A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Kérdezzétek lelki vezetőnket Tibi atyát, amúgy én is szeretném tudni :D
Szerintem a tartalékosokból is. Nagyon rá vannak katanva. Azzon se lepődnék meg hogy a kiképzés/felkészítés komolyabb lenne. Hónapokra tippelek. Szerintem nem egyszerre hanem lebontva modulrendszerben. Egyre jobban állnak rá az egyetemi/főiskolai toborzó/ismertető túrákra. Továbbá a honvédelmi kadét/alapismeretek programra is nagyon ráaltak a középiskoláknál. Sokkan azt hiszik hogy nincs semmi. De van. Csak még nincs olyan viszhangja. Hisz csak most indulnak elfele a dolgok.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 730
113
Ebben abszolút egyetértek. Szerintem is láncos kell a nehéz dandárba. A könnyű és a közepes meg megkaphatja a kerekest. Bár mondjuk úgy már kicsit érdekes a könnyű besorolás. A távlati terv szerintem az lesz, hogy a könnyűt is méretben fejleszteni fogják, amennyiben a jövőben rendelkezésre fog állni elegendő katona, mert 2 zászlóalj azért még nem egy dandár...;)
Van erről valakinek infója?

Egy zászlóalj sincs a szervezetében nemhogy kettő,de erről volt már szó.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 801
8 470
113
Kérdezzétek lelki vezetőnket Tibi atyát
tibi-atya-froccse-10-1024x577.jpg

Hányszor ajánlott kérdezni ? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A különleges nem a könnyű dandár.
És, ha mostani különleges kap még egy zászlóaljat? Mondjuk vagy még egy könnyű-vegyeset, vagy sima könnyűt, akkor az minek fog számítani? Még akkor is különleges lesz, vagy esetleg átnevezik gyors reagálásúnak, vagy akkor már könnyű-vegyes dandár lesz?
Nem kötözködöm, csak nem tudom, hogy mi alapján határoznak a dandár besorolásánál.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 948
123 522
113
És, ha mostani különleges kap még egy zászlóaljat? Mondjuk vagy még egy könnyű-vegyeset, vagy sima könnyűt, akkor az minek fog számítani? Még akkor is különleges lesz, vagy esetleg átnevezik gyors reagálásúnak, vagy akkor már könnyű-vegyes dandár lesz?
Nem kötözködöm, csak nem tudom, hogy mi alapján határoznak a dandár besorolásánál.
A különleges műveleti dandár a beígért 3 dandáros szervezeten felül működik, a normál dandároktól teljesen eltérő szerkezeti felépítéssel. Szóval azt hagyjuk ki ebből az egészből.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and honved

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Kérdezzétek lelki vezetőnket Tibi atyát, amúgy én is szeretném tudni :D
25 es 88 esete. Debrecen es hodmezo tekinteteben. Legalabbis szerintem ez a leglogikusabb... /uj helyorseg eggyenlore nem nyillik de ez nem jelenti azt hogy a kesobbiekbe ne tortenne ilyen./lasd reskitolto lokator allomas./ tipre elsonek nevbe alakul dd ve mind a ketto a gyengebbikhez kesobb rendelnek hozza egy zaszloaljat valahonnett.., /a konnyube meg a rendeszek is betagozodhatnak./ majd felfejlodes utan levalasztjak ujfent a hozzacsapott zaszloaljat a felfejlodott dd k nel meg szetszdik /megosztjak./ valamelyik zaszloaljat es ket felest csinalnak es toltogetik... Legalabbis eddig igy szerveztek...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 948
123 522
113
25 es 88 esete. Debrecen es hodmezo tekinteteben. Legalabbis szerintem ez a leglogikusabb... /uj helyorseg eggyenlore nem nyillik de ez nem jelenti azt hogy a kesobbiekbe ne tortenne ilyen./lasd reskitolto lokator allomas./ tipre elsonek nevbe alakul dd ve mind a ketto a gyengebbikhez kesobb rendelnek hozza egy zaszloaljat valahonnett.., /a konnyube meg a rendeszek is betagozodhatnak./ majd felfejlodes utan levalasztjak ujfent a hozzacsapott zaszloaljat a felfejlodott dd k nel meg szetszdik /megosztjak./ valamelyik zaszloaljat es ket felest csinalnak es toltogetik... Legalabbis eddig igy szerveztek...
Te tudod a legjobban mekkora sikertörténet az is...
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ennek van egy olyan elonye hogy a messzebb levo betagolt zaszloalj nagy mertekben onallosodik a dd tol. Amig annak az alarendeltegebe tarzozik. Igy onallo zaszloalja alakitasa konnyebb mert az onalosagot reszben mar megszerezte.., a dd tekintetebe azert hasznos mert a papirforma valtozik igy atmenetileg magasabb prioritasba kerul a dd mint teszem azt ezredkent ezert a lehetosegei is nagyobbak... Plusz kiepul egy dd torzs ami meg ha reszben feltoltott is csupan de hatekonyabb lehet mint egy ezred torzs /ami alapbol lenne./ igy a zaszlaljak megosztasakor eleg azok feltoltesere koncentralni a torzs toltese nem igenyel akkora eroforrast mert azt a csatolt zaszlalj megletekor mar feltoltottek/felkeszitettek.../ annyi valtozik hogy eddig tavoli zaszloaljra kellett keves energiat fordotani /nagyfoku onallosaga vegett./ ekkor viszont ket gyenge zaszloaljra kell koncentralni helyette ami kozel azonos /nem sokkal nagyobb/ eroforrast igenyel...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Te tudod a legjobban mekkora sikertörténet az is...
Igen :) /en nem is igy csinalnam /csinaltam volna.../ de nekem ez a szervezesi sema jott at... /es azota fejben szerintem nem sok minden valtozott e teren.../elmelettel elvileg amugy nincs baj csak az elmelet es a gyakorlat ez esetben nagyon messze all egymastol a sok kiszamithatatlan tenyezo miatt./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ezzel az ide oda csatolasos modszer legnagyobb hatranya az emberi tenyezo reagalasa.
Egyszeruen a jovot kiszamithatatlanna teszi az egesz a valtozas mind olyan a rendszer mukodeseben legyen az barmilyen rendszer atmeneti fennakadast okoz... Ezzel terhelve tulterhelve az allomanyt idolegesen majd a tisztulasi es bejarodasi folyamat vegen kezdodik mindwn elorrol... Es ezzel nagy streszhatasnak van kiteve az egyseg/alegyseg mint szervezeti egyseg/alegyseg /ezt nem ugy kell ertelmezni mind szemelyek halmaza hanem mint onallo "entitas"/ magasabb/ szervezes tekinteteben. /nem csak a magasegyseg tekinteteben a magasabbat nem ugy ertem./

Jajj pedig olyan jol elmagyaraztak anno nekem...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
A különleges műveleti dandár a beígért 3 dandáros szervezeten felül működik, a normál dandároktól teljesen eltérő szerkezeti felépítéssel. Szóval azt hagyjuk ki ebből az egészből.

Egyetértek, nekem is az jött le amikor elolvastam ,amit el lehetett olvasni a Zrínyi 2026-ról. A különleges erők egy más kávéház. Konkrétan, a szárazföldi erők felépítését írták úgy, hogy nehéz, közepes és könnyű dandár. Ebből nálam is az van, hogy a könnyű dandár is lövész alakulat lesz, a megnevezésének megfelelő fegyverzettel, szervezéssel. A tartalékosok kérdése még képlékeny. Feltöltést jelent majd az aktív erőknek, vagy külön kezelendő, új egységekként szerepelnek majd ? Most, minden megyei zlj saját nevet kap. Persze, ez nem jelent semmit. Valamint, az is a jövő titka, mire lesznek kiképzeve a végén ezek az erők pontosan. Mert tartalék kell harcjármű vezetőkből irányzókból, rajparancsnokokból, harckocsizókból, tüzérekből, légvédelmisekből,meg minden egyébből is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ennel az utobbinal valami silos megoldas egyszerubb lett volna de tok jo hogy vegre vannak uj termekeik /es innovativak./ mondjuk silos redszerrel konbinalva abszolut nyero lenne./silo ba billent a gep a silo folyat a billenokar adagol./
 

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
221
243
43
Tavaly neztem milyen baromi jo tabori konyhat csinalt a Gamma!!!!! Dicsertek a katonak is milyen praktukus.
Most latom h az is Karcher termek........ De legalabb jofele kulfoldi
cuccokat arulnak ........a sajat fejleszteseiken felul
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya