oda tudnak ám rendesen verni ebben a mennyiségben is

Ahhoz mit szólnál, ha az IFV-khez OTO Melara 76 gyorstüzelő ágyútornyot rendszeresítenénk, 40 km hatótávú Vulcano irányított , rakétapóthajtású lőszerrel. Az finom lesz?
hát addig a két oldal lövésig amíg fel nem borul addig tökéletes lenne :D amúgy Isten ments
Amikor APC/IFV-re raknak 155mm-es ágyút ilyen gyönyörűségek születnek.
AGM_Boxer.JPG

(Csak szerintem ritka ocsmány?:D Tudom nem a külső számít, de na.:p)
Még annál is ocsmányabb :D
osztom a véleményeteket , ocsmány egy szörnyeteg :D
Meg a 2-1-es győzelmünk. :D
jó drága volt akkor :D
Gondolom ez összefügghet azzal hogy a horvátoknak nem maradt repülni képes gépsas. A migjeik kikopnak. Az izreeli f-16 nak úgy néz ki lőttek. Új gépre meg alig van pénz. Leszámítva a múltkori emlegetett 6 db új lehetséges f-16 ot. Az meg édes kevés lenne nekik. (Viccnek is rosz)
van most nekik más gondjuk is , kapóra jött ez nekik szerintem , kérdés csak hogy nekünk a gyakorlatban ez miért lesz jó