A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 850
12 350
113
Amugy most meglepoen jok a kommentek a cseh oldalon is mint cseh mint szlovak reszrol, ugyanebben a helyzetben vannak igy talan ezert nem verte ki a biztositekot.

Jo mondjuk vannak hangok akik szerint eros hadserreggel probalunk meg Budapest kozpontu foderaciot letrehozni a szomszedokkal de talan ennyi kell is - unalmas lenne ezek nelkul. :D:D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
Tulajdonképpen ha belegondolunk zseniális a dolog. Azt mondta a kormány hogy leszünk mi az első rendszeresitők a világon, de ide hozzátok a gyárat és kapunk belőle uzletreszt is.... Win-Win helyzet.... Tényleg ügyes...

Kapunk üzletrészt? Biztos? A Magyar Állam a Lynx gyalogsági harcjárművek gyártására alapítottak vegyesvállalatot a német Rheinmetall céggel. Valószínűleg úgy mint az Airbus gyárnál Gyulán, itt is magyar tulajdonban lesz a telek és a gyárépület, megoldják a közművesítést és az utakat ha kell, adtak beruházási támogatást. Minden más az RM tulajdona lesz. Ha a magyar járműveken kívül mást is gyártanak itt, akkor lesz hosszabb távon munkahely néhányszáz embernek, az adók meg befolynak a költségvetésbe. Vagy többről szólna az üzlet?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and migfun

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Kapunk üzletrészt? Biztos? A Magyar Állam a Lynx gyalogsági harcjárművek gyártására alapítottak vegyesvállalatot a német Rheinmetall céggel. Valószínűleg úgy mint az Airbus gyárnál Gyulán, itt is magyar tulajdonban lesz a telek és a gyárépület, megoldják a közművesítést és az utakat ha kell, adtak beruházási támogatást. Minden más az RM tulajdona lesz. Ha a magyar járműveken kívül mást is gyártanak itt, akkor lesz hosszabb távon munkahely néhányszáz embernek, az adók meg befolynak a költségvetésbe. Vagy többről szólna az üzlet?
Nem a vegyesvállalat nem ezt jelenti. Amit te leírtál, az állami dotáció lenne.
A közös vállalat meg a közös tulajdont jelenti. Pont az Agilis-szel kapcsolatban írtam le @Negan -nak, hogy az Agilis esetén ott a RM közös vállalatba betolta a terveket, de a tényleges járműfejlesztést már a románoknak kellett volna fizetni, cserébe a gyártási jogokkal a Román állam rendelkezett volna.
Itt, mivel már egy - elvileg - tesztpéldányokkal éppen elkészült típusról van szó, magával a típussal a RM rendelkezik, mi meg csak gyártási jogokat kaptunk a vegyesvállalat részére. Gondolom a RM biztosítja a típust, a know-howt, a gyártósor leszállítását, betanítását, mi meg egy jelentős pénzmagot, helyszínt, infrát a gyárnak, meg valószínűleg a gyárépületet. Na meg persze a megfelelően képzett munkaerőt. Szerintem itt közelebb lehet a tulajdoni arány az 50-50-hez.
Itt azért majd tisztázni kell még a pénzügyi részét a dolognak, mert az üzlet teljes volumene szerintem nagyobb lesz, mint 2Mrd EUR. Még azt is el tudom képzelni, hogy mindez csak a gyártás megindításáig fedezi a költségeket, és ebben minden benne van a fent felsorolt apportokból, valamint tőke bevonásokból.
Ez a biznisz elsősorban az ITM üzlete lesz. Majd a HM ettől a közös vállalattól fogja megrendelni a járműveket. Akkor meg ki is jön a @blogen által emlegetett 15 éves projekt, és végre leszállhat az F-35-ösökről! :cool::p:D
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Kapunk üzletrészt? Biztos? A Magyar Állam a Lynx gyalogsági harcjárművek gyártására alapítottak vegyesvállalatot a német Rheinmetall céggel. Valószínűleg úgy mint az Airbus gyárnál Gyulán, itt is magyar tulajdonban lesz a telek és a gyárépület, megoldják a közművesítést és az utakat ha kell, adtak beruházási támogatást. Minden más az RM tulajdona lesz. Ha a magyar járműveken kívül mást is gyártanak itt, akkor lesz hosszabb távon munkahely néhányszáz embernek, az adók meg befolynak a költségvetésbe. Vagy többről szólna az üzlet?
Én egy valamit nem értek.
2010 óta egyértelműen le van írva minden. Nem is mondtak mást Viktorék.Azóta nem is változtattak semmit. És minden évben, minden hónapban van aki újra rácsodálkozik arra ami az első 2/3-os szavazáson el lett döntve.Mindenki tudta mire szavaz. KI LETT MONDVA!! emlékezzetek csak..És azóta már még 2x ugyanazt megszavazta a nép. A NÉP.. Semmi nem változott. balból csinálnak jobbot, kicsiből-nagyot, és így tovább.. Sok más emberrel együtt én is rájuk szavazok..csinálják meg! Tudjuk mi a vége.Kilóra megvesszük szlovákiát és háború nélkül lesz ujra minden a mienk.Ha ti nem latjatok ezt vakok vagytok . 10 éve el tudtátok volna képzelni azt ami most van? ae-ban tulajdonrész, osztrák fegyvergyár, stb...gondolkozzatok kicsit.tény az hogy sokkal több lesz az uj jobboldali tőkés..ez ezzel jár..de mondom ez előre el lett mondva..a kapolyiért miert nem sirankozott senki? szépen építjűk az uj horthy magyarországot..:-((( csak éppen most a 21 szazad szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 859
113
A románok, (biztos van itt 1-2 volt román katona) majd megerőssítik, szerint Magyarországot gyakorlatilag lehetetlen elfoglalni. vannak kizáró okok amikor nem lehet támadni. Ez a Július-szeptember. Ugyanis ekkor az egsz ország termőre fordul, azaz 3-4 méteres kukorica es napraforgó van mindenhol.(partizanharc...)Illetve marcius és november. ekkor meg eső van. Sár van. a maradékra meg fel vannak készülve a magyarok:) ezt mondta egy román nekem.

Bőven elég ha végigöldöklik és fosztogatják a maradék országot.

nem ertelek. Miert kellene nekem ezen átkellnem? Én ott kell legyek a tuloldalt. ez az alap. aki jön lövök mindenkire oszt jónapot.
de felre a viccet..ha egy kompatkelon nem tud atmenni egy harcjarmu, akkor menjen fel a kompra basszus...oszt az majd atviszi...ne farassz mar.

Manőverek miatt.
Meg mert lehet, hogy azzal indítanak, hogy mélységében rombolják a hidakat.

Semmit nem jelent hogy milyen a futóműve, láncos vagy gumikerekes egy alakulat járműveinek, egy dandár besorolásánál. Attól függ, mi a nehéz fegyverzete és milyen alegységek alkotják. Tatán 1 hk. zlj. biztos lesz és legalább 2 lövész zlj., valamint 1 tü. o.. Debrecenben feltehetően lesz több lövész zlj., reméljük tü o., harckocsi zlj-ben már nem vagyok biztos, de az is lehet. Amennyiben nem lesz hk. zlj., akkor az már csak közepes dandár lehet, elvileg. Viszont biztosan lesz akkor valami önjáró páncéltörő o. A könnyű dandár meg max., 2-3 lövész zlj. lesz. Talán egy tü.o., még. Saccolom persze csak.

120-as, önjáró aknavető már egész jó belépő tüzérségre.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Én egy valamit nem értek.
2010 óta egyértelműen le van írva minden. Nem is mondtak mást Viktorék.Azóta nem is változtattak semmit. És minden évben, minden hónapban van aki újra rácsodálkozik arra ami az első 2/3-os szavazáson el lett döntve.Mindenki tudta mire szavaz. KI LETT MONDVA!! emlékezzetek csak..És azóta már még 2x ugyanazt megszavazta a nép. A NÉP.. Semmi nem változott. balból csinálnak jobbot, kicsiből-nagyot, és így tovább.. Sok más emberrel együtt én is rájuk szavazok..csinálják meg! Tudjuk mi a vége.Kilóra megvesszük szlovákiát és háború nélkül lesz ujra minden a mienk.Ha ti nem latjatok ezt vakok vagytok . 10 éve el tudtátok volna képzelni azt ami most van? ae-ban tulajdonrész, osztrák fegyvergyár, stb...gondolkozzatok kicsit.tény az hogy sokkal több lesz az uj jobboldali tőkés..ez ezzel jár..de mondom ez előre el lett mondva..a kapolyiért miert nem sirankozott senki? szépen építjűk az uj horthy magyarországot..:-((( csak éppen most a 21 szazad szerint.
lessz itt minden mint a bucsuban. Ingyen oktatás meg minden.csak előbb el kell venni szepen mindent azoktól akik ellopták 1990-ben mindenkitől. és ezt mind odaadni a haveroknak.a haverok meg majd beállnak a sorba...szep lassan lesznek uj szechenyik stb..és most én sem kacagtam el magam:)
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Bőven elég ha végigöldöklik és fosztogatják a maradék országot.



Manőverek miatt.
Meg mert lehet, hogy azzal indítanak, hogy mélységében rombolják a hidakat.



120-as, önjáró aknavető már egész jó belépő tüzérségre.
szia Borisz
itt sose lesz olyan hogy a románok csak úgy átjönnek oszt öldöklik a magyart.
ez nem Erdély és nem 1920-at írunk.
ez a magyar már nem az a magyar. itt a román ha átjönne akkor örül ha épp bőrrel megussza.ebben biztos lehetsz.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
szia Borisz
itt sose lesz olyan hogy a románok csak úgy átjönnek oszt öldöklik a magyart.
ez nem Erdély és nem 1920-at írunk.
ez a magyar már nem az a magyar. itt a román ha átjönne akkor örül ha épp bőrrel megussza.ebben biztos lehetsz.
Jelen pillanatban nem is kellene hadsereg csak az hogy joly meg bódi guszti a facebook-on elsirja magát és a keleti országrészben olyan vérengzés törne ki amit mg a világ nem látott. Ahhoz képest a román hadsereg egy vöröskereszt lenne.alig maradna magyar élve.ezt tudják a románok is. Nem a magyarokon kellene átverekedniük magukat hanem egy több szazezres cigányságon akiknek lehet hogy már most komolyabb fegyvereik vannak mint 1-2 kiskatonanak.és ez nem vicc...menj le oda es nezz szet..
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
Nem a vegyesvállalat nem ezt jelenti. Amit te leírtál, az állami dotáció lenne.
A közös vállalat meg a közös tulajdont jelenti. Pont az Agilis-szel kapcsolatban írtam le @Negan -nak, hogy az Agilis esetén ott a RM közös vállalatba betolta a terveket, de a tényleges járműfejlesztést már a románoknak kellett volna fizetni, cserébe a gyártási jogokkal a Román állam rendelkezett volna.
Itt, mivel már egy - elvileg - tesztpéldányokkal éppen elkészült típusról van szó, magával a típussal a RM rendelkezik, mi meg csak gyártási jogokat kaptunk a vegyesvállalat részére. Gondolom a RM biztosítja a típust, a know-howt, a gyártósor leszállítását, betanítását, mi meg egy jelentős pénzmagot, helyszínt, infrát a gyárnak, meg valószínűleg a gyárépületet. Na meg persze a megfelelően képzett munkaerőt. Szerintem itt közelebb lehet a tulajdoni arány az 50-50-hez.
Itt azért majd tisztázni kell még a pénzügyi részét a dolognak, mert az üzlet teljes volumene szerintem nagyobb lesz, mint 2Mrd EUR. Még azt is el tudom képzelni, hogy mindez csak a gyártás megindításáig fedezi a költségeket, és ebben minden benne van a fent felsorolt apportokból, valamint tőke bevonásokból.
Ez a biznisz elsősorban az ITM üzlete lesz. Majd a HM ettől a közös vállalattól fogja megrendelni a járműveket. Akkor meg ki is jön a @blogen által emlegetett 15 éves projekt, és végre leszállhat az F-35-ösökről! :cool::p:D

Ezt mi alapján mondod? A RM jelentési alapján, amiket már fél éve nyomon követünk és olvasgatunk, értelmezünk?
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Én az általad is említett okon kívül azért sem gondolom,hogy nekünk minden áron úszóképes IFV vagy APC kellene vennünk mert egy kiadósabb eső után az alföld nagyrészén a kiépített utak kivételével mozdulni sem tudsz még egy úszóképes APC-l sem.Ezen okok miatt szerintem többet nyerünk a többlet védelemmel mint az úszóképességel.
Szerintem Magyarország katonaföldrajzi viszonyai megkövetelik, hogy legyenek úszóképes harcjárművekkel felszerelt egységek és alegységek.