A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Figyelj ha erre vágynak annyira a cégtől? miért ne pukkanthatna párat. puska van lőszer van lőtér van. távcsövesért a gyakorlatossal is beéri csak lőhessen...
nem szerdzsok vagy hivatásosok hogy a gyakorlatos pénzen höbölögjenek (nekik ez még élmény némeik fizet érte hogy civilbe csinálhassa)
ömt vel összevonva nagyba tehermentesíthető lenne az aktív állomány.
Nekem is élmény.
Ha elmegyek lőtérre fizetek is érte.

Amúgy csak vicceltem.
Én mindenkit hagynék "mindennel" lőni.
Ha az nem megy az amúgy sem magasszintű lőkiképzés rovására.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Rendszerszinten nem hozta a számokat amiket reméltek, közel sem ergó Rendszerszinten kudarc.
Normális fizetés,normális életpálya modell,megfelelő felszerelés,rendberakott infrastruktúra(akár lakhatás,akár szolgálatteljesítés szempontjából).... Ha elégséges számú,és megfelelő "minőségű" embert akarnak a honvédségbe,más megoldás nincs. Talán a sokadik ilyen fingreszelgetős,műkődésképtelen próbálkozás után kapott pofonból csak megértik végre...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 360
113
Az egészre meg ráhuzható egy tűztámogatás kérelme térképészet modul. hisz a komolyabb fegyverek kezeléséhez elengedhetetlen a tereptan. tehát mindhez szükséges a koordináta rendszer ismerete alapvető szabályok hogy saját pozíciót soohasem diktálunk csak tp től való távolságot iráányt stb... Én tudok egy térképészt aki szivesen vállalná. (örnagy esetleg százados és nem is lenne messze)
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 570
10 931
113
Normális fizetés,normális életpálya modell,megfelelő felszerelés,rendberakott infrastruktúra(akár lakhatás,akár szolgálatteljesítés szempontjából).... Ha elégséges számú,és megfelelő "minőségű" embert akarnak a honvédségbe,más megoldás nincs. Talán a sokadik ilyen fingreszelgetős,műkődésképtelen próbálkozás után kapott pofonból csak megértik végre...
Azért az sem segít sokat, hogy ha ránézel egy átlag tartalékosra, nem akarsz mellette tevékenykedni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 395
11 400
113
Nem figyelsz. A találós kérdés úgy hangzott: 2021 első felében.
A baj, hogy előtte sem léptünk előre, mert az volt a mondás, hogy majd.
Ez évek óta megy határral, misszióval, koviddal.
Ez olyan, mint a szakadék szélén kioldani a féket.
A szervezet és létszám fejlesztés egy lépcsőzetes, folyamatos és hosszú ideig tartó állandó folyamat.
Minél nagyobb fejlesztés, annál hosszabb.
De csak is lépcsőzve lehet végrehajtani!
Olyan nincs, hogy évekig nem csinálok semmit, majd a végén duplázok egy év alatt.
Négy év eltelt a 10-ből!
Hogy lesz egy 21-22 ezres rossz struktúrájú haderő ből 38 ezres hatékony szervezeti felépítésű MH?

Fölöslegesen magyarázkodsz.
Senki sem hisz már neked.

Engem meg vigyen a NASA mert ismerek egy rakat őrhajós filmet. :D ;):rolleyes:

Te érted, hogy mit ír??
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 360
113
Különböző állások örpontok megfigyelő állások kialakításának gyakoroltatása meg fokozottan fontos. Megumtatta ezt némeik régi határmenti ákom bákom. volt normális is de az lenne a jó ha mind jó lett vólna. és mint a pl is mutatja vólt rá szükség ékében is.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Az egészre meg ráhuzható egy tűztámogatás kérelme térképészet modul. hisz a komolyabb fegyverek kezeléséhez elengedhetetlen a tereptan. tehát mindhez szükséges a koordináta rendszer ismerete alapvető szabályok hogy saját pozíciót soohasem diktálunk csak tp től való távolságot iráányt stb... Én tudok egy térképészt aki szivesen vállalná. (örnagy esetleg százados és nem is lenne messze)

Ha egy picit is komolyan vesszük, hogy a Battle Managment System a katonaság minden szintjén megjelenik, akkor a térképészet és tűztámogatás lekérése épp olyan alap képesség kellene, hogy legyen, mint hogy lőni megtanuljanak. Nem ők lesznek a digitális katona netovábbja. De az új technológia és a manőverezésre fenntartott profi állomány jóval kevesebbet tudna nekik segíteni, ha nem tudnak kommunikálni velük, az is biztos.

Lehet, csak félre értem, miről is van szó. Nekem az jött le, hogy Szittya bízik abban, hogy a tartalékosok különböző kategóriái lassan, de biztosan jön majd fel szaktudásban. (Csak ügye nekik az erre fordítható idő is jóval korlátosabb és a kapott felszerelés is.)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 753
80 152
113
Ha egy picit is komolyan vesszük, hogy a Battle Managment System a katonaság minden szintjén megjelenik, akkor a térképészet és tűztámogatás lekérése épp olyan alap képesség kellene, hogy legyen, mint hogy lőni megtanuljanak. Nem ők lesznek a digitális katona netovábbja. De az új technológia és a manőverezésre fenntartott profi állomány jóval kevesebbet tudna nekik segíteni, ha nem tudnak kommunikálni velük, az is biztos.

Lehet, csak félre értem, miről is van szó. Nekem az jött le, hogy Szittya bízik abban, hogy a tartalékosok különböző kategóriái lassan, de biztosan jön majd fel szaktudásban. (Csak ügye nekik az erre fordítható idő is jóval korlátosabb és a kapott felszerelés is.)
Jaajjj!Itt az a tévképzet,hogy a tartalékosokat lássuk el levedlett szarokkal,jóvan az úgy nekik meg a semminél jobb alapon...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Ocses

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Jaajjj!Itt az a tévképzet,hogy a tartalékosokat lássuk el levedlett szarokkal,jóvan az úgy nekik meg a semminél jobb alapon...

Mi az alternatív lehetőség? Itt első sorban költségvetési számításokra gondolok. Ha csak az eddig bejelentett tételeket számolom, és hozzá csapom az itt kalkulált három század Gripen NG-t, ami gondolom én 2026 után érkezik, akkor azért itt nekem saccra ez 2030-ig biztos el fog tartani.
Szittya érveit és a ti érveiteket jobban el tudnám helyezni, hogy akkor mire milyen időtávon lenne szükség, ha valaki (esetleg a szakág területeinek szakértői a saját igényeiket és költségeiket bemondva) tudna adni egy táblázatot, hogy mikor fog véget érni a profi rész modernizálása és mikor fog kezdődni a tartalékosoké, az sokat segítene.
Az a gondom, hogy ti ezt valószínűleg látjátok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 753
80 152
113
Ez a kirohanásod azért vicces, mert momentán még a hivatásosoknak is levedlett szarokat adunk, mert a semminél - ugye - az is jobb. :rolleyes:
Nagy különbség,hogy szándék van a döntéshozók részéről arra,hogy ne szarokat adjanak a hivatásos és szerződéses.De itt a fórumon koncepcióból akarnak levedlett szart adni a tartalékosoknak, tehát szándek sincs meg.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Blitz97

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 753
80 152
113
Mi az alternatív lehetőség? Itt első sorban költségvetési számításokra gondolok. Ha csak az eddig bejelentett tételeket számolom, és hozzá csapom az itt kalkulált három század Gripen NG-t, ami gondolom én 2026 után érkezik, akkor azért itt nekem saccra ez 2030-ig biztos el fog tartani.
Szittya érveit és a ti érveiteket jobban el tudnám helyezni, hogy akkor mire milyen időtávon lenne szükség, ha valaki (esetleg a szakág területeinek szakértői a saját igényeiket és költségeiket bemondva) tudna adni egy táblázatot, hogy mikor fog véget érni a profi rész modernizálása és mikor fog kezdődni a tartalékosoké, az sokat segítene.
Az a gondom, hogy ti ezt valószínűleg látjátok.
Ne kalkuláj hülyeséggel es nem lesz gond..