A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 799
113
Ettől már akkor csak az lett volna jobb, ha megvesszük az egész RM-et, aztán tényleg magunktól vennénk a harcjárművet! Meg a sok lőszert, mert az lesz még kurva drága.
Akkor még a Boxert (65 %), meg a Pumát (50 %) is gyárthatnánk a Rábánál.
Hogy áll most az RM a tőzsdén, nem ment le a COVID miatt?
Reggel pont megnéztem. :)
De mondjuk nem a vétel miatt, kivancsi voltam, hogy fog változni a cég árfolyama a különböző tenderek, főleg ausztrál /USA kapcsán.
https://www.finanzen.net/chart/rheinmetall

2018-2019-ben volt a csúcson, majd 120 Euros árfolyamon, tavasszal bezuhant kevesebb mint a felére, 50 euro alatt volt a mélypontja, most 78 euronál jár.

A Covid-19 második hullám csúcsán bele kéne venni, ha 50 alá megy, aztán az ausztrál / USA rendeléseknél 200 körül eladjuk.
A haszonból meg veszünk otthonra egy Hiúzt, mint Mészáros BTR-t, csak mi nem proliba nyomjuk. :p
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 892
113
Sztem egyébként cseh-magyar-(szlovák???) együttműködés van, lesz, a Hiuz projektbél is várok egy cseh csavart. (a Hiuz topikba beírtam), illetve ma újra bedobták a szlovákok az L-39NG csalit.

Ha lesz az jo, de ha megsem(es most mindegy is hogy "bosszubol" mert nem vettek meg a csehek Zuzanat, vagy pedig csak szimplan hogy magyar cegtol nem vesznek gepet) akkor se kene evekig verig sertodni hanem pragmatikusan hozzaallni. Ha nem kell nekik hat nem kell nekik, ha igen akkor meg lehet esetleg az Eva-rol is talan targyalni.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 011
1 612
113
Reggel pont megnéztem. :)
De mondjuk nem a vétel miatt, kivancsi voltam, hogy fog változni a cég árfolyama a különböző tenderek, főleg ausztrál /USA kapcsán.
https://www.finanzen.net/chart/rheinmetall

2018-2019-ben volt a csúcson, majd 120 Euros árfolyamon, tavasszal bezuhant kevesebb mint a felére, 50 euro alatt volt a mélypontja, most 78 euronál jár.

A Covid-19 második hullám csúcsán bele kéne venni, ha 50 alá megy, aztán az ausztrál / USA rendeléseknél 200 körül eladjuk.
A haszonból meg veszünk otthonra egy Hiúzt, mint Mészáros BTR-t, csak mi nem proliba nyomjuk. :p
De csak villanymotorral. Tudod zöldülni kell, plusz talán úgy ingyen is parkolhatsz :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
Hm.Az se lenne rossz,ha az RM átvenné a Currust,és gatyába rázná.

Hát egy bejárást elvégeznek és megrettennek. 1990-ben volt hozzá szerencsém, az akkori munkahelyemre jött egy Müncheni cég, bejártak és soha többet nem hallottunk róluk, csak annyit hogy kócerájnak nézték azt, amit mi mezőgazdasági gépgyártó vállalatnak képzeltünk, a szoci időkben. A Currusról én fotókat láttam, az elég is.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szerintem foglaljuk el Aranyosgyérest a különlegesekkel és desszantoljunk oda. :):):)Kár lenne ekkora kerülőt csinálni.:):):)

Ahhoz az USA -val jobban össze kellene bútorozni, mint ahogy a románokkal most vannak. Ugyanis ott van (lesz) a giga USA logisztikai központ, meg bázis (esetleg némi sugárzó cuccal is) meg reptér. Amennyiben csak úgy megjelennénk a "semmiből", akkor az amik lehet néznének, mint "hal a szatyorban" ...
 
  • Tetszik
Reactions: exsorkatona

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Húú, ezt a T-72 témakörrel óvatosan, mert újra elszabadul a pokol.

Egyébként 5 év lesz az a 3 év. 3 év múlva kezdik meg (innen lehet ismerős a "3 év") a Leo 2A7+ -ok szállítását és 2025 Q3 -ban fejezik be. Azaz 5 év múlva.

Az eddigi kommunikációk alapján is várhatóan eddig maradnak. Modernizáció - ennek fényében is kb. felesleges. Tőlem maradhatnak a "laktanya sarkában" (azaz nem mindenáron "csak a kohó"), de érdemben már semmi ne legyen velük kapcsolatban. Persze hivatalosan még van, hogy "megvizsgálunk ezt-meg-azt", de modernizáció egyáltalán nincs a pakliban és igazából a későbbi felhasználás se nagyon. No de tényleg ne elevenítsük fel a sok éves igen magas hőfokon égő vitasorozatot ezzel kapcsolatban - ennyit már sajnos nem érnek ...

Figyelj akkor én most pontot teszek a hosszú ideje zajló vita végére egy más szemléletmóddal:
Nem azért fizetem az adómat és tartom el a honvédelmi vízfejet, hogy a T-72-esek (vagy más használható eszközök) a "laktanya sarkában" álljanak. Igenis a szükséges mennyiség álljon rendelkezésre a katonáknak, hogy a feladatukat el tudják végezni arra az általad valószínűleg reálisan megjelölt 5 évre, amíg nem lehet leváltani őket. Onnantól kezdve azt csinálnak velük amit akarnak, amikor a megfelelő számú modern váltótípus beérkezik. Modernizálni nem szükséges és nem is érdemes, kivéve, ha olyan eszközt lehet hozzájuk beszerezni, ami máshol is használható lenne.
De az előbbi, részemről, mint adófizető egy minimum követelmény.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ahhoz az USA -val jobban össze kellene bútorozni, mint ahogy a románokkal most vannak. Ugyanis ott van (lesz) a giga USA logisztikai központ, meg bázis (esetleg némi sugárzó cuccal is) meg reptér. Amennyiben csak úgy megjelennénk a "semmiből", akkor az amik lehet néznének, mint "hal a szatyorban" ...
Majd megígérjük nekik, hogy az Erdélyen kívüli bázisokat megkapják a magyar-román békeszerződésben mint amerikai külbirtok. Vagy Dobrudzsát, mint új Puerto Ricot! Nekünk aztán mindegy! Nem hiszem, hogy különösebben megzavarná az amerikai-magyar viszonyt, ha kiderülne, hogy mi vagyunk a térségben a góré, persza ahhoz nem kétdandáros haderő kellene! De utólag simán mondhatjuk, hogy ezek a legyőzött románok nem voltak valami fényes szövetséges, viszont most itt vagyunk mi, a győztesek, akik a szemetek láttára bizonyítottuk, hogy tudunk háborúzni!

Túl sok illúziója van a románoknak az amerikai jelenléttel kapcsolatban szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Figyelj akkor én most pontot teszek a hosszú ideje zajló vita végére egy más szemléletmóddal:
Nem azért fizetem az adómat és tartom el a honvédelmi vízfejet, hogy a T-72-esek (vagy más használható eszközök) a "laktanya sarkában" álljanak. Igenis a szükséges mennyiség álljon rendelkezésre a katonáknak, hogy a feladatukat el tudják végezni arra az általad valószínűleg reálisan megjelölt 5 évre, amíg nem lehet leváltani őket. Onnantól kezdve azt csinálnak velük amit akarnak, amikor a megfelelő számú modern váltótípus beérkezik. Modernizálni nem szükséges és nem is érdemes, kivéve, ha olyan eszközt lehet hozzájuk beszerezni, ami máshol is használható lenne.
De az előbbi, részemről, mint adófizető egy minimum követelmény.

OK, vegyük a cseheket. Évtizedek óta bütykölik a T-72 -t. A modernizációhoz megvan (valójában már az is nagyon le van épülve) a nehéziparuk. Nekünk ezekből semmi nincs. Aztán így is kihozzák, hogy a legjobb forgatókönyv szerint is majd évtized végére lehet lenne kb. 32 T-72 -jük olyan költségekkel (ismétlem a legjobb forgatókönyv szerint), hogy plussz egy misit (EUR -ban) rádobva már Leo 2A7+ -uk lenne. És annyi amennyit akarnak. Namost a T-72 meg a Leo 2A7+ között meg kb. egy galaxisnyi távolság van képességek terén. Csak a döntés e miatt évek óta húzódik és még nincs vége. A lengyelek (akiknek szintén nagyon komoly tapasztalatuk van T-72 -vel) - totál "szintén zenész" ... Na ennyit a modernizációról.

Namost eddigi bejelentések alapján nálunk T-72 2015 Q3 -ig biztos marad - és valószínűleg még pár évig. Ezzel mi a gond? Amennyiben kell még tank, akkor jöhet a második zl. Leo - akár 2035 körülre a Leo 3 ... :)

Én még azt írtam, hogy: "Nincs kohó" és "nincs modernizáció" - akár ez után sem. Vésztartaléknak elmegy. Majd 2025 Q3 (+ esetleg pár év) után (!!) mehetnek a "laktanya sarkába" ... Biztos, hogy belém szerettél volna kötni? ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Hát egy bejárást elvégeznek és megrettennek. 1990-ben volt hozzá szerencsém, az akkori munkahelyemre jött egy Müncheni cég, bejártak és soha többet nem hallottunk róluk, csak annyit hogy kócerájnak nézték azt, amit mi mezőgazdasági gépgyártó vállalatnak képzeltünk, a szoci időkben. A Currusról én fotókat láttam, az elég is.
Mellé épitik az új Lynx gyártósort.Vagyis nem a már létező csarnok/ipari bázist használnák arra.De második lépésként azt is gatyába rázhatják.Kezdve a mostani viszonyokért felelős vezetőség kirugásával.Egy jó vezetés elég gyorsan gatyába tudja rázni a dolgokat.Csak úgy nem egy uram-bátyám jellegű állami viszonyrendszer,hanem keményen piaci viszonyok kellenek.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
OK, vegyük a cseheket. Évtizedek óta bütykölik a T-72 -t. A modernizációhoz megvan (valójában már az is nagyon le van épülve) a nehéziparuk. Nekünk ezekből semmi nincs. Aztán így is kihozzák, hogy a legjobb forgatókönyv szerint is majd évtized végére lehet lenne kb. 32 T-72 -jük olyan költségekkel (ismétlem a legjobb forgatókönyv szerint), hogy plussz egy misit (EUR -ban) rádobva már Leo 2A7+ -uk lenne. És annyi amennyit akarnak. Namost a T-72 meg a Leo 2A7+ között meg kb. egy galaxisnyi távolság van képességek terén. Csak a döntés e miatt évek óta húzódik és még nincs vége. A lengyelek (akiknek szintén nagyon komoly tapasztalatuk van T-72 -vel) - totál "szintén zenész" ... Na ennyit a modernizációról.

Namost eddigi bejelentések alapján nálunk T-72 2015 Q3 -ig biztos marad - és valószínűleg még pár évig. Ezzel mi a gond? Amennyiben kell még tank, akkor jöhet a második zl. Leo - akár 2035 körülre a Leo 3 ... :)

Én még azt írtam, hogy: "Nincs kohó" és "nincs modernizáció" - akár ez után sem. Vésztartaléknak elmegy. Majd 2025 Q3 (+ esetleg pár év) után (!!) mehetnek a "laktanya sarkába" ... Biztos, hogy belém szerettél volna kötni? ;)

Ja nem beléd (hacsak nem te vagy a felelőse a dolognak) :) , az állapotok idegesítenek fel. Nagyon sok mindenen csakúgy átlépünk. És nem a modernizációról beszéltem, hanem a rendelkezésre állásról.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
1. a számok megállják a helyüket 2. természetesen nem mind aktív melyik, mennyi idő alatt tehető harckésszé változó, de tehető! 3.mutass nekem egy, olyan országot, ahol 100%-os minden harci eszköz segítek inkább 50%-on van! 4. A sokat emlegetett,mint példa a szőröstalpú szomszédnál kb 80% nem működik! 4. valóban, mint harcieszköz a Migek (29) is állományban 24 darab kapaszkodj meg még a Pápán oldalra kitolt gépek is ott vannak, de ez más tészta! A földi harceszközöket ne keverd ide, mert azok viszonylag hamar harckésszé tehetők. A szárnyas dolgok múzeum kategória
Nem értjük egymást. Nem baj a lényeg, hogy a kacsák előtt legyen víz.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and krisss

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
Ahhoz az USA -val jobban össze kellene bútorozni, mint ahogy a románokkal most vannak. Ugyanis ott van (lesz) a giga USA logisztikai központ, meg bázis (esetleg némi sugárzó cuccal is) meg reptér. Amennyiben csak úgy megjelennénk a "semmiből", akkor az amik lehet néznének, mint "hal a szatyorban" ...
Csak annyit mondunk az amiknak, hogy a románok át akarják játszani a repteret az oroszoknak, ezért a magyarok lekapcsolják a románokat. Ők pedig csak akkor avatkozzanak be, amikor az oroszok megérkeznek.:):):):):)
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Igen, nem kedveljük a románokat. De kicsit soknak érzem most egy ilyen horderejű bejelentés után, hogy sokan csak rájuk tudnak gondolni. Már bocs, de ki nem szarja le őket? Örüljünk annak, ami történik, ők meg hadd főjenek a levükben. Capisce? :)
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Ahhoz az USA -val jobban össze kellene bútorozni, mint ahogy a románokkal most vannak. Ugyanis ott van (lesz) a giga USA logisztikai központ, meg bázis (esetleg némi sugárzó cuccal is) meg reptér. Amennyiben csak úgy megjelennénk a "semmiből", akkor az amik lehet néznének, mint "hal a szatyorban" ...
Erdélyi részen vannak Usa katonai érdekeltségek?