A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
200-at valahol biztos találnának csak kérdés hogy szeretnénk-e Btr-t , Marder-t, Puma-t, Boxert-t egyszerre rendszerben tartani.
Én a Pumát még megvárnám míg teljesen ki nem forja magát. Az legalább még pár év. A modernizált Mardert a németek meg amúgy is ajánlgatják fű,fánnak mint "olcsó" alternatívát.
A Boxer meg megvan a saját véleményem akkora mint egy pajta (krisss szavaival élve) nem ússzóképes, igaz ez márra másodlagos tényező. És mondhat bárki bármit az a montsrum alul van tervezve a gumizással. Saját vélemény.
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Én a Pumát még megvárnám míg teljesen ki nem forja magát. Az legalább még pár év. A modernizált Mardert a németek meg amúgy is ajánlgatják fű,fánnak mint "olcsó" alternatívát.
A Boxer meg megvan a saját véleményem akkora mint egy pajta (krisss szavaival élve) nem ússzóképes, igaz ez márra másodlagos tényező. És mondhat bárki bármit az a montsrum alul van tervezve a gumizással. Saját vélemény.

Ha megvaltozik a politikai motivacio akkor meg rohad alattunk meg 40evig a marder.. szerintem ezt senki nem kockaztatna meg
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Minthogy hétfőn megjön a Marder, kedden kukázzuk a Btr-t? Félek hogy ezért ez nem ennyire egyszerű.
jo , ha hétfőn megjönne a marder akkor megsúgom hogy előtte már jó pár hónappal elkezdték átképezni az embereket , pontosan tudom hogy nem így működik hogy gondolunk egyet , veszünk valamit aztán megjön hétfőn és kedden kivágjuk a BTR-t , épp ezért ha mi csak ugyan annyit látunk hogy "hétfőn megérkezik a marder" vagy akármi új vas , elhiheted hogy kedden nyugodtan kivághatjuk a btr-t mert már jó pár hónapja képzik át az embereket az új vasra, ideális esetben
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Több ezret gyártottak belőle.

Én úgy emlékszem 2000 körül lesz az.
Ebből 400 körül használnak a németek.
300 ment a dél porosz hadseregbe.
50 van Jordániában.
Nem mondom, hogy nem lehet belőle még, de nekem úgy tűnik, hogy nem állnak hegyekben.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
nem azért mondom de ha ennyire akarják némi papírmunkával most rá lehetne fogni hogy van egy közepes dandárunk , nem mondom hogy nincs még idő , csak azt hogy naaagyon sok dolgot kell még addig lecserélni és most nem 23-ról beszélek hanem 26-ról mint határidő
Erre a "papíron megvan" hozzáállásra nagyon ráb@szott a 2. Magyar Hadsereg a Donnál. Papíron (sem) volt meg minden. (Ember, felszerelés, stb.)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Erre a "papíron megvan" hozzáállásra nagyon ráb@szott a 2. Magyar Hadsereg a Donnál. Papíron (sem) volt meg minden. (Ember, felszerelés, stb.)
pontosan tudom , nem mondtam hogy ez jó dolog , de ez politika, nem mindig van meg minden csak papíron , arra utaltam csak hogy ha nagyon akarják megoldják papíron hogy ne lehessen belekötni , még egyszer , ez egy nem jó dolog szerintem, nagyon ellene vagyok de sokszor ilyen a politika
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Van még 200 elfekvő Marderük?
article-2612347-1D51792A00000578-140_964x638.jpg
article-2612347-1D51781000000578-71_964x642.jpg
video-undefined-1D5682D100000578-481_636x358.jpg

https://www.dailymail.co.uk/news/ar...vehicles-Europe-countries-strip-military.html
Akkor csak volt..... erről is lekéstünk.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 255
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/negy-uj-hadihajot-vasarol-romania.329917.html?amp
Jó összevetési alap a hasonló időtávú és célkitűzésű magyar haderőfejlesztési programmal...
"Románia 2017-ben emelte a védelmi tárca GDP-arányos költségvetését a korábbi másfélről két százalékra. A Legfelsőbb Védelmi Tanács akkori döntése szerint a hadsereg felszerelése érdekében Románia 9,8 milliárd euró értékben vásárol fegyvereket és katonai eszközöket a 2027-ig terjedő időszakban."
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 687
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/negy-uj-hadihajot-vasarol-romania.329917.html?amp
Jó összevetési alap a hasonló időtávú és célkitűzésű magyar haderőfejlesztési programmal...
"Románia 2017-ben emelte a védelmi tárca GDP-arányos költségvetését a korábbi másfélről két százalékra. A Legfelsőbb Védelmi Tanács akkori döntése szerint a hadsereg felszerelése érdekében Románia 9,8 milliárd euró értékben vásárol fegyvereket és katonai eszközöket a 2027-ig terjedő időszakban."
Azt azért ne felejtsük el, hogy Romániának van +1 haderőneme, a haditengerészet, ami nagyon viszi a pénzt.
Ez a mi szerencsénk is egyben.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 014
12 873
113
Saccperkábé nagyjából ugyanannyit költenek mint mi, csak amit ők elköltenek hajókra meg Patriotokra, Himarsokra abból mi vehetnénk még több tankot, tüzérséget.
  • "infrastruktúra fejlesztés" - 2 milliárd USD
  • helikopterek - 1 milliárd
  • Leo , Pzh - 1 milliárd
  • IFV, APC(200 + 200) - 4 milliárd
  • Légvédelem - 1.5 milliárd
  • repülőgépek - 0.5 milliárd
Próbáltam mindenhová inkább(sokkal) többet írni mint kevesebbet de még így is egy adag Leo, Pzh kijönne úgy hogy 1 milliárdot nem költöttünk el.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Te odadnad a Btreket barkinek jelkepes aron?
nem
Akkor csak hogy tisztázzuk, hogy jól értem-e:
Attól korszerűsített, hogy körben rácsot kapott, meg kapott távtartókkal max 5mm-es acéllemezeket? Meg kapott egy hőkamerás éjjellátót az optikája?
2 tonnával nehezebb lett, de még mindig 300LE?
Ekkor mondaná Mr Teufel, hogy:
jaj de imádtam :D ez most nagyon tetszett :D :D
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Na, akkor uram, még egyszer. A németek 200 Pumát, a csehek 210-et, mi 200-at szeretnénk. Ennyi Puma mennyiségből, mikor kapnánk meg a legelsőt? Magyarán mondva, 2030-ban. Leo A4-es jöhet plusz Marder, mivel a láncos technikában nullák vagyunk. Egy gyenge korszerűsítés után még azok is jó pár évig üzemelnének. A másik dolog: a szállítógépek.A katonáink ki tudjanak utazni szolgálatra Afganisztánba meg Irakba. A kényelmes utazást a misszióba az A380-as biztosítaná, ez kellene a katonáinknak.Egy szó,mint száz: szállítógépek ügyében 3 db C27-es és a nehéz technika szállítása után lehet menni kuncsorogni.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 014
12 873
113
Na, akkor uram, még egyszer. A németek 200 Pumát, a csehek 210-et, mi 200-at szeretnénk. Ennyi Puma mennyiségből, mikor kapnánk meg a legelsőt? Magyarán mondva, 2030-ban. Leo A4-es jöhet plusz Marder, mivel a láncos technikában nullák vagyunk. Egy gyenge korszerűsítés után még azok is jó pár évig üzemelnének. A másik dolog: a szállítógépek.A katonáink ki tudjanak utazni szolgálatra Afganisztánba meg Irakba. A kényelmes utazást a misszióba az A380-as biztosítaná, ez kellene a katonáinknak.Egy szó,mint száz: szállítógépek ügyében 3 db C27-es és a nehéz technika szállítása után lehet menni kuncsorogni.

Cseh Pumában nem lennék annyira biztos

https://www.armadninoviny.cz/pardub...ych-systemu-do-vozidel-ascod-2-pro-acr-1.html

Folyamatosan érkeznének gondolom még 2030 előtt.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Na, akkor uram, még egyszer. A németek 200 Pumát, a csehek 210-et, mi 200-at szeretnénk. Ennyi Puma mennyiségből, mikor kapnánk meg a legelsőt? Magyarán mondva, 2030-ban. Leo A4-es jöhet plusz Marder, mivel a láncos technikában nullák vagyunk. Egy gyenge korszerűsítés után még azok is jó pár évig üzemelnének. A másik dolog: a szállítógépek.A katonáink ki tudjanak utazni szolgálatra Afganisztánba meg Irakba. A kényelmes utazást a misszióba az A380-as biztosítaná, ez kellene a katonáinknak.Egy szó,mint száz: szállítógépek ügyében 3 db C27-es és a nehéz technika szállítása után lehet menni kuncsorogni.
Atti !

Ne haragudj de nem értek egyet ezzel a Marderes cuccal , elmondták többször a jövő hadseregét építik , nem foltozgatnak stb... Amit vesznek az csúcstechnika lesz.
Pzh2000 ? Az Leo2 ? az
Helikopterek ? azok a maguk nemében
Kézifegyverek ? azok
Hírszerzéses gépre is kíváncsi lennék , de nem fogom megtudni, de valószinüleg az
Carl-Gustav ? csúcs
Nasam2 ? persze ez még ? jeles , ha lesz az lesz

Szóval itt nincs Marder , meg ideiglenes megoldás itt vagy valami a topon van vagy lecsó