A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 250
113
CISA minősítésem (is) van. Ha ez mond neked valamit. IT biztonsági projekteket (5+) vittem többek között. És fejlesztőmérnökként dolgoztam ipari területen. Utána a legnagyobb (IT) multik partnereinél, ahol a multik mindenféle minősítését megszereztem. Te mi a lóf@szt tudsz, hogy azt gondolod, elhiszem a zagyvaságot, amit összehordasz?
Nezd meg a beszerzeseket. Nekem tok mind1 hol dolgoztal ha nem a katonai szeferaba. Ez van ipari gepek hasznalata szerte a vilagon eltrjedt katonai szegmensbe. Barmely hadseregnel korulnezhetsz...ekkora informatikusnak a google hasznalata hozzaferes a nyilvanos adatokhoz nem okozhat gondot. Es valoszinuleg azert tudjak hasznalni az ipari eszzkozoket mert megfelelnek a standardnak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 151
113
Hát amúgy arra van pénz. De a szlovákok meg pl pont ugyan annak a laptopnak a katonai verzióját használták még 5 centivel vastagabb volt kb mint az ipari. Mondjuk ez marketing részben.
Erre gondolsz - Notebook Dell E6400 XFR (a cikk még az ajánlat korából, nem tudom végül ez lett-e):
bd49c27697fad7c4436ca8e7059e6dd6.jpg

https://vat.pravda.sk/obraz-a-zvuk/clanok/16183-dell-pripravil-pre-armadu-extra-odolny-notebook/
Anno azt hiszem 3300€-volt :)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Nem mi csinálnánk,hanem a zsidók.Currusra egy kasza kikalapálását nem biznám rá
A legalapabb felújitást 1-2éve 400000dollárért vállalták.Ez lényegében nagyjavitás-felújitás tuninmgal.Az afrikába elég,nekünk kevés.1milka körül viszont már gyakorlatilag egy új hk-t kapsz vissza.Másfél milkáért meg már a toronyóra láncostul is jár hozzá.1200lovas motortol a LAHAT rakétáig.

Erre tudsz adni valami linket?
A cseh, orosz és lengyel számok alapján én ezt nem tudom elhinni.
Talán ez lenne a "toronyóra lánccal" szint.
DmPvIwFX0AE4xpe.jpg
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
Nem kicsit zavaró, hogy izraeli helyett a jóval pejoratív zsidó megnevezèst hasznàljàk itt többen is. Nanàrmost nem muszàj szeretni senkit sem, de azèrt a minimum tisztelet megillet minden nèpet, országot, ezen felül ennek a fórumnak tartania kellene egy bizonyos szintet. Ha már egy honvédelmi/katonai fórumon vagyunk, már azért is megilleti az izraelieket a tisztelet, mert nulláról a világ egyik legerősebb haderejét hozták létre! Ja és nem szórakozásból, vagy mert militaristák lennének,hanem mert a puszta túlélésük a tét. Több háborút megnyertek az elmúlt 70 évben,több katonai bravúrt is véghezvittek, többek között magyar származású katonai vezetők és katonák részvételével. Szóval kijár a tisztelet. Ja, és ettől a véleményemtől nem lettem kevésbé magyar.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Erre tudsz adni valami linket?
A cseh, orosz és lengyel számok alapján én ezt nem tudom elhinni.
Talán ez lenne a "toronyóra lánccal" szint.
DmPvIwFX0AE4xpe.jpg
Gyenge itt a net,nem tudok belépni az Elbit oldalára.A cseh modernizáció meg a Nimda programján alapszik.De a Rafaelnek is van egy kitje.
Csak a motorra van vagy 3féle megoldásuk,több fokozatban.Régi motor tuningolva,M60 Continental motorcsaládjábol a régi/900le(ezt rakták a saját T55/62,Centurion korszerűsitésükbe lés a Merkava I/IIbe.)Continental "új"változata/1200le(ez van a Merkava IIIban,anno nekünk ezt ajánlották),R-R perkins 1000/1200le változatokban.
400000dollárrol indulnak a programok,de a felső határ az nyitott.
15éve a grúz T72SIM 600000$/db volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 547
113
Nem kicsit zavaró, hogy izraeli helyett a jóval pejoratív zsidó megnevezèst hasznàljàk itt többen is. Nanàrmost nem muszàj szeretni senkit sem, de azèrt a minimum tisztelet megillet minden nèpet, országot, ezen felül ennek a fórumnak tartania kellene egy bizonyos szintet. Ha már egy honvédelmi/katonai fórumon vagyunk, már azért is megilleti az izraelieket a tisztelet, mert nulláról a világ egyik legerősebb haderejét hozták létre! Ja és nem szórakozásból, vagy mert militaristák lennének,hanem mert a puszta túlélésük a tét. Több háborút megnyertek az elmúlt 70 évben,több katonai bravúrt is véghezvittek, többek között magyar származású katonai vezetők és katonák részvételével. Szóval kijár a tisztelet. Ja, és ettől a véleményemtől nem lettem kevésbé magyar.
Szerintem túl sokat gondolsz a dologba. A zsidó önmagában nem pejoratív jelző csak ha te annak akarod érteni. Legalábbis számomra.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Nem kicsit zavaró, hogy izraeli helyett a jóval pejoratív zsidó megnevezèst hasznàljàk itt többen is. Nanàrmost nem muszàj szeretni senkit sem, de azèrt a minimum tisztelet megillet minden nèpet, országot, ezen felül ennek a fórumnak tartania kellene egy bizonyos szintet. Ha már egy honvédelmi/katonai fórumon vagyunk, már azért is megilleti az izraelieket a tisztelet, mert nulláról a világ egyik legerősebb haderejét hozták létre! Ja és nem szórakozásból, vagy mert militaristák lennének,hanem mert a puszta túlélésük a tét. Több háborút megnyertek az elmúlt 70 évben,több katonai bravúrt is véghezvittek, többek között magyar származású katonai vezetők és katonák részvételével. Szóval kijár a tisztelet. Ja, és ettől a véleményemtől nem lettem kevésbé magyar.
Én is használom a zsidó szót,és kifejezetten nem degradálóan.Sőt,azt mondom,hogy tanulni kéne tőlük,és igénybe venni a segitségüket a sereg modernizációjához.
Azonkivül ez a az önmeghatározásuk.Lásd MaZsiHisz.Semmi sértő nincs a zsidó szóban.
Zsidózni az mást jelent,és azt úgy is lehet,hogy le se irják/mondják a zsidó szót.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 250
113
Nem akarok zsidozni sok zsido baratom van. Onmagukra is alkalmazzak a zsido szot. Nallunk ez a megnevezes terjedt el. Az olaszokat se italianozuk a nemetek se deuch az orosz sem russzis a lengyel sem pollak nallunk ahogy a horvat sem croati. Ez van ilyen a nyelvunk. Ettol meg nem serto szerintem. De a lenyeg hogy mondjuk budapesti zsido hitkosseg. Mazsihisz magyarorszagi zsido hitkozseg. Sajat magukat is zsidonak nevezik akkor ebbe semmi prejorativ nincs hogy a nem zsido is zsidonak nevezi oket. Annyin lehetne vitatkozni hogy a zsido az aazthiszem a deliek /judeaiak./ az izraelitak az eszakiak izraeliek. Tehat ha szorszalhasogatoak akarnank lenni eggyik kifejezes sem lehet 100% ban igaz mert 2 kulon csoportot jelol ami eggyesult. Igy a heber megnevezes lenne a helyes mindket csoport osszefoglalasara. Vagy a szemita de abba az arab is benne van.... Tehat az izraelita epp annyira helyes hasznalat vagy epp helytelen tortenelmi szempontbol mint a zsido. Nallunk a zsido terjedt el valoszinuleg azert mert a magyarorszagi zsidosag egy resze judeai torzsekbol ered /es ok maguk adtak maguknak a nevuket./ es a bekeresztelkedok is a judeai iramyvonalat kovettek.
Tehat se a zsido se az izraeli megnevezes nem prejorativ es valojaba eggyik sem pontos de ezt hasznaljuk mert ok is hasznaljak magukra.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Nem kicsit zavaró, hogy izraeli helyett a jóval pejoratív zsidó megnevezèst hasznàljàk itt többen is. Nanàrmost nem muszàj szeretni senkit sem, de azèrt a minimum tisztelet megillet minden nèpet, országot, ezen felül ennek a fórumnak tartania kellene egy bizonyos szintet. Ha már egy honvédelmi/katonai fórumon vagyunk, már azért is megilleti az izraelieket a tisztelet, mert nulláról a világ egyik legerősebb haderejét hozták létre! Ja és nem szórakozásból, vagy mert militaristák lennének,hanem mert a puszta túlélésük a tét. Több háborút megnyertek az elmúlt 70 évben,több katonai bravúrt is véghezvittek, többek között magyar származású katonai vezetők és katonák részvételével. Szóval kijár a tisztelet. Ja, és ettől a véleményemtől nem lettem kevésbé magyar.

Én múltkor kiakadtam szalonzsidózás miatt,meg lettem fenyegetve,hogy repülök az oldalról,szóval csak okosan. :cool:

Amúgy mondjuk @Negan szokott így írni, de őt sok mindennek lehet nevezni de antiszemitának biztos nem.
Szóval lehet valakinél ez egy rossz szokás,mindenfajta pejoratív hátsó gondolat nélkül.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 151
113
Nem kicsit zavaró, hogy izraeli helyett a jóval pejoratív zsidó megnevezèst hasznàljàk itt többen is.
Szerintem ez csak Neked bántja a füledet, számtalan cikkben főleg haditechnikai vonalon elhangzik a "zsidó állam" kifejezés, szerintem tök rendben van. Ebben csatlakozni tudok Negan-hoz,mert...:
Én is használom a zsidó szót,és kifejezetten nem degradálóan.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Nem kicsit zavaró, hogy izraeli helyett a jóval pejoratív zsidó megnevezèst hasznàljàk itt többen is. Nanàrmost nem muszàj szeretni senkit sem, de azèrt a minimum tisztelet megillet minden nèpet, országot, ezen felül ennek a fórumnak tartania kellene egy bizonyos szintet. Ha már egy honvédelmi/katonai fórumon vagyunk, már azért is megilleti az izraelieket a tisztelet, mert nulláról a világ egyik legerősebb haderejét hozták létre! Ja és nem szórakozásból, vagy mert militaristák lennének,hanem mert a puszta túlélésük a tét. Több háborút megnyertek az elmúlt 70 évben,több katonai bravúrt is véghezvittek, többek között magyar származású katonai vezetők és katonák részvételével. Szóval kijár a tisztelet. Ja, és ettől a véleményemtől nem lettem kevésbé magyar.

Azért itt pejoratívan nem nagyon használják a zsidó megnevezést. Ráadásul arra Mackensen is ugrana és menne az illető pihibe. (nagyon helyesen)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 250
113
Nincsenek lenezve se szarmazasilag se vallasilag ezen az oldalonmint kozosseg. A muzulmanok szerintem sokkal inkabb ha mar a szemitaknal tartunk de azoknal is inkabb csak az elfogult vallasi nezeteket kovetok. /mondjuk azok barmely csoportosulasnal./ legyen hit vagy eszmei.
Annyi hogy van aki nem dol be a heber technika mindenhatosaganak. Pl nekem az a velemenyem hogy nagyon jo fejleszteseik vannak. De nem minden fejlesztesuk vilagszinvonalu. A fejleszteseik java atlagosnak mondhato jo marketingel es nagyon jo arazassal. Es ebbe rejlik az elonyuk haditechnika teren. Legalabbis ami a piaci termekeiket erinti. Kozepes technikat kinalnak alsokozep kategorias aron. Rendelkeunek csucstechnikaval/techmologiaval de azt altalaba nem aruljak./ahogy masok is butitott verziot arulnak hasonlo eszkozokbol./... Es ha mar magyar hadero fejlesztese topik ebbe erdemes lenne oket kovetni kozepes minoseget produkalni also kozepkategorias aron.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Egy magyart is magyarnak hívnak, nem pedig magyarországinak...
Neverending PC
Azért a zsidó egy kicsit összetettebb kérdés.Mert az jelenthet csak vallási,de jelenthet nemzetiségi meghatározást is.
De ami azt illeti,Árpád népében is már jelen volt a zsidó vallás(és a muzulmán is),ők voltak a kálizok.Ami biztos,hogy ők nem voltak héberek.Minden más homályos.
Mindenesetre alighanem én használom a legtöbbet a zsidó szót,de mindenféle pejorativ felhang nélkül.Ami azt illeti,én azt javallom,hogy sokkal jobban vegyük igénybe az izraeli tapasztalatokat és haditechnikát a sereg modernizációjához.
Szerintem ezt a témát zárjuk le.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto