A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Fura ők írták a jelentést amit olvastam róla...
aki írta a jelentést ezekszerint nem dolgozott velük. nem dolgoztak alattuk sötös ött sek. változó mint minden de az átlag sima ött s felett van a sötös ötts átlag (ha csak átlagot nézek) pesze ittis ottis vannak kevésbé és jobban képzettek. mert nem az iq hanem a képzettség a lényeg (mert végrehajtó)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Ex sötösöknek kiadtam hogy egész élyel gyalogoltok velem (jöttek becsülettel) csinálták szó nélkül. (nem alkudozott eggyik sem pedig csillagba megtehette volna mint ahogy volt már aki megtette) örvezető voltam most is csak szaxi vagyok és nem dicsekszek./ameikor ügyesebbel vagyok beszélek lehetőségeiről ennyi de addigra már tudom hogy ügyesebb)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Csakis helyörségek nyitásával és diszlokációkkal. emellett állomány bevonzó és megtartó intézkedésekkel (hitel akár fogászati beavatkozástól a házig) képzések albérlet. (és a jó tartalékos rendszerrel való megtámogatás föleg már kiképzett emberek rendszerközelben tartásával)
Igen. Ez rengeteg idő. Mi is lett ebből eddig végrehajtva?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Igen. Ez rengeteg idő. Mi is lett ebből eddig végrehajtva?
igazából /pill minden megyébe van valami. tehát megindult. albérlet támogatás. a tartalékos rendszeren van mit csiszolni. oktatás valamilyen szinten az össztöndíjjal... a mérleg eggyik serpenyője. a másikra is van lehetőség. csak nincs felfuttatva hogy az állomáybalevő tauljon
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Az erő mvel egyébként simán leboltólható egy ömt/ött szakasz fenntartása ugy hogy egy esetleges Kalocsai központi helyörségnek is csurranna cseppene... (ahogy a szín magyar focicsapatot is nem véletlen preferállják) ez már egy előrre lépés. és paks által no meg a volt neutron és a volt paksi rendőrök... által egy elég ütöképes kis fejlődést lehetne elérni. ami késöbb bővíthető. és ez honvédségi részről gombokért. És szükséges (fokozott figyelem és késszenlét esetén :D )
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Az erőm esetleges védelmébe nem is gondolnád milyen sokan beállnának
(+ vonzáskörzetbe a hidak) ez egy hidas vidék megye meg a megyétől pár km re
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
dudi amit cikket linkeltem abban igazad van hogy rengeteg baromsag van.Viszont legalabb ugyanannyi ertelmes dolog is foleg a honvedseg jelenlegi felepitesevel kapcsolatban.A lenyeg a lenyeg hogy a honvedseget CSAK ES KIZAROLAG a vizfej megszuntetesevel lehetne fejleszteni.

Jelenlegi szerkezet mellett hiaba koltenenk akar 2 % ot honvedelemre ez a sok ezernyi semmirekellore menne el a java. Ez az az ertelmes resz a cikkben. Amugy meg tenyleg sok baromsag van benne.
mert osztogatják csillagokat a beesőknek. (ezzel ösztönözve sincs az előmenetelre tehát a fokozott teljesítményre pont a rendfokozat ösztönző szerepe esik ki egy rendfokozati rendszerből bizonyos helyeken de a harcolóknál nem és ez feszültséget is gerjeszt. mert a harcoló elöbb utobb bizonyos helyekre kerülhet. és csak bámul mint a moziba. és ez megterhelő a fizetésekre nézve is.hisz ahogy írod is sok pénzt elvisz a magasabb bér miatt egy utcáról bekerült. a teljesíménye a betöltöthető legmagasabb rendfokozat elérése miatt meg nincs ösztönözve... tehát bele se katonásodik
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
A ex sötös ött s állomány jóval kevesebbet höbölög/dödög mint a mesterlövész leszek a kmz nél ött... és jöbban elmondja az 5 mondatot. (az ött t meg tényleg elkellene vinni távcsövespuskázni mert ezek annyi mesterlövészes filmet ismernek hogy az valami hihetetlen)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 824
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
A Tipikek ;)
tiszt/ főtiszt ÉN HIVATÁSOS VAGYOK (ez az életem hivatása)
Hadnagy ÉN IS hivatásos vagyok :)
Zászlósok én hivatásos vagyok
Altiszt picsába is hivatásos vagyok
Legénység EZ NEM ZSOLDOSSÁG!!! (Nem vagyok zsoldos) de jó lenne altisztnek lenni...

ÖMT Parancsnok leszek.
ÖTT Mezterlővész akarok lenni a kmz nál (ez csak átmeneti)
SÖT Ez a meló nem rossz.
ÖVT Helyörségbe: én nem vagyok katona csak mindig van nállam fegyver egyenruhába járok néhalövünk is ugy fél/negyedévente... Objektum védelemre képeztek ki. De én nem vagyok ám katona ti itt mind parancsnokaim vagytok.
Kocsmába: ÉN KATONA VAGYOK. Speciális fegyveres katonai oblyektum őr. Kommandós.

( Az igazság meg valahol a 2 között. (hisz az objektum örök végülis kommandó harcászatot is kellene hogy alkalmazzanak különleges esetekben)

Ne vegye senki magára
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
A ex sötös ött s állomány jóval kevesebbet höbölög/dödög mint a mesterlövész leszek a kmz nél ött... és jöbban elmondja az 5 mondatot. (az ött t meg tényleg elkellene vinni távcsövespuskázni mert ezek annyi mesterlövészes filmet ismernek hogy az valami hihetetlen)
Engem meg vigyen a NASA mert ismerek egy rakat őrhajós filmet. :D ;):rolleyes:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Engem meg vigyen a NASA mert ismerek egy rakat őrhajós filmet. :D ;):rolleyes:
Figyelj ha erre vágynak annyira a cégtől? miért ne pukkanthatna párat. puska van lőszer van lőtér van. távcsövesért a gyakorlatossal is beéri csak lőhessen...
nem szerdzsok vagy hivatásosok hogy a gyakorlatos pénzen höbölögjenek (nekik ez még élmény némeik fizet érte hogy civilbe csinálhassa)
ömt vel összevonva nagyba tehermentesíthető lenne az aktív állomány.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 035
124 010
113
aki írta a jelentést ezekszerint nem dolgozott velük. nem dolgoztak alattuk sötös ött sek. változó mint minden de az átlag sima ött s felett van a sötös ötts átlag (ha csak átlagot nézek) pesze ittis ottis vannak kevésbé és jobban képzettek. mert nem az iq hanem a képzettség a lényeg (mert végrehajtó)
Rendszerszinten nem hozta a számokat amiket reméltek, közel sem ergó Rendszerszinten kudarc.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Rendszerszinten nem hozta a számokat amiket reméltek, közel sem ergó Rendszerszinten kudarc.
Rendszer szint rendszerszint. nézd meg az áramlást...!!!
nem tünt fel hhogy a meló többszöröse van elvégezve MH szinten mint rég de mégis ugyan akkora a szokásos káosz mint vólt?
fennt ez a normális szokj hozzá
majd nézd meg a rendőrséget. Ami elvileg 100X stabilabb volt (rendszer szinten) mi látunk el bm es feladatokat nem a bm esek katonait!!! egyedül a terrorelhááritás huzható át (terror divatszó miatt)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
vagy ebbe semmi szerepe a tartalékos állománynak? (beleértve a sötöt az átáramlással)
A honvédség nem bukott el.! és ebbe bizony volt szerepe mindenkinek. elég volt a létszám ha nem is pontelég.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
egyébként meg ebbe a világméretű káoszba amit magunk után tudunk is a fejlesztés megy és ment... nem volt visszamondás ugyhogy tényleg no para... beszerzésügyileg. majd most jönnek a további jó lehetőségek. Csak sok esetben a civil ipari szemet is nyitva kell hagyni. és lessz gatyád.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
A parancsnokság azért parancsnokság mert az összes kis hülyeség az ő problémályuk is.... ezért mindig is lessz probléma ha nem lenne szükségtelenné válna a parancsnokság.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
35+12fős kéthetes kiképzést azért megkockáztatnák 16 fő géppuskás kiképzés (alapszint) szvd élménylövészettel. 15-16 fő kiképzését aknavetőre. 60 mm re.
plussz egy 12 fős kiképzőállomány. akik egy része hivatásos/szerződéses. egy része tartalékos...
sőt még pár más szolgálati státuszút is be lehetne rakni tábori szolgálatra munkálatok végrehajtására... karabélyos esetleg puskalöszeres örömlövészettel egybekötve. ésakkor mindenki képződik (egy hadnagynak ez nem jelenthet kihívást ahogy frissen végzett acélkockásoknak sem vagy épp acélkockások...

táborállításba még akár diákok is bevonhatók táborállítási oktatás részeként... pár nappal a gyakorlat elött mig a tartalékosok közvetlen elötte rendezhetnék mások táborát ha kell. (máris nem többszörözödik a gyakorlatos napok száma)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
ha hár van legalább egy katonai középiskola és 2-3 ami komolyabban veszi a honvédelmi oktatást.

az építők alaptábora egy versennyel pikk pakk felépíthető (és ez csak verseny)

az építők lehetnek akár sötösök. Táborépítészeti gyakorlat. erődítés modullal (homokzsák szükség szerint)

47-48 fő ömt ött kiképzés géppuskára és aknavetőre. Pár sötös táborörzésre örömlövészetekkel. 36-48 fő. lőtér esetleges gyaktér zárás szintén valami tartalékos túlélés és záró őri feladatok végrehalytása és kiképzés... örömlövészettel amikor nekik zárnak (túlélesi gyakorlatot és zárási feladatot hajtanak végre)

meg ami tetszik... filléres hadgyakorlat tultelt raktárkészletekből.