A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Van nagyjából 200 BMP-1 meg 200 BMP-2.

Most a BMP-2-et akarják lecserélni. Az 1-es az gondolom már csak múzeumi darab.

Nem tudom. Tartalékban biztosan még van nekik bőven. Mivel gyártották, ha van eszük, még néhány évig lekonzerválják. A Pandúr-2 nem a BMP helyett jön nekik.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Nem tudom. Tartalékban biztosan még van nekik bőven. Mivel gyártották, ha van eszük, még néhány évig lekonzerválják. A Pandúr-2 nem a BMP helyett jön nekik.

Úgy értettem az új IFV fogja lecserélni a BMP-2-t.

Pandur már régen van nekik, Pélául a Tábor melletti csata amit a Fabia nyert 5 Pandur ellen még 2016-ban játszódott. :D
 
  • Tetszik
Reactions: honved

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
a pénz megvan , akarat kérdése az egész (még mindig)
Van nagyjából 200 BMP-1 meg 200 BMP-2.

Most a BMP-2-et akarják lecserélni. Az 1-es az gondolom már csak múzeumi darab.
BMP1-esek nagy része max a vastelepig tud elmenni , amint érkeznek az új IFV dobják ki ők is az összeset
Hát majd vesznek eleget :D

Három fogatókönyvet látok

  1. ez lenne a legjobb - valaki ott fönt rácsapott az asztalra és kerül amibe kerül alapon lesz megfelelő mennyiségű high-tech APC, IFV
  2. ez lenne a legrosszabb - lesz véve kevés de high-tech dolog(pl. csehek is anno 240 Pandur 2-t terveztek aztán 107 lett a vége ami nyilván vicc mennyiség ha azt nézem hogy nekik nincs tartalékba mondjuk Btr), lenne modern operetthadsereg
  3. kompromisszumos - Pumához, Boxerhez képest lenne véve olcsóbb de megfelelő mennyiségű technika, mondjuk CV9035 meg Patria
Azt mondják hogy mindent pofára adnak úgyhogy kérdés hogy svédek, finnek mennyiért adnának technikát.
mert a németek nem adhatnak pofára pár jó vasat ? ;)
Nem tudom. Tartalékban biztosan még van nekik bőven. Mivel gyártották, ha van eszük, még néhány évig lekonzerválják. A Pandúr-2 nem a BMP helyett jön nekik.
pontosan úgy van nekik tartalékban mint nekünk MiG29-es
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
a pénz megvan , akarat kérdése az egész (még mindig)

BMP1-esek nagy része max a vastelepig tud elmenni , amint érkeznek az új IFV dobják ki ők is az összeset

mert a németek nem adhatnak pofára pár jó vasat ? ;)

pontosan úgy van nekik tartalékban mint nekünk MiG29-es
A csehek is eladtak elég sok régi technikát felújítva az Excaliburon keresztül, szóval kérdéses mennyi maradhatott.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
A csehek is eladtak elég sok régi technikát felújítva az Excaliburon keresztül, szóval kérdéses mennyi maradhatott.
úgy értettem hogy ami van nekik az kb kuka , mert hagyták elrohadni őket ők is , legalábbis a régebbieket , alig van ami hadra fogható lenne normálisan
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
úgy értettem hogy ami van nekik az kb kuka , mert hagyták elrohadni őket ők is , legalábbis a régebbieket , alig van ami hadra fogható lenne normálisan

Lesz nekik kb. 110 APC meg 210 IFV. Laikusként ez nagyon kevésnek tűnik egy 10 milliós országnál.

Ha a pénz se számít akkor nálunk mennyi lenne az optimális darabszám ami a páncélozott járműveket illeti(IFV+APC)? Én úgy 500-600-ra saccolnám, hozzáértők majd kijavítanak. :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Lesz nekik kb. 110 APC meg 210 IFV. Laikusként ez nagyon kevésnek tűnik egy 10 milliós országnál.

Ha a pénz se számít akkor nálunk mennyi lenne az optimális darabszám ami a páncélozott járműveket illeti(IFV+APC)? Én úgy 500-600-ra saccolnám, hozzáaértők majd kijavítanak. :)
Mi az,hogy ideális darabszám?Milen szempontbol ideális?Milyen szervezésű hadseregnek ideális?Milyen harcászati elvek mentén ideális?Miféle ellenségre készűlve?Valaki tudja,hogy 2026ra milyen szervezetű lesz az MH?Pl a közepes dandár egy francia tipusú könnyűpáncélos szervezet lesz,vagy inkább a polák Pátriákkal felszerelt egységekhez fog hasonlitani?Könnyű dd alatt mit fognak érteni?Mien feladatra lesznek kihegyezve?Stb.Felettébb viszonylagos dolog az ideális
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
úgy értettem hogy ami van nekik az kb kuka , mert hagyták elrohadni őket ők is , legalábbis a régebbieket , alig van ami hadra fogható lenne normálisan
Valahol olvastam hogy a csehek költségvetési és egyéb okok miatt kb 2-3 zl nyi bmp -t kívánnak modernizálni. Egyrészt másodvonalba másrészt a tartalék erőknek. Valami 20 mm távvezérelt tornyot vagy a régi 14.5 feles gépágyút rakják a régi löveg helyére. Persze minden jóval megtűzdelve. A polákok szintén valami 200-300 db?? bmp ét kívánnak felmodernizálni. Ott is az űrmérettel hezitálnak. Másodvonalba meg a tartalék erőknek a feljavított 72 es mellé. Lehet hogy le vannak amortizálva meg egyebek. De ahol van belőle ott a kohószökevény állapotra másképp gondolkodnak mint itt. Mert van amit fel lehet javítani és ki tudnak majd állítani. Ezáltal is jóval előrébb lesznek azok az erők. Plusz a hazai hadiparuk is.
Nekünk meg semmilyen kohószökevény nem maradt. Pedig ha lenne 100-150 db akkor mi is jóval rugalmasabban tudnánk azokat a másod il tartalék erőkhöz lökni. Plusz egy kis hazai ipari támogatásról nem is beszélve. Nem kellene mindenből minden egyszerre jó valutáért fizetni. Mert lehet hogy egyesek szerint van pénz. Csak ép azt felejtik hozzá tenni hogy az a pénz nem egyből hanem évekre lebontva állna rendelkezésre. Ahogy a gdp ezzel együtt a védelmi költségvetés növekedne. De ehhez jó eu és világgazdasági feltételek is kellenének. Hogy az a 2% (3%) meglegyen. Elég egy rossz év a világban/eu ban. Utána örülhetünk annak is hogy a leendő beszerzések "csak" késni fognak. És nem fogják lefújni. Lásd Románok.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Lesz nekik kb. 110 APC meg 210 IFV. Laikusként ez nagyon kevésnek tűnik egy 10 milliós országnál.

Ha a pénz se számít akkor nálunk mennyi lenne az optimális darabszám ami a páncélozott járműveket illeti(IFV+APC)? Én úgy 500-600-ra saccolnám, hozzáaértők majd kijavítanak. :)
hát hogy mi a kevés az mint olyan elég szubjektív :D de az a 330 vas az tény hogy kevés szerintem is :)
Nézd , szerintem itthon ÉN már nagyon örülnék ha lenne 3 normális Lövészdandár , 1 Harckocsi Dandár , 2 légvédelmi rakéta ezred meg a KRD Szolnokon. Hogy ez mit jelent ami a vasakat illeti?
Hát nézzük meg , 1 Lövészdandárban kéne lennie ideális esetben (tegyük fel hogy a német struktúrát nézzük) legalább ha csak a FŐ komponenseket nézzük 3x44 db láncos IFV , 1x44 db Harckocsi , 1x12 Felderítőjármű ,1x12 AT jármű , 1x16 db SPH + 1x8 db MLRS (és még nagyon sok dolgot nem írtam le, tudom , fő komponenseket néztem most)
Na ezt instant szorozzuk be hárommal , kijön 396 db láncos IFV , 132 harckocsi , 36 felderítő jármű , 36 AT jármű , 48 SPH és 24 MLRS ( mégegyszer , német struktúra és csak a fő elemeket adtam össze amik hirtelen az eszembe jutottak)
aztán az 1 harckocsi dandárban kéne minimum 2x44 db harckocsi, 2x44 db láncos IFV , 1x12 Felderítő jármű , 1x16 db SPH + 1x8 db MLRS
Tehát ha az én ideális szerkezetemet nézzük kell legalább : 484 láncos IFV , 220 harckocsi , 48 felderítő , 64 SPH és 32 MLRS
Hozzáteszem én láncos IFV párti vagyok , mások esküsznek a kerekesre , elfogadom de nekem ez lenne az ideális + a KRD meg a légvédelem , ez is kevés lenne amúgy arról nem is beszélve hogy réges-rég ha ilyen kis számokról esett szó hogy 220 hk elmosolyodtunk :) de hát ez van na , + a többi embernek lehet más az ideális MH ha ez a pár egység meglenne, lenne ember és meglennének a technikák amit felsoroltam én már boldog lennék , nem elégedett de boldog :) remélem azért tudtam segíteni valamit még akkor is ha csak ez az én véleményem

Valahol olvastam hogy a csehek költségvetési és egyéb okok miatt kb 2-3 zl nyi bmp -t kívánnak modernizálni. Egyrészt másodvonalba másrészt a tartalék erőknek. Valami 20 mm távvezérelt tornyot vagy a régi 14.5 feles gépágyút rakják a régi löveg helyére. Persze minden jóval megtűzdelve. A polákok szintén valami 200-300 db?? bmp ét kívánnak felmodernizálni. Ott is az űrmérettel hezitálnak. Másodvonalba meg a tartalék erőknek a feljavított 72 es mellé. Lehet hogy le vannak amortizálva meg egyebek. De ahol van belőle ott a kohószökevény állapotra másképp gondolkodnak mint itt. Mert van amit fel lehet javítani és ki tudnak majd állítani. Ezáltal is jóval előrébb lesznek azok az erők. Plusz a hazai hadiparuk is.
Nekünk meg semmilyen kohószökevény nem maradt. Pedig ha lenne 100-150 db akkor mi is jóval rugalmasabban tudnánk azokat a másod il tartalék erőkhöz lökni. Plusz egy kis hazai ipari támogatásról nem is beszélve. Nem kellene mindenből minden egyszerre jó valutáért fizetni. Mert lehet hogy egyesek szerint van pénz. Csak ép azt felejtik hozzá tenni hogy az a pénz nem egyből hanem évekre lebontva állna rendelkezésre. Ahogy a gdp ezzel együtt a védelmi költségvetés növekedne. De ehhez jó eu és világgazdasági feltételek is kellenének. Hogy az a 2% (3%) meglegyen. Elég egy rossz év a világban/eu ban. Utána örülhetünk annak is hogy a leendő beszerzések "csak" késni fognak. És nem fogják lefújni. Lásd Románok.
jó lesz az 2 zászlóaljnak is :) emlékszem erre a cikkre , most hirtelen megpróbáltam megkeresni de nem nagyon találtam , igen , elfelejtettem hogy a cseheknél a "pár darab" 70-90 darabot jelent kb ahhoz képest írtam pár darabot ami raktáron van nekik , anno láttam olyan cseh raktárat ami szarabb állapotban volt mint itthon a MiG-ek "tárolása" , nagyon nagyon nagyon sok volt nekik , ha 2 zl nyit feltudnak újítani már nagyon jók
a polákokat megértem mert ott több mint 1000 BMP1-es van hadrendben + szintén sok BMP2 még mindig ,abban igazad van de nem akartam/akarok belemenni hogy "mi lenne ha lennének még itthon is" , igen más lenne a helyzet , a románokról is meg már leírtam 100-szor hanem ezerszer hogy csak az arcuk nagy , mindig is az volt ,(anno hadgyakorlatokon is) mondanak sok mindent de kb ha a rendelések 20%-a ki lesz fizetve már örülni fognak , addig maradnak majd a régi vsz vasak kozmetikázásánál
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
hát hogy mi a kevés az mint olyan elég szubjektív :D de az a 330 vas az tény hogy kevés szerintem is :)
Nézd , szerintem itthon ÉN már nagyon örülnék ha lenne 3 normális Lövészdandár , 1 Harckocsi Dandár , 2 légvédelmi rakéta ezred meg a KRD Szolnokon. Hogy ez mit jelent ami a vasakat illeti?
Hát nézzük meg , 1 Lövészdandárban kéne lennie ideális esetben (tegyük fel hogy a német struktúrát nézzük) legalább ha csak a FŐ komponenseket nézzük 3x44 db láncos IFV , 1x44 db Harckocsi , 1x12 Felderítőjármű ,1x12 AT jármű , 1x16 db SPH + 1x8 db MLRS (és még nagyon sok dolgot nem írtam le, tudom , fő komponenseket néztem most)
Na ezt instant szorozzuk be hárommal , kijön 396 db láncos IFV , 132 harckocsi , 36 felderítő jármű , 36 AT jármű , 48 SPH és 24 MLRS ( mégegyszer , német struktúra és csak a fő elemeket adtam össze amik hirtelen az eszembe jutottak)
aztán az 1 harckocsi dandárban kéne minimum 2x44 db harckocsi, 2x44 db láncos IFV , 1x12 Felderítő jármű , 1x16 db SPH + 1x8 db MLRS
Tehát ha az én ideális szerkezetemet nézzük kell legalább : 484 láncos IFV , 220 harckocsi , 48 felderítő , 64 SPH és 32 MLRS
Hozzáteszem én láncos IFV párti vagyok , mások esküsznek a kerekesre , elfogadom de nekem ez lenne az ideális + a KRD meg a légvédelem , ez is kevés lenne amúgy arról nem is beszélve hogy réges-rég ha ilyen kis számokról esett szó hogy 220 hk elmosolyodtunk :) de hát ez van na , + a többi embernek lehet más az ideális MH ha ez a pár egység meglenne, lenne ember és meglennének a technikák amit felsoroltam én már boldog lennék , nem elégedett de boldog :) remélem azért tudtam segíteni valamit még akkor is ha csak ez az én véleményem


jó lesz az 2 zászlóaljnak is :) emlékszem erre a cikkre , most hirtelen megpróbáltam megkeresni de nem nagyon találtam , igen , elfelejtettem hogy a cseheknél a "pár darab" 70-90 darabot jelent kb ahhoz képest írtam pár darabot ami raktáron van nekik , anno láttam olyan cseh raktárat ami szarabb állapotban volt mint itthon a MiG-ek "tárolása" , nagyon nagyon nagyon sok volt nekik , ha 2 zl nyit feltudnak újítani már nagyon jók
a polákokat megértem mert ott több mint 1000 BMP1-es van hadrendben + szintén sok BMP2 még mindig ,abban igazad van de nem akartam/akarok belemenni hogy "mi lenne ha lennének még itthon is" , igen más lenne a helyzet , a románokról is meg már leírtam 100-szor hanem ezerszer hogy csak az arcuk nagy , mindig is az volt ,(anno hadgyakorlatokon is) mondanak sok mindent de kb ha a rendelések 20%-a ki lesz fizetve már örülni fognak , addig maradnak majd a régi vsz vasak kozmetikázásánál

Köszönöm a részletes választ.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Tehát ha az én ideális szerkezetemet nézzük kell legalább : 484 láncos IFV , 220 harckocsi , 48 felderítő , 64 SPH és 32 MLRS

Szomorú, de ezzel a kombóval talán még a top 5-ben is benne lennénk Európában. Pedig egyáltalán nem tűnnek eltúlzottnak ezek a számok csak az árcédula :rolleyes:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Szomorú, de ezzel a kombóval talán még a top 5-ben is benne lennénk Európában. Pedig egyáltalán nem tűnnek eltúlzottnak ezek a számok csak az árcédula :rolleyes:
hát , necces , Franciák , Brittek ,Németek , Lengyelek ,Svájc , Spanyolország , Olaszország :/ maradjunk a top10-ben valahol ott lennénk :rolleyes: az árcédula meg megbeszélés kérdése ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Mit is akart Pompeo?

- írják alá a DCA-t
- vegyenek amerikai gázt
- vegyenek amerikai fegyvert
- Huawei és más kínai cégek helyett amerikai cégek bevonása
- Ukrajna kérdése
- Paks bővítése (legyenek bevonva az amerikai cégek is?)

- írják alá a DCA-t - Megtörtént
- vegyenek amerikai gázt - Folyamatban (ezek szerint)
- vegyenek amerikai fegyvert - Folyamatban
- Huawei és más kínai cégek helyett amerikai cégek bevonása - Nem változik (tudtommal)
- Ukrajna kérdése - Nem változik
- Paks bővítése (legyenek bevonva az amerikai cégek is?) - Megtörtént
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 067
16 274
113
Leszarom a DMR fegyvert! Nem arra írtam! Általánosságban írtam.
De ha már a DMR fegyver. Ha egy rpk a kezébe vesz egy hosszú csövű Bren 2-t, amire neadjisten még egy optika is rá van szerelve, attól már alkalmatlan lesz a raj vezetésére?

Tökéletesen kurvara nem az a rajpk feladata hogy snipert játszon ahelyett, hogy a rábízott 8-10 ember harcát irányítaná.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Mit is akart Pompeo?

- írják alá a DCA-t
- vegyenek amerikai gázt
- vegyenek amerikai fegyvert
- Huawei és más kínai cégek helyett amerikai cégek bevonása
- Ukrajna kérdése
- Paks bővítése (legyenek bevonva az amerikai cégek is?)






Ez egy szép felsorolás! Úgy is lehet mondani, hogy derék.. Szerintem ezek után ha tőlük veszünk szállítógépet , ne több év szállításra adják. Ugyanez vonatkozik a rakétarendszerre is. És egyiket se adják aranyáron, egy plusz 0-val. Ha netán úgy alakul, hajlandóak- e F-35-t eladni. Na, azért erre kíváncsi leszek, hogy adnak-e,feltéve ha rendelünk.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
hát hogy mi a kevés az mint olyan elég szubjektív :D de az a 330 vas az tény hogy kevés szerintem is :)
Nézd , szerintem itthon ÉN már nagyon örülnék ha lenne 3 normális Lövészdandár , 1 Harckocsi Dandár , 2 légvédelmi rakéta ezred meg a KRD Szolnokon. Hogy ez mit jelent ami a vasakat illeti?
Hát nézzük meg , 1 Lövészdandárban kéne lennie ideális esetben (tegyük fel hogy a német struktúrát nézzük) legalább ha csak a FŐ komponenseket nézzük 3x44 db láncos IFV , 1x44 db Harckocsi , 1x12 Felderítőjármű ,1x12 AT jármű , 1x16 db SPH + 1x8 db MLRS (és még nagyon sok dolgot nem írtam le, tudom , fő komponenseket néztem most)
Na ezt instant szorozzuk be hárommal , kijön 396 db láncos IFV , 132 harckocsi , 36 felderítő jármű , 36 AT jármű , 48 SPH és 24 MLRS ( mégegyszer , német struktúra és csak a fő elemeket adtam össze amik hirtelen az eszembe jutottak)
aztán az 1 harckocsi dandárban kéne minimum 2x44 db harckocsi, 2x44 db láncos IFV , 1x12 Felderítő jármű , 1x16 db SPH + 1x8 db MLRS
Tehát ha az én ideális szerkezetemet nézzük kell legalább : 484 láncos IFV , 220 harckocsi , 48 felderítő , 64 SPH és 32 MLRS
Hozzáteszem én láncos IFV párti vagyok , mások esküsznek a kerekesre , elfogadom de nekem ez lenne az ideális + a KRD meg a légvédelem , ez is kevés lenne amúgy arról nem is beszélve hogy réges-rég ha ilyen kis számokról esett szó hogy 220 hk elmosolyodtunk :) de hát ez van na , + a többi embernek lehet más az ideális MH ha ez a pár egység meglenne, lenne ember és meglennének a technikák amit felsoroltam én már boldog lennék , nem elégedett de boldog :) remélem azért tudtam segíteni valamit még akkor is ha csak ez az én véleményem


jó lesz az 2 zászlóaljnak is :) emlékszem erre a cikkre , most hirtelen megpróbáltam megkeresni de nem nagyon találtam , igen , elfelejtettem hogy a cseheknél a "pár darab" 70-90 darabot jelent kb ahhoz képest írtam pár darabot ami raktáron van nekik , anno láttam olyan cseh raktárat ami szarabb állapotban volt mint itthon a MiG-ek "tárolása" , nagyon nagyon nagyon sok volt nekik , ha 2 zl nyit feltudnak újítani már nagyon jók
a polákokat megértem mert ott több mint 1000 BMP1-es van hadrendben + szintén sok BMP2 még mindig ,abban igazad van de nem akartam/akarok belemenni hogy "mi lenne ha lennének még itthon is" , igen más lenne a helyzet , a románokról is meg már leírtam 100-szor hanem ezerszer hogy csak az arcuk nagy , mindig is az volt ,(anno hadgyakorlatokon is) mondanak sok mindent de kb ha a rendelések 20%-a ki lesz fizetve már örülni fognak , addig maradnak majd a régi vsz vasak kozmetikázásánál
Szép felsorolás na meg számok is. A gond vele hogy kik fogják kezelni,karbantartani továbba honnét akasztol le mellé több száz, ezer lövészt? Mert szép dolog a modern über technika. De attól még a leendő fiatal katonákat csak részben fogod tudni megszólítanni. Mert nem minden a technika pénz. Motíváció is kellene hozzá. Aki csak a pénzért megyen ................
Félre ne érts nem a modern technika ellen vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Szép felsorolás na meg számok is. A gond vele hogy kik fogják kezelni,karbantartani továbba honnét akasztol le mellé több száz, ezer lövészt? Mert szép dolog a modern über technika. De attól még a leendő fiatal katonákat csak részben fogod tudni megszólítanni. Mert nem minden a technika pénz. Motíváció is kellene hozzá. Aki csak a pénzért megyen ................
Félre ne érts nem a modern technika ellen vagyok.

Szvsz ennek egy részét kapásból felszippantaná a Bocskai.
Illetve a Balaton vonalában kellene még alakulat, mert nem igazán van ott. Meg Északra.