A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
Nem volt meglepi csak, nem lehetett beszélni róla. Én még nem ültem benne. De egyébként szerintem csak simán rajthagyták a török festést egyelőre.


Ma megtudhatjuk, hogy hol, kiknek, milyen konfigurációval, és milyen céllal lesz rendszeresítve?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 149
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 149
113
Üdv, új vagyok.

Ha jól olvasom akkor full kiszerelésben 500.000 dollár körül van egy ilyen Ejder jármű ára.
Szia, ha ilyen értékes infót találsz a neten tedd be mindig a linket a hozzá tartozó funkcióval, szeretünk olvasgatni a feltüntetett forrásokban, hátha találunk még valami érdekeset ;)
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Szia, ha ilyen értékes infót találsz a neten tedd be mindig a linket a hozzá tartozó funkcióval, szeretünk olvasgatni a feltüntetett forrásokban, hátha találunk még valami érdekeset ;)

Nem tudom ezek mennyire megbízható források (mármint az angol nyelvű pakisztáni fórum)

https://quwa.org/2017/10/30/turkeys...uto-agree-produce-1000-4x4-armoured-vehicles/

"The private Turkish vehicles manufacturer Nurol Makina signed a memorandum-of-understanding (MoU) with Uzbekistan’s UzAuto to co-produce 1,000 of Nurol Makina’s Ejder Yalçın 4×4 armoured vehicles. The MoU was signed on Thursday, October 26."

Majd itt kicsit beszélgetnek róla:

https://defence.pk/pdf/threads/1000-ejder-yalcin-iii-sold-to-uzbekistan.525357/
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 149
113
"A katonai együttműködés ügyében XY (csak @Mackensen kedvéért :D) elmondta: jelenleg zajlik a modern magyar hadsereg építése, 2010 előtt ugyanis „hagyták lerohadni”. A haderőépítésnek pedig van olyan része – folytatta –, amelyben Magyarország számít az Egyesült Államokra, ilyen például az úgynevezett kritikus infrastruktúra megvédésének képessége, amely most még nem teljes, közép-hatótávolságú légvédelmi rakéták kellenek. Az ezek beszerzéséhez szükséges jogi folyamat jó ütemben halad – közölte."
forrás:
https://www.origo.hu/itthon/20190517-uzenjuk-meg-brusszelnek-a-magyar-emberek-valtozast-akarnak.html
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
A magyar katonák világos zöld árnyalatú ruházata elüt a többi ország sötét zöld / barna tónusú ruházatától...
sisak3.JPG
A ruhával még nem is lenne gond, de mondja már meg nekem valaki hozzáértő,hogy mi a f@szt keres rajtuk szinte fehér színű plate carrier, barna fosom tártartókkal???? Ez meg megibt mi a tököm?? Nem tudunk végre egy koncepciót követni?? Az a mellény úgy világít hogy monitoron keresztül is romlott a szemem 2 dioptriát....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 570
79 741
113
A ruhával még nem is lenne gond, de mondja már meg nekem valaki hozzáértő,hogy mi a f@szt keres rajtuk szinte fehér színű plate carrier, barna fosom tártartókkal???? Ez meg megibt mi a tököm?? Nem tudunk végre egy koncepciót követni?? Az a mellény úgy világít hogy monitoron keresztül is romlott a szemem 2 dioptriát....

Coyote Tan nem fehér és ilyen elbaszott a színe.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
A ruhával még nem is lenne gond, de mondja már meg nekem valaki hozzáértő,hogy mi a f@szt keres rajtuk szinte fehér színű plate carrier, barna fosom tártartókkal???? Ez meg megibt mi a tököm?? Nem tudunk végre egy koncepciót követni?? Az a mellény úgy világít hogy monitoron keresztül is romlott a szemem 2 dioptriát....
Azert ilyen vilagos a szine hogy az epp aktualis kornyezethez kommyebben tudd alcazni..:) komolyra forditva a szot sivatagi... /egyebkent helyzetben a legenyseg tobsege lefulyna festek spry vel.../ amugy tok jokat lehet alkotni /volt hogy le volt tiltva egy bizonyos minta es nemtudtuk paran bevasaroltak adott mintazatu mellenybol /jo penzert./ nagyon fain veferedmenyek szulettek ;)...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 991
113
A ruhával még nem is lenne gond, de mondja már meg nekem valaki hozzáértő,hogy mi a f@szt keres rajtuk szinte fehér színű plate carrier, barna fosom tártartókkal???? Ez meg megibt mi a tököm?? Nem tudunk végre egy koncepciót követni?? Az a mellény úgy világít hogy monitoron keresztül is romlott a szemem 2 dioptriát....

Koncepció? Te kis naív:D

Viccet félretéve valószínű ez volt éppen kéznél.
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Coyote Tan nem fehér és ilyen elbaszott a színe.
Igazából majdnem mindegy minek nevezzük. Sztem az itt a lényeg, hogy egy nemzetközi gyakorlatra legalább nem igaz hogy nem lehet normális felszerelében kiküldeni őket, ami passzol színben. Bár a mellény is egy elbaszott darab alapból. Azt nem értem hogy a szlovákok pl. miért tudják rendesen felöltöztetni a katonáikat? A magyarokon ezek szerint a sisak ir nato zöld a mellény coyote tan a tártartók coyote brown az egyenruha meg tökre nem illik egyikhez sem. Valaki nagyon színvak vgay én nem tudom de ez így nevetséges :confused:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
A TEK nemrég kapott 5 milliárdot új eszközök beszerzésére. Eddig is feltűnő volt, hogy a szupermodern cuccokkal, fegyverekkel, felszerelt alakulatnál, ott van pár, elavult BTR. Kilógtak a sorból. Bár egy nem olyan régi bemutatón, már új MRAP kategóriás járművet is felvonultattak. Lehet, az lesz nekik a BTR helyett.
Btr-t megmondta valamelyik tekes főmufti, hogy azért kell mert ha be át kellene nézni egy beton kerítésen akkor az bedönti vagy lőnek is a kollégákra akkor az adja a fedezéket.
 
H

Hummen23

Guest
M9
Igazából majdnem mindegy minek nevezzük. Sztem az itt a lényeg, hogy egy nemzetközi gyakorlatra legalább nem igaz hogy nem lehet normális felszerelében kiküldeni őket, ami passzol színben. Bár a mellény is egy elbaszott darab alapból. Azt nem értem hogy a szlovákok pl. miért tudják rendesen felöltöztetni a katonáikat? A magyarokon ezek szerint a sisak ir nato zöld a mellény coyote tan a tártartók coyote brown az egyenruha meg tökre nem illik egyikhez sem. Valaki nagyon színvak vgay én nem tudom de ez így nevetséges :confused:

https://honvedelem.hu/cikk/116059_mar_csak_ket_nap

Itt a srácok már álcázott sisakkal és coyote brown kiegészítőkkel vannak ellátva egységesen.
Ez megér egy vállonveregetést. De...
Miért a 160 cm magas katona kapja a géppuskát? És ha már kiosztottak 10000 cz-t, akkor nem akadt egy tucat új karabély a kedvcsináló bemutatóra?
Ahhh....
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 149
113
Igazából majdnem mindegy minek nevezzük. Sztem az itt a lényeg, hogy egy nemzetközi gyakorlatra legalább nem igaz hogy nem lehet normális felszerelében kiküldeni őket, ami passzol színben. Bár a mellény is egy elbaszott darab alapból. Azt nem értem hogy a szlovákok pl. miért tudják rendesen felöltöztetni a katonáikat? A magyarokon ezek szerint a sisak ir nato zöld a mellény coyote tan a tártartók coyote brown az egyenruha meg tökre nem illik egyikhez sem. Valaki nagyon színvak vgay én nem tudom de ez így nevetséges :confused:
Ha sokat nézem nekem megszokja a szemem, annyira szerintem nem gáz. A sok zöld mókus közül nyilván bevonza a kontraszt a szemet, de nekem nem idegen ez a fél-sivatagi, aszály sújtotta posztapokaliptikus háborút idéző Ghost cucc...-persze, ez nem egy szakmai hsz volt, aki viseli nyilván jobban tudja mi lenne a jó.
Igy ugye már egész jó:
mb4a3140.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: therob and Loken