A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Nem erre gondoltam hanem a legtöbb hozzászólásod, eléggé ocsortány kötözködés. De amikor információt is akarsz közölni és nem csak kötözködni az pontos.
Megmagyaráznád, hogy mit vélsz kötözködésnek? Pusztán azt írtam "Nem gond, hogy ezek Harris rádiók?" Ha ez neked kötözködés, akkor így jártál.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Megmagyaráznád, hogy mit vélsz kötözködésnek? Pusztán azt írtam "Nem gond, hogy ezek Harris rádiók?" Ha ez neked kötözködés, akkor így jártál.
Kiemeltem az előzőben, hogy nem erre a hozzászólásodra gondoltam. De általában elég sok indokolatlan odaszólásod van boldog boldogtalannak és erre már jópáran felhívták a figyelmed.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 636
76 596
113
:(:(:(
Dandártábornok 46 év szolgálat után kevesebbet visz haza mint én a multinál.
Egy őrnagy 10 év szolgálattal kap annyit mint egy kezdő IT-s.
Hát ez kemény! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Ehhez viszonyítva a honvédelmi miniszter havi bruttó 2 millió forintot keres, + 500 ezer Ft cafetéria (bruttó), + szolgálati lakás, + autó.
Azaz a minisztériumban érdemes dolgozni, nem a Honvédségnél...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Ehhez viszonyítva a honvédelmi miniszter havi bruttó 2 millió forintot keres, + 500 ezer Ft cafetéria (bruttó), + szolgálati lakás, + autó.
Azaz a minisztériumban érdemes dolgozni, nem a Honvédségnél...
Nem pontos mert itt nincs bent a munkaerőpiaci pótlék. az érettségis közkatona 194-et keres jelenleg.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Jó hírem van: vagyunk páran!

"Egyébként pedig":

(...a problémát ! ! ! )

...lassan több energiát fordítanak problémák elfedésére, mint a megoldásra!

Sajnálom, mert más területeken nagyságrendekkel jobbak! :(


...izraeli, szerb, svéd(régebbi) hozzáállás, jó példák??? Van mit követni, van kiktől tanulni!
LMzek!
Sajnos mint már sokszor életemben két fő irányzat közé szorultam (így ezen a fórumon is):

- Nagyon tetszik a hadiipari fejlesztések iránya, az RM-mel való összebútorozást nagyon nagy szerencsének tartom (mert lássuk be az is kellett hozzá). A feladattal megbízott személyek (mint Maróth Gáspár) nagyon ügyesen és hatékonyan vetődtek rá erre a lehetőségre. Ez a szemlélet nem is volt szokványos Magyarországon. (Egyébként nem minden beszerzés tetszik, éppen vagy a típussal vagy a mennyiséggel van bajom, de sztem ezzel sokan így vannak.)

- Sajnos a honvédelem ügye továbbra is a letolt gatya, a beígért fejlesztések egyre tágabb intervallumban történnek, ami érthető egyrészt, mert a GDP 2% behatárolja, másrészt meg a jelenlegi többszintű válsághelyzet (ezt még nem is érzékeljük pontosan, hogy mennyire) is ellenszélt jelent a hadsereg "rehabilitációjának" viszonylatában.

- Viszont mindig a reálpolitika szemszögéből próbálok nézni a világra, jelenleg nem várható, hogy a magyar politikai elit (és mindkét oldalt idesorolom) a kötelezőn (2% - bár csak maradna!!!- de ne legyen igaz az aggodalmam) kívül nagyobb pénzforrást biztosítson a honvédségnek, ezért nem várhatóak azonnali intézkedések amelyek akár az általad leírt gyorsabb intézkedések irányába mutatnának.

- Mint adófizető nem értem, miért néznek ki a (jelenleg országunkat védő) T-72-eseink úgy, minta éppen kilőtték volna őket, pedig én az adómat befizettem hiánytalanul. Tehát nem én rajtam múlott, joggal kérhetem számon.

Ha már ennyi évet vártam a maradékot már fél lábon állva kibírom, igaz még néhány kulcs fejlesztés hiányzik, ami viszont egyelőre bizonytalanságban és nyugtalanságban tart.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Nem válaszoltad meg, hogy melyik hozzászólásomra gondoltál.

Normális vagy? Be kellene venni a gyógyszered, mielőtt ilyet posztolsz. Olvasd el a hozzászólásomat, miután kijózanodtál, de az is lehet, hogy félreértetted.

Ez érdekes, de rendkívül primitív.

Mikor voltál orvosnál?
 
  • Vicces
Reactions: zeal

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Ehhez viszonyítva a honvédelmi miniszter havi bruttó 2 millió forintot keres, + 500 ezer Ft cafetéria (bruttó), + szolgálati lakás, + autó.
Azaz a minisztériumban érdemes dolgozni, nem a Honvédségnél...
@kriss szerint biztosan megint kötözködök, de a miniszter állami vezető, ezért más a besorolása. A HM-ben nem szolgálnak legénységi állományú katonák, a cafetéria 200000 Ft a tábornokoknak is, szolgálati autó főosztályvezetőtől felfelé járandóság.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
@kriss szerint biztosan megint kötözködök, de a miniszter állami vezető, ezért más a besorolása. A HM-ben nem szolgálnak legénységi állományú katonák, a cafetéria 200000 Ft a tábornokoknak is, szolgálati autó főosztályvezetőtől felfelé járandóság.
Nem mert teljesen normálisan adod elő.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
"Radarok előállítására alkalmas üzemet hoz létre Nyírteleken a magyar állami résztulajdonban lévő Rheinmetall Hungary Zrt – jelentette be a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos titkársága."
..
A nyírségi üzemben zajlik majd a magyar légvédelem modernizációjához szükséges korszerű rádiólokátorok előállítása, amelyek beszerzéséről 2020 decemberében írt alá szerződést Korom Ferenc vezérezredes, a Magyar Honvédség parancsnoka és Stéphane Oehrli, a Rheinmetall Canada Inc. elnök-vezérigazgatója.
..
Az izraeli IAI ELTA cég aktív fázisvezérelt (AESA) radartechnológiáját tartalmazó berendezésekkel a honvédség régi szovjet P-37, PRV-17 és SZT-68U típusú rádiólokátorait váltják le, amelyeket évtizedeken keresztül szintén Nyírteleken javítottak és korszerűsítettek a HM Arzenál Zrt. létesítményében.
..
Magyar beszállítók már a program első fázisában részt vesznek, amikor a lokátorokat Izraelben szerelik össze. A második fázisban, 2025-től az összeszerelés is az új nyírteleki radarüzemben történik. A bejelentést követően a Rheinmetall cégcsoport képviselői Maróth Gáspár kormánybiztos kíséretében Nyíregyházán kaptak tájékoztatást a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye székhelye kínálta további ipari együttműködési lehetőségekről."

 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 396
8 635
113
Nem pontos mert itt nincs bent a munkaerőpiaci pótlék. az érettségis közkatona 194-et keres jelenleg.

Illetményalap: 44 600 forint---s ez mi? Ez rátevődik?
Minden esetre, érdekes hogy hiába vagy szakaszvezető pl, akkor is ugyanannyit kapsz mint egy rang nélküli...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Illetményalap: 44 600 forint---s ez mi? Ez rátevődik?
Minden esetre, érdekes hogy hiába vagy szakaszvezető pl, akkor is ugyanannyit kapsz mint egy rang nélküli...
Az illetményalap mindenkinek ugyan annyi, az a 44 600 forint és arra mennek a beosztásból/szolgálati időből/és rendfokozatból adódó szorzók illetve a különböző pótlékok amiből a teljes illetmény kijön.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
Nem pontos mert itt nincs bent a munkaerőpiaci pótlék. az érettségis közkatona 194-et keres jelenleg.
Érettségis Targoncás meg 300-at....Itt kellene kezdeni a haderő fejlesztést véleményem szerint. Mert az új technikák bevonzanak majd néhány fanatistát,de stabilan maradni fog a 3év után leszerel ,aki megmarad az első 6 hónap után feeling. Ezt Te is tudod.Egy szerződés és vége... Egy gyalogos normális kiképzése 14-16 hónap,egy tüzéré 2 év,hk-s sok-sok év... Készségszinten elsajátítani a dolgokat iszonyatos idő. És iszonyatos gyakorlati idő...Igen,gyaktér,nincs hazamenetel,nincs hétvége,nincs túlóra...csak a gyakorlás és a gyakorlás. Télen-nyáron,hóban-sárban...194-be ez nem nagyon fér bele.